Jump to content

Φορητοί ηλεκτρονικοί υπολογιστές: Επιλογή / Αναβάθμιση


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε αυτό το topic μπορείτε να συζητάτε ό,τι έχει σχέση με την επιλογή ενός νέου laptop/netbook και την αναβάθμιση του.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Μετά από αρκετό ψάξιμο κατέληξα σε αυτά τα δύο Laptop:

1) http://www.plaisio.gr/Laptop-Netbook-GPS/Notebook/Laptop/HP-Pavilion-dv6-1280ev-Espresso-NZ349EA-B1A.htm

 

2)http://www.plaisio.gr/Laptop-Netbook-GPS/Notebook/Laptop/Toshiba-Satellite-L505-12Q-PSLS3E-03200LGE.htm

 

Ποιο μου προτείνετε? Θέλω να τον κρατήσω αρκετά χρόνια...

Η χρήση που θα του κάνω είναι internet, παιχνίδια(pro kai fifa), ταινίες...

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Οπως λεει και ο τιτλος ποιο netbook μου προτεινεται απο αυτα που κυκλοφορουν στην αγορα και μεχρι 400 ευρο. Αυτο που με ενδιαφερει εμενα ειναι να εχει καλες αποδοσεις. (εχω σκοπο να τρεχω visual studio , το εχω δει σε netbook και ετρεχε αρκετα καλα)
Link to comment
Share on other sites

γεια σας,

πήρα το εν λόγω netbook και θέλω να του βάλω extra μνήμη, στο oteshop που το πήρα δεν γνωρίζαν.

 

αν ξέρει κάποιος ας μου πει....

1) χάνω την εγγύηση αν την βάλω μόνος?

2) παίρνει εξτρα τσιπάκι ή πρέπει να βάλω ένα με 2gb?

 

 

3) γράφει από κάτω 1 year warranty..είμαστε σοβαροί???2 δεν είναι? (η δέσμευση τουλάχιστον τόσο είναι του συμβολαίου)

 

 

σας ευχαριστώ πολύ!

http://www.cosmote.gr/cosmote/cosmote.portal;jsessionid=L42c21Nv6kwgyzCs8LLwnR93PXHPGkSbXN6lyxR29C41VGF8MLzv!-923613461?locale=el_GR&_nfpb=true&_pageLabel=L89_contract_plan_index&serviceCategory=InternetOnTheGo&catID=0b0f42bb801f8a75&breadcrumbTitle=COSMOTE+Internet+On+The+Go

Link to comment
Share on other sites

Θελω τη βοηθεια σας ! Ποιο μου προτεινετε μεταξυ των toshiba nb200-136,HP pavillion dm1 και samsung N310 για netbook ; το ΗΡ κινειται σε φιλοσοφια μικρου laptop αλλα περιπου στα ιδια ειναι.

Εχω εντοπισει τα εξης πλεονεκτηματα/μειονεκτηματα για το καθενα :

1)Toshiba nb200 πολυ καλη μπαταρια,μικρο και καλα κατασκευασμενο,εντελως αθορυβο,2 ετη εγγυηση/πολυ χαμηλη ενταση του ενος ηχειου που εχει

2)ΗΡ pavillion dm1 μεγαλυτερη οθονη και αναλυση,καλα ηχειακια,διπλοπυρηνο cpu(δε γνωριζω ποσο καλα τα παει ο συγκεκριμενος celeron),μεγαλυτερη RAM,σκληρο/ελαφρως μεγαλυτερες διαστασεις,μικροτερη διαρκεια μπαταριας,τεραστιος φορτιστης σε σχεση με τα αλλα netbooks,περισσοτερο θορυβωδες(δεν ξερω ποσο ομως),1 ετος εγγυηση

3)Samsung N310 πολυ καλος σχεδιασμος και περιβλημα απο λαστιχο/πωλειται σε πολυ συγκεκριμενα καταστηματα και δε ξερω ποσο σοβαρο service εχει η samsung για τους υπολογιστες της,1 ετος εγγυηση

 

Οποιος εχει καποιο απο τα 3 ή γνωριζει γενικα ας με βοηθησει στην επιλογη ! Εχω δοκιμασει μονο το toshiba,εμεινα ευχαριστημενος πλην του ηχειου

 

Και καλη χρονια ! :D

Link to comment
Share on other sites

Θελω τη βοηθεια σας ! Ποιο μου προτεινετε μεταξυ των toshiba nb200-136,HP pavillion dm1 και samsung N310 για netbook ; το ΗΡ κινειται σε φιλοσοφια μικρου laptop αλλα περιπου στα ιδια ειναι.

Εχω εντοπισει τα εξης πλεονεκτηματα/μειονεκτηματα για το καθενα :

1)Toshiba nb200 πολυ καλη μπαταρια,μικρο και καλα κατασκευασμενο,εντελως αθορυβο,2 ετη εγγυηση/πολυ χαμηλη ενταση του ενος ηχειου που εχει

2)ΗΡ pavillion dm1 μεγαλυτερη οθονη και αναλυση,καλα ηχειακια,διπλοπυρηνο cpu(δε γνωριζω ποσο καλα τα παει ο συγκεκριμενος celeron),μεγαλυτερη RAM,σκληρο/ελαφρως μεγαλυτερες διαστασεις,μικροτερη διαρκεια μπαταριας,τεραστιος φορτιστης σε σχεση με τα αλλα netbooks,περισσοτερο θορυβωδες(δεν ξερω ποσο ομως),1 ετος εγγυηση

3)Samsung N310 πολυ καλος σχεδιασμος και περιβλημα απο λαστιχο/πωλειται σε πολυ συγκεκριμενα καταστηματα και δε ξερω ποσο σοβαρο service εχει η samsung για τους υπολογιστες της,1 ετος εγγυηση

 

Οποιος εχει καποιο απο τα 3 ή γνωριζει γενικα ας με βοηθησει στην επιλογη ! Εχω δοκιμασει μονο το toshiba,εμεινα ευχαριστημενος πλην του ηχειου

 

Και καλη χρονια ! :D

Αφού ενδιαφέρεσαι για φορητό υπολογιστή, μήπως θα ήταν καλύτερα να ρωτήσεις ΕΔΩ ?? Στο παρόν θέμα ασχολούμαστε κυρίως για σύνθεση desktop PC. Για βοήθεια στην επιλογή φορητού, το παραπάνω θα σε βοηθήσει περισσότερο ;)

Χαρακτηριστικά δεν έχω ψάξει, αλλά αυτά που λες, το HP φένεται να έχει καλύτερες επιδόσεις, λόγω καλύτερων χαρακτηριστικών. Πχ. στο Samsung λες ως θετικό τον σχεδιασμό... Για μένα, δεν είναι αυτό που μετράει πολύ στο laptop κάτι τέτοιο ;)...

my Desktop PC: Intel Core I7-920 2.66GHz - OCZ Gold Low Voltage 6GB 1600MHz - Sapphire 5850 SVGA 1GB - Asus P6T - 2XWD Caviar Blue 640GB - Windows 7 Professional 64bit GR

my Phones: HTC HD (Dutty's HD WM6.5 Leo Holly Grail R0) - HTC Desire AMOLED (AOSP Oxygen v2.0.3 Android 2.3 Gingerbread)

Σταύρος

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η κοπέλα μου δικαιούται φορητό υπολογιστή με το πρόγραμμα Δες την ψηφιακά, μετά από λίγο ψάξιμο βρήκα το Dell Inspiron 1545 στα Multirama, νομίζω οτι είναι καλή προσφορά και είναι αρκετά καλό για σερφάρισμα και οffice!! Εσείς τι λέτε; Τα Dell ακούω οτι είναι αρκετά αξιόπιστα.
Link to comment
Share on other sites

Εχω το toshiba satellite L500D-15M και θελω να του βαλω +2gb ram στα multirama μου ειπαν οτι θα κοστισει 65Ε και δεν 8α χασω την εγγυηση.Ειναι καλη η τιμη,θα μπορω να παιζω pro,fifa?

thanks.

Τιποτα δεν εχει αλλαξει

και τιποτα δεν ειναι το ιδιο

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πια η γνώμη σας για το Dell XPS 1647 ; Νομίζω οτι έχει πολύ καλή τιμή για τις δυνατότητες του, αλλά πείτε μια δεύτερη γνώμη!!
Link to comment
Share on other sites

Guest powerulez
Παιδιά πια η γνώμη σας για το Dell XPS 1647 ; Νομίζω οτι έχει πολύ καλή τιμή για τις δυνατότητες του, αλλά πείτε μια δεύτερη γνώμη!!

 

Μια χαρά αξίζει τα λεφτουδάκια του. Είναι και dell που είναι αρκετά αξιόπιστη εταιρία. i5 για laptop είναι παρα πολύ γρήγορος και σε συνδυασμό με την hd4670 και την απίστευτη FULLHD οθόνη του θα είναι τέλειο πιστεύω. :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ήξερα αν η κάρτα ήταν καλή , αλλά με κάλυψες με την απάντηση σου :) :) Εκεί ηταν το κόλλημα μου!! Η Dell έχει φοβερό support !
Link to comment
Share on other sites

Guest powerulez
Δεν ήξερα αν η κάρτα ήταν καλή , αλλά με κάλυψες με την απάντηση σου :) :) Εκεί ηταν το κόλλημα μου!! Η Dell έχει φοβερό support !

 

μονο που πρέπει να κανεις είναι να αγοράσεις ένα καλο coolingpad γιατί όταν το φέρεις στα όρια με παιχνίδια αυξάνει πολύ εύκολα θερμοκρασία έτσι θα σου ρίχνει τα fps και πιθανότητα να κανεις ζημια στο laptop...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Πήγα και το είδα στα multirama:) Το έχουν ετοιμοπαράδοτο, είχαν κι ένα ανοιχτό και έκατσα και το δούλεψα. Αν και πρέπει να ήταν αρκετές ώρες ανοιχτό, δεν ήταν ιδιαίτερα ζεστό. Πάντως μου άρεσε αρκετά και εμφανισιακά και γενικότερα όσο το δούλεψα.
Link to comment
Share on other sites

Πήγα και το είδα στα multirama:) Το έχουν ετοιμοπαράδοτο, είχαν κι ένα ανοιχτό και έκατσα και το δούλεψα. Αν και πρέπει να ήταν αρκετές ώρες ανοιχτό, δεν ήταν ιδιαίτερα ζεστό. Πάντως μου άρεσε αρκετά και εμφανισιακά και γενικότερα όσο το δούλεψα.

 

Ειναι μηχανακι που οταν το βρεις ή το αγοραζεις ή το κλεβεις!!! Οτι σου ειναι προχειρο να κανεις εκεινη τη στιγμη!! :)

 

Τα XPS εχουν μια ιστορια πισω τους, σκυλια ειναι δεν καταλαβαινουν τιποτα!! Φοραει και τον i5 αυτο που θες, με κλειστα τα ματια, παρ' το!!

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Πήγα και το είδα στα multirama:) Το έχουν ετοιμοπαράδοτο, είχαν κι ένα ανοιχτό και έκατσα και το δούλεψα. Αν και πρέπει να ήταν αρκετές ώρες ανοιχτό, δεν ήταν ιδιαίτερα ζεστό. Πάντως μου άρεσε αρκετά και εμφανισιακά και γενικότερα όσο το δούλεψα.

 

Σε ποια multirama το είδες γιατί θέλω και εγώ να πάω να το δω,

ευχαριστώ,

Μάνος

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Έχω βρει αυτή την προσφορά στα Electroworld στα €399.

http://www.electroworld.gr/site/prod...catid=10041341

Lenovo SL510

Core2Duo

3GB Ram

250 GB hard disk

bluetooth και 7card reader.

Σε όλα τα reviews που έχω διαβάσει, έχει έξοδο HDMI.

Στο site γράφει όχι, ενώ όταν ρώτησα υπάλληλο, μου πε ότι τους στέλνουν στο ενημερωτικό ότι μάλλον δεν έχει, αν και στο δείγμα έχει κανονικά έξοδο. Ο υπάλληλος μου πε ότι παίζει να ναι "ανενεργή"!

Ξέρει κανείς τι παίζει με αυτό;

Γενικότερα αξίζει;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι σωστό το Link φίλε μου,βγάζει σφάλμα.

Σε τί τιμή το έχεις βρεί; Τι επεξεργαστή φοράει (2.00Ghz);Κάρτα γραφικών;

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έχω βρει αυτή την προσφορά στα Electroworld στα €399.

http://www.electroworld.gr/site/prod...catid=10041341

Lenovo SL510

Core2Duo

3GB Ram

250 GB hard disk

bluetooth και 7card reader.

Σε όλα τα reviews που έχω διαβάσει, έχει έξοδο HDMI.

Στο site γράφει όχι, ενώ όταν ρώτησα υπάλληλο, μου πε ότι τους στέλνουν στο ενημερωτικό ότι μάλλον δεν έχει, αν και στο δείγμα έχει κανονικά έξοδο. Ο υπάλληλος μου πε ότι παίζει να ναι "ανενεργή"!

Ξέρει κανείς τι παίζει με αυτό;

Γενικότερα αξίζει;

 

Μαλλον δεν εχει/ εχει μεν πανω το δειγμα αλλα ειναι ανενεργη/ μπορει δηλαδη αυτον που θα σου δωσουμε στο κουτι να μην εχει καθολου...

 

Καλα τι μ....κιες ειναι αυτες που σου ελεγε ο υπαλληλος?? :wacko:

 

Πως ειναι δυνατον να εχει πανω θυρα HDMI και να ειναι ανενεργη?? Για μοστρα δηλαδη την εχει?? Ελεος... :mad:

 

Προφανως αμα εχει πανω HDMI θυρα λειτουργει κανονικα, αλλιως ποιος ο λογος να κανουν την "τρυπα"??? Αν παλι θες να βεβαιωθεις ζητα να δεις ενα laptop στο κουτι του. Σιγουρα απ' εξω θα γραφει αν διαθετει ή οχι θυρα HDMI!! :)

 

Αααα και για την πληρωμη πες στον υπαλληλο... ισως πληρωσεις, δεν ειναι και σιγουρο!! :p

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

elephant καλή τιμή έχει για τα πράγματα που φοράει.

Φυσικά αν δώσεις κάποια επιπλέον χρήματα,όχι ιδιαίτερα πολλά( περίπου 150ευρώ επιπλέον),θα βρείς πολλά και καλύτερα laptop.

Το μόνο αρνητικό είναι η κάρτα γραφικών,αλλά και πάλι οκ.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

:D

 

Γεια σε όλους...

 

Επειδή έχω μπερδευτεί μπορείτε να με βοηθήσετε στο ποιες μνήμες να επιλέξω?

 

ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ MOTHERBOARD DESKTOP

 

Κατασκευαστής Asus

Μοντέλο P5K Premium/WiFi-AP

Επεξεργαστές Socket 775 supports Intel Core 2 Quad, Core 2 Extreme, Core 2 Duo, Extreme Edition, Pentium 4, Pentium D

Form Factor ATX

Chipset Northbridge: Intel P35 & Southbridge: Intel ICH9R

BIOS Ami 16 Mbit Flash ROM

FSB 1333 MHz

Μνήμη 4 x 240-pin memory slots DDR2 667/800/1066 MHz up to 8 GB

Διαθέσιμα slots 2 x PCI-Express x 16, 2 x PCI-Express x 1, 3 x 32-bit Master PCI bus

Διαθέσιμα ports 6 x USB 2.0, 2 x RJ-45, Audio 7.1 ch, 2 x eSerial ATA2, IEEE 1394, WiFi-AP Solo antenna

Ενσωματωμένες συσκευές 2 x Gigabit Lan, 10 x USB 2.0, Audio 7.1 ch, 2 x IEEE 1394

Controllers 6 x Serial ATA2, 2 x eSerial ATA2, 1 x Parallel ATA-133, Floppy

RAID SATA 0, 1, 5, 10, JBOD

Βάρος 2.00 kg

Mήκoς 30.5 cm

Πλάτoς 24.4 cm

Εγγύηση 3 ΧΡΟΝΙΑ

Σχόλια 1 x COM connector, 1 x S/PDIF Out Header

 

ΠΡΟΣΘΕΤΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ

2 x PCI-Express x 16 (blue x16 mode, black x4 or x1 mode) supports CrossFire Technology

ASUS WiFi-AP Solo : 54 Mbps IEEE 802.11g and backwards compatible with 11 Mbps IEEE 802.11b

Support next generation 45nm muti-core CPU

 

ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ LAPTOP

 

1) Μοντέλο: HP nx8220, PY516EA

2) Επεξεργαστής: Intel Pentium M 1.86 Ghz

3) Μνήμη: 512 MB. 1 ddr-2/400 so-dimm σε εσωτερικό slot (κάτω από το πληκτρολόγιο). Το εξωτερικό slot (στην πλάτη) είναι ελεύθερο.

4) Σκληρός Δίσκος: Ηitachi TravelStar, HTS541060G9AT00 60GB 5400rpm (αθόρυβος και προπάντων δροσερός)

4a) DVD-RW multibay-II

5) Κάρτα γραφικών: ΑΤΙ X300, 64mb dedicated

6) Βάρος: 2.9 Kg - 2.74 Kg χωρίς DVD.

7) Αυτονομία: -- (δεν τον έχω δουλέψει με μπαταρία, η HP δίνει 3 ώρες με μέση χρήση)

8) Θερμοκρασίες (idle/full load): 42 / 63 βαθμούς Κελσίου

8a) Μέσω NHC ή παρόμοιου (και στο Linux) παίζει σταθερά με Vcore 1.056V@1.86ΜΗz και 0.7V@800MHz. Οι θερμοκρασίες παραπάνω είναι με αυτές τις ρυθμίσεις.

9) Θόρυβος: Αρκετά αθόρυβο. Το ανεμιστηράκι λειτουργεί συνεχώς. Μετά τους ~53 βαθμούς ακούγεται κάπως σε ήσυχο περιβάλλον.

10) Οθόνη: 15,4" TFT, mat με καλό φινίρισμα. Η δική μου είναι 1680x1050 (βγαίνει και με άλλες), πολύ ξεκούραστη. Αισθητήρας φωτισμού χώρου.

11) Λειτουργικό: Windows XP Pro Αγγλικά/Ελληνικά σε ένα DVD. Drivers σε ξεχωριστό.

11a) Λειτουργικό: Linux, kernel 2.6.15.1. Όλα τέλεια εκτός από το Suspend to Ram.

12) Προβλήματα: Πρέπει να βρείτε σταυροκατσάβιδο με υπερλεπτη μύτη για ανοίξετε θύρες μνήμης, δίσκου, bluetooth. Μικρό Torque(?) για να αφαιρεθούν πλήρως τα πλαστικά.

13) Χρόνος χρήσης: 4 μήνες

14) Συχνότητα χρησης: ~8-10 ώρες την ημέρα

15) Άλλα: Wireless Intel b/g και bluetooth dongle.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα,καλη χρονια και καλως σας βρισκω και παλι!:)

προ ημερων αγορασα ενα netbook to dell 1010.

ομολογω πως ειμαι απολυτα ικανοποιημενος,αλλα θα ηθελα να ρωτησω μερικα πραγματακια.

μνημη μπορω να του βαλω 2γιγα?

ποιος τυπος κανει και αν υπαρχει κανενα λινκ να την αγορασω?

μπορω να του περασω windows7 με τα δεδομενα χαρακτηριστικα που εχει τωρα?

ευχαριστω θερμα για το χρονο σας:)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.

 

αυριο σκεφτομαι να παρω αυτο εδω το φορητο, και θελω γνωμες. πως σας φαινεται τιμη/αποδοση?

 

http://www.multirama.gr/products/product?pid=0445228&catid=010200

 

εμενα αρκετα καλο. δεν ξερω αν τα αντιστοιχα toshiba που θα κυκλοφορησουν σε λιγες μερες θα ειναι φθηνοτερα.

 

υπαρχει ετοιμοπαραδοτο σε multirama.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

γεια σε όλους,

μπορει κάποιος να μου πει ποιο από τα δύο είναι καλύτερο; ευχαριστώ

 

http://www.you.gr/b2c_iqshop/b2c/pd.do?pg=D0838693482ACB46AF59803B002222DE&pa=2BCE357795392644B8583EF6B0304F36

 

http://www.you.gr/b2c_iqshop/b2c/pd.do?pg=016DD36FC27FD346A050DDEDCC853744&pa=2BCE357795392644B8583EF6B0304F36

Edited by fotis70
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.

 

αυριο σκεφτομαι να παρω αυτο εδω το φορητο, και θελω γνωμες. πως σας φαινεται τιμη/αποδοση?

 

http://www.multirama.gr/products/product?pid=0445228&catid=010200

 

εμενα αρκετα καλο. δεν ξερω αν τα αντιστοιχα toshiba που θα κυκλοφορησουν σε λιγες μερες θα ειναι φθηνοτερα.

 

υπαρχει ετοιμοπαραδοτο σε multirama.

 

Thou_Bou με κλειστα ματια το παιρνεις το συγκεκριμενο!! :) Η τιμη του ειναι μια χαρα, δεν ξερω τωρα για τα toshiba πως θα κυμαινεται η τιμη. Αλλα το συγκεκριμενο Dell ειναι μια χαρα πακετο τεχνικα χαρακτηριστικα - τιμη- αξιοπιστια Dell

 

γεια σε όλους,

μπορει κάποιος να μου πει ποιο από τα δύο είναι καλύτερο; ευχαριστώ

 

http://www.you.gr/b2c_iqshop/b2c/pd.do?pg=D0838693482ACB46AF59803B002222DE&pa=2BCE357795392644B8583EF6B0304F36

 

http://www.you.gr/b2c_iqshop/b2c/pd.do?pg=016DD36FC27FD346A050DDEDCC853744&pa=2BCE357795392644B8583EF6B0304F36

 

Fotis το Lenovo ριχνει στα "αυτια" του Toshiba. Καλυτερος επεξεργαστης, +1GB RAM DDR3, καλυτερη οθονη, HDMI output, εχει και 7 in 1 card reader. :)

 

Σου δινει βεβαια εγγυηση 1 ετους σε σχεση με το Toshiba που δινει 2. Αλλα ενταξει οι εγγυησεις στην Ελλαδα απλα ειναι μεγαλο θεμα και πονεμενο!! :rolleyes:

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...