Jump to content

XBMC: Open Source Home Theatre Software. All platforms


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για PC, τι προτείνετε; win7 ή 8.x

Και στα 2 μια χαρά μου δουλεύει

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Στο glow movies HD του lambda όσες ταινίες και να ανοίξω τις έχει μέχρι το 50 λεπτό, το πολύ 55 και τις κόβει. Όχι τίποτα άλλο αλλά έχει και πολύ 1080 μέσα. Συμβαίνει και σε άλλους;

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

Με έκδοση 14 δεν έχω κανένα πρόβλημα με υπότιτλους απο οποιαδήποτε αποθετηριο και αν παίξω ταινία. Με το Navi X όμως δεν μου φορτώνει κανένα. Καμία ιδέα;

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει δυνατότητα σε pc να συνδυαστεί το sopcast με το xbmc;

Επειδή έχω και ένα media player asus, γίνεται και αυτό να συνδυαστεί κάπως με τα παραπάνω;

 

edit: έχω κάνει οτι περιγράφετε στο OSarena, χωρίς όμως να μπορώ να πω πως δουλεύει σίγουρα

 

http://osarena.net/logismiko/applications/sopcast-acestream-ke-alla-torrents-sto-xbmc.html

 

edit2: εγκατέστησα κάποια parsel που βρήκα αριστερά-δεξιά. Μέσα σε αυτά είναι του wigizig.tv κλπ. Δεν φαίνεται όμως να δουλεύουν ή στην καλύτερη γράφει πως θα είναι διαθέσιμα κάποια στιγμή πριν τον αγώνα. Ελπίζω να λειτουργεί έτσι.

 

Δεν υπάρχει ούτε ένας που να χρησιμοποιεί το p2p πρόσθετο να μου πει που να κατευθυνθώ έστω;;;;;

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά τί γίνεται με το Hellenic toons ;

Έψαχνα σήμερα να βάλω καμία ταινία και σχεδόν καμία δεν έπαιζε.

Παλιότερα έπαιζαν σχεδόν όλα.

Έτυχε σήμερα ή έχει εγκαταλειφθεί το πρόσθετο;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει δυνατότητα σε pc να συνδυαστεί το sopcast με το xbmc;

Επειδή έχω και ένα media player asus, γίνεται και αυτό να συνδυαστεί κάπως με τα παραπάνω;

 

edit: έχω κάνει οτι περιγράφετε στο OSarena, χωρίς όμως να μπορώ να πω πως δουλεύει σίγουρα

 

http://osarena.net/logismiko/applications/sopcast-acestream-ke-alla-torrents-sto-xbmc.html

 

edit2: εγκατέστησα κάποια parsel που βρήκα αριστερά-δεξιά. Μέσα σε αυτά είναι του wigizig.tv κλπ. Δεν φαίνεται όμως να δουλεύουν ή στην καλύτερη γράφει πως θα είναι διαθέσιμα κάποια στιγμή πριν τον αγώνα. Ελπίζω να λειτουργεί έτσι.

 

Δεν υπάρχει ούτε ένας που να χρησιμοποιεί το p2p πρόσθετο να μου πει που να κατευθυνθώ έστω;;;;;

 

Και εγώ παιδευομαι φίλος δεν μπορώ να βγάλω άκρη

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

και σε μενα αν ειναι ευκολο

 

Εχω κατι,αλλα δεν τρελαθηκα κιολας.Το απογευμα/βραδυ θα σου στειλω.Αν καποιος εχει κατι καλο ας στειλει και σε εμενα να δοκιμασω...

My Phones: Ericsson T20s, Siemens C35i, Nokia 3330, Siemens CX65, Nokia 6230, HP Ipaq RW6815, Sony Ericsson W302, LG Viewty KU990i, Alcatel OT-990,Samsung S4 Mini LTE

 

Minix X8-H, PS3, XBOX360

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ παιδευομαι φίλος δεν μπορώ να βγάλω άκρη

 

το μόνο που μπόρεσα να κάνω και δεν ξέρω αν είναι και το σωστό, είναι να εγκαταστήσω το soprtsdevil και μετά το p2p streams . Δεν είναι δύσκολο να το βρεις, όπως και να βρεις τους parsers που χρειάζονται για το p2p-srteams. Στην πρώτη εκκίνηση του p2p θα κάνει αυτόματα την εγκατάσταση των απαιτούμενων αρχείων για το sopcast και το acestreams.

Μετά δεν ασχολήθηκα και πολύ με το p2p-streams, γιατί τα περισσότερα δεν έπαιζαν. Ανοίγω το sportsdevils και εκεί απο τα link που έχει (π.χ. wiziwig.tv) βρίσκω τον αγώνα που θέλω. Αν είναι απο κανένα σοβαρό πρωτάθλημα, θα δεις link που γράφουν ταχύτητες έως και 5000 kb/s και δίπλα θα υπάρχει η περιγραφή sopcast ή acestreams. Ανοίγεις κάποιο απο αυτά και επιλέγεις εκεί που λέει sopcast ή acestreams addon και όχι εξωτερικό player. Aνάλογα απο την σύνδεση που έχεις και λίγη τύχη, θα δεις αγώνες σε 720p και περιγραφή ότι υπάρχει, δηλαδή απο αγγλικά, έως αραβικά.

Αν επιλέξεις να βλέπεις μέσω του addon p2p-streams, θα περάσεις χειροκίνητα τους parsers που θα έχουν την μορφή tar.gz και θα τα αφήσεις έτσι, ασυμπίεστα σε κάποιον φάκελο στο pc.

Δοκίμασε και γράψε εντυπώσεις.

Όποιος ξέρει κάτι περισσότερο, be my guest

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Εγω το εστησα συμφωνα με το παρακατω βιντεο και δουλευει σχετικα καλα

 

https://www.youtube.com/watch?v=FH_gkjC1Omc

 

Για να κανει τις αυτοματες ενημερωσεις πρεπει να γινουν καποια βηματα σωστα,οποτε δωστε προσοχη

My Phones: Ericsson T20s, Siemens C35i, Nokia 3330, Siemens CX65, Nokia 6230, HP Ipaq RW6815, Sony Ericsson W302, LG Viewty KU990i, Alcatel OT-990,Samsung S4 Mini LTE

 

Minix X8-H, PS3, XBOX360

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και καλό μήνα ήθελα να ρωτήσω γιατί έψαξα λίγο και λόγου ελαχιστου χρόνου είπα να ρωτήσω τους γνώστες. Έχω κάνει εγκατάσταση την εφαρμογή και θα ήθελα να περάσω ελληνικές και ξένες ταινίες και σειρές , εκπομπές τους υπότιτλους. Υπάρχει κάποιος οδηγός για αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και καλό μήνα ήθελα να ρωτήσω γιατί έψαξα λίγο και λόγου ελαχιστου χρόνου είπα να ρωτήσω τους γνώστες. Έχω κάνει εγκατάσταση την εφαρμογή και θα ήθελα να περάσω ελληνικές και ξένες ταινίες και σειρές , εκπομπές τους υπότιτλους. Υπάρχει κάποιος οδηγός για αυτό?

 

Περνάς το repo του Lamda και για σειρές ξένες επιλέγεις το Gotv, ενώ για ξένες ταινίες το Yify.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Στο cs968 που έχω στο beyondxbmc του πείραξαν κάτι advancedsettings και τώρα παίζει πολύ σπαστά η και καθόλου. Κάνει buffer συνέχεια. Τι μπορώ να κάνω;
Link to comment
Share on other sites

το μόνο που μπόρεσα να κάνω και δεν ξέρω αν είναι και το σωστό, είναι να εγκαταστήσω το soprtsdevil και μετά το p2p streams . Δεν είναι δύσκολο να το βρεις, όπως και να βρεις τους parsers που χρειάζονται για το p2p-srteams. Στην πρώτη εκκίνηση του p2p θα κάνει αυτόματα την εγκατάσταση των απαιτούμενων αρχείων για το sopcast και το acestreams.

Μετά δεν ασχολήθηκα και πολύ με το p2p-streams, γιατί τα περισσότερα δεν έπαιζαν. Ανοίγω το sportsdevils και εκεί απο τα link που έχει (π.χ. wiziwig.tv) βρίσκω τον αγώνα που θέλω. Αν είναι απο κανένα σοβαρό πρωτάθλημα, θα δεις link που γράφουν ταχύτητες έως και 5000 kb/s και δίπλα θα υπάρχει η περιγραφή sopcast ή acestreams. Ανοίγεις κάποιο απο αυτά και επιλέγεις εκεί που λέει sopcast ή acestreams addon και όχι εξωτερικό player. Aνάλογα απο την σύνδεση που έχεις και λίγη τύχη, θα δεις αγώνες σε 720p και περιγραφή ότι υπάρχει, δηλαδή απο αγγλικά, έως αραβικά.

Αν επιλέξεις να βλέπεις μέσω του addon p2p-streams, θα περάσεις χειροκίνητα τους parsers που θα έχουν την μορφή tar.gz και θα τα αφήσεις έτσι, ασυμπίεστα σε κάποιον φάκελο στο pc.

Δοκίμασε και γράψε εντυπώσεις.

Όποιος ξέρει κάτι περισσότερο, be my guest

 

Φίλος χωρίς παρεξήγηση αλλά με φαίνονται εξωγήινα έτσι όπως τα έγραψες :-)

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Που κόλλησες για αρχή;

 

αυτο με το πως εχεις βαλει το wiziwig πχ,εγω θελω να βαλω ενα αλλο δεν μπορω να το βρω ρε μαν

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω μιλάς για το p2p-streams.

Ψάξε για parsers στο Google. Θα βρεις κάποια αρχεία με κατάληξη tar.gz. Αυτά τα συμπιεσμένα αρχεία θα τα αποθηκεύεις όπως είναι σε έναν φάκελο στο pc. Θα ανοίξεις το p2p-streams και θα πας στο addon website-parsers/add a website-parser plugin. Θα εμφανιστεί ένα μήνυμα για να επιλέξεις από που θα εγκαταστήσεις το plugin και θα επιλέξεις local. Θα βρεις την τοποθεσία που αποθήκευσες το αρχείο με κατάληξη tar.gz που είχες κατεβάσει και τέλος. Αυτό το "κανάλι" θα εμφανίζεται στο μενού addon website-parsers.

Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω μιλάς για το p2p-streams.

Ψάξε για parsers στο Google. Θα βρεις κάποια αρχεία με κατάληξη tar.gz. Αυτά τα συμπιεσμένα αρχεία θα τα αποθηκεύεις όπως είναι σε έναν φάκελο στο pc. Θα ανοίξεις το p2p-streams και θα πας στο addon website-parsers/add a website-parser plugin. Θα εμφανιστεί ένα μήνυμα για να επιλέξεις από που θα εγκαταστήσεις το plugin και θα επιλέξεις local. Θα βρεις την τοποθεσία που αποθήκευσες το αρχείο με κατάληξη tar.gz που είχες κατεβάσει και τέλος. Αυτό το "κανάλι" θα εμφανίζεται στο μενού addon website-parsers.

 

βασικα εχω ενα καναλι το οποιο θελω να βαλω και να το ανοιγω μεσω acestream αλλα πωτς να το κανω κολλαω

 

οκ εβγαλα ακρη ,κατι ασχετο δε με δειχνει υποτιτλους οταν πατας κατς δεξια δεν δινει επιλογη να κατεβασω

 

επισης το κανω απεγκατασταση.το ξανα βαζω αλλα παλι με δειχνει τα ιδια δαν να μην το εχω διαγραψει ποτε

Edited by vrwmiaris
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Στην τελευταία έκδοση kodi 14, σε εσάς δουλεύουν σωστά τα GOtv, GOmovies, muchmovies HD;

 

Δούλευαν αλλά όχι οι υπότιτλοι, την έσβησα

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος πως να στριμαρω το xbmc στο ps3? Το έχω στο ίδιο δίκτυο και το βλέπει αλλά τους φακέλους video library τους δείχνει άδειους
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...