Jump to content

Sony Xperia™ Ε και Xperia E dual


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έπρεπε απλά να επιμείνεις... Αν ήξερες τι έχω περάσει/περνάω/θα περάσω με σόνυ θα καταλάβαινες...

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 409
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επέμεινα όσο έπρεπε. Από μία στιγμή και μετά η κατάσταση έγινε κωμική εντελώς και τους παράτησα.

Με Sony συσκευές δεν είχα ποτέ κάποιο πρόβλημα, ούτε και με κάποια παλιά κινητά της. Μετά από μία μεγάλη περίοδο με αρχαία μοντέλα της Nokia πέρασα στο E DUAL και ότι βρέξει ας κατεβάσει... :lol:

=========

NIKOS_VITA

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γειά χαρά σας, μου ήρθε ΟΤΑ μια νέα έκδοση λογισμικού, η 11.3.Α.2.33 πώς το έπαθαν εκεί στην Sony, εντυπώσεις κάποιος; δεν την έχω βάλει ακόμα δεν έχω υπολογιστή και θέλω να την περάσω με S(E)US.
Link to comment
Share on other sites

αν τη βάλει κάποιος να ενημερώσει τι αλλάζει. Εμένα πάντως δεν μου έχει έρθει. Δεν το κοίταξα στον υπολογιστή για να δω αν βγαίνει εκεί.Δεν ξέρω όμως αν παίζει ρόλο οτι έχω συσκευή με brand T-Mobile.Θα μπορώ να παίρνω κανονικά αυτές τις ενημερώσεις ? Ενδέχεται να επηρεαστούν π.χ. τα ελληνικά που ήταν προεγκατεστημένα? Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά σας, μου ήρθε ΟΤΑ μια νέα έκδοση λογισμικού, η 11.3.Α.2.33 πώς το έπαθαν εκεί στην Sony, εντυπώσεις κάποιος; δεν την έχω βάλει ακόμα δεν έχω υπολογιστή και θέλω να την περάσω με S(E)US.

 

Να είσαι καλά που ανέφερες ότι σου ήρθε νεα εκδοση λογισμικού!!!!! Είδα κ εγώ που το συνδεσα στο pc ότι είχα νεα έκδοση! Είχα την έκδοση 11.3.A.2.1 κ δεν συνδεοταν το κιν μου στο wifi του σπιτιου μου ενω συνδεοταν με ολα τα αλλα!!! κ μου ήρθε η έκδοση 11.3.A.3.1 κ μετά από 9 μήνες που έχω το κιν λύθηκε το θέμα με το wifi!!!! :D :lol: :)

Link to comment
Share on other sites

Σε λίγες ημέρες πείτε εντυπώσεις.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

έχει κανείς το apk από την εφαρμογή για τα sms? Από το dual, γιατί έχω κάνει βλακεία.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

εκανα σήμερα την αναβάθμιση από το μενού της συσκευής (xperia E single με Τ-mobile). Το μόνο που είδα οτι άλλαξε είναι οτι προστέθηκαν κάποιες εφαρμογές για τις νέες υπηρεσιες του google play (movies,περιοδικά κ.α). Επίσης μου εγκατεστησε πάλι κάποιες εφαρμογές που είχα απεγκαταστήσει και υπήρχαν όταν πήρα το κινητό (όπως cosmote top apps,deezer,μια συντόμευση ιντερνετ του T-mobile κ.α.).

Εχω ενα θέμα με το handcent sms,δεν ξέρω αν φταίει το τηλ. ή η εφαρμογή. Οταν πάω να στείλω μήνυμα και πατάω το + διπλα στο πεδίο "Προς",εμφανίζεται η οθόνη αναζητησης των επαφων αλλα οι επαφές δεν φαίνονται(ακομα και αν γραψω οτιδηποτε στο πεδιο της αναζητησης). Δεξιά εχει μια στήλη με το # και τα αρχικα λατινικα γραμματα η οποία ομως δεν μπορει να επιλεχθει...Το εχει αλλος αυτο το προβλημα? Επειδη τωρα εχω αρχισει να την χρησιμοποιω την εφαρμογή,δεν μπορω να καταλάβω αν εχει να κανει με την ενημέρωση ή οχι...

Link to comment
Share on other sites

Μην πατάς το "+" για να προσθέσεις παραλήπτη. Γράψε κατευθείαν στο πλαίσιο που γράφει "Προς:"
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ίσως να είναι και τυχαίο αλλά από τότε που έκανα την αναβάθμιση, ο πλοηγός από το Πλαίσιο, Don't panic driver, πλέον δε λειτουργεί.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε ποια αναβάθμιση αναφέρεσαι;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Η οποία τι υποτίθεται ότι διόρθωνε;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Δεν διορθώνει τίποτα, αλλά έχει πλέον σαν στανταρ εφαρμογές τις google περίπτερο, βιβλία και κάτι τέτοια για να γεμίσει περισσότερο η ήδη μικρή μνήμη του, οπότε τζίφος η δουλειά. :nagger:
Link to comment
Share on other sites

Οπότε χωρίς root δεν γίνεται τίποτα σωστά;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Δεν διορθώνει τίποτα, αλλά έχει πλέον σαν στανταρ εφαρμογές τις google περίπτερο, βιβλία και κάτι τέτοια για να γεμίσει περισσότερο η ήδη μικρή μνήμη του, οπότε τζίφος η δουλειά. :nagger:

 

αν τα απενεργοποιησεις μπορει να ελευθερωθεί η μνήμη. Παρατηρώ όμως οτι μετα την αναβάθμιση κάποιες εφαρμογές μπαίνουν κατά την εγκατάσταση στο χώρο του τηλεφώνου και δεν μετακινούνται στον εσωτερικό χώρο αποθήκευσης. Το εχει παρατηρήσει και άλλος?

Link to comment
Share on other sites

Ναι μεν θα ελευθερωθεί λίγη ραμ αλλά σχεδόν καθόλου ρομ.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ όμως οτι μετα την αναβάθμιση κάποιες εφαρμογές μπαίνουν κατά την εγκατάσταση στο χώρο του τηλεφώνου και δεν μετακινούνται στον εσωτερικό χώρο αποθήκευσης. Το εχει παρατηρήσει και άλλος?
Και σε μένα την ίδια εντύπωση δίνει, ενώ πριν δε μπούκωνε σε αναβαθμίσεις εφαρμογών, τώρα με το παραμικρό. Edited by elephant
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Υπάρχει τρόπος να γυρισω στο προηγούμενο firmware για να γινεται παλι η εγκατάσταση στον εσωτερικό χώρο? Αν το rootαρω θα μπορω vα πεταξω αχρηστες εφαρμογές,κερδιζω τιποτα? Edited by kmpatra
διορθωση τυπογραφικού λάθους
Link to comment
Share on other sites

Βρίσκεις το firmware που θες και το φλασάρεις με το flash tool. Αφενός κερδίζεις σε αποθηκευτικό χώρο πετώντας εφαρμογές, αφετέρου σε μνήμη.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

εχω και εγω μια ερωτηση για τοι xperia E1 dual .. απο τοτε που αναβαθμιστικε σε 4.2.2 εσβησε την εφαρμογη fb και δε μπορω να την εγκαταστισω με τιποτα! κανει ληψη και κατα την διαρκεια της εγκαταστασης λεει "μη συμβατη ενημερωση" ! τις πταιει? ξερεις κανεις? εστειλα μνμ και στη SONY και στη σελιδα της FB αλλα ακρη δε βρηκα ακομα!!

Επισης.. το τηλ μετα την αναβαθμιση εχει γινει ελεεινα αργο! (και δεν ειναι φορτωμενο με εφαρμογες) με το που το ανοιγεις θελει 5 λεπτα περιπου να φορτωσει τον τηλεφωνικο καταλογο για παραδειγμα... εχει κανεις καμια ιδεα? καμια συμβουλη?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γεια σας παιδιά θέλω μια βοήθεια για να κανω root το κιν! Καταρχήν θέλω να μου πείτε με ποια εφαρμογή να πάρω back up τα πάντα! Εφαρμογές, φωτο, βίντεο κλπ!
Link to comment
Share on other sites

Πάρε με την ενσωματωμένη της Sony. Αντίγραφα ασφαλείας και επαναφορά λέγεται.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia™ Ε και Xperia E dual

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...