Jump to content

Sony Xperia Z Ultra


vezyro
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χρησιμοποιώ τον μαγνητικό dk30 στο σπίτι εξαιρετικό αξεσουάρ με δυο επιλογές στην βάση προτείνεται ανεπιφύλακτα :D:D

 

thnks, βάση για ΙΧ έχεις καμιά πρόταση?

Όποιος φέρνει την μπάλα, παίζει έστω και τερματοφύλακας...
Link to comment
Share on other sites

Φίλε alepapas δεν έχω κάποια πρόταση για ΙΧ καθώς δεν χρησιμοποιώ, θα μπορούσε να μας δώσει τα φώτα του κάποιος φίλος:) Επίσης να προσθέσω και για το sbh52 bluetooth όπου ανήκει στα top αξεσουάρ του θηρίου :D:D

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Φίλε alepapas δεν έχω κάποια πρόταση για ΙΧ καθώς δεν χρησιμοποιώ, θα μπορούσε να μας δώσει τα φώτα του κάποιος φίλος:) Επίσης να προσθέσω και για το sbh52 bluetooth όπου ανήκει στα top αξεσουάρ του θηρίου :D:D

 

Το έχω ήδη κ σε επιβεβαιώνω :), αν και με άλλες συσκευές (Samsung) πριν είχα θεματάκια.

Κανείς φίλος κάποια ιδέα για βάση ΙΧ?

Όποιος φέρνει την μπάλα, παίζει έστω και τερματοφύλακας...
Link to comment
Share on other sites

εχει βγαλει η σαμσουνγκ μια βαση στηριξης παρμπριζ που κανει μεχρι για οκταιντσα ταμπλετς.δε θυμαμαι το μοντελο , ειναι παντως πολυ καλη
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ενοχλώ, ζητώ συγγνώμη αλλά...

έχει σταματήσει να λειτουργεί η αυτόματη περιστροφή οθόνης!

Δεν έχω πειράξει τίποτα στις ρυθμίσεις (είναι ενεργοποιημένη), δεν είμαι root :blink::blink::blink:

Ξέρετε να υπάρχει κάποιο bug με την 4.4.4, μπορεί να φταίει κάποια εφαρμογή?

Όποιος φέρνει την μπάλα, παίζει έστω και τερματοφύλακας...
Link to comment
Share on other sites

Για αρχή κάνε ένα restart. Το πρόβλημα πότε σου εμφανίστηκε; με το που έκανες την αναβάθμιση σε 4.4;

Αν όχι σκέψου μήπως πέρασες κάποια εφαρμογή τώρα τελευταία.

Για έσχατη λύση προτείνω μια επαναφορά των ρυθμίσεων, έχοντας πρώτα κάνει μια έρευνα στο ίντερνετ για τυχόν bug της έκδοσης που έχεις.

Link to comment
Share on other sites

Για αρχή κάνε ένα restart. Το πρόβλημα πότε σου εμφανίστηκε; με το που έκανες την αναβάθμιση σε 4.4;

Αν όχι σκέψου μήπως πέρασες κάποια εφαρμογή τώρα τελευταία.

Για έσχατη λύση προτείνω μια επαναφορά των ρυθμίσεων, έχοντας πρώτα κάνει μια έρευνα στο ίντερνετ για τυχόν bug της έκδοσης που έχεις.

 

Σε ευχαριστώ, έκανα ένα restart και δείχνει να έχει επανέλθει. Για να δούμε...

Όποιος φέρνει την μπάλα, παίζει έστω και τερματοφύλακας...
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ OTA την πήρα και είναι άψογη η 4.4.4 προχωρήστε άφοβα.

Και εγώ την πήρα ΟΤΑ σε Φινλανδική συσκευή. Δουλεύει μία χαρά. Δεν κατάλαβα και κάποια διαφορά σε σχέση με την 4.4.2 για να είμαι ειλικρινής, αλλά από ότι είχα διαβάσει είναι μία αναβάθμιση που κλείνει κενά ασφαλίας και τίποτα παραπάνω, άρα λογικό είναι από την πλευρά του χρήστη να μην μπορώ να δω διαφορές...

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σαν smartphone η σαν tablet το χρησιμοποιείτε;Φαίνεται αρκετά τίμιο για τα λεφτά του, αλλά μπορείς να το πάρεις μαζί σου;Σε τσέπες χωραει;

Φίλε μου η λέξη "τίμιο" δεν αντικατοπτρίζει την πραγματικότητα. Η έκφραση "κλεβεις τη Sony με τόσο χαμηλή τιμή" μου ταιριάζει καλύτερο. Το αστείο είναι ότι αυτό το τηλέφωνο με εξαίρεση την έλλειψη φλας δίνει ότι δίνουν όλοι οι υπόλοιποι μαζί + ότι είναι πανέμορφο και αδιάβροχο και ΜΑΛΙΣΤΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΦΘΗΝΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΟΛΟΝ ΤΟΝ ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΜΟ. Αλλά ΔΕΝ έχει ανταγωνισμό. Είναι μία κατηγορία μόνο του!

 

----- προσθήκη μηνύματος 67 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ πήρα το λευκό LTE μοντέλο (6833) από το e-shop στα €329. Προχθές παρέλαβα και την - πανάκριβη - θήκη/μπαταρία της Sony και τώρα θα κάνω τεστ να δω τι αυτονομία δίνει πλέον το θηρίο!

Ενημέρωσε μας για το κόστος της θήκης από που την αγόρασες και πώς αποδίδει σε παρακαλώ!

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χρησιμοποιώ τον μαγνητικό dk30 στο σπίτι εξαιρετικό αξεσουάρ με δυο επιλογές στην βάση προτείνεται ανεπιφύλακτα :D:D

Τον φορτιστή αυτόν τον είχε μέσα στη συσκευασία του τηλεφώνου μου. Είναι στυλάτος, σε βοηθάει στην παρακολούθηση ταινιών και δεν υπάρχει κύνδινος να καταστραφεί το πορτάκι που βρίσκεται από κάτω το βύσμα φόρτισης. Στα κακά του είναι ότι μολονότι έχει δύο διαφορετικού πάχους υποδοχές (μία για θήκη και μία για χωρής θήκη) με τη δικιά μου θήκη δεν χωράει το τηλέφωνο. Με λίγα λόγια το βγάζω από τη θήκη για να το φορτίσω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φίλε alepapas δεν έχω κάποια πρόταση για ΙΧ καθώς δεν χρησιμοποιώ, θα μπορούσε να μας δώσει τα φώτα του κάποιος φίλος:) Επίσης να προσθέσω και για το sbh52 bluetooth όπου ανήκει στα top αξεσουάρ του θηρίου :D:D

Το SBH52 το χρησιμοποίησα για αρχή σαν κανινικό bluetooth. Τον τελευταίο μήνα το χρησιμοποιώ σαν μίνι τηλέφωνο. Ειναι άπαιχτο και μάλιστα έχει εξαιρετικό ηχείο!!!! 3 φορές καλύτερο από το ενσωματομένο ηχείο του τηλεφώνου με αποτέλεσμα να μην με νοίαζει που το ηχείο του τηλεφώνου είναι μετριότατο. Το ηχείο για εμένα είναι το μεγαλύτερο ατόπημα του τηλεφώνου. (Η τουλάχιστον έτσι πίστευα) Για το φλας ποτέ δεν νοίαστηκα.

Ξέρετε όμως ποιο είναι το μεγαλύτερο ατόπημα του τηλεφώνου? Η συμπεριφορά του με τη γραφίδα. Όταν έποιασα στα χέρια μου 7ιντσο Samsung tablet Note ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ να πιστέψω στα χέρια μου και στα μάτια μου τι έκανα με τη γραφίδα του. ΑΛΛΑ ήταν πιο αργό με χειρότερη ανάλυση και τόσο μεγάλο που δν μπορούσες να το έχεις για τηλέφωνο. Το Note 3 που είναι απευθείας ανταγωνιστικό με το Sony Z Ultra είναι τόσο κιτς η πλάτη του με το γυφτοπλαστικό που μοιάζει με δέρμα που σε σύγκριση με το λευκό γυαλί του Sony μου είναι σαν να συγκρίνω Lada με Φεραρι... Πόσο όμως κάνει το Sony και πόσο το Samsung και το Sony είναι γρηγορότερο και καλυτερο τηλέφωνο και σίγουρο πολύ πιο πολυτελές και πιο πρεστιζάτο. Τελικά στη ζωή αυτή δεν μπορείς να τα έχεις ποτέ όλα.

 

Τέλος θα σας διηγηθώ μία ιστορία:

Το Σάββατο που βγήκα έξω γνώρισα μία bussiness woman από το Israel. Αφού συζητήσαμε αρκετή ώρα έβγαλε το απαστράπτον Samsung Galaxy S5 με καμάρι και συμβουλευτικε την ώρα. Στη συνέχεια μου είπε ότι την έχει βολέψει αφάνταστα και το γουστάρει για την οθονάρα του. Τις απαντάω: It is as good as it gets (Μιλούσαμε στα Αγγλικά) Με κοιτάει ψιλοστραβομένα και αρχίζει και γελάει γιατί νόμιζε ότι αστειευόμουν. Και ανοίγω τη τσάντα μου το πετάω επάνω στο τραπέζι (το Sony Z ultra μου) και τις λέω: "The Americans say big is beautiful. Do you agree?" H γυναίκα ΣΚΥΛΙΑΣΕ, ΑΛΛΑΞΕ 3 ΧΡΩΜΑΤΑ ΤΟ ΑΚΟΥΜΠΗΣΕ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΗΣ ΤΟ ΕΒΑΛΕ ΣΤΟ ΤΡΑΠΕΖΙ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΣΥΝΕΧΕΙ ΕΒΑΛΕ ΤΟ ΔΙΚΟ ΤΗΣ ΕΠΑΝΩ ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ: "Galaxy is a baby toy!"

Όταν το άκουσα ΔΙΚΑΙΒΩΗΚΑ. Λεω: "ρε πο@στη μου χαλάλι το δούλεμα που έχω φάει για το τηλέφωνο αυτό!"

 

ΕΡΩΤΗΣΗ:

Ξέρει κανείς να μου πει γιατί όταν σκάει κάποια ειδοποίηση στο τηλέφωνο και την λαμβάνω και στο SBH52 η ένταση του τηλεφώνου

χαμηλώνει στιγμιαία με αποτέλεσμα η φωνητική ανακοίνωση που κάνει το SBH52 να μην ακούγεται, και μόλις τελειώσει η ανακοίνωση η ένταση δυναμώνη στην προγενέστερη ρυθμιση?

Facebook:https://www.facebook.com/MrTheoprofil

YouTube:http://www.youtube.com/user/MrTheoprofil

Pinterest:http://www.pinterest.com/theoprofil

Link to comment
Share on other sites

:)Καλημέρα στην παρέα, φίλε winmobileguru εξαιρετικές οι τοποθετήσεις σου για το θηρίο:D:D

Να πω με τη σειρά μου ένα ευχαριστώ στο σέρβις της Sony καθώς μου ήρθε ενημέρωση για αναβάθμιση μέσω pc αλλά μη έχοντας υπολογιστή στο σπίτι τους ρώτησα εάν ήταν δυνατό να μου την περάσουν εκεί, με εξυπηρέτησαν άμεσα :) χωρίς κάποια επιβάρυνση και συνεχίζω απρόσκοπτα να απολαμβάνω την Ζεταρα :):)

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να παρω το συγκεκριμένο phablet που μ αρεσει πολυ, απο αξιοπιστια τι λεει? και απο σερβις, εγγυηση κτλ η sony εδω ελλαδα ειναι καλη στα κινητα?

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Αύριο το παίρνω σε μαύρο από Media!!

 

LTE, με θήκη!!!!!!

 

Παρήγγειλα ήδη tempered glass και δερμάτινη έξτρα θήκη, που γίνεται stand, με θηκες για κάρτες!

 

Περιμένω τα καλορίζικαααααααααα!!!:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Προχθές το έδωσα το συγκεκριμένο κινητό αρκετά καλό και γρήγορο και όμορφη οθόνη άλλα αυτο που με χάλαγε ήταν ο ήχος του και στο μεγάφωνο αλλά και στο ακουστικό πολύ χαμηλός, η μπαταρία του για να βγάλει μέρα έπρεπε να το έχω σε λειτουργία σταμινα που κλείνει τα πάντα όταν είναι σε αναμονή (WiFi 3G Κ.Τ.Λ.Π.) Επίσης ένα πράγμα που δεν του συγχωρεσα και το έδωσα είναι το εξής η οθόνη όπως και το πίσω μέρος του έχουν μια πολύ λεπτή ζελατίνα από το εργοστάσιο η οποία έχει θέμα...

Δηλαδή μέσα στης πρώτες μέρες η μπροστινή ζελατίνα άρχισε να θαμπώνει από την δεύτερη μέρα για να πω την ακρίβεια πήγα στο service της Sony και μου είπε πως έτσι είναι και η πρόταση τους ήταν να βάλω ζελατινες έξτρα προς πίσω .

Μετά το έψαξα και είδα στο ίντερνετ πως αυτές της ζελατινες της βγάζουν γιατί και γρατζουνιές κάνουν εύκολα και θολώνουν το έκανα αλλά με τρομερή δυσκολία κόντεψε να σπάσει η οθόνη στην κυριολεξία, δεν το πρωτηνω σε κανέναν γιατί είναι πολύ επικίνδυνο έκανα μια ολόκληρη μέρα να την ξεκολησω κομμάτι κομμάτι ,

Όταν τελικά τα κατάφερα η οθόνη χωρίς ζελατίνη ήταν υπερευαισθητη και αναγκαστικά πάλι να αγοράσω χοντρές ζελατινες, το αποτέλεσμα ήταν να το δώσω και να πάρω το Gflex ευτυχώς ηρέμησα. :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 96 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γι'αυτό οποίος το πάρει να του βάλει αμέσως ζελατινες να μην το χρησιμοποιήσει καθόλου χωρίς !!!

Link to comment
Share on other sites

Το λογότυπο έφυγε όταν έβγαλες την ζελατίνα? Και όταν λες υπερευαισθητη τι εννοείς? Δεν μπορούσες να το δουλέψεις? Σκέφτομαι να την βγάλω και εγώ.
Link to comment
Share on other sites

Ναι έφυγε το λογότυπο .

Φαντάσου πως αν ήταν έστω και λίγο ιδρωμένα τα χέρια μου τρελαινόταν και παταγε ότι ήθελε φαντάσου όπως όταν του ρίχνεις νερό πάνω στην οθόνη .

Αν του βάλεις μια ζελατίνη όμως είναι κομπλέ απλά βάλε μια καλή μην βάλεις του ευρώ γιατί δεν ξέρω αν θα κάνει κατι, το καλύτερο είναι να είναι tempered glass

 

----- προσθήκη μηνύματος 93 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Απλά ξαναλέω θα υποφέρεις για να την βγάλεις είναι τρομακτικά δύσκολο...

Link to comment
Share on other sites

Σε έμενα από την πρώτη ημέρα που το έπιασα στα χερια μου βγήκαν όλες η ζελατίνες.ούτε λογότυπα ξεθώριασαν ούτε το παραμικρό. Εδώ και πέντε μήνες που του πίνω το αίμα στην κυριολεξία ούτε που μου έχει κάνει σχεδια γρατσουνιές και αλλά παρατράγουδα… σημειωτέον ούτε θήκες έχω χρησιμοποίηση. Αν το χαϊδεύεις όπως του αρμόζει και χρησιμοποιείτε το SBH50&52 το θηρίο δεν θα σου πει όχι σε ότι και να του κανείς. από την άλλη παίζει κα η αστοχία υλικού σε πολλές τέτοιες μικρό λεπτομέρειες
Link to comment
Share on other sites

Κάτι δεν έχεις καταλάβει... ποιες ζελατινες βγήκαν από την πρώτη μέρα;; δεν μίλησε κανένας ότι ξεθωριάζουν τα λογότυπα... ξανά διάβασε προσεκτικά τα ποστ ...
Link to comment
Share on other sites

Το πήραααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Unboxing and hands on!!!

Link to comment
Share on other sites

:):)Με γειες φίλε ibiza1_0 καλομιλητο να το χαρείς το θηρίο:D:D ανέβασε φώτο και γράψε εντυπώσεις :) :)

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αύριο το παίρνω σε μαύρο από Media!!

 

LTE, με θήκη!!!!!!

 

Παρήγγειλα ήδη tempered glass και δερμάτινη έξτρα θήκη, που γίνεται stand, με θηκες για κάρτες!

 

Περιμένω τα καλορίζικαααααααααα!!!:D:D:D

 

Φιλε μου καλοριζικο κατ αρχην!!Το tempered glass και τη δερμάτινη έξτρα θήκη, που γίνεται stand, με θηκες για κάρτες,απο που τα παρηγγειλες??

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είναι κανείς που να θέλει ένα Sony Xperia Z Ultra μαζί με θήκη book cover και μαγνητικό dock, αγορασμένο 15/5;

 

Γιατι δε το βαζεις αγγελια??Απ'οσο ξερω απαγορευεται εδω που σηζηταμε κλπ... :)

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου καλοριζικο κατ αρχην!!Το tempered glass και τη δερμάτινη έξτρα θήκη, που γίνεται stand, με θηκες για κάρτες,απο που τα παρηγγειλες??

 

Ebay.

http://www.ebay.com/itm/181401555173?var=480382774736&ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

 

http://www.ebay.com/itm/360989794203?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

 

Ερώτηση: Τι πρέπει να κάνω για να κλειδώνει αυτόματα μόλις κλείνω την θήκη και να ξεκλειδώνει μόλις την ανοίγω?

Edit: I found it!!

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.danielkao.autoscreenonoff

 

:):)Με γειες φίλε ibiza1_0 καλομιλητο να το χαρείς το θηρίο:D:D ανέβασε φώτο και γράψε εντυπώσεις :) :)

 

Μετά από 24 ώρες συμβίωσης με το XZU, ένα έχω να πω: Απλά δεν υπάρχει η συσκευή! Όταν το είδα Live demo στο κατάστημα μου φαινόταν τεράστιο σε σχέση με τα άλλα που βρίσκονταν δίπλα, αλλά μόλις ανοίγω Browser ή οποιαδήποτε άλλη εφαρμογή, αυτό που σκέφτομαι πλέον φωναχτά είναι ότι δεν θέλω να ξανασυμβιβαστώ με τιποτα λιγότερο από αυτό που κρατάω τώρα!!

Είναι ολα στην μέγιστη επιτρεπόμενη για εμένα μορφή και σταματάω να μεγενθύνω, να πηγαίνω δεξιά και αριστερά για να διαβάσω μία σελίδα και άλλα τέτοια του παρελθόντος. Σκοπός μου είναι να λύσω το θέμα της φορητότητας δύο αξεσουάρ, κινητό και πορτοφόλι, και με την θήκη που περιμένω, θα το κάνω πράξη. Μία κάρτα μαζί μου & λίγα μετρητά στις υποδοχές της θήκης, ταυτότητα στην πλάτη της συσκευής και δίπλωμα σε φωτοτυπία επικυρωμένη στο ντουλαπάκι του αυτοκινήτου. Και όλα αυτά με πολύ λιγότερο βάρος σε σχέση με πριν. Έχει σκεφτεί κανείς άλλος το ίδιο ή κάτι αντίστοιχο;

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z Ultra

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...