Jump to content

Samsung SGH-F480


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

... έκδοση του λογισμικού έχεις. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Το πήρα εχθές από το service. παρουσιάζει εκ νέου πρόβλημα με το bluetooth hands free. Όταν κάνω εξερχόμενη κλήση με ακούνε και ακούω σαν να μιλάω από τον Άρη. Στις εισερχόμενες αν απαντήσω από το κουμπί του τηλεφώνου το hands free νεκρώνει τελείως. έχω δοκιμάσει 4 διαφορετικά bluetooth hands free. Μπορεί παρακαλώ κάποιος να δοκιμάσει και να μου πεί αν έχει τα ίδια προβλήματα.

 

Δυστυχος δεν εχω bluetoοth εχω το F480XXHF7 (με ελληνικά) το τελευταιο.

Aλλα δεν θυμαμαι που το διαβασα αλλα εγραφε οτι εχουν ΟΛΑ γενικα τα bluetooth προβλημα με το samsung. Kαι ειναι γενικα προβλημα της samsung αυτο.

Για πεταμα δεν ειναι αλλα δεν αξιζει για 440 ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 481
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

1)Πολυ δυνατη και καλη μπορω να πω. Πολυ καλητερη απο την

ενταση των ακουστηκων. Ναι ειναι τoυ ακουστικου.

2)Οχι γινεται μονο οταν τα βρει σκουρα.

3)Οχι εγω απο ebay το πηρα.

4)Δεν ξερω το C902

5)Οχι εχει μονο face detector

6)Aν δεν ειναι touch games βγαζει στο κατω μερος "βελακια" σε στυλ keyboard

7)Nαι εχει

Σε ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σου. Μου κανει εντυπωση που δεν εχει smile detection γιατι στο site της Samsung εδω

http://www.samsung.com/uk/consumer/detail/features.do?group=mobilephones&type=mobilephones&subtype=bar&model_cd=SGH-F480XNCXEU

στα features αναφερει οτι εχει..

Τεσπα ειμαι σε διλημμα αλλα πρεπει πολυ συντομα να αποφασισω μεταξυ του 480 και του C902...

Και παλι σε ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Μου κανει εντυπωση που δεν εχει smile detection γιατι στο site της Samsung εδω

http://www.samsung.com/uk/consumer/d...SGH-F480XNCXEU

στα features αναφερει οτι εχει..

Τεσπα ειμαι σε διλημμα αλλα πρεπει πολυ συντομα να αποφασισω μεταξυ του 480 και του C902...

 

Στα settings δεν υπαρχει σαν ρυθμιση. Μαλλον θα ειναι αυτοματο το smile detection για να το γραφει.

Link to comment
Share on other sites

Στα settings δεν υπαρχει σαν ρυθμιση. Μαλλον θα ειναι αυτοματο το smile detection για να το γραφει.

 

να σε ρωτησω φιλε μου..

 

ταυτοτητα καλουντος οχι που λεει τι εννοει?

 

σορρυ αν σε εχω ζαλισει..

 

εκανα καλη επιλογη τι λες;;:O

Link to comment
Share on other sites

Kωστα δεν εχω ιδεα τι ειναι αυτο.

Εχει στις ρυθμισεις να φτιαξεις το id των ατομων που εχεις στο phonebook διαφορες πληροφοριες (γενεθλια.email, text κλπ)

Ισως εννοει να οτι δεν σου δειχνει αυτες τις πληροφοριες στην αναγνωριση κλησεων οταν σε καλουνε πραγματικα δεν ξερω. Παντως αναγνωριση κλησεων εχει κανονικα.

Γενικα εχει πολλες μικρες χαζομαριτσες να φτιαξεις αν θες.

Ποτε δεν εχω ασχοληθει με τις extra ρυθμισεις.

 

Φιλε μου πιστευω οτι ετσι οπως εχει γινει η κινητη καθε χρονο πρπει να αλλαζεις μοντελο. Οποτε πιστευω οτι το κινητο ειναι super. Του χρονου καποιο αλλο super κινητο θα δειχνει 10 φορες καλυτερο απο αυτο. Αρα θα σου ελεγα μην το ψαχνεις παραπανω.

Εγω να σου πω το μετανιωσα οταν το πηρα γιατι μετα απο λιγο βγηκε το iphone 3G.

Που ειναι πραγματικα αυτο που θελω mp3, games, camera, INTERNET και by the way και ενα τηλεφωνο. Kαι εχω Μac για να το Sync.

Αλλα τι να κανουμε δεν θα βαλω το κλαματα... του χρονου. :D

Eσυ θελεις ενα καλο κινητο με αρκετα settings και νομιζω το f480 θα σου αρεσει.

Και αν σου βγαλει προβλημα κανεις και το upgrade και εισαι μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

Kωστα δεν εχω ιδεα τι ειναι αυτο.

Εχει στις ρυθμισεις να φτιαξεις το id των ατομων που εχεις στο phonebook διαφορες πληροφοριες (γενεθλια.email, text κλπ)

Ισως εννοει να οτι δεν σου δειχνει αυτες τις πληροφοριες στην αναγνωριση κλησεων οταν σε καλουνε πραγματικα δεν ξερω. Παντως αναγνωριση κλησεων εχει κανονικα.

Γενικα εχει πολλες μικρες χαζομαριτσες να φτιαξεις αν θες.

Ποτε δεν εχω ασχοληθει με τις extra ρυθμισεις.

 

Φιλε μου πιστευω οτι ετσι οπως εχει γινει η κινητη καθε χρονο πρπει να αλλαζεις μοντελο. Οποτε πιστευω οτι το κινητο ειναι super. Του χρονου καποιο αλλο super κινητο θα δειχνει 10 φορες καλυτερο απο αυτο. Αρα θα σου ελεγα μην το ψαχνεις παραπανω.

Εγω να σου πω το μετανιωσα οταν το πηρα γιατι μετα απο λιγο βγηκε το iphone 3G.

Που ειναι πραγματικα αυτο που θελω mp3, games, camera, INTERNET και by the way και ενα τηλεφωνο. Kαι εχω Μac για να το Sync.

Αλλα τι να κανουμε δεν θα βαλω το κλαματα... του χρονου. :D

Eσυ θελεις ενα καλο κινητο με αρκετα settings και νομιζω το f480 θα σου αρεσει.

Και αν σου βγαλει προβλημα κανεις και το upgrade και εισαι μια χαρα.

 

σε ευχαριστω φιλε μου με ησυχασες!!!:D

 

παντως καλα θα ηταν αν αλλαζα καθε χρονο..:(καθε εξι με οχτω μηνες...:(

 

ατιμη κινητη τηλεφωνια!!:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

:D :D Για καθε 6 με 8 μηνες γραφαμε?!!!!!!!!!!!

Ποιο πολλους μηνες μου πηρε να σου απαντησω

σε ολες τις ερωτησεις σου!!!!

:D :D xaxaxa καλη τυχη φιλε :D :D

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αληθεια εγω δεν το εχω χαρει και πολυ.

Και ο λογος ειναι οτι το ηθελα "και" για mp3 player αλλα ειναι δεν ειναι καθολου δυνατο.Σε εξωτερικο χωρο δεν ακους και πολλα στην πολη.

 

Στη φωτογραφικη αρκετες φορες μου βγαινουν θολες

ή κουνημενες αν δεν ειναι ακινητο το θεμα.

 

Και ειδικα ο browser(ιντερνετ) που το ηθελα δεν βολευει καθολου.

Πολυ αργος οταν φορτωνει (σε 3G) ασε που κανει και αρκετα failed.

Θα προτιμουσα εναν browser σαν του iphone αν τον εχεις δει!

 

Και σαν τηλεφωνο που αποτι καταλαβα το θελεις, πρεπει με το που θα το παρεις να κανεις upgrade to firmware διαφορετικα θα εχεις προβληματα στις κλησεις και στον ηχο. Μετα θα ειναι μια χαρα.

Κατα τα αλλα σαν κινητο εχει ολα που αυτα που θελεις.

Για 400 ευρω δεν νομιζω οτι αξιζει αλλα αυτη ειναι η αποψη μου.

 

Θα διαφωνησω απολυτα μαζι σου..ειναι ο πιο γρηγορος και απ τους πιο ευεληκτους browser που εχω δουλεψει..σε 3g η ταχυτητα του αψογη!!! και το χρησιμοποιω συχνα..

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Επισης καποιος ανεφερε αν ανοιγει αρχεια word κτλ..εγω που εχω περασει ενα word το ανοιγει κανονικοτατα..

Οσο για το bluetooth εχω ενα samsung και δουλευει αψογα..το ειχα παρει απο πριν που ειχα το lgks20 και μεχρι να καταληξω στο bt samsung αλλαξα 3 σε 2 μερες..ολα τα αλλα ηταν μαπα..

Ωστοσο το τηλ δεν αξιζει τοσο τα λεφτα του..οπλυ ακριβο τελικα..ενταξει πολυ καλη φωτογραφικη..τα widgets θα τα βαρεθεις συντομα..απλα ειναι πολυ ομορφο κτλ..και ειναι και ολο touch χωρις να χρειαζεσαι γραφιδες κτλ..

Κι αν καποιος θελει τηλεφωνατα ας αφησει το iphone και ας παει προς samsung omnia..κι αυτο γιατι το iphone εχει πολλες ελειψεις..

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Επισης καποιος ανεφερε αν ανοιγει αρχεια word κτλ..εγω που εχω περασει ενα word το ανοιγει κανονικοτατα..

Οσο για το bluetooth εχω ενα samsung και δουλευει αψογα..το ειχα παρει απο πριν που ειχα το lgks20 και μεχρι να καταληξω στο bt samsung αλλαξα 3 σε 2 μερες..ολα τα αλλα ηταν μαπα..

Ωστοσο το τηλ δεν αξιζει τοσο τα λεφτα του..οπλυ ακριβο τελικα..ενταξει πολυ καλη φωτογραφικη..τα widgets θα τα βαρεθεις συντομα..απλα ειναι πολυ ομορφο κτλ..και ειναι και ολο touch χωρις να χρειαζεσαι γραφιδες κτλ..

Κι αν καποιος θελει τηλεφωνατα ας αφησει το iphone και ας παει προς samsung omnia..κι αυτο γιατι το iphone εχει πολλες ελειψεις..

 

δεν εισαι ικανοποιημενος δηλαδη απο το τηλ??:(:(

 

κ εμενα μου αρεσει το ομνια αλλα τα τηλ τελικα με τα windonws μου φαινονται πολυ περιπλοκα!

 

κατι αλλο που με ανυσηχουσε σε αυτο το τηλ ειναι αν φευγει το χρωμα του στα πλαγια εχει παρατηρησει κανεις κατι τετοιο??

 

γιατι με το lg εχω αυτο το προβλημα..

 

κ κατι αλλο ξερεις ποσα μηνυματα περνει περιπου το τηλ?

Link to comment
Share on other sites

Μυνηματα δεν ξερω καθολου..

Ικανοποιημενος ειμαι απλα μιλαμε απλα για ενα τηλ..ουτε windows mobile ειναι..ουτε λειτουργικο s60 εχει ας πουμε για να περνας εφαρμογες, ουτε παιχνιδια μπορεις να περασεις ευκολα κτλ..

Κι εγω αν δεν το ειχα παρει 150 ευρω με την επιδοτηση δεν θα το επερνα καθολου..θα κοιταζα αλλες επιλογες στα 450 ευρω που εχει..η τιμη του απλα ειναι θεμα γκλαμουριας και μονο..

Οχι δεν μου εχει ξεβαψει τουλαχιστον προς το παρων..

Κι οσο για τα windows mobile, αν θες ενα τηλ απλα να κανεις τη δουλεια σου μη τα κοιταζεις καθολου, θα σε ταλαιπωρησουν ειδικα αν δεν εχεις τις γνωσεις..

Ειναι λιγο παραλογο να δινουμε 450 ευρω απλα για ενα ομορφο τηλ, απλα για να μιλας..τωρα περι ορεξεως κολοκυθοπιττα που λενε..οτι γουσταρει ο καθενας κανει..

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

καλημερα. πηρα το τηλεφωνο χθες και διαβαζω τωρα το forum. σε σχεση με τα update εψαξα στο επισημο site της εταιριας και δεν ειδα τιποτα σχετικο με firmware. θελω να ρωτησω επισημο ελληνικο update υπαρχει;

 

αν ναι που θα το βρω;

υπαρχει κατι παρομοιο προγραμμα οπως ειχαν τα νοκια που εβρισκε τι firmware εχει και να σου κατεβαζει και σου περναει την πιο καινουργια;

~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

Ουτε λουρακι ουτε καρνα μνημης περιλαμβανει..μονο 2 καπακια μπαταριας, το ενα ειναι με τη δερματινη θηκη..και τα ακουστικα απ οσο θυμαμαι..

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Εχεις καποιο προβλημα? αν οχι γιατι να το κανεις update..οπως λενε οταν κατι δουλευει σωστα μη το ψαχνεις και πολυ..

Τωρα αν εχεις προβλημα υπαρχει η διαδικασια που εχουμε περιγραψει..

Δεν υπαρχει κατι αντιστοιχο σαν τα νοκια οπως λες..

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Εχεις καποιο προβλημα? αν οχι γιατι να το κανεις update..οπως λενε οταν κατι δουλευει σωστα μη το ψαχνεις και πολυ..

Τωρα αν εχεις προβλημα υπαρχει η διαδικασια που εχουμε περιγραψει..

Δεν υπαρχει κατι αντιστοιχο σαν τα νοκια οπως λες..

 

οχι μια χαρα δουλευει φιλε μου τωρα στην πορεια θα δειξει!!

 

αυτα που εχει στην οθονη ρολοι λιστα γενεθλιων κτλ ειναι στανταρ δεν αλλαζουν?

 

οχτω ωρες το φορτισα καλα ειναι η θελει παραπανω?

 

τα smilies στα μηνυματα δεν τα δειχνει κανονικα?

 

παιδια εχω ενα προβλημα τραβαω φωτο κ μου γραφει αδυνατη φορτωση κ δεν την ανοιγει μετα γιατι??

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ πολύ αν κάποιος έχει το τηλέφωνο να κάνει την εξής δοκιμή και να μου πεί το αποτέλεσμα καθώς έχω το εξής πρόβλημα ( Όταν κάνω εξερχόμενη κλήση με ακούνε και ακούω σαν να μιλάω από τον Άρη. Στις εισερχόμενες αν απαντήσω από το κουμπί του τηλεφώνου το hands free νεκρώνει τελείως. έχω δοκιμάσει 4 διαφορετικά bluetooth hands free. ) Το έχω πάει 2 φορές για service και το πρόβλημα δεν έχει λυθεί. Παρακαλώ για την βοήθεια σας καθώς έχω δώσει 430 € και ακόμα δεν έχω τηλέφωνο. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες.εχω το κ850 ...κ θελω να το αλλαξω με το φ 480 η φ490,θα μου λυσετε μερικες αποριες¨

1.παιρνει θεματα αλλα εκτος της μαμας του?

2.ηχοκλησης βαζει οτι mp3 θες?

3.screensaver βαζω οτι θελω?

ευχαριστω εκ των πρωτερον.

Το θέμα δεν είναι να κρατας καλά χαρτιά αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο!!!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες.εχω το κ850 ...κ θελω να το αλλαξω με το φ 480 η φ490,θα μου λυσετε μερικες αποριες¨

1.παιρνει θεματα αλλα εκτος της μαμας του?

2.ηχοκλησης βαζει οτι mp3 θες?

3.screensaver βαζω οτι θελω?

ευχαριστω εκ των πρωτερον.

 

1. οχι δεν παιρνει θεματα... εχει μονο μια επιλογη που αλλαζεις το χρωμα του menu απο μαυρο σε ασπρο

2. ναι

3. εχει screansaver οταν το κανεις lock... αλλαζει καποιες stadar εικονες που εχει!

τωρα δεν εχω δει κατι αλλο οσες μερες το εχω... ας πει και καποιος αλλος που χερει κατι παραπανω!:O

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ πολύ αν κάποιος έχει το τηλέφωνο να κάνει την εξής δοκιμή και να μου πεί το αποτέλεσμα καθώς έχω το εξής πρόβλημα ( Όταν κάνω εξερχόμενη κλήση με ακούνε και ακούω σαν να μιλάω από τον Άρη. Στις εισερχόμενες αν απαντήσω από το κουμπί του τηλεφώνου το hands free νεκρώνει τελείως. έχω δοκιμάσει 4 διαφορετικά bluetooth hands free. ) Το έχω πάει 2 φορές για service και το πρόβλημα δεν έχει λυθεί. Παρακαλώ για την βοήθεια σας καθώς έχω δώσει 430  και ακόμα δεν έχω τηλέφωνο. Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. θελω να μαθω πως θα δηλωσω να αποθηκευοντε στην καρτα μνημης οτι μου στελνουν απο bluetooth. τωρα μου τα αποθηκευει στην συσκευη. ξερει καποιος πως θα το αλλαξω;
~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Αποφάσισα να αναβαθμίσω (αν και διστακτικός στην αρχή) το firmware του κινητού. Είδα μεγάλη διαφορά στον ήχο του ακουστικού μιας και τώρα είναι πολύ πιο καθαρός και δυνατός, οι φωτογραφίες φαίνονται πολύ πιο καθαρές και το κινητό κατα την περιήγηση στα μενού έχω την εντύπωση οτι είναι πιο γρήγορο. Κάτι το οποίο όμως παραμένει και είναι κάπως ενοχλητικό, είναι όταν με παίρνουν τηλέφωνο και ο ήχος κλήσης ακούγεται για τα πρώτα 1-2 δευτερόλεπτα πολύ χαμηλά και μετά δυναμώνει απότομα. Ξέρεις κανείς κάποιον τρόπο να το διορθώσω; Ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-F480

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...