Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 630


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα. Το πρόβλημα μου με το κατέβασμα των χαρτών αλλά και με άλλες εφαρμογές δεν έχει λυθεί ακόμα. Σήμερα το πήγα στον Γερμανό, το συνδεσε στο wifi είδε ότι όντως δε κατέβαιναν, φυσικά δεν ήξερε γιατί. Πήρε στην νοκια και του είπαν θέλει επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων. Το έκανα τώρα αλλά και πάλι δεν.

 

Κοίτα αν έχεις σωστά ημ/νία και ώρα !!!

Επίσης τσέκαρε οτι έχει συνδεθεί ο λογαριασμός ms.

Όταν πας να κατεβάσεις εφαρμογή απ' το store, τι σου λέει?

 

@andreasomageiras: Για τι τύπο αρχείων μιλάμε?

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

@andreasomageiras: Για τι τύπο αρχείων μιλάμε?

 

wmv , mp4

κάποιος να μου πει ακριβός την διαδικασία? βήμα βήμα, μη κάνω καμιά τραγική παράληψη και τζάμπα παιδεύομαι

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

wmv , mp4

κάποιος να μου πει ακριβός την διαδικασία? βήμα βήμα, μη κάνω καμιά τραγική παράληψη και τζάμπα παιδεύομαι

 

Προσωπικά ανοίγω τον φάκελο του τηλεφώνου από τον υπολογιστή όταν το συνδέω, ανοίγω έπειτα τον φάκελο της sd, τον φάκελο που θέλω (βίοντεο, μουσική κτλ) και μετά πετάω μέσα ότι θέλω. Ποτέ δεν είχα θέμα, να φανταστείς πέρασα και αρχεία που δεν παίζει το τηλέφωνο (mkv) και τα έβλεπα κανονικά από το μενού "αρχεία" του τηλεφώνου όπου και μπορούσα να τα διαγράψω.

Το κακό με όσους είναι λάθος, είναι πως είναι απόλυτα σίγουροι για όσα λένε.
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά ανοίγω τον φάκελο του τηλεφώνου από τον υπολογιστή όταν το συνδέω, ανοίγω έπειτα τον φάκελο της sd, τον φάκελο που θέλω (βίοντεο, μουσική κτλ) και μετά πετάω μέσα ότι θέλω. Ποτέ δεν είχα θέμα, να φανταστείς πέρασα και αρχεία που δεν παίζει το τηλέφωνο (mkv) και τα έβλεπα κανονικά από το μενού "αρχεία" του τηλεφώνου όπου και μπορούσα να τα διαγράψω.

 

όταν γυρίσει η γυναίκα σπίτι θα δοκιμάσω με άλλα αρχεία εκτός βιντεο,

μου ήρθε μια αναλαμπή, το καλώδιο που δοκιμάζω είναι απο φωτογραφική μηχανή, μήπως είναι μονής κατεύθυνσης ή λέω βλακείες και δεν υπάρχουν τέτοια!

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

όταν γυρίσει η γυναίκα σπίτι θα δοκιμάσω με άλλα αρχεία εκτός βιντεο,

μου ήρθε μια αναλαμπή, το καλώδιο που δοκιμάζω είναι απο φωτογραφική μηχανή, μήπως είναι μονής κατεύθυνσης ή λέω βλακείες και δεν υπάρχουν τέτοια!

 

Δοκίμασε άλλο καλώδιο και αν έχεις δεύτερο pc ή laptop. Είναι εντελώς αδικαιολόγητο αυτό που σου συμβαίνει.

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα αν έχεις σωστά ημ/νία και ώρα !!!

Επίσης τσέκαρε οτι έχει συνδεθεί ο λογαριασμός ms.

Όταν πας να κατεβάσεις εφαρμογή απ' το store, τι σου λέει?

 

Μίλησα στο facebook με νοκια και μου είπαν να κανω λογαριασμό και στη νοκια . το έκανα άλλα πάλι τα ίδια

τις εφαρμογές στο store μου τις κατεβάζει κανονικά. το viber πχ δουλεύει άψογα. το zedge ομως το κατέβασα και οταν το ανοίγω μου λέει unable to connect to the servers.

Edited by impreza_sti
Διόρθωση κώδικα παράθεσης
Link to comment
Share on other sites

Μίλησα στο facebook με νοκια και μου είπαν να κανω λογαριασμό και στη νοκια . το έκανα άλλα πάλι τα ίδια

τις εφαρμογές στο store μου τις κατεβάζει κανονικά. το viber πχ δουλεύει άψογα. το zedge ομως το κατέβασα και οταν το ανοίγω μου λέει unable to connect to the servers.

 

Αν δεις οτι δε κανει τιποτα με τις δοκιμες που σου είπαμε κανε ενα hard reset. 1000% θα σου δουλέψει.

Edited by impreza_sti
Διόρθωση κώδικα παράθεσης
- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

 

Αν δεις οτι δε κανει τιποτα με τις δοκιμες που σου είπαμε κανε ενα hard reset. 1000% θα σου δουλέψει.

 

hard reset πως γίνετε? να σου θυμίσω οτι επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων ήδη έκανα

Edited by impreza_sti
Διόρθωση κώδικα παράθεσης
Link to comment
Share on other sites

hard reset πως γίνετε? να σου θυμίσω οτι επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων ήδη έκανα

ρίξε μια ματιά εδώ ;)

Link to comment
Share on other sites

ξανα εκανα επανοφαρά, ρυθμιση απο την αρχή, λογαριασμοί MS και νοκια και ΔΟΥΛΕΨΕ επιτέλους καιοι χαρτες και το zedge

ευχαριστώ ολους για τη βοηθεια

Link to comment
Share on other sites

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε άλλο καλώδιο και αν έχεις δεύτερο pc ή laptop. Είναι εντελώς αδικαιολόγητο αυτό που σου συμβαίνει.

 

άλλο καλώδιο όλα καλά πλέων.

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

Έχω δυο συσκευές 630 DS. Σήμερα διαπίστωσα τυχαία πως σε καμία από τις δυο κάτι δεν πάει καλά με το bluetooth. Δεν βλέπουν άλλες συσκευές, δεν βλέπει η μια την άλλη και δεν μπορώ να τις δω με το laptop. Το bluetooth το έχω ενεργοποιημένο σε όλες τις περιπτώσεις. Δεν κάνω κάτι σωστά; Έχει κάποιος ανάλογη εμπειρία η καμιά ιδέα;

 

Υ.Γ. Όταν το ενεργοποιώ δεν εμφανίζεται το ανάλογο σύμβολο στην οθόνη, θα έπρεπε;

Υ.Γ. Όλα τα παραπάνω αφορούν και τις δυο συσκευές και αυτό είναι που μου κάνει εντύπωση, αν ήταν η μια θα έλεγα πως κάτι έχει αλλά και οι δυο;

 

Ευχαριστώ

Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Έχω δυο συσκευές 630 DS. Σήμερα διαπίστωσα τυχαία πως σε καμία από τις δυο κάτι δεν πάει καλά με το bluetooth. Δεν βλέπουν άλλες συσκευές, δεν βλέπει η μια την άλλη και δεν μπορώ να τις δω με το laptop. Το bluetooth το έχω ενεργοποιημένο σε όλες τις περιπτώσεις. Δεν κάνω κάτι σωστά; Έχει κάποιος ανάλογη εμπειρία η καμιά ιδέα;

 

Υ.Γ. Όταν το ενεργοποιώ δεν εμφανίζεται το ανάλογο σύμβολο στην οθόνη, θα έπρεπε;

Υ.Γ. Όλα τα παραπάνω αφορούν και τις δυο συσκευές και αυτό είναι που μου κάνει εντύπωση, αν ήταν η μια θα έλεγα πως κάτι έχει αλλά και οι δυο;

 

Ευχαριστώ

 

To γνωστό σηματάκι δεν εμφανίζετε όταν το bluetooth είναι απλά ενεργοποιημένο, παρά μόνο όταν είναι συνδεδεμένο και δέχεται κάποιο αρχείο. Ο υπολογιστής μου βλέπει κανονικά το τηλέφωνο και έστειλα ένα .pdf δοκιμαστικά, όλα μια χαρά. Το τηλέφωνο επίσης έβλεπε τον υπολογιστή χωρίς κανένα θέμα, καθώς και το λάπτοπ του μικρού που είναι στον πάνω όροφο. Πας Ρυθμίσεις> bluetooth> ενεργοποίηση και όταν το ενεργοποιείς το τηλέφωνο αυτόματα είναι διαθέσιμο για να το βρουν και παράλληλα κάνει ανίχνευση για άλλες συσκευές που στις βγάζει σε λίστα. Βασικά, είναι πολύ πιο απλή διαδικασία από ότι είχα συνηθίσει ως τώρα.

Το κακό με όσους είναι λάθος, είναι πως είναι απόλυτα σίγουροι για όσα λένε.
Link to comment
Share on other sites

Χθες έτρεξα δίπλα-δίπλα το Basemark OS II στο ταπεινό μας 630 και σε ένα Android dual SIM, το πολύφερνο Asus Zenfone 5. Για άλλη μια φορά επιβεβαιώνεται ότι τα Windows Phone τρέχουν πολύ καλύτερα με πολύ λιγότερες απαιτήσεις συστήματος. Το 630 πήρε βαθμολογία 416, ενώ το Zenfone με τα 2 GB μετά βίας έφτανε το 320. Ιδιαίτερη εντύπωση όμως μου έκανε η μνήμη. Το 630 μας με τα 512 MB του πήρε βαθμολογία 551! Edited by Rhodion
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα , λογικά μέσα στις επόμενες ημέρες θα αγοράσω τη dual sim έκδοση αλλά σε άσπρο γιατί το πράσινο δεν είναι διαθέσιμο άμεσα, η θήκη-κάλυμμα από ποια nokia store είναι στα 5 € ?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα , λογικά μέσα στις επόμενες ημέρες θα αγοράσω τη dual sim έκδοση αλλά σε άσπρο γιατί το πράσινο δεν είναι διαθέσιμο άμεσα, η θήκη-κάλυμμα από ποια nokia store είναι στα 5 € ?

Ευχαριστώ

 

Nokia Care Αιγάλεω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

 

Προσπαθώ να μεταφέρω τα μυνήματα από ένα Nokia N95 στο 630 αλλά δεν μπορώ να τα καταφέρω.

 

Δοκιμάζω με την μεταφορά δεδομένων με bluetooth αλλά ενώ η μεταφορά ξεκινάει μετά από 10-15 δευτερόλεπτα σταματάει χωρίς να έχει μεταφέρει κανένα. Να σημειώσω ότι οι επαφές μεταφέρονται κανονικά με την μεταφορά δεδομένων αλλά όχι τα μηνύματα.

 

Τα έχω κάνει και export σε csv από το Nokia Suite αλλά δεν μπορώ να τα κάνω import.

 

Οποιαδήποτε βοήθεια ευπρόσδεκτη. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Mission possible!

24 ώρες ακριβώς κράτησε η μπαταρία, από το 100 στο 4%.

Συνεχώς ανοικτό.

9 ώρες ήταν σε airplane mode.

Χωρίς battery saver.

Με μια ώρα ομιλία.

Με 10 SMS.

Με το Wi-Fi συνεχώς ανοιχτό, δεν χρησιμοποιήθηκε βέβαια.

Με σερφάρισμα 3 ώρες σε 3G, (το σήμα ήταν ισχυρό).

Με μια ώρα ράδιο.

Με μια ώρα YouTube HD (offline).

Με μια ώρα αναγνωση PDF.

Τι να πω; Πολύ καλά! (Τρελός έρωτας...)

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Το μοναδικό αρνητικό που βρίσκω στο τηλέφωνο (630 DS) μετά από 1,5 μήνα συμβίωσης μαζί του είναι ότι πλέον το βρίσκω αργό συγκριτικά με iphone 5S. Παραμένει βέβαια η καλύτερη value for money συσκευή της αγοράς με δυνατότητες dual sim που δεν συναντάς σε κανένα android. Συν το ότι δεν γνωρίζει τι σημαίνει lag.

Απόλυτα ικανοποιημένος και από τις επιδόσεις της κάμερας.

Link to comment
Share on other sites

Η τιμή του μετά από μια βύθιση που έχει φτάσει να κάνει 124€ (και μάλιστα Ελληνικής αντιπροσωπίας) έχει πάρει την ανιούσα τελευταία...

http://content.screencast.com/users/dimis164/folders/Jing/media/d092e392-91d9-4961-aa2f-83245e53d680/2014-09-02_1059.png

Αυτό μπορεί να σημαίνει:

1.ότι πάει πολύ καλά σε πωλήσεις.. έχει ζήτηση και το βλέπουν στα καταστήματα και τσιμπάνε την τιμή..

2.Υπάρχει έλλειψη σε απόθεμα (που μπορεί να είναι λόγο μη αναμενόμενης ζήτησης μπορεί και όχι)

3. τα δυο προηγούμενα μαζί. :)

4. θέλουν να πλασάρουν το 530 και 530 DS ποιο ψηλά οπότε το σήκωσαν και αυτό στην τιμή.

Εσείς τι λέτε??...

Εγώ περίμενα να πέσει κι άλλο από τα 124... έλεγα "εε με 110 θα πάω να το πάρω" .. αλλά την πάτησα φαίνεται..

-------------------------------------------------------------

Life is what happens when your cell phone is charging.

Link to comment
Share on other sites

εμένα πάντως τα 124 που το αγόρασα απο τo public μου φάνηκαν λίγα.

Το κινητό ειναι best value for money !!

Link to comment
Share on other sites

Lumia 630

Έχω πρόσφατα αγοράσει το Lumia 630. Πως μπορώ μέσω του computer μου όταν συνδέω το κινητό να στέλνω μηνύματα, να προσθέτω επαφές και γενικά να χειρίζομαι το τηλέφωνο σαν εξωτερικό δίσκο όπως γινόταν παλαιά με το Nokia Suite?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...