Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για συσκευές ZTE


Επισκέπτης
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χαρακτηριστικά :

5.0-inch HD display

MediaTek MT6589 chipset with quad-core 1.2 GHz CPU and PowerVR SGX 544MP GPU

1 GB of RAM, and 4 GB built-in storage.

8 megapixels camera on the back with an aperture size of f/2.2. The camera also features LED flash, auto focus

Full HD 1080p video recording.

For video conferencing, a 1.3 megapixels camera is provided on the front.

Android OS Android 4.2 Jelly Bean.

dual SIM support,

microUSB 2.0 port,

Bluetooth with A2DP,

Wi-Fi 802.11, Wi-Fi hotspot, and

Lithium-ion 2300 mAh battery.

 

Τιμή κοντά στα 125€

 

http://www.gizchina.com/2013/05/01/zte-n986-dual-sim-phone-looks-like-a-5-inch-nexus-4/

 

 

Επειδή σήμερα το εντόπισα , το βάζω σαν θέμα για να πει κάποιος πιο σχετικός από μένα τα σχόλια του .

Edited by markus13
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • Απαντήσεις 92
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ZTE Grand S II

Display:5.50-inch

Processor:2.3GHz

Front Camera:2-megapixel

Resolution:1080x1920 pixels

RAM:2GB

OS:Android 4.3

Storage:16GB

Rear Camera:13-megapixel

Battery capacity:3000mAh

any comments about this, I have one, display is big, looks urgly:lol::lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

I just take photos and paly games by using it so far. battery is great

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
καλησπερα. θα ηθελα μια βοηθεια στο προβλημα μου. εχω το zte v987 και το εστηλα για αλλαγη οθωνης απο κει που το πηρα. το τηλ ηρθε με ενα προβλημα. στο σημα της κηνητης τηλεφωνιας εχει ενα ερωτηματικο. με αποτελεσμα δεν δεχεται κλησεις και ουτε περνει. αλαξα την σιμ σε αλλο κηνητο και δουλεβει μια χαρα. στις ρυθμισεις καταστασει τηλεφωνου γραφει......δυκτιο αγνωστο,,,,κατασταση δυκτιου κινητης ....αποσυνδεθηκε. οταν το ανοιγω το τηλ μου ζηταει η σιμ να βαλω το πιν , το βαζω ,το δεχεται και ωσ εκει. κατα τα αλλα το κινητο δουλεβει μια χαρα. η οθωνη ηρθε απο κινα. παρακαλω οποιος γνωριζει τη γινεται ας μου πει. ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ένα νέο phablet με ιδιαίτερα δυνατά χαρακτηριστικά έχει κυκλοφορήσει ZTE Nubia X6

 

Σύμφωνα με το phonearena είναι :

- Qualcomm Snapdragon 801 8974-AB

- Adreno 330

- 4G FDD B3

- Dual SIM

- 2 ή 3GB RAM ( ανάλογα την έκδοση )

- FullHD

- 6,44 inch

- 32GB ή 128GB Μνήμη

- 13MP camera F/2 me optical stabilization

- 4250 mAh Μπαταρία ( δεν αφαιρείται )

κλπ ...

 

http://www.phonearena.com ZTE-Nubia-X6

 

http://www.gsmarena.com ZTE_nubia_x6

 

http://cdn2.gsmarena.com/vv/pics/zte/zte-nubia-x6-1.jpg

http://cdn2.gsmarena.com/vv/pics/zte/zte-nubia-x6-3.jpg

http://cdn2.gsmarena.com/vv/pics/zte/zte-nubia-x6-2.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

γεια σας παιδιά. Είμαι καινούρια εδώ, δεν ξέρω τι παίζει και πολύ. Ήθελα να ρωτήσω για ένα θέμα που έχω. εχω το zte kis pro ένα χρόνο περίπου. πρόσφατα άρχισε να μου μπερδέυει τις επαφές. Άλλο όνομα με άλλο τηλέφωνο, που δεν ήταν πάντα το ίδιο λες και επέλεγε τυχαία κάθε φορά ποιο θα εμφανίσει. Σήμερα έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και είναι ολα καλά εκτός από αυτό. Το οποίο όχι μονο δεν εφτιαξε, αλλά τώρα μου χει βάλει 15 αριθμούς πχ κάτω από ενα και μόνο όνομα, με αποτέλεσμα να έχουν συγχωνευτεί οοοολοι οι αριθμοί μέσα σε 15 ονόματα. Μπορω να κάνω κατι η μπαααα? ΝΑ σημειωσω οτι όλες οι απεφές ειναι αποθηκευμένες και στη SIM και όταν τη βάζω σε άλλη συσκευή είναι όλα καλα. Εκανα και αντιγραφή στο κινητό μπας και, αλλά ουτε καν.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

ZTE Grand S3

 

Xρησιμοποιεί σύστημα βιομετρικής ασφάλειας με τεχνολογία σάρωσης της ίριδας του χρήστη.

 

SIM Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)

NETWORK GSM / CDMA / HSPA / EVDO / LTE

Available. Released 2015, March

Dimensions 155 x 77 x 9.8 mm (6.10 x 3.03 x 0.39 in)

 

- Eyeprint ID sensor

 

DISPLAY Type IPS LCD capacitive touchscreen, 16M colors

Size 5.5 inches (~69.9% screen-to-body ratio)

Resolution 1080 x 1920 pixels (~401 ppi pixel density)

 

Multitouch Yes, up to 5 fingers

 

Android OS, v4.4.x (KitKat)

Chipset Qualcomm MSM8974AC Snapdragon 801

CPU Quad-core 2.5 GHz Krait 400

GPU Adreno 330

 

Card slot microSD, up to 64 GB

Internal 16 GB

RAM 3 GB

 

CAMERA 16 MP, 5312 x 2988 pixels, autofocus, dual-LED flash

Features Geo-tagging, touch focus, face detection, HDR, panorama

Video 2160p@30fps

Secondary 8 MP, 1080p@30fps

 

Loudspeaker Yes

3.5mm jack Yes

- Dolby Digital Plus sound

 

Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, hotspot

Bluetooth v4.0, A2DP

GPS with A-GPS, GLONASS, Beidou

Radio TBC

USB microUSB v2.0

 

Sensors: Accelerometer, gyro, proximity, compass

Browser HTML5

Java Yes, via Java MIDP emulator

- Active noise cancellation with dedicated mic

- MP4/H.264 player

- MP3/eAAC+/WAV player

BATTERY Li-Ion 3100 mAh battery

Colors Silver

 

Edited by Karthan7
Video

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Το έχω βρει σε πολύ δελεαστική τιμή στα media markt 90 ευρώ και δεν ξέρω αν αξίζει τον κόπο.. Το ZTE Kiss III από μόνο του δε με είχε ενθουσιάσει και σα σχέδιο και γενικά δεν τη γνωρίζω καλά τη συγκεκριμένη εταιρεία. Εγώ απλά βγάζω καμιά φωτό που κ που και δεν κάνω πολύ χρήση ίντερνετ..
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα σε όλους.

Έχω win7 64bit.

Κατέβασα χθες το Joinme από τη ZTE (ένα 440 kb exe)

αλλά όταν το τρέχω μου βγάζει συνεχεία:

Sorry update failed, server is busy now, try later.

Έχει κάποιος κάνα link με ολόκληρο το Joinme και ας μην είναι η τελευταία έκδοση,

ή ας μου το στήλη με προσωπικό μήνυμα.

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Παρακαλώ, χρειαζομαι βοήθεια, εχω το Zte u968, από Κίνα, το αγορασα απο Ebay, φορούσε την Ευρωπαϊκή rom με google apps και playstore και multilanguage. Καποια στιγμη όμως, από δική μου απροσεξία, κολλησε ιούς, που δεν μπορούσα να απομακρύνω ουτε με hard reset, παρά μόνο εγκαθιστώντας εξ'αρχής αλλη rom. Τη μονη που βρήκα ήταν η κινέζικη. Οι συνέπειες ήταν ότι έχασα το playstore, τα Ελληνικά και γενικώς δεν μπορω να βαλω το λογαριασμό μου Google. Ξέρει κάποιος, που μπορώ να βρω την Ευρωπαϊκή rom? Από οτι καταλαβαίνω από την αναζήτησή μου στο διαδικτυο, δεν εχουν ασχοληθεί πολύ οι developers με αυτό το τηλέφωνο...ευχαριστώ! Edited by Farsaras
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Καλησπέρα,

 

Έχω ένα tablet zte v7073, και θέλω να το κάνω root αλλά όλοι οι τρόποι που δοκίμασα μου λένε ότι είναι πολύ καλά κλειδωμένο και δεν συνεχίζουν απο ένα σημείο και έπειτα.

Υπάρχει κάποια ιδέα για το τι μπορώ να κάνω?

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Γνωριζει καποιος αν υπαρχει ROM (οποιαδήποτε, custom ή όχι) για αναβαθμιση του ZTE Blade V σε lollipop? Ευχαριστω εκ των προτερων ! Πάνος
Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει καποιος αν υπαρχει ROM (οποιαδήποτε, custom ή όχι) για αναβαθμιση του ZTE Blade V σε lollipop? Ευχαριστω εκ των προτερων ! Πάνος

πριν ανοίξουμε νέο θέμα ψάχνουμε και λίγο,υπάρχει σχετικό εδώ,διάβασε τις τελευταίες σελίδες:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=373840

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλημέρα. Έχω το τάμπλετ ZTE E9Q. Επειδή έχω αντιμετωπίσει κάποια θέματα (1 εξ αυτών - πρόβλημα στο λειτουργικό εκ κατασκευής - διαπιστώθηκε από τεχνικό της αντιπροσωπείας και ενημερώθηκε η μητρική εταιρία αλλά ακόμα περιμένω διόρθωση). Γνωρίζει κανείς/καμιά αν γίνεται αναβάθμιση του λειτουργικού; Και αν γίνεται, αυτό θα συμβεί αυτόματα ή πρέπει εγώ να κάνω κάτι;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά έχω στα χέρια μου εδώ και δυο μήνες το ZTE BLADE S6. Έχω ένα πρόβλημα. Ήμουν στο FB σήμερα και ξαφνικά η συσκευή έκλεισε και δεν μπορώ να την ξανά ανοίξω. Σημειώνεται ότι το κινητό δεν μου έχει πέσει μέχρι στιγμής κάτω.

Όποιος μπορεί να βοηθήσει θα ήταν χαρά μου να τον ακούσω

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειχα πάρει το κινητό απο mediamarkt και το αντικατέστησα με καινουργια συσκευή μεσα σε μια βδομάδα λογω προβλήματος με την υποδοχη jack!Περα απ αυτο μεχρι στιγμής δεν υπάρχει άλλο πρόβλημα!!!Μπορεί να είναι ελαττωματικο και να στο βγαλε τωρα ή να υπάρχει κανας ιος!!Antivirus είχες?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Στην Ελλάδα δεν θα το φέρουν τελικά?Κάποιο αξιόπιστο shop του εξωτερικού για να το πάρουμε υπάρχει?To ZTE Blade S7 έρχεται με οθόνη 5 ιντσών ανάλυσης 1920×1080 pixels, LTPS 445ppi, 2.5D curved glass και επικάλυψη από Gorilla Glass 3. Το κινητό ενσωματώνει μνήμη RAM 3GB DDR3, ενσωματωμένη μνήμη 32GB, 64-bit οκταπύρηνο επεξεργαστή Snapdragon 615 και Adreno 405 GPU.

 

Η κάμερα στην πίσω πλευρά είναι 13 Megapixel με Laser Autofocus, στην μπροστά πλευρά έχει επίσης κάμερα 13 Megapixel που συνοδεύεται από LED flash. Τρέχει Android 5.1.1 Lollipop μαζί με MiFavor 3.2 UI, έχει πάχος 7.2 χλστ. Στο κεντρικό κουμπί στο κάτω μέρος της οθόνης είναι ενσωματωμένος ο αισθητήρας δαχτυλικών αποτυπωμάτων.

 

http://techblog.gr/wp-content/uploads/2015/11/Blade-S7-Rose-Gold-570.jpg

Edited by zteblade85
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

ΠΟΛΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ ΕΧΩ ΤΗ ΣΥΣΚΕΥΗ ZTE BLADE A450 ΑΛΛΑΞΑ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΡΤΑ ΣΙΜ ΚΑΙ ΜΟΥ ΖΗΤΑΕΙ ΚΩΔΙΚΟ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ ΙΔΙΩΤΙΚΟΤΗΤΑΣ... :wacko: ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΩ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΚΩΔΙΚΟ ΚΑΙ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ;;;

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

20160826150159_zte_blade_a2_16gb.jpeg

 

NETWORK

Technology GSM / CDMA / HSPA / CDMA2000 / LTE

2G bands GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 & SIM 2

CDMA 800

3G bands HSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100

TD-SCDMA

CDMA2000 1x

4G bands LTE band 1(2100), 3(1800), 7(2600), 38(2600), 39(1900), 40(2300), 41(2500)

Speed HSPA 42.2/5.76 Mbps, LTE Cat6 300/50 Mbps

GPRS Yes

EDGE Yes

 

LAUNCH

Announced 2016, June

Status Available. Released 2016, June

 

BODY

Dimensions 143.8 x 70.2 x 7.9 mm (5.66 x 2.76 x 0.31 in)

Weight 135 g (4.76 oz)

SIM Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)

 

DISPLAY

Type IPS LCD capacitive touchscreen, 16M colors

Size 5.0 inches (~68.3% screen-to-body ratio)

Resolution 720 x 1280 pixels (~294 ppi pixel density)

Multitouch Yes

- MiFavor 3.2 UI

 

PLATFORM

OS Android OS, v5.1 (Lollipop)

Chipset Mediatek MT6750

CPU Octa-core 1.5 GHz Cortex-A53

GPU Mali-T860MP2

 

MEMORY

Card slot microSD, up to 256 GB (uses SIM 2 slot)

Internal 16 GB, 2 GB RAM

 

CAMERA

Primary 13 MP, phase detection autofocus, LED flash

Features Geo-tagging, touch focus, face detection, HDR, panorama

Video 1080p@30fps

Secondary 5 MP, LED flash

 

SOUND

Alert types Vibration; MP3, WAV ringtones

Loudspeaker Yes

3.5mm jack Yes

 

COMMS

WLAN Wi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, hotspot

Bluetooth v4.0, A2DP

GPS Yes, with A-GPS

Radio FM radio

USB microUSB v2.0, USB On-The-Go

 

FEATURES

Sensors Fingerprint, accelerometer, proximity, compass

Messaging SMS(threaded view), MMS, Email, Push Email, IM

Browser HTML5

Java No

- MP4/H.264 player

- MP3/WAV/eAAC+ player

- Document viewer

- Photo/video editor

 

BATTERY

Non-removable Li-Ion 2500 mAh battery

 

MISC

Colors Silver

 

http://m.gsmarena.com/zte_blade_a2-8143.php

Edited by madman099
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Παιδιά καλησπέρα, μόλις πήρα το κινητό και θέλω να ρωτήσω στο μενού είδα ότι δεν έχει αδρανοποίηση πάνω από 30 λεπτά, δηλαδή σε 30 λεπτά σβήνει η οθόνη του, σε άλλα κινητά είχε και την επιλογή <<ποτέ>> δηλαδή αν για παράδειγμα βάλω μια ταινία σε 30 λεπτά η οθόνη θα σβήσει; και θα πρέπει να πατήσω πάλι να ανοίξει; Επίσης ποσοστό στην μπαταρία δεν μου βγάζει δηλαδή το πόσο έχει ακόμα, έχει καμιά εφαρμογή που να γίνεται αυτό; δηλαδή δίπλα στο εικονίδιο της μπαταρίας να έχει και το ποσοστό της ας πούμε όπως άλλα κινητά ή αν έχει κάποια ρύθμιση για το ποσοστό της μπαταρίας να φαίνεται Αυτά για την ώρα αν βρω κάτι άλλο θα ρωτήσω, επειδή δεν γνωρίζω και πολλά ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα μια βοηθεια εχω το κινητο το zte blade l3 επιασα να του περασω το android 5,1 επανω ειχε το 5 ξεκινησα να το περασω με το προγραμα SP-Flash-Tool-v5.1532.00 φορτωσα το αρχειο και εκανε format all+download και στην συνεχεια download only το προβλημα ειναι το εξης τωρα ανοιγει το κινητο ακι φορτωνει μονο μια εικονα miui6 και τιποτα αλλο μενει εκει εχει κανενας καμια ιδεα τι εχει γινει και ενα φτιαχνετε βασικα ευχαριστω πολλη
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ....ΕΧW ΕΝΑ ZTE Blade V220...ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΜΟΥ ΧΑΛΑΣΕ ΤΟ TOUCH SCREEN,ΑΓΟΡΑΣΑ ΕΝΑ TOUCH SCREEN ΑΠΟ ΚΙΝΑ ΤΟ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΕ ΤΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΠΟΥ ΤΟ ΠΗΓΑ ΠΑΝΩ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΑΝΟΙΓΕΙ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΔΕΝ ΔΕΙΝΕΙ Κ ΠΑΛΙ ΚΑΜΙΑ ΕΝΤΟΛΗ...ΓΝΩΡΙZΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΤΑΙΕΙ...Η ΕΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΛΥΣΗ ΣΤΟ ΠΡΟBΛΗΜΑ...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά καλησπέρα, μόλις πήρα το κινητό και θέλω να ρωτήσω στο μενού είδα ότι δεν έχει αδρανοποίηση πάνω από 30 λεπτά, δηλαδή σε 30 λεπτά σβήνει η οθόνη του, σε άλλα κινητά είχε και την επιλογή <<ποτέ>> δηλαδή αν για παράδειγμα βάλω μια ταινία σε 30 λεπτά η οθόνη θα σβήσει; και θα πρέπει να πατήσω πάλι να ανοίξει; Επίσης ποσοστό στην μπαταρία δεν μου βγάζει δηλαδή το πόσο έχει ακόμα, έχει καμιά εφαρμογή που να γίνεται αυτό; δηλαδή δίπλα στο εικονίδιο της μπαταρίας να έχει και το ποσοστό της ας πούμε όπως άλλα κινητά ή αν έχει κάποια ρύθμιση για το ποσοστό της μπαταρίας να φαίνεται Αυτά για την ώρα αν βρω κάτι άλλο θα ρωτήσω, επειδή δεν γνωρίζω και πολλά ευχαριστώ

Και 1 λεπτό να έχεις, όταν βλέπεις ταινία δεν κλείνει το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για συσκευές ZTE
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...