Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βγηκε ο νεος μου λογαριασμος

 

Ενώ στον προηγουμενο ειχα σε μια από τις 3 γραμμες 4,06 αυξηση για Vodafone RED 1 - Internet 4Sharing τωρα το εβαλαν και στις 3 γραμμες και από 53 ευρω πληρωνω 68 ευρω...

 

Τι επιλογες εχω παιδια ??

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

1. Για τρίτη φορά αναφέρω ότι αυτά ίσχυαν στις 17/7 και δεν ξέρω καν αν ίσχυαν την επόμενη.

2. Όταν ίσχυαν, ίσχυαν για όλα τα καταστήματα και για όλους τους πελάτες.

3. Η έκπτωση της hol αφορά σε μία γραμμή και έγινε στη δική μου γιατί εγώ μετέφερα το σταθερό μου στην hol. Ο άλλος "συνεταίρος" του οικογενειακού επωφελήθηκε την έκπτωση του οικογενειακού που δεν είχε μέχρι τώρα και εξάλειψε το καπέλο που έφαγε το παλιό Red 1.

 

http://s1.postimg.org/9bj29fqsv/DSC_0014.jpg

 

Δεν αμφισβήτησα το γεγονός ότι πήρες μια πολύ καλή προσφορά για τα δεδομένα της εποχής, απλά σε ρώτησα το κατάστημα που σου έκανε την προσφορά γιατί τα καταστήματα δεν κάνουν όλα τα ίδια πράγματα. κυρίως σε μεγάλα-κεντρικά καταστήματα μπορείς να πετύχεις καλές τιμές ανάλογα και με τους στόχους που θέλουν να πιάσουν.

Όσο για το ίσχυαν σε όλα τα καταστήματα και για όλους τους πελάτες δεν ισχύει.17/7 η προσφορά που πήρα από το κατάστημα βουλιαγμένης για 2 red1 συνδιαστικα με hol ξεπερνάει τα 90 ευρωστο σύνολο.

Edited by boban3
Link to comment
Share on other sites

Βγηκε ο νεος μου λογαριασμος

 

Ενώ στον προηγουμενο ειχα σε μια από τις 3 γραμμες 4,06 αυξηση για Vodafone RED 1 - Internet 4Sharing τωρα το εβαλαν και στις 3 γραμμες και από 53 ευρω πληρωνω 68 ευρω...

 

Τι επιλογες εχω παιδια ??

εγω οπως σου ξαναειπα εκανα αιτηση φορητοτητας με το που ανακοινωθηκε η αυξηση και οταν με πηραν απο την vodafone για αντιπροσφορα μου ειπαν ψεμματα οτι η αυξηση ισχει μονο για αυτους που εκανα συμβολαι μετα τις 31 Μαιου. και πηρα 8 ευρω επιπλεον εκπτωση. θα εκανα φορητοτητα
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

εχω ζητησει εδω και βδομαδες αντιγραφο του συμβολαιου που υπεγραψα 10/6 και μου λενε οτι απο την voda οτι δεν το εχουν αρχειοθετησει ακομα το θεωρειτε σοβαρη δικαιολογια?
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

εχω ζητησει εδω και βδομαδες αντιγραφο του συμβολαιου που υπεγραψα 10/6 και μου λενε οτι απο την voda οτι δεν το εχουν αρχειοθετησει ακομα το θεωρειτε σοβαρη δικαιολογια?

χαχαχα εγώ που το υπέγραψα πέρσι αλλά το έχασα έχω κάνει ΔΎΟ φορές τηλεφωνικά αίτηση να το στείλουν ΑΠΟ ΤΟΝ ΜΆΙΟ και ακόμα έρχεται.γελοίοι!

Link to comment
Share on other sites

Tην προσφορά που την έδιναν τα κοινού ιδιοκτησιακού καθεστώτος καταστήματα Βέροιας και Νάουσας, την διασταύρωσα και με δύο μεγάλα καταστήματα της Θεσσαλονίκης (Τσιμισκή και Εμπ. Κεν. Μακεδονία) για να επιβεβαιώσω ότι ήταν η χαμηλότερη. Και στα δύο με το που χτυπούσανε τα δεδομένα που τους έδινα μου έβγαζαν ακριβως το ίδιο ποσό. Η προσφορά έβγαινε (όπως φαίνεται απότην φωτογραφία) από το online σύστημα και δεν είναι χειρόγραφη. Να ζητήσεις ευθύνες από τους κοιμισμένους που ρώτησες...εκτός και αν επιλεκτικά η Αττική δεν είχε συμπεριληφθεί στην προωθητική ενέργεια.

 

 

 

Φαίνεται ότι σε όσους έχουν το παλιό Red 1 με μεγάλη έκπτωση, τους φορτώνουν το τάληρο ατόφιο. Εγώ θα ζητούσα επίμονα να γίνει αλλαγή του προγράμματος μου στο καινούργιο Red 1 και να ισχύσει η έκπτωση στο καινούργιο πάγιο των 65 ευρώ αντί των 60. Έτσι λογικά η αύξηση των 5 ευρώ θα καταλήξει να είναι ένα ευρώ και κάτι λεπτά. Δείτε στο συμβόλαιο αν απαγορεύεται η αλλαγή προς ακριβότερο πάγιο (μάλλον όχι) και πείτε ότι είναι δικαίωμα σας να αλλάξετε πρόγραμμα προς κάτι ακριβότερο.

 

Μαλλον η προσφορα αφορουσε εξαιρουσε το νομο αττικης,γιατι το ιδιο διαστημα που εψαχνε και ο κουμπαρος μου παρομοιες προσφορες με τις δικες μου ελαβε απο αλλα καταστηματα για τα ιδια προγραμματα.ευχαριστω για την απαντηση παντως.

Link to comment
Share on other sites

πηρα σημερα ξανα στο 13880 να διαμαρτυρηθω για το 5 ευρω που δεν ειναι 5 ευρω αλλα 11,49 για τις 2 γραμμες που εχω.

με τα πολλα και με τα λιγα μου ειπε οτι βαση του συμβολαιου που εχω υπογραψει πρεπει να δεχτω την αυξηση ως εχει.

και οτι εχει το δικαιωμα η βονταφον ακομα και να μη μας δωσει τιποτα και να μας ανεβασει και παλι το παγιο.

η απαντηση ηταν αυτο εχετε υπογραψει,ετσι λειτουργει η αγορα σε καθε συμβολαιο. δηλαδη μου λεει, αν η δεη ανεβασει την κιλοβατορα τι θα κανετε;δεν θα πληρωσετε;

λεω στην κοσμοτε 5 χρονια ποτε δεν εγινε αυτο.δε νομιζω οτι τη συγκινησε αυτο βεβαια.

Μολις ειπα για διακοπη συμβολαιου μου λεει πρεπει να επιστρεψετε την εκπτωση στο παγιο που ειναι 321 ευρω με τα τελη αποσυνδεσης για τις 2 γραμμες.επειδη σπατε το συμβολαιο .λεω που το λεει αυτο το συμβολαιο;μου λεει πρεπει να το ψαξω,αλλα αν δειτε το συμβολαιο το γραφει.

 

το μονο που δε μου ειπε ειναι σκασε και πληρωνε κοροιδο με το συμβολαιο που υπεγραψες.

τα συμπερασματα δικα σας...

Edited by patrik
Link to comment
Share on other sites

πηρα σημερα ξανα στο 13880 να διαμαρτυρηθω για το 5 ευρω που δεν ειναι 5 ευρω αλλα 11,49 για τις 2 γραμμες που εχω.

με τα πολλα και με τα λιγα μου ειπε οτι βαση του συμβολαιου που εχω υπογραψει πρεπει να δεχτω την αυξηση ως εχει.

και οτι εχει το δικαιωμα η βονταφον ακομα και να μη μας δωσει τιποτα και να μας ανεβασει και παλι το παγιο.

η απαντηση ηταν αυτο εχετε υπογραψει,ετσι λειτουργει η αγορα σε καθε συμβολαιο. δηλαδη μου λεει, αν η δεη ανεβασει την κιλοβατορα τι θα κανετε;δεν θα πληρωσετε;

λεω στην κοσμοτε 5 χρονια ποτε δεν εγινε αυτο.δε νομιζω οτι τη συγκινησε αυτο βεβαια.

Μολις ειπα για διακοπη συμβολαιου μου λεει πρεπει να επιστρεψετε την εκπτωση στο παγιο που ειναι 321 ευρω με τα τελη αποσυνδεσης για τις 2 γραμμες.επειδη σπατε το συμβολαιο .

 

το μονο που δε μου ειπε ειναι σκασε και πληρωνε κοροιδο με το συμβολαιο που υπεγραψες.

τα συμπερασματα δικα σας...

 

Εμένα πάντως αφού εξήγησα ότι η εκπτωση που υπέγραψα είναι για το συνολικό πάγιο μου έκαναν από μόνοι τους στην εξυπηρέτηση πελατών αμφισβήτηση λογαριασμού καθώς συμφώνισαν ότι είχα δίκιο.

Link to comment
Share on other sites

Aυτό ακριβώς λέω κι εγώ! Ζητήστε να μεταφερθείτε στο καινούργιο Red 1 και με βάση τα υπογραφέντα θα πρέπει να λαμβάνετε συνολικά τις συμφωνηθείσες εκπτώσεις πάνω στο ποσό των 65 ευρώ του καινούργιου προγράμματος.

 

το καινούριο red 1 όμως έχει και 15% έκπτωση οικογενειακού πακέτου.Έχει παρατηρήσει κανείς σας εάν παράλληλα με το 5 ευρώ ή ανεξαρτήτως αυτού του έχουν μειώσει την έκπτωση 20% οικογενειακού που έχουμε όσοι διαθέτουμε το red 1 old?

Γιατί σε αυτή την περίπτωση εξηγείται πώς κάποιοι έχουν αύξηση στα πάγιά τους άνω των 10 ευρώ σε 2 γραμμές.

Έχουν δικαίωμα να μεταβάλλουν την έκπτωση του οικογενειακού σε υφιστάμενες συμβάσεις?ένα ακόμα ερώτημα που μένει να απαντηθεί.

Edited by boban3
Link to comment
Share on other sites

εγω ειχα 20% εκπτωση οικογενιακο και με το red old μου το πηγαν 15%

σε ερωτηση μου μου λενε το γνωστο ποιηματακι...εχετε υπογραψει οτι δεχεστε αυξησεις απο τη βονταφον.

αρα κανουμε οτι θελουμε σαν εταιρεια και εσεις πληρωνετε

Link to comment
Share on other sites

Εγω τελικα καρτα το εκανα αλλα δε μου φτανει...Να δειτε τωρα η Cyta προσφορα κινητης σταθερης που θα βγαλει...θα κανω το κινητο με 1000'προς ολους + 1 gb ιντερνετ με 25ε γιατι δε μου φτανει η καρτα.

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Εγω τελικα καρτα το εκανα αλλα δε μου φτανει...Να δειτε τωρα η Cyta προσφορα κινητης σταθερης που θα βγαλει...θα κανω το κινητο με 1000'προς ολους + 1 gb ιντερνετ με 25ε γιατι δε μου φτανει η καρτα.

γιατί θα βγάλει η cyta κινητή;

Link to comment
Share on other sites

Ναι...σε συνεργασια με voda

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Έχω σταθερό στη hol παίζει καμία καλή προσφορά για συνδυαστικό με red1?

Στα κατάστημα που ρώτησα η τιμή ήταν υπερβολική (θα έλεγα) στα 58€:wacko::wacko:

 

----- προσθήκη μηνύματος 36 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι...σε συνεργασια με voda

Μακάρι να μην αργήσει....μπας και βγάλει καμία καλή προσφορά

Link to comment
Share on other sites

εκδοθηκε ο λογαριασμος 27/7 δεν εχω τα +5 οπως συμφωνησαμε απλα τα αναφερουν στην αναλυση σαν χρεωση και τα πιστωνουν παρακατω. τελικο παγιο 17.12 ενω μου λεγανε στην εξυπηρετηση πελατων 22.75. να σημειωσω οτι δεν υπαρχει καποια αναδρομικη εκπτωση
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

γιατί θα βγάλει η cyta κινητή;

 

Ναι ηδη εχει κυκλοφορησει προσφορα για τους ηδη συνδρομητες σταθερης http://cyta.gr/

Link to comment
Share on other sites

Έχω (μη δεσμευτικές) πληροφορίες ότι το Red 1 θα ξαναπροσφερθεί σε χαμηλή τιμή μετά τον Δεκαπενταύγουστο.

 

Σήμερα είδα οτι μπήκε και η cyta στο παιχνίδη της κινητής.....

Link to comment
Share on other sites

Μολις δεχτηκα μια καλη πιστευω προσφορα απο τη wind για να μεταβω στο δικτυο της ( το γνωστο συνδυασμο σταθερου, με απεριοριστα σε σταθερα συν 300 σε κινητα συν 120 σε καρτοκινητο, με το w1500 ) δινοντας μου επιπλεων ενα κινητο αφης αξιας περιπου 100 ευρω , στην τιμη των 52,80 τελικη. Νομιζω πως αποκλειεται να δεχτω καλυτερη αντιπροσφορα απο τη vodafone ενω ταυτοχρονα απεφυγα κ τη μετατροπη σε καρτοκινητο.
Link to comment
Share on other sites

Σε κινητό πιο πακέτο πήρες;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Σε τιμή το κάθε ένα;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Εχω cyta σταθερο και Internet και με πηραν τηλεφωνο μολις για κινητη αλλα τα 28 ευρω τελικη για 1000 λεπτα 1000 sms και 1000MB είναι πολλα σε σχεση με ότι πληρωνω τωρα σε VODAFONE για 3 red1 old που από 17 το πηγαν στα 22 ευρω. Τελος Σεπτεμβρη που ληγει το συμβολαιο τα ξαναλέμε...

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Σε τιμή το κάθε ένα;

 

Η τιμη των 52,80 αφορα το σταθερο wind , ενα συμβολαιο κινητου (w) κ ενα καρτοκινητο στο οποιο δινει καθε μηνα 120 λεπτα. Επισης μου δινανε δωρο ενα ταμπλετ τουρμπο χ, αλλα επειδη η κορη μου ηθελε κινητο το ανταλλαξα με ενα σμαρτφοουν αγνωστης μαρκας (trevia) .

Link to comment
Share on other sites

Για δώσε λινκ από κάπου. Πάντως εγώ δεν ενθουσιάστηκα από την προσφορά.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...