Jump to content

[iTunes] Προβλήματα - Απορίες


kosvou
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και ομως....

Στα "ξεκουδουνα" μειλ απαντουν.

Μου απαντησε αλλος απο το support.τουπα τι εγινε και πως εχω μιλησει ηδη με αλλον.και ο,τι εγινε εγινε.

Ε αυτος ομως δε μουπε μονο να κρατω back up.

Με ευχαριστησε που ξαναγορασα το τραγουδι και μουδωσε 3 song credits!!!!

Support με λιγα λογια.οχι αστεια...

 

Μπράβο για την κίνηση :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 826
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα παιδια δεν ξερω αν ειμαι στο σωστο topic,ειμαι και λιγο ασχετος.το προβλημα μου ειναι οτι εφερα ενα IPHONΕ 4 για να το δωσω στην γυναικα μου,το κινητο δουλευε γερμανια και εδω δεν ανοιγει καν....μονο εκτακτη κληση μπορω να κανω!!Υπαρχει λυση η να το βαψω μπλε και να το πεταξω στην θαλασσα...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια δεν ξερω αν ειμαι στο σωστο topic,ειμαι και λιγο ασχετος.το προβλημα μου ειναι οτι εφερα ενα IPHONΕ 4 για να το δωσω στην γυναικα μου,το κινητο δουλευε γερμανια και εδω δεν ανοιγει καν....μονο εκτακτη κληση μπορω να κανω!!Υπαρχει λυση η να το βαψω μπλε και να το πεταξω στην θαλασσα...

 

Προφανώς είναι locked μπορείτε να το ξεκλειδώσετε, σε ποιο πάροχο ήταν κλειδωμένο γνωρίζετε;

Link to comment
Share on other sites

νομιζω στην T-MOBILE...ειναι κατι που μπορω να κανω μονος μου..η θα χρειαστει να απευθυνθω καπου?

 

Θα πρέπει να ελέγξεις εάν ξεκλειδώνει και ποιο είναι το κόστος! στείλε μου έαν θέλεις με pm το IMEI για να ελέγξω και να σου πω.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
παιδια εχω εγκατεστημενο το itune 11.2.2 σε δυο Η/Υ και δεν βλεπω κανενα iphone οταν το συνδεω στους υπολογηστες μου.Εχω OR καλώδιο, τα βλέπει μονο σαν σκληρο δισκο και δεν μπορω να κανω συγχρονισμο με τιποτε ουτε update restore
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω εγκατεστημενο το itune 11.2.2 σε δυο Η/Υ και δεν βλεπω κανενα iphone οταν το συνδεω στους υπολογηστες μου.Εχω OR καλώδιο, τα βλέπει μονο σαν σκληρο δισκο και δεν μπορω να κανω συγχρονισμο με τιποτε ουτε update restore

 

1. Χρησιμοποίησε τις πίσω USB

2. Δοκίμασε να κάνεις απεγκατάσταση τα παρακάτω προγράμματα κι εγκατάσταση πάλι το iTunes (δεν χάνεται τίποτα από τις βιβλιοθήκες σου.

 

iTunes

Apple Software Update

Apple Mobile Device Support

Bonjour

Apple Application Support

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

υπαρχει τροπος να επιλεγουμε περισσοτερες απο μια εφαρμογες στο itunes και να βλεπουμε ποσο χωρο καταλαμβανουν μαζι;

εννοω χωρις να εχουμε συνδεσει iphone/ipad

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει τροπος να επιλεγουμε περισσοτερες απο μια εφαρμογες στο itunes και να βλεπουμε ποσο χωρο καταλαμβανουν μαζι;

εννοω χωρις να εχουμε συνδεσει iphone/ipad

 

Για τον χώρο που καταλαμβάνει η κάθε εφαρμογή ακολούθησε τη διαδρομή Ρυθμίσεις >Γενικά >χρήση, περίμενε λίγο και θα σου εμφανισούν αναλυτικά λίστα με τις εφαρμογές σου και το χώρο που καταλαμβάνουν. :) αν κατάλαβα την ερώτησή σου.

Link to comment
Share on other sites

Για τον χώρο που καταλαμβάνει η κάθε εφαρμογή ακολούθησε τη διαδρομή Ρυθμίσεις >Γενικά >χρήση, περίμενε λίγο και θα σου εμφανισούν αναλυτικά λίστα με τις εφαρμογές σου και το χώρο που καταλαμβάνουν. :) αν κατάλαβα την ερώτησή σου.

 

Όχι, άλλο εννοώ

Αν μπορώ στον υπολογιστή μέσω iTunes να βλέπω το χώρο που καταλαμβάνουν συνολικά κάποιες εφαρμογές, χωρίς να έχω συνδέσει συσκευή.

Όπως στο get info->summary δείχνει για την καθεμια χωριστά, αν γίνεται αυτό και για περισσότερες

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα κι από μένα σαν νέο μέλος...

Έχω ένα θεματάκι...Αν γνωρίζει κάποιος,ας βοηθήσει...

Έχω για πρώτη φορά στην κατοχή μου iPhone σε μετάβαση από android...

Όλα ωραία και καλά,το έχω συγχρονίσει και με το iTunes στο laptop μου...

Το πρόβλημα είναι στο εξής...Εαν θέλω σε αυτό το laptop να περάσω έναν τόνο σε μία άλλη συσκευή της apple, υπάρχει κάποιος τρόπος χωρίς να συγχρονίσω όλα τα στοιχεία που έχω εγώ στην άλλη συσκευή και χωρίς βέβαια να σβήσει τίποτα από αυτήν την άλλη συσκευή???:cry::cry::cry:

'Οσες φορές προσπ'αθησα μου εμφανίζει ένα μήνυμα ότι όλα τα στοιχεία που έχει η συσκευή μέσα θα διαγραφούν...

Edited by adpanos
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα σαν νέο μέλος...

Έχω ένα θεματάκι...Αν γνωρίζει κάποιος,ας βοηθήσει...

Έχω για πρώτη φορά στην κατοχή μου iPhone σε μετάβαση από android...

Όλα ωραία και καλά,το έχω συγχρονίσει και με το iTunes στο laptop μου...

Το πρόβλημα είναι στο εξής...Εαν θέλω σε αυτό το laptop να περάσω έναν τόνο σε μία άλλη συσκευή της apple, υπάρχει κάποιος τρόπος χωρίς να συγχρονίσω όλα τα στοιχεία που έχω εγώ στην άλλη συσκευή και χωρίς βέβαια να σβήσει τίποτα από αυτήν την άλλη συσκευή???:cry::cry::cry:

'Οσες φορές προσπ'αθησα μου εμφανίζει ένα μήνυμα ότι όλα τα στοιχεία που έχει η συσκευή μέσα θα διαγραφούν...

 

Η καλύτερη μέθοδο που χρησιμοποιώ με τη συσκευη της συζύγου, είναι διαφορετικός user στο υπολογιστή. Ο καθένας συγχρονίζει τη συσκευη του ξεχωριστά.

Link to comment
Share on other sites

Η καλύτερη μέθοδο που χρησιμοποιώ με τη συσκευη της συζύγου, είναι διαφορετικός user στο υπολογιστή. Ο καθένας συγχρονίζει τη συσκευη του ξεχωριστά.

 

Σ'ευχαριστώ!Θα το δοκιμάσω να δω αποτελέσματα...:)

Link to comment
Share on other sites

Είχα ενεργοποιήσει το κινητό με email που τελείωνε gmail.com και οχι icloud.com κατα λάθος και τώρα το εκανα restore με ενεργοποιημένο το find my iphone και δεν δέχεται το id τι κάνω?
xiaomi mi3:cool:
Link to comment
Share on other sites

Όταν κανεις restore νομιζω δεν σ αφήνει σου λέει πρώτα απενεργοποιήσε την εύρεση iPhone.

Δεν έχει σημασία το iCloud.com.

Κι εγω Gmail εχω στο iCloud μου.

Βάλε σωστά τα στοιχεία σου δηλαδή πιθανόν αυτά που είχες και στο App Store και θα ανοίξει. Κάτι βάζεις λάθος.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Είχα ενεργοποιήσει το κινητό με email που τελείωνε gmail.com και οχι icloud.com κατα λάθος και τώρα το εκανα restore με ενεργοποιημένο το find my iphone και δεν δέχεται το id τι κάνω?

 

κάτι δεν μας λες καλά. Για να κάνεις restore από το iTunes ή επαναφορά μέσα από τη συσκεύη, θα πρέπει να έχεις απενεργοποιήσει το Find my iPhone. Για να το απενεργοποιήσεις σου ζητά password το οποιο χρησιμοποιείς στο iCloud. Το Apple ID (email) δεν είναι απαραίτητο να έχει κατάληξη @icloud.com. Εαν θέλεις γίνε πιο αναλυτικός για να σε βοηθήσουμε. :)

Link to comment
Share on other sites

κάτι δεν μας λες καλά. Για να κάνεις restore από το iTunes ή επαναφορά μέσα από τη συσκεύη, θα πρέπει να έχεις απενεργοποιήσει το Find my iPhone. Για να το απενεργοποιήσεις σου ζητά password το οποιο χρησιμοποιείς στο iCloud. Το Apple ID (email) δεν είναι απαραίτητο να έχει κατάληξη @icloud.com. Εαν θέλεις γίνε πιο αναλυτικός για να σε βοηθήσουμε. :)

 

Εκανα επαναφορά μέσω υπολογιστη κ την πατησα

xiaomi mi3:cool:
Link to comment
Share on other sites

Εκανα επαναφορά μέσω υπολογιστη κ την πατησα

 

Δεν γινεται αυτο που λες.

Οταν πατησες restore σου εβγαλε να απενεργοποιησεις το find my phone βαζοντας τον κωδικο σου.

Δεν γινεται κατι αλλο.

Αλιως η συσκευη δεν ειναι δικη σου απο τα λεγομενα σου.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εκανα επαναφορά μέσω υπολογιστη κ την πατησα

 

Πώς απενεργοποίησες το Find my iPhone? εάν δεν ήταν ενεργοποιημένο τότε θα σου έχει την επιλογή skip στην οθόνη που ζητά Apple ID και password κατά τη διαδικασία ενεργοποίησης. Μήπως δεν το πρόσεξες;

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή είναι φίλου με το κουτί κ απόδειξη απο wind προσπάθησα να το κάνω set up as new για να το πουλησει είχε ενεργοποιημένο το find my phone k τώρα αφού έκανε αναβάθμιση κ επαναφορά μου ζητάει email k id kai γράφει δεν είναι δυνατή η ενεργοποίηση με αυτό το id.ενω στο ιcloud στο pc μπαίνω κανονικά στο λογαριασμό του.δεν είναι κουλο?
xiaomi mi3:cool:
Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή είναι φίλου με το κουτί κ απόδειξη απο wind προσπάθησα να το κάνω set up as new για να το πουλησει είχε ενεργοποιημένο το find my phone k τώρα αφού έκανε αναβάθμιση κ επαναφορά μου ζητάει email k id kai γράφει δεν είναι δυνατή η ενεργοποίηση με αυτό το id.ενω στο ιcloud στο pc μπαίνω κανονικά στο λογαριασμό του.δεν είναι κουλο?

 

Ακριβώς απο κάτω σου γράφει skip να προς περάσεις το βήμα αυτό. Πρόσεξέ το καλύτερα, είναι συχνό φαινόμενο να μην αναγνωρίζει το Apple ID. Εάν δεν σου το γράφει, σημαίνει πως κάποιος το έβαλε σε DFU Mode το διέγραψε, και στην ενεργοποίηση ζητά το password απο το Apple ID της αρχικής ενεργοποιήσης. Εάν δεν το γνωρίζεις τότε θα πρέπει να ακολουθήσεις το forgot password.

Link to comment
Share on other sites

Δες εδώ δεν το λεει

 

Και εδώ τα Κούλα μπαίνω κανονικά στο pc

 

Kai μου γράφει αυτο

 

Σε ευχαριστώ πολύ πάντως κ ελπίζω να με βοηθήσεις να βγάλω ακρη

.α κάτι άλλο στο icloud μου δείχνει οτι ο λογαριασμός δεν είναι συνδεδεμένος με κάποια συσκευή αλλά στοιχεια όπως επαφες τις έχει δεν είναι χαζό αυτό!

Edited by Itchrist86
xiaomi mi3:cool:
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ πάντως κ ελπίζω να με βοηθήσεις να βγάλω ακρη

.α κάτι άλλο στο icloud μου δείχνει οτι ο λογαριασμός δεν είναι συνδεδεμένος με κάποια συσκευή αλλά στοιχεια όπως επαφες τις έχει δεν είναι χαζό αυτό!

 

Το email που προσπαθείς να βάλεις ως Apple ID δεν είναι ενεργοποιημένο, μπορείς να μου βγάλεις μία photo πριν βα΄λεις το Apple ID και σου βγάλει το μήνυμα;

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...