Jump to content

BlackBerry Z10


k0miStiS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδιά καλημέρα....

 

μετά από μακροχρόνια βόλτα σε iOS και μία σύντομη σε wp είπα να έρθω από τα μέρη σας και παράγγειλα (νομίζω καλά έκανα) στα 174 ευρώ από easybuyworld ένα ολοκαίνουργιο Ζ10

 

ερωτήσεις τρεις και βασικές....

 

1) έχω καρτοτηλέφωνο με data. θα δουλεύουν όλα σωστά;

2) θα κάνω απροβλημάτιστα συγχρονισμό επαφών και διαφόρων άλλων από outlook;

3) τελικά θα μπορώ να τρέξω και android εφαρμογές, και πως;

 

αυτά για αρχή....

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλημέρα....

 

μετά από μακροχρόνια βόλτα σε iOS και μία σύντομη σε wp είπα να έρθω από τα μέρη σας και παράγγειλα (νομίζω καλά έκανα) στα 174 ευρώ από easybuyworld ένα ολοκαίνουργιο Ζ10

 

ερωτήσεις τρεις και βασικές....

 

1) έχω καρτοτηλέφωνο με data. θα δουλεύουν όλα σωστά;

2) θα κάνω απροβλημάτιστα συγχρονισμό επαφών και διαφόρων άλλων από outlook;

3) τελικά θα μπορώ να τρέξω και android εφαρμογές, και πως;

 

αυτά για αρχή....

1 και εγώ κάρτα wind έχω. Κανένα πρόβλημα.

2 συγχρονιζει τα πάντα. Απλα στους λογαριασμούς mail βάζεις του outlook . Ακόμη και με apple λογαριασμό συγχρονιζει επαφές.

3 θα πρέπει να περάσεις με μια απλή διαδικασία (sideload) την εφαρμογή snap. Αν κάνεις αναζήτηση στο Google υπάρχει οδηγός στο crackberry.com

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλημέρα....

 

μετά από μακροχρόνια βόλτα σε iOS και μία σύντομη σε wp είπα να έρθω από τα μέρη σας και παράγγειλα (νομίζω καλά έκανα) στα 174 ευρώ από easybuyworld ένα ολοκαίνουργιο Ζ10

 

ερωτήσεις τρεις και βασικές....

 

1) έχω καρτοτηλέφωνο με data. θα δουλεύουν όλα σωστά;

2) θα κάνω απροβλημάτιστα συγχρονισμό επαφών και διαφόρων άλλων από outlook;

3) τελικά θα μπορώ να τρέξω και android εφαρμογές, και πως;

 

αυτά για αρχή....

 

πολυ καλη τιμη, για τα λεφτα που δινεις αξιζει και με το παραπανω, γι αυτα που ρωτας δεν θα εχεις προβλημα κανενα, για να περασεις εφαρμογες android υπαρχουν πολλοι τροποι, οπως ειπε ο φιλος πιο πανω ο καλυτερος τροπος ειναι με snap, αν δε σ αρεσει αυτος ο τροπος θα σου πουμε και για τους αλλους , καλοριζικο

Link to comment
Share on other sites

Ωραία..... Και αφού απαντήσαμε στα πρωτεύοντα, πάμε για τα δευτερεύοντα....

Θέλω να πιστεύω ότι στο store της blackberry θα βρω τα παρακάτω:

 

Tapatalk

Twitter

Facebook

Messenger fb

Skype

Viber

What's up

 

Σωστά;

 

Με πλοηγό και με Vodafone cu app τι κανουμε; Προτάσεις;

Link to comment
Share on other sites

Θα κατεβάσεις από το snap το navfree kai to myvodafone. Το navfree δεν το χρησιμοποιώ αλλά λένε ότι δουλεύει απροβληματιστα. Το Facebook και viber κολλανε λίγο , τα υπόλοιπα δουλεύουν καλά από τι θυμαμαι
Link to comment
Share on other sites

Tapatalk

Twitter

Facebook

Messenger fb

Skype

Viber

What's up

 

 

Με πλοηγό και με Vodafone cu app τι κανουμε; Προτάσεις;

 

Tapatalk από android. Λίγο laggy αλλά δουλεύει

Twitter θα είναι εγκατεστημενο στη συσκευή σου

Facebook θα είναι ήδη στη συσκευή σου

Messenger fb δεν χρειάζεται γιατί μπορείς να μιλάς από το hub αλλά θα μπορείς να μιλάς και με android εφαρμογή.

Skype δεν είναι native αλλά θα το βρεις στο store από port.

Whats'up υπάρχει native στο store με ενσωμάτωση στο hub.

Viber άθλιο και απαράδεκτο.

 

Την εφαρμογή Vodafone από android

Για navigation το navfree όπως αναφέρθηκε.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Να ρωτησω έχω wind και οταν με πέρνουν τηλέφωνο και εγω μιλάω δεν ακουώ τον χαρακτηριστικό ηχο απο το ακουστικό μου οτι με καλούν. Ρωτησα και μου ειπαν οτι είναι στις ρυθμίσεις του κινητου αλλα δεν βρησκω κάτι. Ξέρει κανείς τιποτα; :)
Samsung Galaxy S10e
Link to comment
Share on other sites

Ωραία..... Και αφού απαντήσαμε στα πρωτεύοντα, πάμε για τα δευτερεύοντα....

Θέλω να πιστεύω ότι στο store της blackberry θα βρω τα παρακάτω:

 

Tapatalk

Twitter

Facebook

Messenger fb

Skype

Viber

What's up

 

Σωστά;

 

Με πλοηγό και με Vodafone cu app τι κανουμε; Προτάσεις;

 

με το viber δεν ειχα ποτε προβλγμα lag..επισης ειτε κατεβασεις την εφαρμογη ειται απο το appworld ή μεσω snap να ξερεις οτι αν εχεις τις επαφες σου στα ελληνικα θα τις βγαζει ακαταλαβιστικα.θα τους καταλαβαινεις απο τις φωτο...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.

 

θελω να μαθω μερικα πραγματα μιας και μαλλον θα το παρω και εγω.

 

Απο οτι ειδα απο εφαρμογες υπαρχουν αρκετες και με αυτες απο το android ολοκληρωνεται το κινητο. ομως, υπαρχουν προβληματα με τις εφαρμογες android? εννοω κολληματα, να τρωνε περισσοτερη μπαταρια κτλ.

teamviewer υπαρχει; το skype κανει βιντεοκλησεις;

ειδα οτι ειναι ευκολη η διαδικασια side-loading αλλα απλα περναω οτι εφαρμογη θελω και δουλευει ευκολα; υπαρχει καποιος καταλογος με εκεινες που δουλευουν; ειχα το playbook που δεν τα πηγαινε καλα με τις android εφαρμογες και με τρωνε οι αμφιβολιες

 

απο μπαταρια πως παει; χαλια διαβαζω. οταν ανοιξεις το 3g απο οσο διαβασα πεθαινει το κινητο. με mail viber fb κτλ ανοιχτα κραταει;

 

επισης να φανταστω παω κατευθειαν για το LTE. κατι κωδικους που ειδα stl-000φτου και βγαινω τι ειναι; τι πρεπει να προσεξω;

 

αν καποιος πιστευει οτι εχει κατι χρησιμο να προσθεσει να μου το πει! θελω να ακουσω τι λετε εσεις που το εχετε :p

 

αφου παρατησαν το meego και το android με εκνευριζει μετα απο λιγο καιρο (αν και το ατιμο τα κανει ολα ) μου φαινεται πως το bb 10 ειναι μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.

 

θελω να μαθω μερικα πραγματα μιας και μαλλον θα το παρω και εγω.

 

Απο οτι ειδα απο εφαρμογες υπαρχουν αρκετες και με αυτες απο το android ολοκληρωνεται το κινητο. ομως, υπαρχουν προβληματα με τις εφαρμογες android? εννοω κολληματα, να τρωνε περισσοτερη μπαταρια κτλ.

teamviewer υπαρχει; το skype κανει βιντεοκλησεις;

ειδα οτι ειναι ευκολη η διαδικασια side-loading αλλα απλα περναω οτι εφαρμογη θελω και δουλευει ευκολα; υπαρχει καποιος καταλογος με εκεινες που δουλευουν; ειχα το playbook που δεν τα πηγαινε καλα με τις android εφαρμογες και με τρωνε οι αμφιβολιες

 

απο μπαταρια πως παει; χαλια διαβαζω. οταν ανοιξεις το 3g απο οσο διαβασα πεθαινει το κινητο. με mail viber fb κτλ ανοιχτα κραταει;

 

επισης να φανταστω παω κατευθειαν για το LTE. κατι κωδικους που ειδα stl-000φτου και βγαινω τι ειναι; τι πρεπει να προσεξω;

 

αν καποιος πιστευει οτι εχει κατι χρησιμο να προσθεσει να μου το πει! θελω να ακουσω τι λετε εσεις που το εχετε :p

 

αφου παρατησαν το meego και το android με εκνευριζει μετα απο λιγο καιρο (αν και το ατιμο τα κανει ολα ) μου φαινεται πως το bb 10 ειναι μια χαρα.

 

υπαρχουν προβληματα με τις εφαρμογες android ?....dropbox,1mobile market,myf2g,clean master, amazon store zedge,,αυτα εχω τωρα,εχω δοκιμασει δεκαδες ανδροιδοεφαρμογες ΟΛΕΣ ΤΕΛΕΙΕΣ,παρτο

 

παλια εφαρμογες απο snap εβαζα αλλα με το προαναφερθεν 1μαρκετ το ιδιο πραμα ειναι..ξεχνα το σναπ κατεμε!!!!!!!!!!!!!!!!!!

αλλωστε ειναι ως κ 4.2 οι εφαρμογες στο ζ10 μεχρι το νεο ερχομενο συντομα update ,οποτε σε βολευει που το 1μαρκετ λιγο αργει να αναβαθμισει...

(μην χαωθεις με αυτο,δεν εννοω θα εχεις ασυμβατοτητες με νεες εφαρμογες,απλα οτι οι ελαχιστες εφαρμογες που ειναι για 4.3 και 4.4 μονο,πραγματικα ελαχιστες,ε ναι δεν θα παιζουν....ποτε δεν εχω συναντησει τετοιες)

 

 

απο μπαταρια πως παει?? παει ΤΕΛΕΙΑ,εξηγουμαι τρελη χρηση κανω σε 4 μειλ push.whatsapp,bbm,very heavy browsing,απειρες συνομιλιες,σμς και φουλ φωτεινοτητα παντα με 2g αυτα επειδη στις περιοχες μου ΔΕΝ ΠΙΑΝΕΙ καλα το σημα εξου και εξαντλειτε η μπαταρια..

 

αποτι καταλαβες το ζ10 εχει καλυτερη μπαταρια απο ολα τα android για push μειλ και βαρια δικτυωση...εξαιρουνται g2,s5,note2-3 και αλλα μπαταριοθηρια

 

 

σε3g με κακο σημα δεν κεφαρει η μπαταρια ναι..οποτε μονο οταν χρειαζεσαι κ πιανει καλα το γυρνας..

 

αν σκοπευεις να κανεις χρηση 2g 3g αυτοματα μονιμως και να μην το λιωνεις το κινητο τοτε θα εχεις μετρια μπαταρια σε συγκριση με μεσο ανδροιδες

δλδ αν το παιρνεις για να μην μπαινεις νετ κ εφαρμογες,παρε αλλο,το ζ10 κεφαρει πιεση,θα καταλαβεις αμα το αγορασεις τι εννοω..

 

viber μονο αν εχεις επαφες σε αγγλικα βγαζεις ακρη,αλλιως ονοματα βγαινουν αλαμπουρνεζικα,περαν αυτου λειτουργικο

 

ποτε δεν θα δοκιμασεις αλλο προγραμμα πλοηγησης αππο το στοκ,ειναι αριστο,

 

stl 001 3g,st 002-004 4g και λιγο διαφορετικες cpu gpu,αλλα τελικο συνολο και οι 4 εκδοσεις ισοδυναμες..

 

εγω το 1ο εχω,τεσπα οτι φτηνοτερο βρεις παρε μην κοιτας τιποτε..εκτος του viber το κινητο ειναι αστερι.

 

θυμησου στις φωτο να φωτομετρας παντα,=στοχευεις με το δαχτυλο, το σκοτεινοτερο σημειο της φωτο...πολυυυυ καλο τοτε αποτελεσμα..

 

το ζ10 κολλησε 2-3 φορες,θα ελεγα αν ειχε κολλησει!!..χαχα .ΠΕΤΑΕΙ το ζ10,απλα μια φορα το μηνα ρισταρτ στο χαμπ κανεις για να μην βαρυνει με τα απειρα δεδομενα μηνων δλδ..

 

ερωτευσιμο κινητο,καμμια φορα ευχομαι να χα ζ30 για μεγεθος οθονης,αλλα το ζ10 εχει απιστευτα βολικο μεγεθος..

το αιφον 5ς ειναι φτωχος συγγενης κατεμε για να καταλαβεις ποσο εκτιμω το ζ10...παρτοο

Edited by mertaghon2

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Μην πάρεις το 001. Έχει διάφορα θέματα, με κυριότερο τη μπαταρία (καλιμπραρισμα) καθώς και hardware failures (απ' ότι διαβάζω στο crackberry) και απουσιάζει η ρύθμιση της ισορροπίας του λευκού.

Οι εφαρμογές android που έχω εγώ τρέχουν τέλεια εκτός από παιχνίδια που απαιτούν επιπλέον λήψη δεδομένων. Τουλάχιστον το Thor και το amazing spider man δεν δούλεψαν σε μένα. Επίσης οποία εφαρμογή απαιτεί Google services (χάρτες, mail κτλ) ξέχνα τες.

Η μπαταρία είναι ανάλογα το τι θα κάνεις. Μου βγάζει 5ωρο με συνεχές gaming, το ίδιο με 3g browsing. Εννοώ να μην το αφήνεις καθόλου. Με wifi μπορείς να κερδίσεις 1,5-2 ώρες. Σε αναμονή μου παρουσιάζει ένα drain περίπου 4% το 8ωρο, δεν ξέρω γιατί και δεν έχω βρει λύση. Το έχω συγκρίνει με 5s δίπλα δίπλα με την ίδια χρήση ακριβώς (σερφαρισμα και trials frontier) και η αυτονομία ήταν σχεδόν ίδια. Το iPhone ίσως κερδίζει στο χρόνο αναμονής.

Το λειτουργικό έχει κολλήσει 2 φορές στους δύο μήνες που το έχω. μια φορά μετά από update και άλλη μια μετά από την εγκατάσταση μιας εφαρμογής. Με επανεκκίνηση έφτιαξε αμέσως. Επίσης παρουσιάζει και ένα ανεξήγητο lag στο myphone όταν ποστάρεις από την κανονική και όχι την mobile έκδοση. Κατά τα άλλα 2 εβδομάδες χωρίς reboot και δεν νοιώθει λέμε. Πραγματικά εντυπωσιακό. Σε καθημερινή χρήση lag δεν υπάρχει. Το ξεχνάς.

Αν θες ένα smartphone εφάμιλλο του iPhone σε επιδόσεις και εμφάνιση, χωρίς τις χαζές εμμονές της apple παρ' το με κλειστά μάτια.

Στα συν το hdmi, η sd, το φοβερό πληκτρολόγιο, το hub και φυσικά το swipe. Θα το λατρέψεις σε βαθμό που θα κάνεις swipe σε οτιδήποτε πιάνεις.

Εγώ έχω το stl 100-2 και είναι πολύ ευχαριστημενος.

Edit: το Skype κάνει βίντεο κλήσεις και απ' ότι ξέρω το apk του teamviever δουλεύει κανονικα.

Edited by Takis_dm
Back In Black
Link to comment
Share on other sites

α ναι παιχνιδια δεν παιζω ,οποτε καλα τα λεει ο τακης

 

και στο... Επίσης παρουσιάζει και ένα ανεξήγητο lag στο myphone όταν ποστάρεις από την κανονική και όχι την mobile έκδοση...

 

τακη θα χρησιμοποιεις για το myphone την εφαρμογη tapatalk απο οπου την θες να την κατεβασεις..

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν προβληματα με τις εφαρμογες android ?....dropbox,1mobile market,myf2g,clean master, amazon store zedge,,αυτα εχω τωρα,εχω δοκιμασει δεκαδες ανδροιδοεφαρμογες ΟΛΕΣ ΤΕΛΕΙΕΣ,παρτο

 

παλια εφαρμογες απο snap εβαζα αλλα με το προαναφερθεν 1μαρκετ το ιδιο πραμα ειναι..ξεχνα το σναπ κατεμε!!!!!!!!!!!!!!!!!!

αλλωστε ειναι ως κ 4.2 οι εφαρμογες στο ζ10 μεχρι το νεο ερχομενο συντομα update ,οποτε σε βολευει που το 1μαρκετ λιγο αργει να αναβαθμισει...

(μην χαωθεις με αυτο,δεν εννοω θα εχεις ασυμβατοτητες με νεες εφαρμογες,απλα οτι οι ελαχιστες εφαρμογες που ειναι για 4.3 και 4.4 μονο,πραγματικα ελαχιστες,ε ναι δεν θα παιζουν....ποτε δεν εχω συναντησει τετοιες)

 

 

απο μπαταρια πως παει?? παει ΤΕΛΕΙΑ,εξηγουμαι τρελη χρηση κανω σε 4 μειλ push.whatsapp,bbm,very heavy browsing,απειρες συνομιλιες,σμς και φουλ φωτεινοτητα παντα με 2g αυτα επειδη στις περιοχες μου ΔΕΝ ΠΙΑΝΕΙ καλα το σημα εξου και εξαντλειτε η μπαταρια..

 

αποτι καταλαβες το ζ10 εχει καλυτερη μπαταρια απο ολα τα android για push μειλ και βαρια δικτυωση...εξαιρουνται g2,s5,note2-3 και αλλα μπαταριοθηρια

 

 

σε3g με κακο σημα δεν κεφαρει η μπαταρια ναι..οποτε μονο οταν χρειαζεσαι κ πιανει καλα το γυρνας..

 

αν σκοπευεις να κανεις χρηση 2g 3g αυτοματα μονιμως και να μην το λιωνεις το κινητο τοτε θα εχεις μετρια μπαταρια σε συγκριση με μεσο ανδροιδες

δλδ αν το παιρνεις για να μην μπαινεις νετ κ εφαρμογες,παρε αλλο,το ζ10 κεφαρει πιεση,θα καταλαβεις αμα το αγορασεις τι εννοω..

 

viber μονο αν εχεις επαφες σε αγγλικα βγαζεις ακρη,αλλιως ονοματα βγαινουν αλαμπουρνεζικα,περαν αυτου λειτουργικο

 

ποτε δεν θα δοκιμασεις αλλο προγραμμα πλοηγησης αππο το στοκ,ειναι αριστο,

 

stl 001 3g,st 002-004 4g και λιγο διαφορετικες cpu gpu,αλλα τελικο συνολο και οι 4 εκδοσεις ισοδυναμες..

 

εγω το 1ο εχω,τεσπα οτι φτηνοτερο βρεις παρε μην κοιτας τιποτε..εκτος του viber το κινητο ειναι αστερι.

 

θυμησου στις φωτο να φωτομετρας παντα,=στοχευεις με το δαχτυλο, το σκοτεινοτερο σημειο της φωτο...πολυυυυ καλο τοτε αποτελεσμα..

 

το ζ10 κολλησε 2-3 φορες,θα ελεγα αν ειχε κολλησει!!..χαχα .ΠΕΤΑΕΙ το ζ10,απλα μια φορα το μηνα ρισταρτ στο χαμπ κανεις για να μην βαρυνει με τα απειρα δεδομενα μηνων δλδ..

 

ερωτευσιμο κινητο,καμμια φορα ευχομαι να χα ζ30 για μεγεθος οθονης,αλλα το ζ10 εχει απιστευτα βολικο μεγεθος..

το αιφον 5ς ειναι φτωχος συγγενης κατεμε για να καταλαβεις ποσο εκτιμω το ζ10...παρτοο

 

Συμφωνώ σε όλα! Πλήρης παρουσιαση Ζ10 και πολύ σωστή! Τωρα αν θες την καλύτερη μπαταρία πηγαινε σε Ζ30 οπως εκανα και εγω.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω και τους δυο για τις απαντησεις! Με αυτα και με αυτα με πειαστε :D ! Το μονο που με ανησυχει πλεον ειναι η μπαταρια..

 

Αν και το z30 ειναι πολυ ομορφο και μου εχει κολλησει και αυτο τωρα :p αλλα ακριβο οποτε

Link to comment
Share on other sites

Για το θέμα της μπαταρίας εγω παρηγγειλα εφεδρική μαζι με φορτιστή γιατι με τη χρήση που κάνω δεν βγάζει μερα.

εδω ειναι το link για οποίον ενδιαφέρεται

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω και τους δυο για τις απαντησεις! Με αυτα και με αυτα με πειαστε :D ! Το μονο που με ανησυχει πλεον ειναι η μπαταρια..

 

Αν και το z30 ειναι πολυ ομορφο και μου εχει κολλησει και αυτο τωρα :p αλλα ακριβο οποτε

 

ε παρε ζ10 με 200 και αμα πεσει το ζ30 το τσιμπας κ πουλας ζ10.

 

θα χασεις καμμια 50αρια ναι,αλλα και ζ10 και ζ30 ειναι πληρη ,οποτε μην αγχεσαι ποιο θα κρατησεις..

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω και τους δυο για τις απαντησεις! Με αυτα και με αυτα με πειαστε :D ! Το μονο που με ανησυχει πλεον ειναι η μπαταρια..

 

Αν και το z30 ειναι πολυ ομορφο και μου εχει κολλησει και αυτο τωρα :p αλλα ακριβο οποτε

Εμένα το κινητό μου κολλάει όταν το έχω στη φόρτιση και χτυπάει ξυπνητήρι. Το έχει κάνει αρκετές φορές οπότε είναι bug. Κατά τ' άλλα δεν το έχω κάνει επανεκκίνηση ποτέ, μόνο στις ενημερώσεις.

 

Πρέπει να πήρα 4-5 από δαύτες τους τελευταίους ~6 μήνες που το έχω. Καμία major, αλλά για να λέμε την αλήθεια το κινητό δε ξέρει τί θα πεί lag, οπότε ποιος ο λόγος... Κι από χαρακτηριστικά είναι πλήρες το λογισμικό, μόνο μετρητής κλήσεων δεδομένων μου έλειψε.

 

Δεν βρήκα κάτι στο store, όπως δε βρήκα και ένα προγραμματάκι για να μου το βάζει αυτόματα σε airplane mode τις βραδυνές ώρες. Για το δεύτερο κατέβασα 7-8 εφαρμογές από το 1Mobile market (το apk του οποίου κατέβασα από το site του, μέσω του browser και απλά το έτρεξα), αλλά καμία δε λειτούργησε. Είχαν εντελώς παρόμοιο interface οπότε υπέθεσα ότι είναι εκδοχές της ίδιας βασικής εφαρμογής. Το νόημα είναι ότι δεν φάνηκαν να αλληλεπιδρούν με το hw όπως σε ένα Android. Ακόμα κι αν είχα ανοιχτή την εφαρμογή στο παρασκήνιο (στο multitask window) δεν λειτούργησε - καμία τους.

 

Για την αίσθηση που μου έδωσε, αμέσως μετά το N9, θα επιβεβαιώσω τον φίλο πιο πάνω που έγραψε για iPhone. Η συσκευή ήρθε μεταχειρισμένη αλλά σε εξαιρετική κατάσταση και ήταν η πρώτη λευκή συσκευή που κράτησα στα χέρια μου. Πραγματικά προσεγμένος σχεδιασμός, σε όλα του. Η θέση του κουμπιού κλειδώματος, η αίσθηση της αφής όλων των κουμπιών, η θέση των βυσμάτων, το τρισδιάστατο κάλυμμα της οθόνης (εκτείνεται με πολύ ωραίο τρόπο στα πλάγια), η αντίθεση άσπρου και μαύρου με σωστές αναλογίες, η αδυναμία να διακρίνεις τα περιθώρια της οθόνης όταν είναι κλειστή, τα λογότυπα στις σωστές θέσεις και διαστάσεις...

Όλα είναι στη θέση τους και φωνάζουν: προσεγμένο στη λεπτομέρεια.

 

Από τη μπαταρία δεν έχω απαιτήσεις οπότε δε μπορώ να σε βοηθήσω.

 

Ότι, άλλο χρειαστείς να κοιτάξω, μου λές, μπορεί να μου διέφυγε κάτι. Αλήθεια το Ζ3 το σκεφτεσαι;

Google, Microsoft, Apple... Choοse a color for your chains.
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...