Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 630


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Nokia Lumia 630

(RM-976)

Uncompromised performance

 

Lumia-630-SSIM-Orange-new-spec-png.png Lumia-630-DSIM-side-Orange-new-spec-png.png

______________________________________

 

Ημερομηνία ανακοίνωσης:

2 Απριλίου 2014

 

Ημερομηνία κυκλοφορίας:

 

 

Περιγραφή συσκευής:

The Nokia Lumia 630 is a smartphone featuring the Windows Phone 8.1 operating system, 1.2 GHz quad-core processor, 5 MP camera and 4.5 inch ClearBlack IPS display. There is also a Dual SIM version, Nokia Lumia 630 Dual SIM (RM-978).The device brings the best browsing experience with IE11 hardware accelerated graphics and HTML5 support. Develop apps for this device with XNA and C++ frameworks and build web experiences using Internet Explorer 11. Supported operating bands depend on the country/region where the device is available.

______________________________________

 

Λειτουργικό σύστημα:

Microsoft Windows Phone 8.1 (Lumia Cyan)

 

Τελευταία έκδοση λογισμικού:

Lumia Cyan 01061.00066.14235.36003 - OS version 8.10.12397.895 (Country variant)

Lumia Cyan 01061.00066.14235.36002 - OS version 8.10.12397.895 (Cosmote)

Lumia Denim 02040.00019.14484.24003 - OS version 8.10.14219.341 (Vodafone)

 

Δείκτης SAR:

1.51 W/kg

 

Ελληνικό product code:

059V9N6 (COSMOTE)

059W0Z9 (VODAFONE)

______________________________________

 

Σελίδα υποστήριξης

Τεχνικά χαρακτηριστικά

Φωτογραφίες

Δελτίο Τύπου

Data Sheet

Οδηγός χρήσεως

Edited by niotheros
Ενημέρωση συνδέσμων

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Nokia Lumia 630 gets €149.99 suggested price tag for Vodafone Italy

 

Πάταγο θα κάνει η συσκευή αν το πάει έτσι. Λογικά δεν θα υπάρχει σειρά 53χ στην νέα γενιά.

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

οντως. μαλλον ειναι ο αντικαταστατης του 520.

και τα 150 αν ισχυουν ειναι η αρχικη φαντασου στο skroutz...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Ξέρουμε πότε θα έρθει Ελλάδα; Φαίνεται ενδιαφέρουσα συσκευή.

Έχω να πάρω Nokia από το 5130 με το φιδάκι.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά. Χάθηκε όμως να του βάλουν και ένα led για flash και φακό;

 

είναι budget τηλέφωνο , αν του βάζανε flash θα ήταν ακριβότερο και θα ηταν σε άλλη κατηγορία . Με το να μην βάλει flash η Nokia στοχεύει στην κατηγορία του κοινού που θέλουν ένα φθηνό τηλέφωνο και δεν τους νοιάζει αν θα έχει flash ή όχι . Για όσους θέλουν flash στην κάμερα(και μπροστινή κάμερα ) η Nokia έχει άλλες προτάσεις

Link to comment
Share on other sites

Είμαι της άποψης πως κάνεις λάθος, δεν είναι δικαιολογία αυτή. Σιγά μην το ανέβαζε κατηγορία ή κόστος η ύπαρξη ενός απλού μονού led. Εδώ σκέτο από ελληνικό μαγαζί να το πάρεις σαν καταναλωτής δίνεις 2€ λιανική. Φαντάσου πόσο λίγο θα κοστίζει σε μαζική παραγωγή που θα το αγόραζαν αυτοί, πιθανότατα κάτω από 1€ το κομμάτι.

Ακόμα κι έτσι να μην το δεις, ήδη υπάρχουν κινητά με εφάμιλλο και καλύτερο hardware στα ίδια λεφτά που βγάζουν και κέρδος από τη κάθε πώληση (πχ. Moto G) οπότε γνωρίζουμε πως το κόστος κτήσης του 630 με flash δε θα άλλαζε την τιμή των 150€.

 

Ο μόνος λόγος που βλέπω εγώ είναι ώστε να εξωθήσουν πελάτες που θέλουν και κάποιο flash να πάνε σε ακριβότερη συσκευή, που και σαν τακτική προσωπικά δε μου αρέσει αλλά και επίσης δεν έχουμε ακόμα καινούρια 8.1 mid-range lumia για εναλλακτικές λύσεις (πχ 730, 830). Κρίμα.

Edited by ASDF
Όχι.
Link to comment
Share on other sites

ναι, το έφερε κ ο γερμανός! εμένα αυτό που με προβληματίζει είναι η μικρή ram.. κ επειδή με κόβω να ψήνομαι να πάρω αυτό τελικά (αν και με προβληματίζει και η χαμηλή αρχική του τιμή) και δεν το έχω "μελετήσει" πολύ με το νέα Νοκια (μετά από αυτά με το φιδάκι που είπε κι ένας πιο πάνω) δεν ξέρω κατά πόσο μια "Χαμηλή" ram είναι θέμα, καθότι κ άσχετη.. καλημέρες!

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

να προσθέσω πως κάπου διάβασα ότι το 525 είναι καλύτερο.. μόνο που δεν ξέρω αν έχει κ αυτό φλας....

Link to comment
Share on other sites

ναι, το έφερε κ ο γερμανός! εμένα αυτό που με προβληματίζει είναι η μικρή ram.. κ επειδή με κόβω να ψήνομαι να πάρω αυτό τελικά (αν και με προβληματίζει και η χαμηλή αρχική του τιμή) και δεν το έχω "μελετήσει" πολύ με το νέα Νοκια (μετά από αυτά με το φιδάκι που είπε κι ένας πιο πάνω) δεν ξέρω κατά πόσο μια "Χαμηλή" ram είναι θέμα, καθότι κ άσχετη.. καλημέρες!

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

να προσθέσω πως κάπου διάβασα ότι το 525 είναι καλύτερο.. μόνο που δεν ξέρω αν έχει κ αυτό φλας....

 

 

τα windows phones διαχειρίζονται την μνήμη με διαφορετικό τρόπο απ ότι τα android και δεν έχουν μεγάλες απαιτήσεις . Τα 512 ram δεν έναι θέμα εκτός και αν θες να παίζεις τίποτα πρωτοκλασσάτα παιχνίδια με φοβερά γραφικά κτλ

 

το 525 έχει 1gb ram σε σχέση με το 630 αλλά δεν έχει μεγαλύτερη οθόνη (4 ινσες σε σχέση με το 630 που έχει 4.5 ) , δεν έχει clearblack , δεν έχει τετραπύρηνο επεξεργαστή, έχει μικρότερη μπαταρία

 

ούτε το 525 έχει φλας

Link to comment
Share on other sites

τώρα το παραπάνω δεν ξέρω κατά πόσο συγκαταλέγεται στα πλεονεκτήματα ή μειονεκτήματα του κινητού, γιατί λίγα κατάλαβα και από μια παρουσίαση που είχε αφήσει κάποιος νωρίτερα σε ένα link.. πάντως στο youtube που το'ψαξα είναι ελαφρώς αργότερο απ'το Nokia Lumia 1020 που έχει 2Gb ram..
Link to comment
Share on other sites

Από το πρωί λοιπόν, έχω στα χέρια μου και ταλαιπωρώ ένα ΝΟΚΙΑ 630DS.

 

Η λειτουργία δύο καρτών SIM είναι σημαντική για μένα και επέλεξα να δοκιμάσω το πρώτο δίκαρτο WP Lumia που τυχαίνει να είναι και το πρώτο 8.1 WP τηλέφωνο που κυκλοφορεί. Κρατούσα ένα Lenovo A820 (εν ώρα εργασίας) και ένα NOKIA 701 (στον ελεύθερο χρόνο μου), οπότε και η σύγκριση γίνεται αναγκαστικά με αυτά τα τηλέφωνα (ένα Android 4.2.2 και ένα από τα τελευταία Symbian που κυκλοφόρησαν ποτέ). Τα ίδια τα 8.1 δεν τα ταλαιπώρησα πολύ, εννοώντας πως δεν έβαλα καμία επιπλέον εφαρμογή ακόμα. Ότι δοκίμασα ήταν όπως έβγαλα το τηλέφωνο από το κουτί. Οι εντυπώσεις μου, έχουν ως εξής:

 

1) Το τηλέφωνο αγοράστηκε ως συσκευή στα 160 ευρώ, πράγμα που το τοποθετεί ανάμεσα στις δύο συσκευές μου (120 το Α820, 190 το 701).

 

2) Η ποιότητα κατασκευής, παρά του ότι είναι το πρώτο ΝΟΚΙΑ που πιάνω στα χέρια μου και είναι κατασκευασμένο στην Κίνα, δεν με απογοήτευσε. Ούτε όμως με ενθουσίασε. Σαφώς έχει πιο στιβαρά υλικά από το Lenovo, χωρίς τριξίματα και "παραπονάκια", αλλά με τίποτα δεν φτάνει την κατασκευή του ατσάλινου-γυάλινου 701. Η διαφορά είναι αισθητή. Φυσικά, είναι ένα τηλέφωνο φτηνότερο, αλλά παρά τις όμορφες γραμμές και τα σοβαρά υλικά, νομίζω πως είναι ένα σκαλί κάτω από την "αληθινή" ΝΟΚΙΑ.

 

3) Η οθόνη είναι μέτρια. Μπροστά στην ανάλυση του Lenovo την ξεχνάς, μπροστά στην φωτεινότητα του 701 δεν θυμάσαι καν πως φτιάχτηκε άλλη οθόνη ποτέ! Μην με παρεξηγείτε, είναι ικανοποιητική σε απόδοση και αρκετά φωτεινή, ακόμα και για τον μαγιάτικο Ελληνικό ήλιο, αλλά είναι σίγουρα ένα από τα πράγματα που συμβιβάζεσαι. Συμπαθητικά χρώματα, πολλή γρήγορη ανταπόκριση και ακρίβεια στα θετικά της. Στα 720, η αναπαραγωγή βίντεο είναι σαν τα άλλα, στα 1080 είναι σαν 720. Δεν παίζει κάποια δημοφιλή αρχεία βίντεο, αλλά όπως προείπα δεν κατέβασα καμία εφαρμογή, μιλάω για ότι έχει το τηλέφωνο από την μαμά του. Γωνία θέασης αναμενόμενη, το μαύρο του καλό, έντονο.

 

4) Οι κλήσεις, όπως αναμενόταν, είναι κορυφαίες. Εξαιρετική ποιότητα ήχου και καλύτερο σήμα όπως μας έχει συνηθίσει η ΝΟΚΙΑ. Μεγάλο μείον το ότι αν η μία sim είναι απασχολημένη η δεύτερη βγαίνει εκτός σύνδεσης. Πρέπει πάση θυσία να το διορθώσουν αυτό. Φυσικά είναι ένα φαινόμενο που βρίσκουμε και σε άλλα δίκαρτα, το θεωρώ όμως απαράδεκτο από την στιγμή που υπάρχουν άλλα που έχουν συνεχώς και τις δύο κάρτες συνδεδεμένες, ανεξαρτήτως χρήσης. Υπάρχει ρύθμιση προώθησης της μίας κάρτας στην άλλη όταν είναι απασχολημένες, αλλά όπως επισημαίνει και το ίδιο το τηλέφωνο, αυτό συνεπάγεται χρεώσεις.

 

5) Η κάμερα του είναι μέτρια. Στα 5ΜΡ, δεν έπαιξα με τις πολλές και ενδιαφέρουσες ρυθμίσεις που έχει (κλείστρου, φωτός, κτλ), απλά την χρησιμοποίησα κοινά, όπως θα έκανα στον δρόμο. Σας επισυνάπτω φωτό για να αποφασίσετε μόνοι σας. Το τηλέφωνο έχει ακόμα τρεις εφαρμογές κάμερας που φαίνονται πολλά υποσχόμενες, δεν ασχολήθηκα όμως μαζί τους και δεν θέλω να το αδικήσω. Για μένα, που η χρήση κάμερα περιορίζεται στα καθημερινά, είναι επαρκής- αν και σαφώς κατώτερη του 701 και 820 (και τα δύο στα 8ΜΡ με το πρώτο να κερδίζει στα σημεία). Το βίντεο μου φάνηκε καλύτερο, κυλάει όμορφα με τα χέρι όπως τραβάς και οι ήχοι είναι φυσικοί. Δεν περίμενα κάτι περισσότερο, ούτε κάτι λιγότερο στον τομέα αυτό. Αν υπάρχει ευχάριστη έκπληξη, αυτή θα είναι στις εφαρμογές. Φυσικά η ΝΟΚΙΑ είναι ορκισμένη να μην βάζει φλας στα τηλέφωνα της (έχει τσακωθεί με τα led από παλιά), προσωπικά όμως, δεν το χρησιμοποιώ ποτέ γιατί καίει τις βραδυνές φωτογραφίες κάνοντας τες ακόμα χειρότερες. Μου είναι όμως χρήσιμο πάντα σαν φακός. Στα μείον και η έλλειψη δεύτερης κάμερας.

 

6) Δυνατότατο WiFi και σύνδεση δεδομένων δικτύου. Καλύτερη από κάθε άλλο κινητό που συγκρίθηκε μέχρι τώρα (εκτός των δικών μου, κέρδισε και τα SII και iPhone4s). Μεγάλο συν αυτό, παρά του ότι το τηλέφωνο δεν γνωρίζει από 4G -από την άλλη όμως, ούτε τα ελληνικά δίκτυα το γνωρίζουν οπότε έβαλε άνετα κάτω τα μεγάλα.

 

7) Δεν χρειάζεται να πω τίποτα νομίζω για τους χάρτες της ΝΟΚΙΑ. Το GPS του ακριβέστατο. Είναι το πρώτο τηλέφωνο που βρήκε ακριβώς την οδό του σπιτιού μου (λόγω πυκνότητας δόμησης, συνήθως με βγάζουν ένα με δύο νούμερα ...παραδίπλα). Ταχύτατη η χρήση των χαρτών και φιλικότατη. Οι δε λειτουργίες αυτοκινήτου, αν και δεν τις χρησιμοποίησα, δείχνουν εξυπηρετικότατες.

 

8) Μεγάλο, τεράστιο πλεονέκτημα η Μουσική! Εξεπλάγην ευχάριστα όταν για πρώτη φορά συνέδεσα τα premium ακουστικά μου σε τηλέφωνο και έπαιξαν τέλεια! Μπράβο, μπράβο, μπράβο. Με τα Monster, με τα Coloud (τα οποία και σας προτείνω τελικά λόγω τιμή και απόδοσης) ο ήχος είναι επιτέλους εκπληκτικός, βάζοντας με σε άλλο κόσμο, πραγματικά. Βαρέθηκα τις ψείρες και τα ημίμετρα, έχουν κάνει πολύ καλή δουλειά στο να υποστηρίξουν πραγματικά ακουστικά, αλλά τραβάνε μπαταρία σαν διψασμένα για ηλεκτρισμό ενεργειακά δρακουλάκια (φυσικά, δεν φταίει το 630 γι' αυτό).

 

9) Πράγμα που με φέρνει στην μπαταρία. 1830mAh τα οποία δείχνουν πως -παρά την ταλαιπωρία- βγάζουν ΠΟΛΥ άνετα την ημέρα. Πιστεύω πως όταν η μπαταρία φτάσει στα υψηλότερα της, μετά από 5-6 σωστούς κύκλους φόρτισης- θα με φτάνει τις δύο μέρες, αν και προσωπικά, δεν χρησιμοποιώ WiFi. Όπως και να έχει, στο Lenovo έβαλε τα γυαλιά.

 

10) Τετραπύρηνο στα 1200, με 512ΜΒ ραμ, δεν ξέρω τι περιμένατε, αλλά το τηλέφωνο πετάει. Κυριολεκτικά. Δεν του έχω φορτώσει εφαρμογές ακόμα, αλλά με δεδομένα+wifi+μουσική+χάρτες+facebook+twitter+viber+εξερεύνηση αρχείων+ρυθμίσεις+αγορά+Onedrive ανοιχτά, δεν μάσαγε τίποτα και πήγαινε από την μία εφαρμογή στην άλλη αμέσως. Είχα και το θράσος και έκανα και κλήση χωρίς κανένα πρόβλημα. Η αίσθηση μου σαν χρήστης είναι πως το τηλέφωνο είναι απροβλημάτιστο σε ότι και αν του ζητήσεις και άντε να το πεις αυτό για το επίσης τετραπύρηνο A820 του 1GB (καλά, το 701 δεν το συζητώ καν, παρά την αδυναμία που του έχω).

 

11) 134 γραμμάρια, λιγότερο από εκατοστό πάχος, το τηλέφωνο στο χέρι μου είναι σοβαρό και δουλεύεται άνετα, χωρίς να κουράζει. Δεν είναι βαρύ, μοιάζει περισσότερο σταθερό και σίγουρο. Με τον αντίχειρα και μόνο (στο ένα χέρι) το δουλεύεις περίφημα. Η οθόνη έχει το γνωστό θέμα με τις δαχτυλιές, αλλά αυτό το έχω παρατηρήσει σε όλα τα τηλέφωνα.

 

Εκτός αναφοράς (επειδή ακόμα δεν το έψαξα πολύ), τα 8.1 δείχνουν πολύ καλύτερα από τα 7.8 (που είχα ξαναδουλέψει). Συμπαθώ τα WP κυρίως γιατί σιχαίνομαι το g+, δεν σας το κρύβω (και γιατί ήμουν πάντα Hotmail, skydrive και Skype user). Η Αγορά του όμως, μου φάνηκε αυτή τη φορά το ίδιο χαώδης και πολυφορτωμένη με του android. Είμαι βλέπετε της άποψης πως αρκεί μία καλή εφαρμογή για να κάνεις την δουλειά σου, παρά να ψάχνεις χιλιάδες για να βρεις την πιο όμορφη ή λειτουργική. Δεν θα ήθελα η Αγορά των WP να έχει όλα εκείνα τα "σκουπίδια" που έχουν οι άλλοι. Προτιμώ κάτι σίγουρο και ασφαλές και, δυστυχώς, αυτό τα WP δείχνουν να το χάνουν πάνω στο άγχος τους να πείσουν πως έχουν πολλές εφαρμογές.

 

Η προσωπική άποψη;

Σίγουρα θετική. Το τηλέφωνο είναι μία από τις συσκευές που θα κρατήσει καιρό στα χέρια μου. Υπάρχουν, όπως προανάφερα, αρκετά σημεία που θέλουν διόρθωση αλλά για τα χρήματα του νομίζω πως είναι μια από τις καλύτερες δίκαρτες επιλογές αυτή την στιγμή. Το άλλο μου δίκαρτο ήδη το δίνω- η επιλογή του 630 είναι σαφώς κάτι διαφορετικότερο και νομίζω θα με κρατήσει ικανοποιημένο για περισσότερο καιρό από το "σκυλί" Α820. Τουλάχιστον το ίδιο το τηλέφωνο, υπόσχεται πολλά. Είναι ένα σωστό και ακριβές εργαλείο. Αντιλαμβάνομαι πως η αλλαγή από άλλο λογισμικό θα ξενίσει κάποιους, να ξέρετε όμως πως αυτό δεν είναι πρόβλημα του τηλεφώνου και δεν θα έπρεπε να το αδικήσετε. Αν είσαστε έτοιμοι να μεταπηδήσετε στα (πιά εύκολα, γρήγορα και απροβλημάτιστα) WP, το 630DS δείχνει μια ειλικρινής και σωστή επιλογή.

 

http://i193.photobucket.com/albums/z130/ozon74/WP_20140522_13_48_18_Pro.jpg

 

http://i193.photobucket.com/albums/z130/ozon74/WP_20140522_13_48_06_Pro.jpg

 

http://i193.photobucket.com/albums/z130/ozon74/WP_20140522_13_48_23_Pro.jpg

Το κακό με όσους είναι λάθος, είναι πως είναι απόλυτα σίγουροι για όσα λένε.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή το ψάχνω γενικά για τα WP κυρίως για το peoples hub. Μόλις διάβασα την τιμή ενθουσιάστηκα. Έχει και η αδερφή μου το 520 και ξέρω την ποιότητα της Nokia. ΑΛΛΑ με προβληματίζει λίγο η RAM και πολύ η ανάλυση της οθόνης. Τώρα έχω το N4 που είναι στο ίδιο μέγεθος με πολύ καλύτερη ανάλυση και σκέφτομαι πως θα βγάλω τα μάτια μου στην καθημερινή χρήση καθώς το τηλέφωνο είναι επαγγελματικό και στέλνω πολλά email + SMS.

 

Τρομερή η τιμή αλλά ...

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το ψάχνω γενικά για τα WP κυρίως για το peoples hub. Μόλις διάβασα την τιμή ενθουσιάστηκα. Έχει και η αδερφή μου το 520 και ξέρω την ποιότητα της Nokia. ΑΛΛΑ με προβληματίζει λίγο η RAM και πολύ η ανάλυση της οθόνης. Τώρα έχω το N4 που είναι στο ίδιο μέγεθος με πολύ καλύτερη ανάλυση και σκέφτομαι πως θα βγάλω τα μάτια μου στην καθημερινή χρήση καθώς το τηλέφωνο είναι επαγγελματικό και στέλνω πολλά email + SMS.

 

Τρομερή η τιμή αλλά ...

 

μπορείς να το τσεκάρεις σε κάποιο μαγαζί αλλά η ανάλυση μια χαρά είναι , προφανώς χαμηλότερη του nexus αλλά δεν δημιουργεί θέμα εκτός αν βάζεις το κινητό 2-3 εκατοστά από τα μάτια σου :p . Έχει και clearblack που βοηθάει αρκετά

Link to comment
Share on other sites

μπορείς να το τσεκάρεις σε κάποιο μαγαζί αλλά η ανάλυση μια χαρά είναι , προφανώς χαμηλότερη του nexus αλλά δεν δημιουργεί θέμα εκτός αν βάζεις το κινητό 2-3 εκατοστά από τα μάτια σου :p . Έχει και clearblack που βοηθάει αρκετά

 

Φυσικά και θα το δω. Αλλά αν κρίνω από το 520 της αδερφής μου που έχει μικρότερη οθόνη και σχεδόν ίδια ανάλυση τότε θα έχουμε "δράματα" :p

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και θα το δω. Αλλά αν κρίνω από το 520 της αδερφής μου που έχει μικρότερη οθόνη και σχεδόν ίδια ανάλυση τότε θα έχουμε "δράματα" :p

 

το 520 δεν έχει clearblack όμως

 

http://www.themobilefanatics.com/wp-content/uploads/2010/11/ClearBlack-vs-normal_thumb.jpg

 

αλλά ντάξει ναι η καλύτερη ανάλυση βοηθάει στο διαβασμα

Link to comment
Share on other sites

Lumia Cyan 8.1.1 (πήρε αναβάθμιση για τα Ελληνικά)
Το κακό με όσους είναι λάθος, είναι πως είναι απόλυτα σίγουροι για όσα λένε.
Link to comment
Share on other sites

Με το Dual Sim τι γίνεται ρε παιδιά; Όταν πραγματοποιείς κάποια κλήση με την μια κάρτα sim τότε κλειδώνει η άλλη;

Και οι 2 κάρτες μπορούν να κάνουν χρήση δεδομένων ή μόνο η μια(όχι ταυτόχρονα εννοείται);

Όταν κάνει η κάρτα χρήση δεδομένων ακυρώνει την λειτουργία της δεύτερης;

 

Είναι η πρώτη φορά που θέλω να ασχοληθώ με DS κινητό και δεν ξέρω τι ακριβώς παίζει με τις κάρτες!

Link to comment
Share on other sites

Με το Dual Sim τι γίνεται ρε παιδιά; Όταν πραγματοποιείς κάποια κλήση με την μια κάρτα sim τότε κλειδώνει η άλλη;

Και οι 2 κάρτες μπορούν να κάνουν χρήση δεδομένων ή μόνο η μια(όχι ταυτόχρονα εννοείται);

Όταν κάνει η κάρτα χρήση δεδομένων ακυρώνει την λειτουργία της δεύτερης;

 

Είναι η πρώτη φορά που θέλω να ασχοληθώ με DS κινητό και δεν ξέρω τι ακριβώς παίζει με τις κάρτες!

 

Όταν μιλάς στην μία sim η άλλη βγαίνει εκτός δικτύου.

Και οι δύο κάνουν χρήση δεδομένων- όχι ταυτόχρονα εννοείται.

Η χρήση δεδομένων της μίας κάρτας, δεν επηρεάζει την άλλη καθόλου.

Μπορείς να βάλεις αριθμούς ταχείας κλήσης χωριστά για κάθε sim. Μπορείς να αναθέσεις ειδικό ήχο κλήσης για κάθε επαφή ξεχωριστά (να έχει η κάθε μια δικό της ringtone), και το ίδιο μπορείς να το κάνεις και στα μηνύματα.

 

Windows cyan 8.1.1 η έκδοση λογισμικού (όπως προείπα).

Το κακό με όσους είναι λάθος, είναι πως είναι απόλυτα σίγουροι για όσα λένε.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...