Jump to content

[Note 3] Φωτογραφίες & Βίντεο


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σ'αυτό το θέμα θα συγκεντρώνουμε τις φωτογραφίες και βίντεο που σχετίζονται με την καλή ή όχι απόδοση της κάμερας των 13 megapixels που έχει η έκδοση του Galaxy Note 3.

Παρακαλώ να περιοριστούμε μόνο σε οπτικό υλικό από το Note3, αποφεύγοντας συγκριτικά με κάμερες άλλων τηλεφώνων.

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 245
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μια χαρα τραβαει το δικο μου κι εκτός ημερας.Μεσα σε καφε με φωτισμο κατω του μετριου... https://www.dropbox.com/sh/as215y23dvolar0/jEPTm_yuF-
Link to comment
Share on other sites

και εγω νομιζω ειναι μια χαρα,μηπως υπαρχουν διαφορετικα camera module?

 

Πραγματικα εχει περασει κ απο το δικο μου μυαλο κατι τετοιο.

Η δικη μου η αναγκη δεν ειναι τοσο σε χαμηλο φωτισμο οσο να μπορω να βγαζω τον μικρο εν κινησει χωρις να ειναι κουνημενες οι φωτο. Και οπως και να το κανουμε οι περισσοτερες των περιπτωσεων ειναι να βρισκεσαι σπιτι με φωτισμο εσωτερικου χωρου. Οχι ομως κ ιδιαιτερα απαλο φωτισμο. Ικανοποιητικο θα τον ελεγα...

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Εσεις ειστε ικανοποιημενοι απο αυτες τις φωτογραφίες;; σκοτεινο δωματιο με φλας. Γτ εγω πιστευω εχει πολυ θορυβο.
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

καλες φαινονται κατα την δικη μου γνωμη. αλλα η δικη μου ισως να μην μετραει γιατι το μονο πραγμα που δεν χρησιμοποιω στο κινητο ειναι η καμερα :-p
Link to comment
Share on other sites

Εσεις ειστε ικανοποιημενοι απο αυτες τις φωτογραφίες;; σκοτεινο δωματιο με φλας. Γτ εγω πιστευω εχει πολυ θορυβο.

 

Έχουν αρκετό θόρυβο και στην οθόνη του υπολογιστή φαίνεται περισσότερο. Και εγώ που έχω τραβήξει βράδυ σε εσωτερικό χώρο με φώτα,είχα αρκετό θόρυβο.

Link to comment
Share on other sites

Αρα λοιπον πιστευω στο τομεα φωτογραφιας η Samsung απετυχε στο note 3.

 

Το ότι έχετε κάποιοι θέμα με την κάμερα δεν σημαίνει ότι έχουμε και όλοι ;) Δεν χρειάζεται να το ξανά πιάνουμε από την αρχή το θέμα...

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Το ότι έχετε κάποιοι θέμα με την κάμερα δεν σημαίνει ότι έχουμε και όλοι ;) Δεν χρειάζεται να το ξανά πιάνουμε από την αρχή το θέμα...

Μπορεις να μας βαλεις καποια φωτογραφια απο σκοτεινο δωματιο η σε πολυ χαμηλο φωτισμο για να δουμε και εμεις τελικα ποσο καλες φωτο βγαζουν τα note που δν εχουν θεμα;;

Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να μας βαλεις καποια φωτογραφια απο σκοτεινο δωματιο η σε πολυ χαμηλο φωτισμο για να δουμε και εμεις τελικα ποσο καλες φωτο βγαζουν τα note που δν εχουν θεμα;;

 

Έχει βάλει ....post 6648

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Σε μια καφετερια που ο φακος γεμίζει φως απο διαφορα σημεια δν ειναι αντικειμενικο. Ασ πουμε φωτογραφια ενδεικτικη ειναι απο ενα δωματιο με χαμηλο φωτισμο. Χωρις φλας και με φλας μετα. Εκει βλεπεις κατα ποσο εχει θορυβο.. Παιδια φιλικα παντα ετσι. Απλα εχει γινε και στο xda μεγαλος ντορος.. Edited by koklas
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

Σε μια καφετερια που ο φακος γεμίζει φως απο διαφορα σημεια δν ειναι αντικειμενικο. Ασ πουμε φωτογραφια ενδεικτικη ειναι απο ενα δωματιο με χαμηλο φωτισμο. Χωρις φλας και με φλας μετα. Εκει βλεπεις κατα ποσο εχει θορυβο.. Παιδια φιλικα παντα ετσι. Απλα εχει γινε και στο xda μεγαλος ντορος..

 

Φίλε μου το νοτε με χαμηλό φως δωματίου και φλας βγάζει άψογα.... Τώρα χωρίς φλας έχει θόρυβο... Εγω χρησιμοποιώ πάντα φλας σε χαμηλό φωτισμό και είμαι απόλυτα ικανοποιημενος....

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα παρατήρησα στην κάμερα οτι σε μέρη με πολύ χαμηλό φωτισμό κάνει κάτι γραμμές και αν τραβήξω χωρίς φλας αποτυπώνονται και στις φωτογραφίες οι γραμμές. Δεν μου δημιουργεί ιδιαίτερο πρόβλημα καθώς δεν τραβάω χωρίς φλας, αλλά υπάρχουν σ ολους οι συγκεκριμένες γραμμές;;;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα και Καλη Ανασταση!!Τη δικια μου φωτο που τη τραβηξα βραδυ αλλα με φως(μετριο),πως τη βλεπετε???

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα και Καλη Ανασταση!!Τη δικια μου φωτο που τη τραβηξα βραδυ αλλα με φως(μετριο),πως τη βλεπετε???

 

χάλια;;;;;

Link to comment
Share on other sites

χάλια;;;;;

 

Γινε λιγο πιο σαφης!!!!!!!Χαλια οντως???Η κανεις πλακα???Γιατι εμενα δε μου φαινεται και χαλια!!!Την εβγαλα χωρις καμια εξτρα ρυθμιση... :)

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Γινε λιγο πιο σαφης!!!!!!!Χαλια οντως???Η κανεις πλακα???Γιατι εμενα δε μου φαινεται και χαλια!!!Την εβγαλα χωρις καμια εξτρα ρυθμιση... :)

 

Αν τη δεις σε υπολογιστή (άρα και μεγάλη οθόνη) θα καταλάβεις ότι είναι πραγματικά μία κακή φωτογραφία,θαμπή και χωρίς λεπτομέρεια...

Link to comment
Share on other sites

Αν τη δεις σε υπολογιστή (άρα και μεγάλη οθόνη) θα καταλάβεις ότι είναι πραγματικά μία κακή φωτογραφία,θαμπή και χωρίς λεπτομέρεια...

 

Οκ...Ευχαριστω!!!Τωρα πως μπορω να βελτιωσω τη κατασταση???Τι μπορω να ρυθμισω???Η δε γινεται τιποτα και εχω κι εγω προβλημα??

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Όλοι έχουμε πρόβλημα!! Οι φωτογραφίες αυτές είναι χειρότερες από dslr αξίας 1000€...Τραγικό γρήγορα στο service!!

 

 

Το θέμα ειναι οτι βγάζει χειρότερα απο το s3 σε χαμηλό φωτισμό. Έχω κάνει άπειρες δοκιμές και το έχω διαπιστώσει. Εκτός και αν έχει πρόβλημα η κάμερα μου τι να πω...

Link to comment
Share on other sites

Για να το λήξουμε το θέμα γιατί έχει κουράσει: Κανένα S3 δεν βγάζει καλυτερες φωτογραφίες απ το Note 3. Η κάμερα του είναι υπέροχη και σε χαμηλό φωτισμό εαν χρησιμοποιείτε φλας παραμένουν πολύ καλές οι φωτογραφίες. Αν βγάζετε σε χαμηλό φωτισμό χωρίς φλας, περιμένετε και θαυματα;;;; Το πως θα χρησιμοποιήσετε την καμερα, με ποιες ρυθμίσεις και με ποιο mode είναι δικό σας θέμα και πρόβλημα. Μην τα ρίχνετε στην κάμερα όμως!
Link to comment
Share on other sites

Για να το λήξουμε το θέμα γιατί έχει κουράσει: Κανένα S3 δεν βγάζει καλυτερες φωτογραφίες απ το Note 3. Η κάμερα του είναι υπέροχη και σε χαμηλό φωτισμό εαν χρησιμοποιείτε φλας παραμένουν πολύ καλές οι φωτογραφίες. Αν βγάζετε σε χαμηλό φωτισμό χωρίς φλας, περιμένετε και θαυματα;;;; Το πως θα χρησιμοποιήσετε την καμερα, με ποιες ρυθμίσεις και με ποιο mode είναι δικό σας θέμα και πρόβλημα. Μην τα ρίχνετε στην κάμερα όμως!

 

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου!

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Φωτογραφίες & Βίντεο

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...