Jump to content

Screen protectors - Μεμβρανες προστασιας οθονης


KKOM
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προσωπικά κάτι ζελατίνες που είχα πάρει για το δικό μου κινητό από το ebay, τις φθηνότερες που είχα βρει με 3 ευρώ περίπου 6 ζελατίνες δεν έμεινα και πολύ ευχαριστημένος διότι όταν υπάρχει φως λάμπας φαίνεται λίγο περίεργα, σαν να έχει "νερά". Βέβαια πάλι από το ebay θα πάρω και ελπίζω να πέσω σε καλύτερη ποιότητα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 122
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κ εγω αυτο φοβαμαι,μην μου βγουνε μουφα...γιαυτο κ ρωταω αν υπαρχει καποια μαρκα που ειναι καλη ωστε την αγορασω...γιατι απο οο ειδα οι περισσοτερες ειναι unbranded,αρα ισως κ χαλια ποιοτητα

Xiaomi Mi 13 Pro 🆒

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Κ εγω αυτο φοβαμαι,μην μου βγουνε μουφα...γιαυτο κ ρωταω αν υπαρχει καποια μαρκα που ειναι καλη ωστε την αγορασω...γιατι απο οο ειδα οι περισσοτερες ειναι unbranded,αρα ισως κ χαλια ποιοτητα

Γνωριζετε ποια ειναι η διαφορα μεταξυ Anti-Scratch και Matte/Anti-Glare???

Ειναι καποια απο αυτες καλυτερες να τις εχουμε στα κινητα μας η αναλογα το τι θελει ο καθενας για την οθονη του???

Xiaomi Mi 13 Pro 🆒

Link to comment
Share on other sites

Αντιχαρακτική στην πρώτη περίπτωση. Στην δεύτερη περίπτωση ότι δεν γυαλίζει:

http://ignorethecode.net/blog_images/the_gloss_2/comparison.jpg

 

Με την αντιχαρακτική βέβαια μην περιμένεις και θαύματα.

Link to comment
Share on other sites

Ευτχαριστω πολυ για τις απαντησεις...τλκ λεω να παρω κ απο τις δυο να τις δοκιμασω! :D

Xiaomi Mi 13 Pro 🆒

Link to comment
Share on other sites

Οι matt πάντως είναι πολύ καλύτερες από τις γυαλιστερές και με την χρήση δεν φαίνονται τόσο χάλια όσο οι άλλες... Άσε που είναι και καλύτερη η αίσθηση στην αφή..
Link to comment
Share on other sites

Μια θήκη που πήρα της nillkin είχε ζελατίνα μέσα και τη χρησιμοποίησα μιας και δεν είχα άλλη.

Την έχω ακόμα και μου άφησε καλες εντυπώσεις..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Μια θήκη που πήρα της nillkin είχε ζελατίνα μέσα και τη χρησιμοποίησα μιας και δεν είχα άλλη.

Την έχω ακόμα και μου άφησε καλες εντυπώσεις..

Ευχαριστω για την απαντηση!!Ηταν απλη ή κατι σαν και αυτο http://www.ebay.com/itm/Screen-Protector-For-MOTO-G-XT1032-Nillkin-Anti-Explosion-Tempered-9H-Hardness-/281240784029?pt=AU_MobilePhoneAccessories&hash=item417b41cc9d

Link to comment
Share on other sites

οχι ρε συ μια απλη clear ζελατινα ηταν..στο 2μηνο που την εχω μου εκανε εντυπωση που δεν εκανε αμυχες..ηταν μαζι με αυτη τη θηκη http://www.ebay.com/itm/Nillkin-Matte-Hard-Cover-Shield-Case-LCD-Film-For-LG-Optimus-G2-D802-2013-New-/281177464121?pt=US_Cell_Phone_PDA_Cases&var=&hash=item41777b9d39

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
εχω ενα lg g2 και προσφατα του εβαλα μεμβρανη και μια σιλικονατη θήκη, ομως η μεμβρανη καπως πηρε σκονες μεσα ...δεν χαλαει η οθονη αν τ αφησω ετσι ε? :p
Link to comment
Share on other sites

για optimus g λεω να παρω απο εδω http://www.bodyguardz.com/ εχει παρει κανεις απο εδω?

 

 

υ.σ πως και ενα φορουμ αφιερωμενο στα κινητα με τοσους χιλιαδες χρηστες εχει τοσα λιγα ποστ για προστατευτικες μεμβρανες?

Edited by JERONIMO888
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο εμένα... Ευτυχής νέος κάτοχος ενός Z1 λοιπόν τι θα μου προτείνατε για το θηριάκι μου?

Ψάχνω κάτι καλό που θα κρατήσει στον καιρό και δεν πολυβλέπω την τιμή...!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
Έχει δοκιμάσει κάποιος τέτοιου είδους μεμβράνη http://www.wap5.gr/product_info.php?products_id=18129&s=1 ή αυτή http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=64773 ; Αξίζουν άραγε;
Link to comment
Share on other sites

Θελω να μου πει οποιος ξερει πρωτον που πουλανε το ειδικο μηχανημα για τοποθετηση μεμβρανης προστασιας σε συσκευη και τα ειδικα υγρα γενικα ολο τον εξοπλισμο γιατι θελω να τα αγορασω διοτι δε θελω να μου τρωει ο καθε ηλιθιος πιτσιρικας 3 και 5 ευρω για μια δουλεια 1 δευτερολεπτου που θα επρεπε να τη κανει τζαμπα τη στιγμη που εχω μεμβρανες και δευτερον αν γνωριζετε καποιο καταστημα εντος αθηνας που τοποθετει μεμβρανες με ειδικο μηχανημα? Edited by giorgosmc
Link to comment
Share on other sites

Θελω να μου πει οποιος ξερει πρωτον που πουλανε το ειδικο μηχανημα για τοποθετηση μεμβρανης προστασιας σε συσκευη και τα ειδικα υγρα γενικα ολο τον εξοπλισμο γιατι θελω να τα αγορασω διοτι δε θελω να μου τρωει ο καθε ηλιθιος πιτσιρικας 3 και 5 ευρω για μια δουλεια 1 δευτερολεπτου που θα επρεπε να τη κανει τζαμπα τη στιγμη που εχω μεμβρανες και δευτερον αν γνωριζετε καποιο καταστημα εντος αθηνας που τοποθετει μεμβρανες με ειδικο μηχανημα?

 

Αν πας σε κατάστημα με δική σου μεμβράνη και ζητάς να τις τοποθετήσουν, σαφώς και πρέπει να πληρώσεις.

Και δεν είναι ηλίθιος αυτός που στα ζητάει, ούτε "στα τρώει"¨. ;)

 

υ.γ δεν έχω κατάστημα αν πάει το μυαλό σου εκεί.

- Κωνσταντίνος -
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Έχει δοκιμάσει κάποιος τέτοιου είδους μεμβράνη http://www.wap5.gr/product_info.php?products_id=18129&s=1 ή αυτή http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=64773 ; Αξίζουν άραγε;

 

Εχω παρει σαν την πρωτη απο EBAY στα 3,6€.Ειναι 0,3mm παχος-ειναι αρκετο στο ματι/αφη-,δεν χαραζει-8Η σκληροτητα- και με ελαιοφοβικη επιστροση που δεν κραταει δαχτυλιες.Το πρωτο ισχυει,δεν χαραζει με οτι και αν ηρθε σε επαφη.Με κοπιδια/καρφια και ιστοριες που δοκιμαζουν σε βιντεο δεν δοκιμασα,αλλα εχει μπει στην τσεπη με ψιλα/κλειδια.Το δευτερο δεν ειναι 100% αληθεια,αλλα σε σχεση με σκετο το gorilla glass που ειχε το κινητο ειναι πολυ καλυτερη η κατασταση.Αυτο που μου αρεσε ηταν οτι δεν αλλοιωνει καθολου χρωματα,δεν επιρρεαζει το touch και αν την περασεις προσεκτικα δεν αφηνει αερα κτλ απο κατω,εφαρμοζει τελεια.Αρνητικο ειναι οτι το home button ειναι πιο κατω απο την επιφανεια (S4 mini),ενω χωρις την "μεμβρανη" (στην ουσια ενα ειδος σκληρου πλαστικου ή γυαλιου ειναι) ηταν λιιιιγο πιο πανω...

Επισης οταν την παρελαβα απο ταχυδρομειο ηταν σπασμενη,τελικα μου εστειλε αντικατασταση και ολα καλα.Στα χρηματα που την πηρα αξιζει και με το παραπανω.Αλλα πανω απο 5€ δεν νομιζω να αξιζει για κατι τετοιο.Αλλα σε σχεση με αλλες απλες μεμβρανες που ειχα σε αλλα κινητα ειναι πολυ ανωτερη.Εκει στο 6μηνο ηθελε αλλαγη,τωρα την εχω 3 μηνες και δεν εχει απολυτως τιποτα.Απλα σε πτωση ή χτυπημα μπορει και να σπασει/ραγισει.Απο το να γινει τιποτα ομως στην οθονη καλυτερα..

My Phones: Ericsson T20s, Siemens C35i, Nokia 3330, Siemens CX65, Nokia 6230, HP Ipaq RW6815, Sony Ericsson W302, LG Viewty KU990i, Alcatel OT-990,Samsung S4 Mini LTE

 

Minix X8-H, PS3, XBOX360

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Διάφορες μάρκες για tempered glass αλλά ποια να προτιμήσω ?

Τα κινητά που θέλω να εφαρμόσω είναι Note 1 και honor 3c αλλά μια γνώμη για δοκιμασμένη και σε αλλά κινητά είναι ευπρόσδεκτη

Αν θέλετε βάλτε και link

 

Mr.northjoe

Clasy korea

xmax

momax

spigen

adix82

9H+

Nilkin

no name?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σε όλα όσα έχω βάλει nillkin έμεινα απόλυτα ευχαριστημένος. Συνδυασμός ποιότητας και καλής τιμής.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γεια σας παιδια εχω αγορασει το χπερια ζ1 και του εβαλα οθονη προστασιας και την ετριψα λιγο κ φαινοταν σαν να εφευγε τ μαυρο χρωμα.μετα την ετριψα ολη κ εφυγε.λετε να εκανα κακο στην οθονη του κινητου?
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα s3 mini εδώ και 1,5 χρόνο και λέω να αντικαταστησω την μεμβράνη που του έχω με ένα tempered glass. Μπορείτε να μου πείτε τι να προσέξω στην επιλογή της αλλά και να μου προτείνετε κάποια?

Επίσης τα κατάλοιπα κόλλας από την παλιά μεμβράνη πως θα τα βγάλω?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...