Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου βγάζει ότι έχω την αναβάθμιση, την κατεβάζει, κάνει επανεκκίνηση σε update mode και πάντα στο 27% ....fail.

Πιθανά να φταίει το root. Εχει συμβεί σε κανέναν;

 

Το ιδιο κανει και σε μενα και μου λεει να το συνδεσω στο κιες.Ειμαι και εγω ρουτ με τουελ ρουτ

Link to comment
Share on other sites

NG2 Για DBT..200mb...Αντε να δούμε..

 

Ποια Χωρα;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις κάνει ρουτ μέσω towelroot έχε υπόψιν ότι μετά δεν μπορείς να κάνεις ξανά root χωρίς να γράψει ο counter. Αν από την άλλη έχεις κάνει με άλλη μέθοδο και έχει γράψει ήδη ο counter, δεν σε ενδιαφέρει έτσι κι αλλιώς

Το καταλαβα φιλε αλλα αν καποια στιγμη περασω μαμα firmware μεσο odin μηδενηζη ξανα ο κνοξ ετσι δεν ειναι η κανω λαθος

Link to comment
Share on other sites

Το καταλαβα φιλε αλλα αν καποια στιγμη περασω μαμα firmware μεσο odin μηδενηζη ξανα ο κνοξ ετσι δεν ειναι η κανω λαθος

Άμα γράψει ο Knox δεν ξεγράφει ότι και να του περάσεις

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχουνε ενα πρόβλημα με ενα φίλο μου. Κάτοχος Note 3, πήγε να το βάλει να φορτίζει και δεν ανταπόκρινεται. Το κινητό καταλαβαίνει το φορτιστή αλλα δεν φορτίζει, το εικονίδιο είναι ασπρόμαυρο!

 

Αλλάξαμε φορτιστή, πρίζα, βγάλαμε μπαταρία κτλ και τίποτα!

 

Τι προτείνετε;

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Παιδες ισως φανει καπως η ερωτηση αλλα δεν μπορω στον ηχο της κλησης να εχω και δόνηση?

Στις συντομες επιλογές βγαζει σίγαση -δόνηση -ηχος

 

Εχω την αυθεντική s charge, s-view θήκη Πως ρυθμίζω τι να δειχνει το παραθυρο του s-vew?

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο κανει και σε μενα και μου λεει να το συνδεσω στο κιες.Ειμαι και εγω ρουτ με τουελ ρουτ

 

Κατεβάζω το firmware από το SamMobile. Βγήκε και για Odin. Μπορεί να το δοκιμάσω από εκεί.

 

Edit

Με Odin έγινε κανονικά η αναβάθμιση, δεν χάθηκε τίποτα πέρα από το root. Περιμένουμε τώρα να βγει το towelroot αναβαθμισμένο.

Edited by Tsaglis

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Παιδες ισως φανει καπως η ερωτηση αλλα δεν μπορω στον ηχο της κλησης να εχω και δόνηση?

Στις συντομες επιλογές βγαζει σίγαση -δόνηση -ηχος

 

Εχω την αυθεντική s charge, s-view θήκη Πως ρυθμίζω τι να δειχνει το παραθυρο του s-vew?

 

Δεν ορίζεις από εκεί την δόνηση ,αλλά από τις ρυθμίσεις.

ΗΧΟΣ - ΗΧΟΣ ΚΛΗΣΗΣ - ΤΙΚ ΣΤΟ ΔΟΝΗΣΗ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΚΛΗΣΗ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κι εγώ Γερμανικό ΕΝΒ1 και towelroot.

Τώρα είδα την αναβάθμιση στα σάιτς και κοιτάζω να επιβεβαιώσω αν λειτουργούν τα απλά χωρίς ροοτ προγράμματα για CALL RECording (όπως το ACR).

 

Είδα ότι μπορώ και από τον αέρα να κάνω αναβάθμιση (196ΜΒ) παρότι άλλες φορές έλεγε ότι ΔΕΝ μπορείς γιατί είναι τροποποιημένο τηλέφωνο. (EDIT: Μάλλον αυτό οφείλετε στο Wanam xposed που άλλαξε κάποια ρύθμιση σε official)

 

Μιλάμε για την N9005XXUFNG2 ?

Δεν τριπάρει το Knox με την αναβάθμιση;

Χάνονται όλα αυτά Xposed modules και η πρόσβαση στην κάρτα SD και ότι άλλες αλλαγές ροοτ κάναμε όμως ε?

To Towelroot απ΄ότι διαβασα σε προηγούμενα ποστς δεν κάνει πια ροοτ? Ούτε η έκδοση 3?

Επιβεβαιώνει κάνεις ότι λειτουργούν τα απλά call recording προγράμματα που δεν χρειάζονται root?

Edited by Logi
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχουνε ενα πρόβλημα με ενα φίλο μου. Κάτοχος Note 3, πήγε να το βάλει να φορτίζει και δεν ανταπόκρινεται. Το κινητό καταλαβαίνει το φορτιστή αλλα δεν φορτίζει, το εικονίδιο είναι ασπρόμαυρο!

 

Αλλάξαμε φορτιστή, πρίζα, βγάλαμε μπαταρία κτλ και τίποτα!

 

Τι προτείνετε;

 

Να το πάτε στο service?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κι εγώ Γερμανικό ΕΝΒ1 και towelroot.

Τώρα είδα την αναβάθμιση στα σάιτς και κοιτάζω να επιβεβαιώσω αν λειτουργούν τα απλά χωρίς ροοτ προγράμματα για CALL RECording (όπως το ACR).

 

Είδα ότι μπορώ και από τον αέρα να κάνω αναβάθμιση (196ΜΒ) παρότι άλλες φορές έλεγε ότι ΔΕΝ μπορείς γιατί είναι τροποποιημένο τηλέφωνο. (EDIT: Μάλλον αυτό οφείλετε στο Wanam xposed που άλλαξε κάποια ρύθμιση σε official)

 

Μιλάμε για την N9005XXUFNG2 ?

Δεν τριπάρει το Knox με την αναβάθμιση;

Χάνονται όλα αυτά Xposed modules και η πρόσβαση στην κάρτα SD και ότι άλλες αλλαγές ροοτ κάναμε όμως ε?

To Towelroot απ΄ότι διαβασα σε προηγούμενα ποστς δεν κάνει πια ροοτ? Ούτε η έκδοση 3?

Επιβεβαιώνει κάνεις ότι λειτουργούν τα απλά call recording προγράμματα που δεν χρειάζονται root?

Φιλε μου το acr τελικα λειτουργει στη. νεα αναβαθμιση;
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανεις κάτι σαν light bleed στα δεξια της οθόνης σε γκρίζο background? Πχ στα settings. Σε μαυρο προφανώς σβήνουν τα pixels και δεν φαίνεται (πχ notifications). Μπορεί να τσεκαρει κάποιος?
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου το acr τελικα λειτουργει στη. νεα αναβαθμιση;

 

ΛΕΝΕ πως ναι στο xda.

Εγώ δεν το δοκίμασα και θα την αναβάλλω την αναβάθμιση όσο μπορώ.

Βασικά γιατί το ροοτ με βόλεψε σε άλλα.

 

Περιμένω κάποιο από τα δικά μας εδώ παιδιά που την έκαναν να δοκιμάσει το ACR (υπάρχουν και διάφορα με το ίδιο όνομα) εγώ αναφερόμουν σ' αυτό https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nll.acr που βρίσκεις και σε "μαγαζάκια" ή κάποιο άλλο που δεν έχει την απαίτηση για ροοτ, για να δούμε αν επέστρεψαν στη θέση τους τα αρχεία ηχογράφησης που έλειπαν από την 4.4.2 ειδικά στο Νοτε3.

Link to comment
Share on other sites

Με ποιά Rom είσαι; για Orange France υπάρχει μέχρι η 4.4.2.

 

Εγω στην 4,3 ειμαι απο οταν αγορασα το κινητο δεν εχω κανει κανενα update????!!!!

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Εγω στην 4,3 ειμαι απο οταν αγορασα το κινητο δεν εχω κανει κανενα update????!!!!

 

Για προσπάθησε μεσω kies να δεις αν θα σου βγάλει το update. Απ οτι διαβάζω το Μάιο την πηραν τα branded orange france

Link to comment
Share on other sites

light bleeding δεν υπαρχει στις amoled

βγαλε μια φωτο

Δεν είναι δικό μου το κινητό οπότε θα προσπαθήσω να βγάλω μια φωτό και να ανεβάσω. Το ξέρω ότι δεν έχουν light bleed οι amoled γιαυτό λέω "σαν". Δεν μπορώ να το περιγράψω αλλιώς, είναι σαν να έχει ένα φακό στο δεξί μέρος και να ξεχειλίζει λίγο φως από την άκρη. Αλλά μόνο στα μη μαύρα χρώμματα φαίνεται αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Ετσι για δοκιμή τσέκαρα στο Kies τι αρχικό firmware είχα. Εβαλα μοντέλο και σειριακό και μου έβγαλε "SM-Ν9005" does not support initializing.

 

Τι σημαίνει αυτό, έχει κανένας ιδέα? Το κινητό είναι root με μαμά 4.4.2 Knox 0x0 και branded T-Mobile από Σλοβενία-Σλοβακία κάπου εκεί γύρω.

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε η αναβάθμιση για Αυστριακό ΑΤΟ.

Δεν ψώνισα, προτιμώ το root! :D

 

Και στο δικό μου Αυστριακό ήρθε ΟΤΑ πριν λίγο. 189ΜΒ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...