Jump to content

Honor 3X (G750)


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι φίλε μου Karthan7 γνωρίζω την ύπαρξη αυτής της εφαρμογής και θα την δοκιμάσω όσο πιο σύντομα μπορώ ποστάρωντας τα αποτελέσματα θετικά ή αρνητικά εδώ.

Απλώς θα ήθελα να ξέρω μήπως έχει συμβεί και σε κάποιον άλλον αυτό το πρόβλημα και αν το έλυσε με κάποιον τρόπο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 832
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για να μην πολυλογώ αγόρασα το κινητό την πέμπτη 17/7/2014.

 

Μαζί πήρα και ένα hands free της Samsung αξίας 12€ από την Wind το οποίο δουλεύει μια χαρά ακούω τα πάντα πεντακάθαρα.

Ο ήχος όταν μιλάω από το κινητό στο αυτί μου (χωρίς hands free) είναι καταπληκτικός μέχρι που τον κατέβασα γιατί παραήταν δυνατός.

 

Έχωντας μια εμπειρία με κινητά της εταιρίας U8800 PRO για 2 χρόνια μπορώ να πω ότι είμαι υπερευχαριστημένος από την εταιρία.

 

Έχω ένα πρόβλημα που με αποσχολεί όμως με το κινητό.

Όταν το συνδέω στο pc μου για να περάσω video-photos από το κινητό στον υπολογιστή κάνω κανονικά την αντιγραφή του αρχείου αλλά μόλις κάνω επικόλληση οπουδήποτε κρασάρει η εφαρμογή windows explorer δήλαδή η εφαρμογή που διαχειρίζεται το User Interface των windows.

Αυτό συμβαίνει όταν προσπαθώ να πάρω αρχεία είτε από την μνήμη του κινητού είτε από την κάρτα μνήμης.

Έχω κάνει εγκατάσταση του HiSuite μήπως και ήταν αυτό το πρόβλημα αλλά και πάλι τα ίδια.

 

Έχει κανείς ιδέα τι μπορεί να φταίει?

Δεν μπορώ κάθε φορά που θα θέλω να πάρω ένα αρχείο να ανοίγω το κινητό να βγάζω την μπαταρία για να βγάλω την sd και να την βάλω στο pc μου...

 

Αδελφέ μου και εγω 3 χρονια τωρα το u8800 pro είχα πριν παρω αυτό να σε πω ποια συγκεκριμενα samsung πήρες γιατι και απο αλλους εχω ακουσει εχουν παρει samsung hands free και εχουν κατσει καλα σε αυτο το κινητο και τωρα που το μετετρεψαν απο U10 σε Τ00. Οσο για το προβλημα σου οταν το συνδεεις με τον υπολογιστη τσεκαρε τις επιλογες που σε δινει πως να συνδεεται σαν διαχειριση της sd ή σαν media κάτι μηπως και λυσεις το προβλημα σου παντως εγω με το που το συνδεεω κανω αντιγραφες επικολλησεις κανονικα

Link to comment
Share on other sites

tzivas31 μπορεσες τελικα και το εκανες μετατροπη απο U10 σε T00;

 

Tο εκανε ενας φιλος για μενα και με εβαλε και τη kit kat που εχει βγει για τα T00 γιατι ειναι πολυπλοκη η διαδικασια δεν ειναι τοσο απλο οπως το huawei u8800 pro που αλλαζα ρομ και recovery για πλακα.Περιμενω τωρα καποια μερα να κανει και της κοπελας μου. Στο xda γραφει o biobio αναλυτικες οδηγιες αλλα εγω που τα διαβαζα μπερδευτικα πολυ και πρεπει οπωσδηποτε να προσεξεις να παρεις backup nvram πριν απο ολη τη διαδικασια γιατι αλλιως θα χαθουν τα IMEI!!!! Με την kit kat διορθωθηκε ενα κλικ ο ηχος στα ηχεια και εχει λιγο μπασο που μεχρι τωρα ήταν ανυπαρκτο και στο κουρτινακι εχει περισσοτερες επιλογες και το φακο που με ενδιεφερε πολύ εμενα προσωπικα. Ενα μειον ειναι οτι τωρα πρεπει να προσθεσω σε ολες τις επαφες μου το +30 αν θυμαμαι καλα που ειναι ο κωδικος ελλαδας γιατι οταν με καλουνε χωρις να εχω βαλει το +30 μπροστα με βγαζει το νουμερο και οχι το ονομα της επαφης

Link to comment
Share on other sites

Tο εκανε ενας φιλος για μενα και με εβαλε και τη kit kat που εχει βγει για τα T00 γιατι ειναι πολυπλοκη η διαδικασια δεν ειναι τοσο απλο οπως το huawei u8800 pro που αλλαζα ρομ και recovery για πλακα.Περιμενω τωρα καποια μερα να κανει και της κοπελας μου. Στο xda γραφει o biobio αναλυτικες οδηγιες αλλα εγω που τα διαβαζα μπερδευτικα πολυ και πρεπει οπωσδηποτε να προσεξεις να παρεις backup nvram πριν απο ολη τη διαδικασια γιατι αλλιως θα χαθουν τα IMEI!!!! Με την kit kat διορθωθηκε ενα κλικ ο ηχος στα ηχεια και εχει λιγο μπασο που μεχρι τωρα ήταν ανυπαρκτο και στο κουρτινακι εχει περισσοτερες επιλογες και το φακο που με ενδιεφερε πολύ εμενα προσωπικα. Ενα μειον ειναι οτι τωρα πρεπει να προσθεσω σε ολες τις επαφες μου το +30 αν θυμαμαι καλα που ειναι ο κωδικος ελλαδας γιατι οταν με καλουνε χωρις να εχω βαλει το +30 μπροστα με βγαζει το νουμερο και οχι το ονομα της επαφης

number fixer για να βάλεις με ένα κλικ σε όλες τις επαφές σου το +30 !

Link to comment
Share on other sites

number fixer για να βάλεις με ένα κλικ σε όλες τις επαφές σου το +30 !

 

Ευχαριστω θα το δοκιμασω.

 

Y.Γ. Ευχαριστω πολύ για την άμεση εξυπηρετηση απο navi55 και την συνενωση των 2 θεμάτων για το κινητο μας

Edited by tzivas31
Link to comment
Share on other sites

Καινούριος κάτοχος και γω απο σήμερα!!!

 

Μια δυο ερωτήσεις...

Στην κλήση δεν μου σβήνει η οθόνη οπώς πρεπει...έχω πατήσει κάτι??

Επίσης ενα κοκκινο Λεντ πανω δεξια,γιατί ανάβει συνεχειαμ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Εχω παρατηρήσει το έξεις πρόβλημα. Πολλές φορες όταν ανοίγω το google map μετα απο λιγα δευτερόλεπτα κλείνει την εφαρμογη .

Εχει κανεις παρόμοιο πρόβλημα ;;

Huawei Honor 8 32GB
Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν έχω το τηλέφωνο δοκίμασε την έκδοση google maps 8.2.0

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

proximity sensor δεν εχει το τηλεφωνο αυτο???

στο cpu-z δεν μου δειχνει οτι εχει...και στην κληση δεν μου σβηνει η οθονη :(

Link to comment
Share on other sites

number fixer για να βάλεις με ένα κλικ σε όλες τις επαφές σου το +30 !

 

το δοκιμασα που λες αυτο και μετα συνεβαινε το αντιθετο με εδειχνε στην αλλη καρτα κανονικα τα ονοματα οταν με καλουσαν αλλα οχι στην αλλη με εβγαζε μονο το νουμερο τηλεφωνου. Τελικα για αλλη μια φορα με εσωσε ο biobio απο xda η λυση κουραστικη και βαρετη αλλα πλεον σε οποια καρτα και να με παιρνουν με δειχνει κανονικα τα νουμερα η λυση ειναι πρωτα ολες οι επαφες πρεπει να ειναι αποθηκευμενες στο gmail αφου αποθηκευτουν στο gmail σβηνεις το λογαριασμο gmail απο το κινητο και πας στο pc μπαινεις στις επαφες και για το καθε νουμερο μεσα στην ιδια επαφη το εχεις διπλο μια με το κωδικο +30 κενο και ο αριθμος σταθερος ή κινητος αφου το κανεις για ολες τις επαφες κανεις ενα reboot το κινητο και ξαναπερνας το λογαριασμο gmail και ρυθμιζεις απο επαφες να βλεπεις μονο του gmail και οχι αλλων καρτων ή λογαριασμων και εισαι πλεον κομπλε! Ολο αυτο για οσους εχουν Τ00 ή U10 που το εχουν μετατρεψει σε Τ00 και φορανε τη κιτ κατ.

 

Τωρα μενει να βρεθει καποια λυση για τα ηχεια να εχουν μπασα στον ήχο γιατι σαν ακουστικο ή handsfree ειναι καλα αλλα σαν ηχεια κινητου λειπει τελειως το μπασο και με εκνευριζει γιατι με καταστρεφει(ακουστικά) τα ροκ και μεταλ τραγουδια που βασιζονται σε μπασο

Link to comment
Share on other sites

φιλε tzivas, εσυ που εχεις ιδιο τηλεφωνο μπορεις να απαντησεις στο προηγουμενο σχολιο μου?? :D
Link to comment
Share on other sites

φιλε tzivas, εσυ που εχεις ιδιο τηλεφωνο μπορεις να απαντησεις στο προηγουμενο σχολιο μου?? :D

 

ναι εχει πανω απο την οθονη δεξια απο το ηχειο δεν ειναι ορατο με το ματι αλλα παρε ενα τηλεφωνο και βαλε το δαχτυλο σου καπου εκει πανω και θα δεις οτι σβηνει η οθονη αν δεν σβηνει φοβαμαι εχεις θεμα

Link to comment
Share on other sites

ναι εχει πανω απο την οθονη δεξια απο το ηχειο δεν ειναι ορατο με το ματι αλλα παρε ενα τηλεφωνο και βαλε το δαχτυλο σου καπου εκει πανω και θα δεις οτι σβηνει η οθονη αν δεν σβηνει φοβαμαι εχεις θεμα

 

δεν σβηνει δυστυχως! :wacko:

Link to comment
Share on other sites

δεν σβηνει δυστυχως! :wacko:

 

περιμενε μεχρι το βραδυ να το τσεκαρω και στο κινητο της κοπελας μου που ειναι U10 ακομα γιατι το δικο μου το εχω μετατρεψει απο U10 σε Τ00. Εσυ U10 έχεις? Αν το πηρες απο wind πάντως μην σκας πηγαινε το απο εκει εχεις 2 χρονια εγγυηση και ας το φτιαξουν ή αντικαταστησουν δικο τους προβλημα ειναι οχι δικο σου. Απλα να ξερεις θα περιμενεις κανα 20ημερο γιατι μεχρι να το στειλουν αθήνα στην armaos να το ελεγξουν και να στο επιστρεψουν εκτος αν μενεις αθηνα και πας εσυ κατευθειαν στην armaos ρωτας στη wind και θα σε πουν που είναι.

 

Τα ξερω επειδη ειχα προβλημα με το παλιο μου huawei που το ειχα πειραξει εγω κατι απο μεσα αλλα το πηγα και εκανα το κινεζο και σε 30 μερες με το εκαναν αντικατασταση στις 15 βασικα με το ειχανε φερει πισω και με ειπαν οτι ειχε διορθωθει αλλα με το που βγηκα απο το μαγαζι και το δοκιμασα καταλαβα απλα οτι το ειχαν κανει φρεσκαρισμα τη ρομ αλλα το προβλημα παρεμενε ξαναμπηκα στο καταστημα και το ξαναστειλανε αθηνα και σε αλλες 15 μερες με στειλανε καινουριο αντικατασταση. Ήταν 1,5 χρονος και ειμουν μεσα στα 2 χρονια εγγυηση.

Edited by tzivas31
Link to comment
Share on other sites

περιμενε μεχρι το βραδυ να το τσεκαρω και στο κινητο της κοπελας μου που ειναι U10 ακομα γιατι το δικο μου το εχω μετατρεψει απο U10 σε Τ00. Εσυ U10 έχεις? Αν το πηρες απο wind πάντως μην σκας πηγαινε το απο εκει εχεις 2 χρονια εγγυηση και ας το φτιαξουν ή αντικαταστησουν δικο τους προβλημα ειναι οχι δικο σου. Απλα να ξερεις θα περιμενεις κανα 20ημερο γιατι μεχρι να το στειλουν αθήνα στην armaos να το ελεγξουν και να στο επιστρεψουν εκτος αν μενεις αθηνα και πας εσυ κατευθειαν στην armaos ρωτας στη wind και θα σε πουν που είναι.

 

Τα ξερω επειδη ειχα προβλημα με το παλιο μου huawei που το ειχα πειραξει εγω κατι απο μεσα αλλα το πηγα και εκανα το κινεζο και σε 30 μερες με το εκαναν αντικατασταση στις 15 βασικα με το ειχανε φερει πισω και με ειπαν οτι ειχε διορθωθει αλλα με το που βγηκα απο το μαγαζι και το δοκιμασα καταλαβα απλα οτι το ειχαν κανει φρεσκαρισμα τη ρομ αλλα το προβλημα παρεμενε ξαναμπηκα στο καταστημα και το ξαναστειλανε αθηνα και σε αλλες 15 μερες με στειλανε καινουριο αντικατασταση. Ήταν 1,5 χρονος και ειμουν μεσα στα 2 χρονια εγγυηση.

 

 

U10 ειναι απο wind

 

του κανα μολις hard redet απο μεσα απο το recovery και παιζει κανονικα τωρα σε μια κληση που εκανα :)

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα παιδια σορυ για το offtopic αλλα αμα κανεις ενδιαφερεται να το πουλησει το κινητο να το ανταλλαξει ας μου στειλειε pm!!
Link to comment
Share on other sites

Tο εκανε ενας φιλος για μενα και με εβαλε και τη kit kat που εχει βγει για τα T00 γιατι ειναι πολυπλοκη η διαδικασια δεν ειναι τοσο απλο οπως το huawei u8800 pro που αλλαζα ρομ και recovery για πλακα.Περιμενω τωρα καποια μερα να κανει και της κοπελας μου. Στο xda γραφει o biobio αναλυτικες οδηγιες αλλα εγω που τα διαβαζα μπερδευτικα πολυ και πρεπει οπωσδηποτε να προσεξεις να παρεις backup nvram πριν απο ολη τη διαδικασια γιατι αλλιως θα χαθουν τα IMEI!!!! Με την kit kat διορθωθηκε ενα κλικ ο ηχος στα ηχεια και εχει λιγο μπασο που μεχρι τωρα ήταν ανυπαρκτο και στο κουρτινακι εχει περισσοτερες επιλογες και το φακο που με ενδιεφερε πολύ εμενα προσωπικα. Ενα μειον ειναι οτι τωρα πρεπει να προσθεσω σε ολες τις επαφες μου το +30 αν θυμαμαι καλα που ειναι ο κωδικος ελλαδας γιατι οταν με καλουνε χωρις να εχω βαλει το +30 μπροστα με βγαζει το νουμερο και οχι το ονομα της επαφης

 

ειχα μερες να μπω στο xda και να δω τα νεα.προβληματα αλλα ειχες;απο σταθεροτητα με την κιτκατ;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Να ρωτήσω κάτι.Ξέρει κανείς αν υπάρχει λειτουργία τύπου (sview) χωρίς την εγκατάσταση εφαρμογής απο το market;;

Οι πωλητές υποστιρίζουν πως οι θήκες λειτουργούν κανονικα και το κινητό ανοίγει με το άνοιγμα τις θήκης.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Να ρωτήσω κάτι.Ξέρει κανείς αν υπάρχει λειτουργία τύπου (sview) χωρίς την εγκατάσταση εφαρμογής απο το market;;

Οι πωλητές υποστιρίζουν πως οι θήκες λειτουργούν κανονικα και το κινητό ανοίγει με το άνοιγμα τις θήκης.

 

το εχει σαν επιλογη η Huawei και στο P7 και στο Μediapad Χ1...δυο εντελως διαφορετικα κινητα που σημαινει οτι το εχει σε ολα της τα κινητα.. ειναι η επιλογη "smart cover mode".. και οντως οταν ενεργοποιηθει, το καπακι ξεκλειδωνει το κινητο.. γιαυτο σου ειπαν ετσι οι πωλητες..

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη σκεφτομαι να αγορασω το κινητο αλλα θα θελω θηκη μπορω να βρω ευκολα?

 

Επισης για καποια μελλοντικη επισημη αναβαθμιση γνωριζει κανεις τιποτα?

 

Ευχαριστω εκ των υστερων

Edited by diecast
Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη σκεφτομαι να αγορασω το κινητο αλλα θα θελω θηκη μπορω να βρω ευκολα?

 

Επισης για καποια μελλοντικη επισημη αναβαθμιση γνωριζει κανεις τιποτα?

 

Ευχαριστω εκ των υστερων

 

Θηκες και μεμβρανες απο ebay απο ελληνικη αγορα λιγα πραγματα και πανακριβα ενω απο ebay για της κοπελας μου που εχει το ιδιο κινητο βρηκαμε μεχρι και θηκη με σχεδιο απο πινακα του βαν γκογκ starry night και σε εξευτελιστικη τιμη γυρω στα 3.5 ευρώ.

 

Για αναβαθμιση καταρχας πρεπει να μας πεις απο που θα το αγορασεις απο εδώ wind ή απο ιντερνετικο μαγαζί? Εχει σημασια αναλογως αν θα παρεις απο ελλαδα το U10 ή απο εξω το T00?To U10 που δινει η wind ειναι το ευρωπαικο μοντελο και για αναβαθμιση σε κιτ κατ δεν ξερω αν θα αργησει ή αν δεν θα βγαλει καν. Το T00 το κινεζικο μοντελο αντιθετα εχει παρει ηδη την αναβαθμιση σε κιτ κατ. Εγω το πηρα απο εδω wind και με τη βοηθεια ενος φιλου το μετετρεψε απο U10 σε Τ00 και φοραω τωρα κιτ κατ και το εχω και root να ειναι καλα το παιδι που με βοηθησε με αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Όσο και αν έψαξα (πιστεύω αρκετά) τέτοια επιλογή δεν υπάρχει πουθενά στις ρυθμίσεις.

 

Περιεργο...ειδα και του Ηonor 6 και ειδα οτι υπαρχει...και στα 2 δικα μου εχει...στο Μediapad δεν το ειχε οταν το αγορασα αλλα μετα απο update εμφανιστηκε..

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...