Jump to content

Samsung SGH-F480


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 481
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Με το USB καλωδιο φορτιζει κιολας ή οχι?

Τα ξυπνητηρια και οι ειδοποιησεις χτυπανε οταν η συσκευη ειναι απενεργοποιημενη?

 

καποιος που να μπορει να μου απαντησει???

Link to comment
Share on other sites

Ναι φορτιζει με το USB ;)

Nαι χτυπαει και οταν ειναι απενεργοποιηνενο!

Σε ευχαριστω παρα πολυ!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, μολις πηρα και εγω το F480 απο Vodafone και εχω ενα προβληματακι... δεν μπορω να αντιγραψω τις επαφες μου απο την sim στην μνημη του κινητου και στο αλλο μου κινητο εχω πανω απο 200 επαφες και δεν μπορω να τις μεταφερω ολες....
Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι το τηλ ειναι ευκολο στα μηνυματα γιατι διαβασα σε ενα ποστ πως δεν ειναι?

 

ειναι γρηγορο? πχ οταν μπαινουμε εκθεση ανοιγουν αμεσως η φωτο η εχει καθυστερηση?

 

οταν ειναι αθορυβο χτυπαει το ξυπνητηρι??

 

εχει επιλογη για απορριψη κλησης σε συγκεκριμενα νουμερα??

 

εγγραφα word k excel ανοιγει???

 

κ κατι τελευταιο κραταει πολλα sms ? ποσα περιπου??

 

ευχαριστω !!!

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα.

Είχα κι εγώ το ίδιο πρόβλημα με το ακουστικό. Έκανα μια έρευνα στο internet και βρήκα αρκετές αναφορές για χάλια ήχο. Μάλλον πρόκειτα για κατασκευαστικό θέμα, που όμως δεν ισχύει στον ίδιο βαθμό για όλες τις συσκευές. Άκουγα τις φωνές αλλοιώμενες σε σημείο να μην αναγνωρίζω με ποιον μιλάω. Με την χρήση του hands free η κατάσταση ήταν πάντως σαφώς καλύτερη.

Το επέστρεψα πίσω στο κατάστημα όπου και μου το αντικατέστησαν.

Το νέο λοιπόν τηλέφωνο δεν έχει τόσο μεγάλο πρόβλημα. Αν και ο ήχος από το ακουστικό είναι κάπως βαρύς. Σήμερα πάντως αγόρασα ένα bluetooth και μπορώ να σου πω ότι είμαι πάρα πολύ ικανοποιημένος από την ποιότητα ήχου που φτάνει στα αυτιά μου.

Ελπίζω να σε βοήθησα.

Σου προτείνω να το πας πίσω και αν σου πουν ότι δεν έχει πρόβλημα να επιμείνεις.

 

Το πήρα εχθές από το service. παρουσιάζει εκ νέου πρόβλημα με το bluetooth hands free. Όταν κάνω εξερχόμενη κλήση με ακούνε και ακούω σαν να μιλάω από τον Άρη. Στις εισερχόμενες αν απαντήσω από το κουμπί του τηλεφώνου το hands free νεκρώνει τελείως. έχω δοκιμάσει 4 διαφορετικά bluetooth hands free. Μπορεί παρακαλώ κάποιος να δοκιμάσει και να μου πεί αν έχει τα ίδια προβλήματα.

Έχω απελπιστεί για τα 450 € που έδωσα το κινητό είναι για πέταμα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι το τηλ ειναι ευκολο στα μηνυματα γιατι διαβασα σε ενα ποστ πως δεν ειναι?

 

ειναι γρηγορο? πχ οταν μπαινουμε εκθεση ανοιγουν αμεσως η φωτο η εχει καθυστερηση?

 

οταν ειναι αθορυβο χτυπαει το ξυπνητηρι??

 

εχει επιλογη για απορριψη κλησης σε συγκεκριμενα νουμερα??

 

εγγραφα word k excel ανοιγει???

 

κ κατι τελευταιο κραταει πολλα sms ? ποσα περιπου??

 

ευχαριστω !!!

 

θα μου απαντησει καποιος??????:(:(:(:(

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα εχθές από το service. παρουσιάζει εκ νέου πρόβλημα με το bluetooth hands free. Όταν κάνω εξερχόμενη κλήση με ακούνε και ακούω σαν να μιλάω από τον Άρη. Στις εισερχόμενες αν απαντήσω από το κουμπί του τηλεφώνου το hands free νεκρώνει τελείως. έχω δοκιμάσει 4 διαφορετικά bluetooth hands free. Μπορεί παρακαλώ κάποιος να δοκιμάσει και να μου πεί αν έχει τα ίδια προβλήματα.

Έχω απελπιστεί για τα 450 € που έδωσα το κινητό είναι για πέταμα.

 

H Samsung είναι γενικώς πολύ ΖΟΡΙΚΗ με τα bluetooth hands free. Δεν συνεργάζεται με όλα. Είχα Samsung E900, U600, U700, G600 και με ΚΑΝΕΝΑ δεν μπόρεσα να πώ οτι κατάφερα σωστή σύνδεση με bluetooth hands free. Γενικά πρέπει να ψάξεις σε διάφορα forum και να δείς με ποιό ακριβώς μοντέλο συνεργάζεται καλύτερα το κινητό σου. To G600 που είχα ας πούμε πέταγε όλα τα bluetooth hands free έξω (ακόμη και το WEP 500 το οποίο είναι της ιδια εταιρείας!!!!), εκτός απο ένα bluetooth της SE το HBH 608 Akono με το οποίο συνεγραζόταν αρκετά καλά. Όχι όμως και άριστα.

Το μεγαλύτερο πρόβλημα είναι ο ήχος που φτάνει στον συνομιλητή σου. Εσύ δηλαδή (όταν βρείς το κατάληλο bluetooth hands free) θα ακούς καλά. Οι άλλοι θα σε ακούνε τις περισσότερες φορές με διακοπές...

Αυτά...

Θα σου πρότεινα να μην αγοράσεις bluetooth hands free αν πρώτα δεν το δοκιμάσεις. Προσοχή! Θα πρέπει να ρωτάς και τους συνομιλητές σου για την ποιότητα του ήχου που φτάνει στα αυτιά τους…

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, μολις πηρα και εγω το F480 απο Vodafone και εχω ενα προβληματακι... δεν μπορω να αντιγραψω τις επαφες μου απο την sim στην μνημη του κινητου και στο αλλο μου κινητο εχω πανω απο 200 επαφες και δεν μπορω να τις μεταφερω ολες....

καλα κανεις δεν ξερει ???:)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, μολις πηρα και εγω το F480 απο Vodafone και εχω ενα προβληματακι... δεν μπορω να αντιγραψω τις επαφες μου απο την sim στην μνημη του κινητου και στο αλλο μου κινητο εχω πανω απο 200 επαφες και δεν μπορω να τις μεταφερω ολες....

καλα κανεις δεν ξερει ???

 

Γεια χαρα πας στο : Eυρετηριο>επιλεγεις μια κληση που εχεις στη μνημη>πατας στις επιλογες(κατω δεξια)>Πατας Μετακινηση στο τηλεφωνο>πατας πολλαπλο> βλεπεις τις κλεισεις που θες και "τσεκαρεις" αυτες που θες να περασεις στη μνημη κινητου!

 

καλη τυχη

Link to comment
Share on other sites

1)ειναι γρηγορο? πχ οταν μπαινουμε εκθεση ανοιγουν αμεσως η φωτο η εχει καθυστερηση?

 

2)οταν ειναι αθορυβο χτυπαει το ξυπνητηρι??

 

3)εχει επιλογη για απορριψη κλησης σε συγκεκριμενα νουμερα??

 

4)εγγραφα word k excel ανοιγει???

 

5)κ κατι τελευταιο κραταει πολλα sms ? ποσα περιπου??

 

1)Ναι ειναι σχετικα γρηγορο και ειδικα οι φωτο super

2)Ναι

3)Ναι

4)Δεν νομιζω να το κανει

5)Δεν ξερω

Link to comment
Share on other sites

1)Ναι ειναι σχετικα γρηγορο και ειδικα οι φωτο super

2)Ναι

3)Ναι

4)Δεν νομιζω να το κανει

5)Δεν ξερω

 

Σε ευχαριστω παρα πολυ!!!

 

να ρωτησω κ κατι αλλο..

 

ξερεις αν κλειδωνει μηνυματα εκθεση κτλ κ οταν γραφουμε μηνυμα εχει εικονικο πληκρολογιο οπως του lg??

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειμαι πολυ σχετικος εξηγησε μου σε παρακαλω τι εννοεις για το κλειδωμα.

Παντως στις ρυθμησεις εχει αν θες να το αποθηκευσεις το sms στη μνημη του τηλεφωνου ή σαν προτυπο κτλ. Για κλειδωμα δεν βλεπω τιποτα.

 

Για το πληκτρογιο ειναι εικονικο σαν κανονικο κινητο δεν ξερω πως ειναι το LG.

Με σχετικα μεγαλα εικονικα κουμπακια χωρις να υπαρχει προβλημα να πατας καταλαθος το διπλανο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειμαι πολυ σχετικος εξηγησε μου σε παρακαλω τι εννοεις για το κλειδωμα.

Παντως στις ρυθμησεις εχει αν θες να το αποθηκευσεις το sms στη μνημη του τηλεφωνου ή σαν προτυπο κτλ. Για κλειδωμα δεν βλεπω τιποτα.

 

Για το πληκτρογιο ειναι εικονικο σαν κανονικο κινητο δεν ξερω πως ειναι το LG.

Με σχετικα μεγαλα εικονικα κουμπακια χωρις να υπαρχει προβλημα να πατας καταλαθος το διπλανο.

 

κ παλι σε ευχαριστω!!!!

 

με το κλειδωμα εννοω αν εχει καποια επιλογη που σου λεει αν μπορεις να κλειδωσεισ καποια πραγματα στο τηλ..σου βγαζει πχ μηνυματα φωτο βιντεο κτλ κλικαρεις οποιο θελεις κ μετα για να μπει καποιος να διαβασει τα μηνυματα σου πχ πρεπει να πατησει τον κωδικο που εχεις βαλει!

 

Αν ξερει καποιος να μου πει ποσα μηνυματα περνει γιατι ειναι βασικο για μενα να περνει πολλα μηνυματα!!!

Link to comment
Share on other sites

Nαι φιλε μου εχει κλειδωματα για ολα.

Κλειδωμα με pin εχει για: τα sms phonebook, my files(mp3, videos) memo,Task,Calendar, για τις κλησεις... για ολα αποτι βλεπω.

 

Δυστυχος δεν λαμβανω και δεν στελνω πολλα sms και δεν γνωριζω ποσα κραταει.

Ισως να εκανες ενα Google ή να ρωταγες με mail την samsung.

Link to comment
Share on other sites

Nαι φιλε μου εχει κλειδωματα για ολα.

Κλειδωμα με pin εχει για: τα sms phonebook, my files(mp3, videos) memo,Task,Calendar, για τις κλησεις... για ολα αποτι βλεπω.

 

Δυστυχος δεν λαμβανω και δεν στελνω πολλα sms και δεν γνωριζω ποσα κραταει.

Ισως να εκανες ενα Google ή να ρωταγες με mail την samsung.

 

Σε ευχαριστω παααααρα πολυ να σαι καλα!!!!

 

εισαι ικανοποιημενος με το τηλ? εγω θα το εχω απο βδομαδα!!:D

 

μπηκα στην σελιδα της Samsung κ διαβασα τα χαρακτηριστικα κ διαβασα αυτο αλλο δεν το καταλαβα..

 

 

Ταυτότητα καλούντος Όχι

 

τι σημαινει??

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αληθεια εγω δεν το εχω χαρει και πολυ.

Και ο λογος ειναι οτι το ηθελα "και" για mp3 player αλλα ειναι δεν ειναι καθολου δυνατο.Σε εξωτερικο χωρο δεν ακους και πολλα στην πολη.

 

Στη φωτογραφικη αρκετες φορες μου βγαινουν θολες

ή κουνημενες αν δεν ειναι ακινητο το θεμα.

 

Και ειδικα ο browser(ιντερνετ) που το ηθελα δεν βολευει καθολου.

Πολυ αργος οταν φορτωνει (σε 3G) ασε που κανει και αρκετα failed.

Θα προτιμουσα εναν browser σαν του iphone αν τον εχεις δει!

 

Και σαν τηλεφωνο που αποτι καταλαβα το θελεις, πρεπει με το που θα το παρεις να κανεις upgrade to firmware διαφορετικα θα εχεις προβληματα στις κλησεις και στον ηχο. Μετα θα ειναι μια χαρα.

Κατα τα αλλα σαν κινητο εχει ολα που αυτα που θελεις.

Για 400 ευρω δεν νομιζω οτι αξιζει αλλα αυτη ειναι η αποψη μου.

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αληθεια εγω δεν το εχω χαρει και πολυ.

Και ο λογος ειναι οτι το ηθελα "και" για mp3 player αλλα ειναι δεν ειναι καθολου δυνατο.Σε εξωτερικο χωρο δεν ακους και πολλα στην πολη.

 

Στη φωτογραφικη αρκετες φορες μου βγαινουν θολες

ή κουνημενες αν δεν ειναι ακινητο το θεμα.

 

Και ειδικα ο browser(ιντερνετ) που το ηθελα δεν βολευει καθολου.

Πολυ αργος οταν φορτωνει (σε 3G) ασε που κανει και αρκετα failed.

Θα προτιμουσα εναν browser σαν του iphone αν τον εχεις δει!

 

Και σαν τηλεφωνο που αποτι καταλαβα το θελεις, πρεπει με το που θα το παρεις να κανεις upgrade to firmware διαφορετικα θα εχεις προβληματα στις κλησεις και στον ηχο. Μετα θα ειναι μια χαρα.

Κατα τα αλλα σαν κινητο εχει ολα που αυτα που θελεις.

Για 400 ευρω δεν νομιζω οτι αξιζει αλλα αυτη ειναι η αποψη μου.

 

με σκοτωσες τωρα φιλε μου..:(:(

 

το upgrade to firmware τι ειναι γιατι ειμαι ασχετος με αυτα..:O:O

Link to comment
Share on other sites

Ειναι η "αναβαθμιση του λειτουργικο" που διορθωνει διαφορα αρχικα προβλητα που εβγαλε.

Ειναι λογικο να συμβαινουν αλλα το κακο ειναι αν σου τυχουν αυτα τα προβληματα

πρεπει η νατο πας στο service της samsung ή να "ξερεις" να το κανεις.

 

Αλλα γενικα διαβασε ολες τις σελιδες του forum γιατι δεν εχουν ολοι την αποψη μου.

Ειναι αρκετοι εδω μεσα που δεν εχουν κανενα προβλημα.

Διαβασε και σε αυτο το forum: http://forums.hardwarezone.com.sg/showthread.php?t=2010697&page=44

Παντος να ξερεις οτι εγω δεν το χρησιμοποιω τοσο ως τηλεφωνο οποτε απαιτουσα

περισσοτερα απο τα extra που ειχε.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι η "αναβαθμιση του λειτουργικο" που διορθωνει διαφορα αρχικα προβλητα που εβγαλε.

Ειναι λογικο να συμβαινουν αλλα το κακο ειναι αν σου τυχουν αυτα τα προβληματα

πρεπει η νατο πας στο service της samsung ή να "ξερεις" να το κανεις.

 

Αλλα γενικα διαβασε ολες τις σελιδες του forum γιατι δεν εχουν ολοι την αποψη μου.

Ειναι αρκετοι εδω μεσα που δεν εχουν κανενα προβλημα.

Διαβασε και σε αυτο το forum: http://forums.hardwarezone.com.sg/showthread.php?t=2010697&page=44

Παντος να ξερεις οτι εγω δεν το χρησιμοποιω τοσο ως τηλεφωνο οποτε απαιτουσα

περισσοτερα απο τα extra που ειχε.

 

ελπιζω να μην μου βγει ελλατωματικο θα χαλαστω...:(:(:(σε ευχαριστω παρα πολυ για ολες τις απαντησεις σου!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Ειμαι αναμεσα στο F480 και το C902 της SE. Εχουν ηδη λυθει πολλες αποριες μου σχετικα με την συσκευη και καποιες λειτουργιες του και νομιζω οτι με καλυπτει σχεδον σε ολα αυτα που θελω. Μερικα πραγματακια που θα ηθελα να μαθω ακομα ειναι:

1. Ποιοτητα και ενταση της αναπαραγωγης ΜΡ3 και ραδιο απο το εξωτερικο ηχειο(το οποιο παρεπτιτοντως ειναι το ιδιο με το ακουστικο μπροστα?).

2. Στην καμερα οταν τραβας βιντεο γινεται να ενεργοποιηθει το φλας του? Γενικα γινεται ειτε στην καμερα ειτε στη φωτογραφικη να ενεργοποιηθει μονιμα το led φλας του?

3. Στην συσκευασια το h/f που περιλαμβανεται ειναι με 3.5 mm adapter ή οχι? Γιατι διαβασα σε καποια ξενα φορουμ οτι σε καποιες συσκευασιες περιελαμβανε h/f με 3.5 ανταπτορα (οπως σε καποια SE και ΝΟΚΙΑ).

4. Αν καποιος ξερει, η ποιοτητα των φωτογραφιων του πως συγκρινεται σε σχεση με το C902?

5. Η φωτογραφικη περα απο το Face detect διαθετει και smile detection? Αν ναι δουλευει ικανοποιητικα?

6. Αν περασω καποια παιχνιδια java μεσω web, πως παιζονται? Βγαινει καποιου ειδους εικονικο joystick στην οθονη?

7. Ο mp3 player εχει καποια λειτουργια Playlist που παιζει τα πιο συχνα αναπαρηχθεντα αρχεια και τα προσφατα προστιθεμενα στην μνημη?Γιατι κατι τετοιο σαν να ειχα διαβασει παλιοτερα...

 

Σας ευχαριστω πολυ και σορυ για τις πολλες ερωτησεις...

Link to comment
Share on other sites

Ειναι η "αναβαθμιση του λειτουργικο" που διορθωνει διαφορα αρχικα προβλητα που εβγαλε.

Ειναι λογικο να συμβαινουν αλλα το κακο ειναι αν σου τυχουν αυτα τα προβληματα

πρεπει η νατο πας στο service της samsung ή να "ξερεις" να το κανεις.

 

Αλλα γενικα διαβασε ολες τις σελιδες του forum γιατι δεν εχουν ολοι την αποψη μου.

Ειναι αρκετοι εδω μεσα που δεν εχουν κανενα προβλημα.

Διαβασε και σε αυτο το forum: http://forums.hardwarezone.com.sg/showthread.php?t=2010697&page=44

Παντος να ξερεις οτι εγω δεν το χρησιμοποιω τοσο ως τηλεφωνο οποτε απαιτουσα

περισσοτερα απο τα extra που ειχε.

 

Μπορείς σε παρακαλώ πολύ να δοκιμάσεις bluetooth hands free και να μου πείς αν έχεις το ίδιο πρόβλημα; αν όχι σε παρακαλώ γράψε μου ποιά έκδοση του λογισμικού έχεις. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Το πήρα εχθές από το service. παρουσιάζει εκ νέου πρόβλημα με το bluetooth hands free. Όταν κάνω εξερχόμενη κλήση με ακούνε και ακούω σαν να μιλάω από τον Άρη. Στις εισερχόμενες αν απαντήσω από το κουμπί του τηλεφώνου το hands free νεκρώνει τελείως. έχω δοκιμάσει 4 διαφορετικά bluetooth hands free. Μπορεί παρακαλώ κάποιος να δοκιμάσει και να μου πεί αν έχει τα ίδια προβλήματα.

Έχω απελπιστεί για τα 450 € που έδωσα το κινητό είναι για πέταμα. )

(

Link to comment
Share on other sites

1. Ποιοτητα και ενταση της αναπαραγωγης ΜΡ3 και ραδιο απο το εξωτερικο ηχειο(το οποιο παρεπτιτοντως ειναι το ιδιο με το ακουστικο μπροστα?).

2. Στην καμερα οταν τραβας βιντεο γινεται να ενεργοποιηθει το φλας του? Γενικα γινεται ειτε στην καμερα ειτε στη φωτογραφικη να ενεργοποιηθει μονιμα το led φλας του?

3. Στην συσκευασια το h/f που περιλαμβανεται ειναι με 3.5 mm adapter ή οχι? Γιατι διαβασα σε καποια ξενα φορουμ οτι σε καποιες συσκευασιες περιελαμβανε h/f με 3.5 ανταπτορα (οπως σε καποια SE και ΝΟΚΙΑ).

4. Αν καποιος ξερει, η ποιοτητα των φωτογραφιων του πως συγκρινεται σε σχεση με το C902?

5. Η φωτογραφικη περα απο το Face detect διαθετει και smile detection? Αν ναι δουλευει ικανοποιητικα?

6. Αν περασω καποια παιχνιδια java μεσω web, πως παιζονται? Βγαινει καποιου ειδους εικονικο joystick στην οθονη?

7. Ο mp3 player εχει καποια λειτουργια Playlist που παιζει τα πιο συχνα αναπαρηχθεντα αρχεια και τα προσφατα προστιθεμενα στην μνημη?Γιατι κατι τετοιο σαν να ειχα διαβασει παλιοτερα...

 

1)Πολυ δυνατη και καλη μπορω να πω. Πολυ καλητερη απο την

ενταση των ακουστηκων. Ναι ειναι τoυ ακουστικου.

2)Οχι γινεται μονο οταν τα βρει σκουρα.

3)Οχι εγω απο ebay το πηρα.

4)Δεν ξερω το C902

5)Οχι εχει μονο face detector

6)Aν δεν ειναι touch games βγαζει στο κατω μερος "βελακια" σε στυλ keyboard

7)Nαι εχει

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-F480

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...