Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 630


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για συζητήσεις περί αξεσουάρ,θήκες, καπάκια και τα σχετικά απευθυνόμαστε στο θέμα [Επίσημο] Αξεσουάρ (memory cards, hands free & άλλα).

Μετακινήθηκαν μηνύματα.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά μια ερώτηση, έβαλα από τις εφαρμογές ένα Youtube για να βλέπει βιντεάκια η γυναίκα μου, και μετά από 2 μέρες σταμάτησε να ανοίγει και της έβγαζε μήνυμα να το αγοράσει....(???????)

 

Αφού ήταν δωρεάν........ποιά εφαρμογή για Youtube έχετε δωρεάν ρε παιδιά? Βγάζει σε άλλον αυτό το μήνυμα???

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

you tube hd εβαλα εγω και παιζει αρκετα καλα...

 

Από Idea Creator Corp είναι? Το βάζω τώρα για δοκιμή.....δεν μπορεί να το εγκαταστήσει βγάζει.....τι στον κόρακα γίνεται ρε παιδιά???

 

Update: Την έκανε δεκτή με την 4η φορά .....

Edited by topmar

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κ πάλι μόλις έγινα κ εγώ επίσημα κάτοχος του 630…παρατήρησα ότι όταν είναι τελείως μαύρη η οθόνη αλλά ενεργή μου βγάζει σε δυο σημεία δυο κουκίδες άσπρες αλλά πολύ μικρές λέτε να έχει κάποιο θέμα η οθόνη ή να είναι καμμένο pixel δεν ξέρω απ αυτά μην με αποπάρετε και επίσης ενώ έχω βάλει Ελληνική γλώσσα στην αρχική εικόνα κλειδώματος μου βγάζει μια γλώσσα που δεν την έχω ξαναδεί πρέπει να αλλάξω κάποιες ρυθμίσεις…???
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το ένα το έφτιαξα απ της ρυθμίσεις ήταν τελικά σε Ουγγρική γλώσσα κ για το άλλο δεν φαίνεται στην φωτογραφία γιατί είναι καθαρά θέμα οθόνης κινητού αλλά δεν ξέρω αν αξίζει να μπω στην διαδικασία να το γυρίσω κ να ξανά περιμένω άλλες τόσες μέρες γιατί είναι τόσο μικρές οι κουκίδες σαν την μύτη της βελόνας για να σου δώσω να καταλάβεις…
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα το πήγαινα μέχρι να πάρω άψογο κινητό.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Οι εντυπώσεις μου από το τηλέφωνο:

 

Θετικά έχω βρει τα εξής:

 

+Ποιότητα ΝΟΚΙΑ σε κατασκευη

+Ποιότητα ΝΟΚΙΑ στις κλήσεις

+Απλό στη λειτουργία κι απλό UI

+Πολύ καλός ήχος σε ένταση και ποιότητα σε μουσική/ράδιο με λίγη παραμόρφωση βέβαια.

+Καλή αυτονομία, μία μέρα άνετα με πολλή χρήση, δες και παρακάτω.

+Καλή κάμερα με AF

+Καλή λήψη στο ραδιόφωνο

+Πολύ καλή οθόνη

+Χάρτες offline για πάνω από μία χώρα

+ms office

+Eπιτρέπει να σβήσουμε ψιλοάσχετες εφαρμογές.

+Κάρτα μνήμης microSD

+Αφαιρούμενη μπαταρία

+Ρολάρει καλά παρά τα 512 ΜΒ

+πολύ χρήσιμο το βηματομετρο, sensorcore, δεν καει μπαταρία κι υπολογίζει τα βήματα μας!

+Το μεγαλύτερο και σπουδαιοτερο έβγαλε 24ωρες με αρκετή χρήση, 2 ώρες κλήσεις, 1 ωρα μουσική, 3 ώρες σερφαρισμα!

 

Aρνητικά έχω βρει τα εξής:

-Χάνει την μέρα/ώρα σε κάθε βγάλσιμο της μπαταρίας (που χρειάζεται για αλλαγή microSIM/microSD)

-Δεν δουλεύει η αφύπνιση όταν είναι κλειστό.

-Δεν μπορεί να μπει σε 3G only επιλογή δικτύου. (έχει βέβαια βελτιωθεί πολύ η λήψη 3G με την 8.10.12397.895)

-Δεν υποστηρίζει USB on the go

-Μη ύπαρξη handsfree στο κουτί, αλλά και μη συμβατότητα με παλιότερα NOKIA

-Δεν υπάρχει δυνατότητα διαχείρισης των επαφών της SIM (απλή αντιγραφή γίνεται)

-Δεν φορτίζει κλειστό, ανοίγει.

-Δεν αλλάζει microSIM/microSD, αν δεν βγει το καπάκι κι η μπαταρία.

-Είναι εύκολο να πατηθουν τα onscreen πλήκτρα καταλαθος

-Δεν υπάρχει LED flash.

-Δεν έχει glance

-Browser o IE δεν υπάρχει ποικιλία

Edited by nikosxeng3

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Οι εντυπώσεις μου από το τηλέφωνο:

 

Θετικά έχω βρει τα εξής:

 

+Ποιότητα ΝΟΚΙΑ σε κατασκευη

+Ποιότητα ΝΟΚΙΑ στις κλήσεις

+Απλό στη λειτουργία κι απλό UI

+Πολύ καλός ήχος σε ένταση και ποιότητα σε μουσική/ράδιο με λίγη παραμόρφωση βέβαια.

+Καλή αυτονομία, μία μέρα άνετα με πολλή χρήση, δες και παρακάτω.

+Καλή κάμερα με AF

+Καλή λήψη στο ραδιόφωνο

+Πολύ καλή οθόνη

+Χάρτες offline για πάνω από μία χώρα

+ms office

+Eπιτρέπει να σβήσουμε ψιλοάσχετες εφαρμογές.

+Κάρτα μνήμης microSD

+Αφαιρούμενη μπαταρία

+Ρολάρει καλά παρά τα 512 ΜΒ

+Το μεγαλύτερο και σπουδαιοτερο έβγαλε 24ωρες με αρκετή χρήση, 2 ώρες κλήσεις, 1 ωρα μουσική, 3 ώρες σερφαρισμα.

 

Aρνητικά έχω βρει τα εξής:

-Χάνει την μέρα/ώρα σε κάθε βγάλσιμο της μπαταρίας (που χρειάζεται για αλλαγή microSIM/microSD)

-Δεν δουλεύει η αφύπνιση όταν είναι κλειστό.

-Δεν μπορεί να μπει σε 3G only επιλογή δικτύου. (έχει βέβαια βελτιωθεί πολύ η λήψη 3G με την 8.10.12397.895)

-Δεν υποστηρίζει USB on the go

-Μη ύπαρξη handsfree στο κουτί, αλλά και μη συμβατότητα με παλιότερα NOKIA

-Δεν υπάρχει δυνατότητα διαχείρισης των επαφών της SIM (απλή αντιγραφή γίνεται)

-Δεν φορτίζει κλειστό, ανοίγει.

-Δεν αλλάζει microSIM/microSD, αν δεν βγει το καπάκι κι η μπαταρία.

-Είναι εύκολο να πατηθουν τα onscreen πλήκτρα καταλαθος

-Δεν υπάρχει LED flash.

-Δεν έχει glance

-Browser o IE δεν υπάρχει ποικιλία

 

Τα μισά από όσα καταγράφεις ως αρνητικά (1,2,5,6,7,8), είναι χαρακτηριστικά όλων των smartphones, ανεξαρτήτως λογισμικού.

Το 630 είναι το πρώτο σου smartphone;

Το κακό με όσους είναι λάθος, είναι πως είναι απόλυτα σίγουροι για όσα λένε.
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι το πρώτο, ειρήνη ημην.

Απλώς λέμε για να είναι τέλειο.

Διαχείριση sim και ξυπνητήρι ειχαν τα Symbian.

 

Το βασικό για μένα είναι η μπαταρία.

Όπου είναι το πρώτο μετά το Ε6 που μου βγάζει 24ωρο!

 

Τέλος το συνιστω, προσωπικά αντικατέστησε το Ε6, αν αυτό λέει κάτι.

Edited by nikosxeng3

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι το πρώτο, ειρήνη ημην.

Απλώς λέμε για να είναι τέλειο.

Διαχείριση sim και ξυπνητήρι ειχαν τα Symbian.

 

Το βασικό για μένα είναι η μπαταρία.

Όπου είναι το πρώτο μετά το Ε6 που μου βγάζει 24ωρο!

 

Τέλος το συνιστω, προσωπικά αντικατέστησε το Ε6, αν αυτό λέει κάτι.

 

Άρα, είναι το πρώτο σου smartphone. Δεν περιλαμβάνω το symbian, μιλάμε για σύγχρονα λογισμικά.

Η μπαταρία του 630 είναι θαυματουργή. Έχω χτυπήσει πενθήμερο!

Το κακό με όσους είναι λάθος, είναι πως είναι απόλυτα σίγουροι για όσα λένε.
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά λειτουργικό smartphone ήταν το Symbian. Σε πολλά σημεία, ανώτερο από αρκετά 'σύγχρονα' λεοτπυργικά.

Αν και διαφωνώ με πολλά από τα παρακάτω 'αρνητικά' :

Aρνητικά έχω βρει τα εξής:

-Χάνει την μέρα/ώρα σε κάθε βγάλσιμο της μπαταρίας (που χρειάζεται για αλλαγή microSIM/microSD)

-Δεν δουλεύει η αφύπνιση όταν είναι κλειστό.

-Δεν μπορεί να μπει σε 3G only επιλογή δικτύου. (έχει βέβαια βελτιωθεί πολύ η λήψη 3G με την 8.10.12397.895)

-Δεν υποστηρίζει USB on the go

-Μη ύπαρξη handsfree στο κουτί, αλλά και μη συμβατότητα με παλιότερα NOKIA

-Δεν υπάρχει δυνατότητα διαχείρισης των επαφών της SIM (απλή αντιγραφή γίνεται)

-Δεν φορτίζει κλειστό, ανοίγει.

-Δεν αλλάζει microSIM/microSD, αν δεν βγει το καπάκι κι η μπαταρία.

-Είναι εύκολο να πατηθουν τα onscreen πλήκτρα καταλαθος

-Δεν υπάρχει LED flash.

-Δεν έχει glance

-Browser o IE δεν υπάρχει ποικιλία

Browser εναλλακτικοί του ΙΕ: UC browser, Nokia Xpress, Maxthon, Kaspersky, Incognito κλπ...

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

Παιδια SOS ..

 

Πηρα ενα 630 dual sim και πηγα να του βαλω nano sim με adaptor και χαλασα τις επαφες της υποδοχης 1 ..

 

Μπορω να του βαλω καρτα sim στην υποδοχη 2 και να δουλεψει κανονικα ή παει για πεταμα ακομη δεν το πηρα ?

Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

Παιδια SOS ..

 

Πηρα ενα 630 dual sim και πηγα να του βαλω nano sim με adaptor και χαλασα τις επαφες της υποδοχης 1 ..

 

Μπορω να του βαλω καρτα sim στην υποδοχη 2 και να δουλεψει κανονικα ή παει για πεταμα ακομη δεν το πηρα ?

 

να το πας πισω να στο φιαξουν δεν παίζει ;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια SOS ..

 

Πηρα ενα 630 dual sim και πηγα να του βαλω nano sim με adaptor και χαλασα τις επαφες της υποδοχης 1 ..

 

Μπορω να του βαλω καρτα sim στην υποδοχη 2 και να δουλεψει κανονικα ή παει για πεταμα ακομη δεν το πηρα ?

 

Μπορείς λογικά. Προσπάθησε με κάτι να βγάλεις την άλλη χωρίς να κανεις ζημιά.

Link to comment
Share on other sites

Smartphone είχα αρκετά. Δεν είναι αυτό το θέμα.

 

Η μπαταρία πάντως είναι το πρώτο ζητούμενο κι εκεί τα καταφέρνει άριστα.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς λογικά. Προσπάθησε με κάτι να βγάλεις την άλλη χωρίς να κανεις ζημιά.

 

 

 

Τελικα δουλευει και με μοναδικη καρτα στην sim2 .

Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

Γιατί να μην δουλεύει;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Αλλο "τρελο" που μου συμβαινει ..

Προσπαθω να βαλω ενα gmail account , επιλεγω συνδεση για να με παει στην σελιδα της google , αλλα με γυρναει πισω !!

 

καμια ιδεα?

Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

Αλλο "τρελο" που μου συμβαινει ..

Προσπαθω να βαλω ενα gmail account , επιλεγω συνδεση για να με παει στην σελιδα της google , αλλα με γυρναει πισω !!

 

καμια ιδεα?

 

Ναι, η ΜΣ μισει τον Γούγλη!:lol::lol::lol:

 

Αν δοκιμάζεις με wifi και δεν τα καταφέρνεις, προσπάθησε με δεδομένα.

Το κακό με όσους είναι λάθος, είναι πως είναι απόλυτα σίγουροι για όσα λένε.
Link to comment
Share on other sites

xaxa...δικη μου βλακεια , ως συνηθως....

Δεν ειχα βαλει την σωστη ημερομηνια και ωρα ..:p

 

Τωρα ολα ΟΚ

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γιατί να μην δουλεύει;

 

Ελα μου ντε ...:rolleyes:

Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

Το χω και γω εδω και 2 ώρες στα χέρια μου.. έφαγα την πρώτη ήττα μιας και η SIM μου είναι πολύ μεγάλη (την έχω 12 χρόνια) ακόμα για την θέση SIM2 οπότε για την ώρα παίζω με χάρτες κάμερα και τέτοια.. τρομερή απόκριση μέχρι τώρα αν και δεδομένου ότι μέχρι τώρα είχα ένα σαμσουνγκ 4ετίας είναι λογικό να με φαίνεται διαστημόπλοιο..
Link to comment
Share on other sites

Για εμενα το τηλεφωνο αυτο , ειδικα τωρα που πωλειται στα 125€ το δικαρτο, ειναι τρελλο value for money !
Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...