Jump to content

ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΚΑΡΤΑΣ ΤΩΝ 5 ΕΥΡΩ


Guest margarita12
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μιας και 10ευρη δεν βαζω ουτε με σφαιρες,ανακαλυψα οτι ο γερμανος χαιδαριου εχει 5ευρες καρτες. Πηρα 2 για καβαντζα.

Εχουνε καμμια 20αρια ακομα........

Επισεις σου βαζουνε οσο χρονο θελεις απο 5 ευρω και πανω,οποτε problem solved.......:lol:

 

Εκτός αν έχεις πολλά νούμερα δεν βλέπω ποια είναι η διαφορά ανάμεσα σε 2 των 5€ και σε μια των 10€.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 97
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τέλειωσαν και από την Πειραιώς οι 5ευρες. Τώρα μόνο από το mycosmote και φυσικά από τα καταστήματα.

 

Την περασμένη βδομάδα, ένα πρωινό για αρκετές ώρες υπήρχε τεχνικό πρόβλημα στο any value (στην εφαρμογή που χρησιμοποιούν τα καταστήματα για ανανεώσεις χρόνου). Τις ώρες αυτές δεν υπήρχε η δυνατότητα να κάνεις ανανέωση σε κατάστημα. Το πιθανότερο είναι να συνέβη λόγω φόρτου χρήσης. Ένα δείγμα για το τι θα συμβαίνει αρκετά συχνά στο μέλλον γιατί καλώς ή κακώς θα πλακώσει πολύς κόσμος στα καταστήματα για μια κάρτα...

Link to comment
Share on other sites

Τέλειωσαν και από την Πειραιώς οι 5ευρες. Τώρα μόνο από το mycosmote και φυσικά από τα καταστήματα.

 

Την περασμένη βδομάδα, ένα πρωινό για αρκετές ώρες υπήρχε τεχνικό πρόβλημα στο any value (στην εφαρμογή που χρησιμοποιούν τα καταστήματα για ανανεώσεις χρόνου). Τις ώρες αυτές δεν υπήρχε η δυνατότητα να κάνεις ανανέωση σε κατάστημα. Το πιθανότερο είναι να συνέβη λόγω φόρτου χρήσης. Ένα δείγμα για το τι θα συμβαίνει αρκετά συχνά στο μέλλον γιατί καλώς ή κακώς θα πλακώσει πολύς κόσμος στα καταστήματα για μια κάρτα...

 

Το κακό είναι ότι τα καταστηματα δουλεύουν ώρες καταστημάτων,ενω με τις κάρτες μπορούσες να τις βρεις παντού ότι ώρα και να ήταν όπου και να είσουν.Πχ εγώ το κοντινότερο κατάστημα (wind συγκεκριμένα ) το έχω στα 60 χλμ απόσταση.Το μινι μαρκετ όμως είναι στα 20 μέτρα.Με 10€ δεν μπορώ να βάλω 2 φορές το πακέτο των 5€ που θέλω,θα πρέπει να βάλω 15 .

Link to comment
Share on other sites

Το κακό είναι ότι τα καταστηματα δουλεύουν ώρες καταστημάτων,ενω με τις κάρτες μπορούσες να τις βρεις παντού ότι ώρα και να ήταν όπου και να είσουν.Πχ εγώ το κοντινότερο κατάστημα (wind συγκεκριμένα ) το έχω στα 60 χλμ απόσταση.Το μινι μαρκετ όμως είναι στα 20 μέτρα.Με 10€ δεν μπορώ να βάλω 2 φορές το πακέτο των 5€ που θέλω,θα πρέπει να βάλω 15 .

 

Ναι, όντως υπάρχουν αρκετές μικρές πόλεις (για επαρχία δεν το συζητώ) που δεν υπάρχουν καταστήματα και οι κάτοικοι θα αναγκαστούν να βάλουν 10Ε από περίπτερο αν χρειαστούν. Απο κει και πέρα, κάρτα οι περισσότεροι μια φορά το μήνα χρειαζόμαστε. Μπορούμε λοιπόν να βάλουμε μονάδες οποιαδήποτε στιγμή μέσα στο μήνα βρεθούμε κοντά σε κατάστημα κι ας μην είναι η ημέρα που λήγει το πακέτο. Υπάρχουν λύσεις, άλλωστε υπάρχει και το mycosmote. Το κύριο πρόβλημα έτσι όπως το βλέπω εγώ είναι αν χρειαστείς κάρτα οπωσδήποτε (αν πήγε μείον και δεν μπορείς να στείλεις μήνυμα) και δεν υπάρχει κοντινό κατάστημα ή δεν είναι ανοιχτό. Τότε αναγκαστικά θα πάρεις από περίπτερο 10Ε.

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο στη Κοσμοτέ, κι άλλο βήμα πίσω, πόσο πιο πίσω να πάει πια. Έχει χάρη που όλοι έχουν whatsup και αναγκάστηκα να μεταφέρω τον αριθμό μου πριν τρία χρόνια.

 

Αλλά ξέχασα, "Τα πάντα γίνονται εύκολα κι εμείς πιο δυνατοί!"

 

Έμεινε να κόψουν τα εμμετικά σλόγκαν και τις γυφτοδιαφημίσεις που σκέφτηκαν διάφοροι φραγκάτοι γέροι γιατί νομίζουν οτι έχουν απήχηση στη νεολαία και ότι τους εκφράζουν.

Link to comment
Share on other sites

Παντως αν εισαι χρηστης ομιλιας και ιντερνετ για να ενεργοποιησεις πακετο 200 λεπτων προς ολους και ενα ιντερνετ της προκοπης (5 ευρω) πρεπει να βαλεις απο 15 ευρω και ανω γιατι αν βαλεις 10 δεν φτανουν να τα ενεργοποιησεις!
Link to comment
Share on other sites

Παντως αν εισαι χρηστης ομιλιας και ιντερνετ για να ενεργοποιησεις πακετο 200 λεπτων προς ολους και ενα ιντερνετ της προκοπης (5 ευρω) πρεπει να βαλεις απο 15 ευρω και ανω γιατι αν βαλεις 10 δεν φτανουν να τα ενεργοποιησεις!

 

Εγω φοβάμαι ότι θα αλλάξουν και τα πακέτα,νομίζω ότι θα ακριβύνουν για να σε κάνουν να βάζεις μεγάλες κάρτες (άνω των 10€)

Link to comment
Share on other sites

Εγω φοβάμαι ότι θα αλλάξουν και τα πακέτα,νομίζω ότι θα ακριβύνουν για να σε κάνουν να βάζεις μεγάλες κάρτες (άνω των 10€)

 

Πολύ πιθανό. Όσο βλέπουν λιγότερες συνδέσεις να γίνονται, τόσο θα χτυπάνε την καρτοκινητή. Και η κατάργηση της 5αρας χτύπημα είναι. Πολύς κόσμος που θα έβαζε 5Ε, θα αναγκαστεί κάποια στιγμή να βάλει 10.

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικα,σημερα εβαλα 5ευρη στον γερμανο χαιδαριου,πηρα αποδειξη,καμμια αλλη χρεωση στρογγυλο 5 ευρω,και μετα απο λιγο ηρθε και το reload it :lol:

Τουλαχιστον οι κατοικοι αστικων κεντρων δεν πρεπει να γκρινιαζουμε.Ισως παμε λιγα μετρα παραπανω,αλλα αυτο ισως μας κανει πιο συνετους τελικα εναντια στην καταχρηση μοναδων.......

Edited by isolove

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικα,σημερα εβαλα 5ευρη στον γερμανο χαιδαριου,πηρα αποδειξη,καμμια αλλη χρεωση στρογγυλο 5 ευρω,και μετα απο λιγο ηρθε και το reload it :lol:

Τουλαχιστον οι κατοικοι αστικων κεντρων δεν πρεπει να γκρινιαζουμε.Ισως παμε λιγα μετρα παραπανω,αλλα αυτο ισως μας κανει πιο συνετους τελικα εναντια στην καταχρηση μοναδων.......

 

Ναι, είναι γνωστό ότι σε κατάστημα κοσμοτέ μπορείς να βάλεις ό,τι ποσό θέλεις....εδώ και πολλά χρόνια μάλιστα! Αν φτάσαμε στο 2014 για να το μάθουμε, μάλλον καλά μας έκαναν!

Link to comment
Share on other sites

Οταν ο μισθος ηταν 1000 ευρω ειχαμε καρτα 5 ευρω τωρα που εγινε ο μισθος 500 ευρω επρεπε κανονικα να εχουν καρτα 2,5 ευρω οχι 10.
SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Εκτός αν έχεις πολλά νούμερα δεν βλέπω ποια είναι η διαφορά ανάμεσα σε 2 των 5€ και σε μια των 10€.

 

Oπως γραφω,πηρα 2 για καβαντζα.......

Βαζω την μια κανω reload πχ για μια εβδομαδα 60 λεπτα...............

Νext week την επομενη με νεο reload it....

Mε την 10ευρη θα εχεις μονο για μια εβδομαδα.................

 

----- προσθήκη μηνύματος 55 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι, είναι γνωστό ότι σε κατάστημα κοσμοτέ μπορείς να βάλεις ό,τι ποσό θέλεις....εδώ και πολλά χρόνια μάλιστα! Αν φτάσαμε στο 2014 για να το μάθουμε, μάλλον καλά μας έκαναν!

 

λογικο να μην το ξερω αφου επερνα καρτες οπουδηποτε εκτος απο τα κατασηματα τους.......

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Και εγω σημερα σε 2 περιπτερα ζητησα 5αρα και εφαγα πορτα..εβαλα 10αρα αναγκαστικα γιατι ειναι δευτερα απογευμα και ολα ειναι κλειστα...να λοιπον που στηριζονται....
Link to comment
Share on other sites

Αν παω στη βοντα , θα μου ανανεωσουν μια πενταευρη;

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι, είναι γνωστό ότι σε κατάστημα κοσμοτέ μπορείς να βάλεις ό,τι ποσό θέλεις....εδώ και πολλά χρόνια μάλιστα! Αν φτάσαμε στο 2014 για να το μάθουμε, μάλλον καλά μας έκαναν!

 

Οταν βαλεις σε καταστημα cosmote 5 ευρω μπαινουν 5ευρω η 4.5ευρω οπως στο περιπτερο??

Link to comment
Share on other sites

Οσα χρήματα και να βάλεις απο όπου κα να τα βάλεις θα σου αφαιρεί το Φ.Π.Α.

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Με 5Ε μπαίνουν 4,46, με 6Ε 5,36 ενώ με 10Ε 8,93.

 

Ετσι και αλλιως ενα πακετο ομιλιας και ενα ιντερνετ της προκοπης να εχεις το ετος 2014 δεν σου φτανουν ουτε τα 10.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Guest margarita12
το θέμα είναι να τελειώσουν αυτά και ότι πληρώνεις να σου δίνουν

 

Δυστυχως στην ελλαδα θα φορολογησουν σε λιγο και τον αερα που αναπνεουμε...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Υπάρχει πάντως δυνατότητα ανανεωσης 5€ σε COSMOTE και χωρίς να πάς στον Γερμανό, μέσω MyCosmote και πληρωμή με πιστωτική κάρτα..
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πάντως δυνατότητα ανανεωσης 5€ σε COSMOTE και χωρίς να πάς στον Γερμανό, μέσω MyCosmote και πληρωμή με πιστωτική κάρτα..

 

Ή χρεωστική. Είναι γνωστό πλέον νομίζω σε όσους θέλουν να βάζουν 5Ε.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...