Jump to content

Wind - Σταθερή τηλεφωνία και internet


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χωρις εξωτερικο με το δινει η wind στα 25 ευρω.

 

Μαλλον θα αλλαξω εταιρια. Δε με κανει καλη προσφορα ουτε στην κινητη που εχω.

 

Wind δίνω 15€ μόνο για ίντερνετ και κινητό έχω f2g και τσιμπαω δωρεάν 120 λεπτά προς όλους κάθε μήνα, χώρια όλες τις άλλες προσφορές που δίνει το f2g.

 

Αν βαριέσαι να κάνεις παζάρια, πήγαινε Hol.

Αλλά μην μας λες ότι δεν έχει καλές τιμές η Wind

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειπα οτι δεν εχει καλες

Καλη προσφορα ειπα δε με κανουν.

Αλλωστε επωφελουμαι και εγω με τα 120' στην q ;)

 

Παζαρια δεν ειναι οτι βαριεμαι να κανω. Απλα δεν εχω τον χρονο να ασχοληθω αρκετα

Link to comment
Share on other sites

Wind δίνω 15€ μόνο για ίντερνετ και κινητό έχω f2g και τσιμπαω δωρεάν 120 λεπτά προς όλους κάθε μήνα, χώρια όλες τις άλλες προσφορές που δίνει το f2g.

 

Αν βαριέσαι να κάνεις παζάρια, πήγαινε Hol.

Αλλά μην μας λες ότι δεν έχει καλές τιμές η Wind

 

Η Wind έχει γίνει ιδιαίτερα ανταγωνιστική μην σου πω ότι σε τηλεφωνία και ίντερνετ είναι ο φθηνότερος πάροχος

ck
Link to comment
Share on other sites

Wind δίνω 15€ μόνο για ίντερνετ και κινητό έχω f2g και τσιμπαω δωρεάν 120 λεπτά προς όλους κάθε μήνα, χώρια όλες τις άλλες προσφορές που δίνει το f2g.

 

Αν βαριέσαι να κάνεις παζάρια, πήγαινε Hol.

Αλλά μην μας λες ότι δεν έχει καλές τιμές η Wind

 

Καλό θα είναι να μην προσβάλλεις έτσι εύκολα τον κόσμο. Φίλη στη hol δίνει 15€ για το ευέλικτο 300. Ότι συμφέρει τον καθένα. Συν ότι εγώ έχω καλύτερη ταχύτητα, καλύτερη εξυπηρέτηση και καλύτερο εξοπλισμό με hol.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

και εγω εχω το DP και το W στα 33 ευρω και για τα 2.η καλυτερη προσφορα απο ολες τις εταιριες.το μονο κακο οτι τα πετυχα με φορητοτητα.

Υ.Γ. οι πρωτοι 2 μηνες το DP δωρεαν.....δλδ πληρωσα 13.33.....

Link to comment
Share on other sites

24 ίντερνετ, απεριόριστα σταθερά σε Ελλάδα και εξωτερικό και 300 λεπτά προς κινητά. Για αυτήν την τιμή θες 24 μήνες δέσμευση. Με 12 πάει 26€. Πριν δυο μήνες που το έβαλα πήρα τα 22€ με 12 μήνες δέσμευση.

 

Μήπως έχεις κάνει λάθος για απεριόριστες κλήσεις σε εξωτερικό;

Link to comment
Share on other sites

Καλό θα είναι να μην προσβάλλεις έτσι εύκολα τον κόσμο. Φίλη στη hol δίνει 15€ για το ευέλικτο 300. Ότι συμφέρει τον καθένα. Συν ότι εγώ έχω καλύτερη ταχύτητα, καλύτερη εξυπηρέτηση και καλύτερο εξοπλισμό με hol.

 

Καλύτερο εξοπλισμό και εξυπηρέτηση στην hol; Anyway αυτά είναι απόψεις του καθενός, παλιότερα είχα Hol και ήταν σε όλα τραγική

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις κάνει λάθος για απεριόριστες κλήσεις σε εξωτερικό;

 

Όχι είμαι σίγουρος. Μπες στην σελίδα της εταιρίας είναι το τελευταίο πρόγραμμα.

 

 

 

Καλύτερο εξοπλισμό και εξυπηρέτηση στην hol; Anyway αυτά είναι απόψεις του καθενός, παλιότερα είχα Hol και ήταν σε όλα τραγική

 

Δηλαδή τώρα θα μου πεις ότι η wind είναι καλύτερη σε αυτούς τους δύο τομείς; Ας γελάσω καλύτερα.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Όχι είμαι σίγουρος. Μπες στην σελίδα της εταιρίας είναι το τελευταίο πρόγραμμα.

 

 

Νόμιζα ότι μιλούσες για Wind. Τώρα διάβασα ότι αναφέρεσαι στην HOL.

 

Πάντως, όταν ενεργοποιήθηκε στην περιοχή μου το νέο δίκτυο του ΟΤΕ, ζήτησα vdsl (από KV) από τη HOL και ενώ ο wizard μου έδινε διαθεσιμότητα, όπως και σε άλλες περιοχές του ίδιου ΑΚ, η εξυπηρέτηση μου είπε ξερά ότι δεν δίνει στην περιοχή μου, χωρίς αιτιολογία, βέβαια !!!

 

Αναγκαστικά, η Wind ήταν μονόδρομος και δεν το μετάνιωσα.

 

Συμπερασματικά, καθένας έχει τις απαιτήσεις του από το ίντερνετ και τις προσωπικές του εμπειρίες για κάθε πάροχο.

Δεν ωφελεί να είμαστε κατηγορηματικοί υπέρ του ενός ή του άλλου παρόχου, πολύ περισσότερο όταν δεν έχουμε μετοχές σε κανέναν από αυτούς. Αυτό που μετράει είναι να έχουμε καλές και φτηνές υπηρεσίες.

Link to comment
Share on other sites

Στις 23/07/2014 ενεργοποίησα μια κάρτα Mobile Broadband στο πλαίσιο της συνδυαστικής προσφοράς που υπάρχει για τους συνδρομητές σταθερής τηλεφωνίας και internet και παρέχει 300 ΜΒ / Μήνα. Έλαβα ένα μήνυμα που με καλωσορίζει στην υπηρεσία WIND Mobile Broadband και με ενημερώνει ότι με την ενεργοποίηση της σταθερής μου γραμμής θα έχω δωρεάν 300ΜΒ/Μήνα Με κενό sms στο 1228 την πρώτη βδομάδα μου έλεγε το υπόλοιπο από τα 500 ΜΒ που είχε μέσα η κάρτα ως έξτρα δώρο .Τώρα μου λέει ότι δεν έχω υπόλοιπο αλλά έχω σύνδεση και ανοίγω σελίδες κανονικά .Είναι φυσιολογικό ; ¨Εχει κάποιος ενεργοποιημένη ανάλογη κάρτα ;
Link to comment
Share on other sites

Ίσως είχε φάει κανένα κόλλημα γιατί νομίζω και εμένα μου έβγαζε μηδενικό υπόλοιπο MB.

Δοκίμασε πάλι σήμερα, λογικά θα είναι οκ. Αν δεν, τότε μιλά με εξυπηρέτηση πελατών.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

υπάρχει κάποια εξήγηση γιατι απο 19.90 που ήταν το πάγιο μου, ήρθε λογαριασμός στο mywind 22.50?

Ρωτάω εδώ, αφού φυσικά έχω ρωτήσει και στη wind αλλά θα κάνουν μέρες να μου απαντήσουν.

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

καλά ρε παιδιά είναι δυνατόν σε νέο συνδρομητή με αίτηση για vDSL να μην μπορούν να τον εξυπηρετήσουν

και να μην έχουν απόθεμα ρούτερ με επόμενη ενδεχόμενη ενημέρωση για απόθεμα αρχές Σεπτέμβρη;;:!:

ρούτερ είναι όχι ζεστό ψωμί! Πρώτη φορά ανακατεύομαι με τη wind και αρχίζω ήδη να νοιώθω άβολα:worry:

 

επίσης για τους γνώστες.... τι ταχύτητα αναμένεται να έχω σε απόσταση 180μέτρων από το ΑΚ;; (προσοχή μιλώ για ΑΚ και όχι για ΚΑΦΑΟΥ) στην 50άρα ταχύτητα;

 

Γνωρίζει κάποιος το snr που δίνει η wind??

 

Και κάτι τελευταίο... τι μοντέλα vDSL ρουτερ παρέχει ;

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάποια εξήγηση γιατι απο 19.90 που ήταν το πάγιο μου, ήρθε λογαριασμός στο mywind 22.50?

Ρωτάω εδώ, αφού φυσικά έχω ρωτήσει και στη wind αλλά θα κάνουν μέρες να μου απαντήσουν.

Προφανώς αφορά τις αυξήσεις που έγιναν πρόσφατα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος να μου πει αν η wind κάνει authentication από το modem για σύνδεση στο internet? Θέλει κωδικούς χρήστη ή βάζουμε κάτι τυχαίο;
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος να μου πει αν η wind κάνει authentication από το modem για σύνδεση στο internet? Θέλει κωδικούς χρήστη ή βάζουμε κάτι τυχαίο;

Όχι από την γραμμή γίνεται, άρα δεν θες σε adsl κωδικούς.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς στο double play της Wind τα 300' προς κινητά πως χρεώνονται;

Εννοώ ανά ημερολογιακό μήνα (δηλ. κάθε 1 του μηνός ξεκινάνε να μετρούν) ή από την έκδοση του λογαριασμού;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς στο double play της Wind τα 300' προς κινητά πως χρεώνονται;

Εννοώ ανά ημερολογιακό μήνα (δηλ. κάθε 1 του μηνός ξεκινάνε να μετρούν) ή από την έκδοση του λογαριασμού;

Ευχαριστώ.

 

Από την έκδοση του λογαριασμού. Εάν έχεις ενεργοποιήσει την υπηρεσία ενώ τρέχει ο λογαριασμός σου τότε θα έχεις αναλογική χρέωση και χρήση έως την έκδοση του επόμενου όπου θα σου δωθουν τα 300 νέα λεπτά.

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εμένα που ενεργοποιηθηκε η υπηρεσία στις 19 του μηνός, θα έχω αναλογικά χρόνο προς κινητά μέχρι τέλος του μήνα και από 1 του μηνός κανονικά θα έχω 300' εκ νέου?
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως ενημερωνόμαστε για την κατανάλωση αυτών των λεπτών? Υπάρχει κάποιο τηλέφωνο που πέρνουμε? Από το ebill πάντως δεν φαίνεται...
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εμένα που ενεργοποιηθηκε η υπηρεσία στις 19 του μηνός, θα έχω αναλογικά χρόνο προς κινητά μέχρι τέλος του μήνα και από 1 του μηνός κανονικά θα έχω 300' εκ νέου?

 

Όχι. Θα έχεις αναλογικά λεπτά ομιλίας από τις 19 που ενεργοποιήθηκε η υπηρεσία έως την ημερομηνία έκδοσης του επόμενου λογαριασμού. Από την έκδοση και μετά θα έχεις 300 λεπτά εκ νέου.

 

 

Ξέρει κανείς πως ενημερωνόμαστε για την κατανάλωση αυτών των λεπτών? Υπάρχει κάποιο τηλέφωνο που πέρνουμε? Από το ebill πάντως δεν φαίνεται...

 

Δεν υπάρχει προς το παρόν τρόπος ενημέρωσης για το υπόλοιπο του χρόνου προς κινητά.

Edited by clio1400

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά καλημέρα

 

Θα ήθελα τα φώτα σας. Είμαι κάτοχος wind double play που λήγει στις 11 Σεπτεμβρίου. Σε επικοοινωνία με την wind μου έκαναν μια αισχρή προσφορά που απλά δεν είναι άξια λόγου.

 

Σκέφτομαι για το πρόγραμμα της hol στα 22 ευρώ εκτός αν αντιπροτείνει κάτι η wind και μείνω καθώς είμαι ικανοποιημένος από τις υπηρεσίες της και έχω και 10 ευρώ έκπτωση στο κινητό.

 

Πως πρέπει να κινηθώ για να έχω αντιπρόταση? Να κάνω αίτηση για hol? σε επικοινωνία με hol μου είπαν κάνεις τώρα την αίτηση, και η wind θα ενημερωθεί την επομένη της λήξης του συμβολαίου για να μην έχω penalty πρόωρης αποχωρησης.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα

 

Θα ήθελα τα φώτα σας. Είμαι κάτοχος wind double play που λήγει στις 11 Σεπτεμβρίου. Σε επικοοινωνία με την wind μου έκαναν μια αισχρή προσφορά που απλά δεν είναι άξια λόγου.

 

Σκέφτομαι για το πρόγραμμα της hol στα 22 ευρώ εκτός αν αντιπροτείνει κάτι η wind και μείνω καθώς είμαι ικανοποιημένος από τις υπηρεσίες της και έχω και 10 ευρώ έκπτωση στο κινητό.

 

Πως πρέπει να κινηθώ για να έχω αντιπρόταση? Να κάνω αίτηση για hol? σε επικοινωνία με hol μου είπαν κάνεις τώρα την αίτηση, και η wind θα ενημερωθεί την επομένη της λήξης του συμβολαίου για να μην έχω penalty πρόωρης αποχωρησης.

 

για κάθε ενδεχόμενο κάνε την αίτηση την προηγούμενη της λήξης

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • This topic was featured and featured

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...