Jump to content

[Android - προτάσεις] Εφαρμογές γραφείου και παραγωγικότητας


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εφαρμογές αυτού του είδους έχει πολλές, έχω μείνει ικανοποιημένος από αυτή https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dianxinos.dxbs&hl=el αλλά αυτό που πρέπει (πιστεύω) να κάνεις είναι να τρέξεις το παρακάτω πρόγραμμα https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nema.batterycalibration&hl=el θα δεις διαφορά από την πρώτη εφαρμογή του.

 

τις κατεβασα

καθε μερα το κανεις?

κουκουρουκου
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Το έκανα 2-3 φορές στην αρχή μετά από κάθε πλήρη φόρτιση και μετά 1 φορά το μήνα (για το δεύτερο λέω)
Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Δεν είμαι σίγουρος ότι είμαι στο σωστό τόπικ αλλά θα το ρισκάρω. Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να μετράει τα βήματα/χιλιόμετρα που κάνεις?
Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι σίγουρος ότι είμαι στο σωστό τόπικ αλλά θα το ρισκάρω. Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να μετράει τα βήματα/χιλιόμετρα που κάνεις?

Δοκιμασε την "pedometer". Είναι αρκετά καλή.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι σίγουρος ότι είμαι στο σωστό τόπικ αλλά θα το ρισκάρω. Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να μετράει τα βήματα/χιλιόμετρα που κάνεις?

 

Δοκίμασε το Moves , είναι ακριβέστατο με υπέροχο γραφικό περιβάλλον και περιλαμβάνει πλήθος δραστηριοτήτων

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.protogeo.moves

Landline Internet : Cosmote VDSL 200 Mbps |  Mobile Internet : Cosmote Gigamax Unlimited

iPhone 13 Pro Max 256GB | Apple Watch Series 8 45MM Aluminium | Apple AirPods Pro 2 | iPad 7th Gen 64GB 10,2''

MacBook Pro 13'' 2022 M2 16GB RAM 256GB SSD  | MacBook Pro 13'' 2015 i5 8GB RAM 128GB SSD

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το Moves , είναι ακριβέστατο με υπέροχο γραφικό περιβάλλον και περιλαμβάνει πλήθος δραστηριοτήτων

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.protogeo.moves

Φίλε μου να σε ρωτήσω,έχει Ελληνικό μενού; Και επίσης,πρέπει να είναι ανοιχτά GPS,WIFI;
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου να σε ρωτήσω,έχει Ελληνικό μενού; Και επίσης,πρέπει να είναι ανοιχτά GPS,WIFI;

 

Ελληνικό μενού δεν έχει αλλά είναι πολύ εύχρηστο , WiFi - δεδομένα από όσο θυμάμαι δεν θέλει αλλά GPS χρειάζεται σίγουρα γιατί καταγράφει και σε χάρτη την διαδρομή.

Landline Internet : Cosmote VDSL 200 Mbps |  Mobile Internet : Cosmote Gigamax Unlimited

iPhone 13 Pro Max 256GB | Apple Watch Series 8 45MM Aluminium | Apple AirPods Pro 2 | iPad 7th Gen 64GB 10,2''

MacBook Pro 13'' 2022 M2 16GB RAM 256GB SSD  | MacBook Pro 13'' 2015 i5 8GB RAM 128GB SSD

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι σίγουρος ότι είμαι στο σωστό τόπικ αλλά θα το ρισκάρω. Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να μετράει τα βήματα/χιλιόμετρα που κάνεις?

 

Αυτό θα ρωτούσα. Pedometer χωρίς κανένα gps ή wifi κλπ έχουμε?

 

Να ξέρετε ότι σε κινεζικά κινητά που έχουν συνήθως Mediatek επεξεργαστές, τα προγράμματά του είδους δε λειτουργούν οπως πρέπει.

Οι MTK σβήνουν το επιταχυνσιομετρο (accelererometer) όταν σβήνει η οθόνη, οπότε δεν μετράνε σωστά τα βήματά πάρα μονό οσο η οθόνη είναι αναμενη.

Link to comment
Share on other sites

Να ξέρετε ότι σε κινεζικά κινητά που έχουν συνήθως Mediatek επεξεργαστές, τα προγράμματά του είδους δε λειτουργούν οπως πρέπει.

Οι MTK σβήνουν το επιταχυνσιομετρο (accelererometer) όταν σβήνει η οθόνη, οπότε δεν μετράνε σωστά τα βήματά πάρα μονό οσο η οθόνη είναι αναμενη.

 

...και κοίτα που έψαχνα τέτοιο γιατί έχουν θέμα ΚΑΙ στο gps...

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

...και κοίτα που έψαχνα τέτοιο γιατί έχουν θέμα ΚΑΙ στο gps...

Στο GPS διορθώνεται, γιατι είναι θέμα software.

Στο accelerometer δεν έχει βρεθεί λύση.

Link to comment
Share on other sites

Στο GPS διορθώνεται, γιατι είναι θέμα software.

Στο accelerometer δεν έχει βρεθεί λύση.

 

εχει θεμα και η κεραια σε πολλους(σαν εμενα). θα δοκιμασω τη λυση με το accelerometer...το πολυ πολυ ριχνω τελειως την φωτεινοτητα με gravitybox.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλημέρα σας,έχω λογαριασμό hotmail και έχω ορίσει κάποια μηνύματα όταν έρχονται να πηγαινουν κατευθείαν σε φακελους.Στην εφαρμογή ουτλοοκ και στο κ9 μου δείχνει ολους τους φακελλους.Στο maildroid που μου αρέσει περισσότερο δεν. βρίσκω αυτή την δυνατοτητα.την έχει?
Link to comment
Share on other sites

Το είχα ξαναρωτήσει πριν λίγο καιρό αλλά δεν πήρα κάποια απάντηση και το επαναφέρω μήπως και κάποιος γνωρίζει ...

 

Ξέρει κανείς κάποιον e-mail client που να μπορεί μετά την εγκατάσταση να κατεβάσει για ένα ή και περισσότερους λογαριασμούς το σύνολο των ήδη υφιστάμενων μηνυμάτων (με τα attachments τους !!!) όσο παλαιά και αν είναι και όχι τα τελευταία 100, 1000, 5000, 10000 κλπ μηνύματα?

 

Θέλω δηλαδή να έχω όλα μου τα μηνύματα (από inbox και sent) πλήρως διαθέσιμα ανά πάσα στιγμή offline.

 

Έχω δοκιμάσει διάφορους clients και δεν έχω βρει κάποιον που να το κάνει. Αυτή τη στιγμή χρησιμοποιώ την παλιά έκδοση του profimail (όχι το καινούργιο profimail go που το αντικατέστησε) αλλά πλέον έχει αρχίσει να εμφανίζει προβλήματα με την kit kat λόγω έλλειψης update εδώ και πολλούς μήνες (εξαιτίας του ότι μετά τη διακοπή του σταμάτησε και η εξέλιξη του προγράμματος και οι κατασκευαστές στράφηκαν στο profimail go).

Link to comment
Share on other sites

Το είχα ξαναρωτήσει πριν λίγο καιρό αλλά δεν πήρα κάποια απάντηση και το επαναφέρω μήπως και κάποιος γνωρίζει ...

Αυτό νομίζω γίνεται τόσο με τον gmail client όσο και με τον outlook: http://smallbusiness.chron.com/read-gmail-offline-android-38986.html

(Το άρθρο αναφέρει 4 μέρες αλλά τσέκαρα τον δικό μου client και έχει επιλογή "όλα" )

http://m.softpedia.com/microsoft-updates-outlook-for-android-with-full-offline-access-more-452520.html

αν και προσωπικά δεν το έχω δοκιμάσει για να δω πόσο καλά δουλεύει.

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

Αν δουλεύετε με παρουσιάσεις, ρίξτε μια ματιά στο Explain Everything ;)

Δημιουργείτε την παρουσίαση κατευθείαν στο tablet και μετά στον προβολέα

(μέσω hdmi, μέσω ανταπτορα micro usb σε vga, κτλ)

 

Ειδικά αν έχετε tablet με γραφίδα, ξεφεύγει :cool:

Edited by Muck Smith

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάποια πρόταση για εφαρμογή όπου να αναγράφεις πελάτη και πιστωτικό υπόλοιπο; να ξέρεις αναπάσα στιγμή πόσα σε χρωστάνε και πόσα ο καθένας (να έχει και επιλογή για προκαταβολές ή μερική εξόφληση), καθώς και μια μικρή περιγραφή της εργασίας/προϊόν του καθενός.

ξέρω, γίνεται γρήγορα σε ένα φυλο excel, αλλα μια εφαρμογή είναι πιο εύκολα προσβάσιμη απο το κινητό και με άμεση ενημέρωση.

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Χρησιμοποιώ το Κ-9 για τα mail, κι έχω σεταρισμένους αρκετούς λογαριασμούς ένας εκ των οποίων είναι της hol (username@hol.gr). Μέχρι πριν καιρό (ίσως μέχρι την αλλαγή που έκανε η hol, ίσως;;..) όλα δούλευαν ρολόι. Τώρα όταν πάω να κάνω συγχρονισμό και να πάρω τα εισερχόμενα μου βγάζει error.

 

 

http://i1332.photobucket.com/albums/w604/petaloudas21/Mobile/Screenshot_2014-10-05-14-47-43.png~original

 

Να στείλω από το Κ-9 μπορώ κανονικά, να λάβω όμως δεν... Σε υπολογιστή γενικώς το ο λογαριασμός "δουλεύει" κανονικά.!

 

Καμιά ιδέα τι μπορεί να είναι αυτό;;

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να διαγράψεις τον λογαριασμό και να τον περάσεις πάλι από την αρχή;
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να διαγράψεις τον λογαριασμό και να τον περάσεις πάλι από την αρχή;

Ναι, το έχω κάνει. Βάζοντας στις ρυθμίσεις εισερχομένων τις ρυθμίσεις που είχα πάντα, μου βγάζει αυτό το μήνυμα.

 

Οι ρυθμίσεις που βάζω είναι αυτές:

 

http://i1332.photobucket.com/albums/w604/petaloudas21/Mobile/Screenshot_2014-10-09-17-40-58.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι, το έχω κάνει. Βάζοντας στις ρυθμίσεις εισερχομένων τις ρυθμίσεις που είχα πάντα, μου βγάζει αυτό το μήνυμα.

 

Οι ρυθμίσεις που βάζω είναι αυτές:

 

http://i1332.photobucket.com/albums/w604/petaloudas21/Mobile/Screenshot_2014-10-09-17-40-58.png

Δεν σε βολεύει περισσότερο να χρησιμοποιήσεις πρωτόκολλο IMAP? Σχεδόν σίγουρα θα παρακάμψεις και το σφάλμα έτσι.

Link to comment
Share on other sites

Δεν σε βολεύει περισσότερο να χρησιμοποιήσεις πρωτόκολλο IMAP? Σχεδόν σίγουρα θα παρακάμψεις και το σφάλμα έτσι.

Αν το ξέρω σωστά, με το imap θα υπάρχει "αμφίδρομη επικοινωνία" με τον server... σωστά;; πλήρης συγχρονισμός, σβήνεις κάτι στον client σβήνει κι απ'τον server, και άλλα τέτοια... Ναι;;

 

ΑΝ το έχω καταλάβει λάθος, να το δοκιμάσω... Αν όμως όντως είναι έτσι, τότε το imap δεν με εξυπηρετεί.

Link to comment
Share on other sites

Αν το ξέρω σωστά, με το imap θα υπάρχει "αμφίδρομη επικοινωνία" με τον server... σωστά;; πλήρης συγχρονισμός, σβήνεις κάτι στον client σβήνει κι απ'τον server, και άλλα τέτοια... Ναι;;

 

ΑΝ το έχω καταλάβει λάθος, να το δοκιμάσω... Αν όμως όντως είναι έτσι, τότε το imap δεν με εξυπηρετεί.

Νομίζω οτι το IMAP είναι καλυτερο, γιατί αφήνει παντα ενα αντίγραφο του μηνύματος στο σέρβερ, ενω το pop όχι.

Επίσης απο το κ9 εχεις τη δυνατότητα να κανεις οτι θέλεις - να κρατας κόπια στον client ενω τα σβήνεις απο τον server πχ- με τα μηνύματα που σβήνεις ειτε στον σέρβερ, είτε στο τηλέφωνο. Εμένα με έχει βολέψει πολύ το κ9 πάντως.

Nexus 5 16GB - SlimLP 5.0.2 - TWRP 2.8.3.0 / Nexus 7 2013 16 GB - SlimKat 8.18 - TWRP 2.8.3.0

Cubot S168 CWM / iPad 2 - 32 GB - OS 8.1 /Huawei Ideos 8800pro - Kalo Extreme - CWM

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Εφαρμογές γραφείου και παραγωγικότητας

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...