Jump to content

Όλα για το κάπνισμα - τσιγάρα- πούρα. κ.α.


xraysr0x
 Κοινοποίηση

Τι μάρκα τσιγάρα καπνιζετε?  

1.318 members have voted

  1. 1. Τι μάρκα τσιγάρα καπνιζετε?

    • Lucky Strike
      68
    • Marlboro
      178
    • Davidoff
      109
    • GR
      23
    • Camel
      48
    • Origin
      2
    • Καρελια κ.α.
      56
    • Στριφτό
      370
    • Άλλο
      210
    • ΔΚ/ΔΑ
      254


Recommended Posts

παιδια τελικα εγω κατεληξα στα karelia blue!

στην αρχη δε μου αρεσε,οπως κ το cooper lights κ το john player.

ομως εκανα το πακετο μεσα σε 5-6 μερες(extra απο τα silk cut μπλε που καπνιζω) κ σιγα σιγα αρχισαν να μ αρεσουν πολυ!μαλλον αυτα θα αρχισω μολις μπει η αυξηση!0,7 νικ ,7 πισσα κ 2.30 η τιμη τωρα!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

 

παιδια μενω σερρες και εχω φαει τον τοπο να βρω τα excellence του καρελια και τιποτα. τα διανεμουν ανα την Ελλαδα ή σε συγκεκριμενα μερη??????

Ζητησε τα απο τον περιπτερα-ψιλικατζη στην περιοχη σου και θα τα φερουν.

Link to comment
Share on other sites

Εξαρταται,τι λεφτα εισαι διατεθειμενος να πληρωσεις. Απο τα πολυ ακριβα που αξιζουν τα λεφτα τους(4,30),κορυφη ειναι το George Karelias and Sons EXCELLENCE, απο τα ακριβα(3,50) το Σαντε φιλτρο ενω στα φθηνα(2,20) πολυ καλα ειναι τα παραδοσιακα Καρελια Φιλτρο και Ασσος μαλακο

http://2.bp.blogspot.com/_HEQ4SdFt2Bk/SzId_l3bvvI/AAAAAAAAAMQ/hGfQ3P9ZwnU/s1600-h/kareliasandsons1.jpg

 

Τελικά πήρα Marlboro Lights αλλα δεν είδα κάποια διαφορά σε σχέση με το κανονικό και επειδή ειναι απο τα "ακρηβά" (3,20) λεω να το γυρίσω στο στριφτό για οικονομία ή να πάρω Καρέλια μπλέ που ειναι αρκετά φτηνά :p

Απο καπνούς στριφτού εχω καπνισει Old Holborn κίτρινο και Craven . Ο Old Holborn μου αφήνει μια περίεργη γεύση στο στόμα (ψιλο αηδία) , ο Craven ειναι αρκετά καλός αλλα και αυτος κάποιες φορές οταν εκπνέω τον καπνό μου αφήνει ενα μυστήριο πράγμα στο λαιμό, σαν χώμα :X Τώρα σκεύτομαι να πάρω Golden Virginia κίτρινο, τον έχει δοκιμάσει κανείς,ειναι καλος?

Link to comment
Share on other sites

Τον εχω δοκιμασει εγω...δεν μπορω να πω πως με εχει ενθουσιασει...Σου αφηνει μια γευση ξυνηλας στο λαιμο...Καλυτερος καπνος για στριφτο κατα την γνωμη μου ειναι Old Holborn κιτρινος.... Edited by tsthebest
Link to comment
Share on other sites

αγορασα σημερα το πρωτο πακετο excellence. πολυ καλο, απολαυστικο αλλα και παλι τα marlboro δε θα τα αλλαζα ουτε για αυτο.
Link to comment
Share on other sites

αγορασα σημερα το πρωτο πακετο excellence. πολυ καλο, απολαυστικο αλλα και παλι τα marlboro δε θα τα αλλαζα ουτε για αυτο.

Δεν μπορω να πω πως τρελαινομαι για το Μαρλμπορο,το μαλακο και το Λαιτς ειδικα δεν μπορω να τα καπνισω με τιποτα, με το σκληρο κατι γινεται. Η γνωμη μου ειναι πως τα Ελληνικα τσιγαρα ειναι πιο ποιοτηκα.Παντα ομως,περι ορεξεως ολα ειναι υποκειμενικα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μου έχουν πει πως τα Prince είναι πολύ καλά τσιγάρα...Μπορείτε να μου προτείνετε τα καλύτερα Prince και πως να τα ζητήσω απο το περίπτερο??
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μου έχουν πει πως τα Prince είναι πολύ καλά τσιγάρα...Μπορείτε να μου προτείνετε τα καλύτερα Prince και πως να τα ζητήσω απο το περίπτερο??

 

Για μενα τα καλυτερα prince ειναι τα prince κοκκινο σκληρο!!! Καταπληκτικο τσιγαρο (κατα την γνωμη μου)!!! :lol:

ΑΓΓΕΛΟΣ

 

BIG MINDS ARE FOR ALL!!!!! :superman:

Link to comment
Share on other sites

παιδια να κανω μια ερωτηση?Τελικα εχει διαφορα το μαλακο με το σκληρο,γιατι απο οσο ξερω μονο στο πακετο εχουν διαφορα!!!
Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου πει μερικα αρωματικα τσιγαρα εκτος απο τα black devil; ( Δε μιλαω για καπνο )

 

Επισης ποιο πακετο davidoff εχει μαυρα τσιγαρα;

 

Ποιο ειναι το πιο βαρυ τσιγαρο απο αποψη νικοτινης και πισσας;

 

Τελος ποια η γνωμη σας για τα αφιλτρα και πειτε καποιο καλο.

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου πει μερικα αρωματικα τσιγαρα εκτος απο τα black devil; ( Δε μιλαω για καπνο )

 

Επισης ποιο πακετο davidoff εχει μαυρα τσιγαρα;

 

Ποιο ειναι το πιο βαρυ τσιγαρο απο αποψη νικοτινης και πισσας;

 

Τελος ποια η γνωμη σας για τα αφιλτρα και πειτε καποιο καλο.

 

Από τις ερωτήσεις σου μπορώ να απαντήσω μόνο σε μια...το πιο βαρύ τσιγάρο που έχω δοκιμάσει εγώ τουλάχιστον, είναι το ΚΙΡΕΤΣΙΛΕΡ...19 πισσα και δεν θυμ'αμαι πόση νικοτίνη.. όταν το δοκίμασα ήμου 16 χρονών κ κάπνιζα κρυφά. Στο μπακαλάκι της παρακάτω γειτονιάς είχε μόνο αυτά κ έτσι τα πήρα. Μια τζούρα κ φεύγεις αδιάβαστος!!

Τους εχθρούς μου τους ξέρω..τους φίλους μου φοβάμαι!:pig:
Link to comment
Share on other sites

^ Δεν ξέρω ποιο είναι το πιο βαρύ τσιγάρο που κυκλοφορεί στην Ελλάδα αλλά το πιο βαρύ που έχω δει ποτέ μου είναι εκείνα τα ινδονησιακά με το γαρύφαλλο, πίσσα 39 και νικοτίνη 2,3...

 

Link to comment
Share on other sites

Τελος ποια η γνωμη σας για τα αφιλτρα και πειτε καποιο καλο.

 

Βλακεία σκέτη. Γίνεται πιο βαρύ το τσιγάρο και χάλια στην γεύση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, να κανω μια ερωτηση;

Ο καπνος ο "old holborn" θεωρείται βαρυς καπνος;

 

Ψάχνω καπνό κι χαρτάκια για στριφτά τσιγάρα. Θέλω όμως να είναι ελαφριά.

Ο καπνός "old holborn" (κίτρινος) τι περιεκτικότητα έχει;

 

Έκανα κι κάνω τα drum τα λευκά με πράσινα rizzla, αλλα δεν με ικανοποιεί καθόλου ούτε η γεύση ούτε η μυρωδιά τους!

 

Έχετε να μου προτείνετε κάτι;

Edited by mmmsss
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, να κανω μια ερωτηση;

Ο καπνος ο "old holborn" θεωρείται βαρυς καπνος;

 

Ψάχνω καπνό κι χαρτάκια για στριφτά τσιγάρα. Θέλω όμως να είναι ελαφριά.

Ο καπνός "old holborn" (κίτρινος) τι περιεκτικότητα έχει;

 

Έκανα κι κάνω τα drum τα λευκά με πράσινα rizzla, αλλα δεν με ικανοποιεί καθόλου ούτε η γεύση ούτε η μυρωδιά τους!

 

Έχετε να μου προτείνετε κάτι;

Αναλόγως τον καπνό. Είναι ο κίτρινος ο μπλέ και ο μπέζ (κάπως έτσι).

Ο καλύτερος για μένα είναι ο μπλέ. Δεν είναι πολύ βαρύ.

 

Σου προτείνω Vannele κόκκινο. Είναι σχετικά ελαφρύ και δεν είναι υγρός καπνός. Τώρα για χαρτάκια, κατά τη γνώμη μου χρησιμοποιησε τα λεπτά. Τα μπλε, τα γαλάζια ή τα ασημένια. Τα μπλέ είναι πολύ καλά.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ.

Για τον Old Holborn εννοουσα τον κιτρινο.

 

Μου έχουνε πει οτι ο Golden Virginia ο κιτρινος οπως κι ο Old Holborn ο κιτρινος, ειναι κι ο ενας κι ο αλλος πολυ ελαφρυ καπνος, ισχυει;

 

Βασικα ψαχνω κι καπνο κι χαρτακια με πολυ μικρη πισσα κι νικοτινη!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ.

Για τον Old Holborn εννοουσα τον κιτρινο.

 

Μου έχουνε πει οτι ο Golden Virginia ο κιτρινος οπως κι ο Old Holborn ο κιτρινος, ειναι κι ο ενας κι ο αλλος πολυ ελαφρυ καπνος, ισχυει;

 

Βασικα ψαχνω κι καπνο κι χαρτακια με πολυ μικρη πισσα κι νικοτινη!

Ο Golden Virginia δεν μου αρέσει σαν γεύση. Εϊμαι πολύ περίεργος σ'αυτά.

 

Απ' όσο ξέρω, όσο πιο λεπτό χαρτάκι τόσση λιγότερη πίσσα.

Link to comment
Share on other sites

Ααα, ετσι ειναι;; Γιατι καπου διαβαζα οτι συμβαινει το αντιθετο.

Δηλαδη, οσο ποιο χοντρο χαρτακι τοσο λιγοτερη πισσα! :worry:

 

Ο Old Holborn ο κιτρινος, θεωρειται ελαφρυς;

Link to comment
Share on other sites

10 μέρες εντελώς καθαρός... που και που με πιάνει μια νευρικότητα αλλά κατά τα άλλα νιώθω ότι αρχίζω και καθαρίζουν τα πνευμόνια μου...
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο! Νομιζω οτι ειναι περισσοτερο θεμα συνηθειας ψυχολογικα παρα εξαρτησης σωματικης.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...