Jump to content

WP 8.1 Developers Preview


x8052
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

WP 8.1 developer preview is out !!

 

Πως να κάνετε εγκατάσταση!

- Πηγαίνετε εδώ και κάνετε σύνδεση (sign in) με τον λογαριασμό σας

- Κατεβάζετε από το store του κινητού την εφαρμογή Preview for Developers και συνδέεστε με το λογαριασμό σας

- Πηγαίνετε στις ρυθμίσεις -> ενημέρωση τηλεφώνου και κάνετε την εγκατάσταση

 

Η διαδικασία αυτή γίνεται με δικό σας ρίσκο.

 

Πως να επαναφέρετε την συσκευή σας σε περίπτωση προβλήματος

Edited by navi55
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ρε συ, αν μπορείς πες μας αν υπάρχει το κέντρο ειδοποιήσεων τελικά!

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω μήνυμα πως μια ενημέρωση έιναι έτοιμη και αναμονή για WiFi και τέτοια. Δεν κάνω τίποτα....φοβάμαι. Περιμένω πρώτα από γνώστες εντυπώσεις, bugs και review.
3>4
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω μήνυμα πως μια ενημέρωση έιναι έτοιμη και αναμονή για WiFi και τέτοια. Δεν κάνω τίποτα....φοβάμαι. Περιμένω πρώτα από γνώστες εντυπώσεις, bugs και review.

Τι φοβάσαι; Μηπως γίνει καλύτερο το τηλέφωνο;:p

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση :

Να κανουμε hard reset πριν κατεβασουμε την 8.1???

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

Την κάνω τώρα σε Lumia 925… Step 3 of 6 Migrating your data 72%… :happy:

Τελικά εγκαθιστούσε ένα άλλο Update πριν και μόλις τελείωσε μου είπε ότι τώρα μπορείς να ξανατρέξεις το phone update για να λάβεις άλλες ανημερώσεις και τα νέα σουπερ ντουπερ features των WP 8.1.

To έκανα και όντως άρχιζε να κατεβάζει πάλι ένα άλλο update…δεν έλεγε όμως τι... Αυτό να είναι το πολυπόθητο Update ή πάλι θα ξανακατεβάσει κάτι άλλο κτλ κτλ; :p

 

Κανένας που να το έχει κάνει ήδη και να ξέρει πόσα update κάνει πριν; Όχι τίποτα άλλο αλλα πρέπει μέχρι τις 5:15 να έχει γίνει η διαδικασία για να προλάβω να πάω στη δουλειά :p (καταραμένο πασχαλινό ωράριο :mad:)

Link to comment
Share on other sites

Τελείωσε, εγκαθιστά μόνο του την εφαρμογή βίντεο και onedrive. Tην έκανα στο 8S πρώτα και αργότερα θα αναβαθμίσω και το 920.

Μια χαρά πάντως μέχρι τώρα, βούτυρο το 8S. To action center εμφανίζει και τα email, το γεγονός οτι εγκταστάθηκαν εφαρμογές από το store.

 

@Subcode

Στο 8S μου έκανε δυο update, το πρώτο ήταν μάλλον για να προετοιμάσει το έδαφος :)

 

@Doukas_F

Προσωπικά δεν έκανα hard reset, ωστόσο κάθισα και έσβησα παιχνίδια και κάποιες εφαρμογές καθώς το 8S δεν έχει και πολύ χώρο στη μνήμη. Αν έχεις πάντως αρκετά πράγματα μέσα, βίντεο, μουσική, παιχνίδια κλπ να ξέρεις οτι θα κάνει παραπάνω ώρα η εγκατάσταση.

Edited by atlantian
Nickolas
Link to comment
Share on other sites

Έγινε λήψη της ενημέρωσης αλλά δεν ήταν δυνατό το άνοιγμα της

Πως το αντιμετωπίζω;

 

κλασσικό πρόβλημα...υπερφόρτωση του server . Δοκίμασε αργότερα

Link to comment
Share on other sites

Τελείωσε, εγκαθιστά μόνο του την εφαρμογή βίντεο και onedrive. Tην έκανα στο 8S πρώτα και αργότερα θα αναβαθμίσω και το 920.

Μια χαρά πάντως μέχρι τώρα, βούτυρο το 8S. To action center εμφανίζει και τα email, το γεγονός οτι εγκταστάθηκαν εφαρμογές από το store.

 

@Subcode

Στο 8S μου έκανε δυο update, το πρώτο ήταν μάλλον για να προετοιμάσει το έδαφος :)

 

@Doukas_F

Προσωπικά δεν έκανα hard reset, ωστόσο κάθισα και έσβησα παιχνίδια και κάποιες εφαρμογές καθώς το 8S δεν έχει και πολύ χώρο στη μνήμη. Αν έχεις πάντως αρκετά πράγματα μέσα, βίντεο, μουσική, παιχνίδια κλπ να ξέρεις οτι θα κάνει παραπάνω ώρα η εγκατάσταση.

 

Οι εφαρμογές της HTC υπάρχουν ακόμα στο κινητό?

Link to comment
Share on other sites

κλασσικό πρόβλημα...υπερφόρτωση του server . Δοκίμασε αργότερα

 

Να σαι καλά και νόμισα ότι δεν θα πάρει την αναβάθμιση το κιν..*SLAP*

 

Πάντως τώρα την έκανε κανονικά τη μεταφορά αρχείων

Link to comment
Share on other sites

Εχει και notif. center και αρκετές αλλαγές,, σε εικονιδια και functions, καλό ψάξιμο σε ολους. Βεβαια παρατηρώ μια καθυστέρηση στο λειτουργικό.

 

Great stuff, αξίζει με τρέλα αυτό το update

Edited by x8052
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οι εφαρμογές της HTC υπάρχουν ακόμα στο κινητό?

 

Μόνο το ρολόι είχα και το φακό, αλλά ναι είναι κανονικά μέσα. Έτσι κι αλλιώς οι εφαρμογές που τρέχουν και στο 8 τρέχουν και τώρα χωρίς προβλήματα.

 

 

Καλά δε ξέρω τι να πρωτο κοιτάξω, έχουν βάλει ένα κάρο πράγματα, ακόμη και στην αναζήτηση τώρα μπορείς να ψάξεις για οτιδήποτε υπάρχει μέσα στο κινητό σου, επαφές, εφαρμογές κλπ Ανατρίχιασα :p

Edited by atlantian
Nickolas
Link to comment
Share on other sites

Τώρα είμαι στο πρώτο update ("Windows Phone 8.0.10532.166. This will make it easier to update your phone to Windows Phone 8.1"...)

Αφού έμεινε στα γραναζάκια κάνα εικοσάλεπτο, προχώρησε και τώρα είμαι εδώ και 10 λεπτά στο migrating user data....

Και μετά ακολουθεί το κυρίως update σε 8.1 !!! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Μόνο το ρολόι είχα και το φακό, αλλά ναι είναι κανονικά μέσα. Έτσι κι αλλιώς οι εφαρμογές που τρέχουν και στο 8 τρέχουν και τώρα χωρίς προβλήματα.

 

Ok Ευχαριστώ. Ρωτάω γιατί εχω Lumia και δεν θελω να χασω τις εφαρμογές που ειναι αποκλειστικα για Nokia.

Με το σκεπτικο οτι δεν εχασε τις εφαρμογες της HTC λογικά δεν θα χασει ουτε αυτες της Nokia.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...