Jump to content

ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΚΑΡΤΑΣ ΤΩΝ 5 ΕΥΡΩ


Guest margarita12
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σημερα προσπαθησα να αγορασω καρτα ανανεωσης cosmote των 5 ευρω,σε 5 περιπτερα στο Συνταγμα ολοι μου ειπαν οτι απο 1 Ιουλιου καταργηθηκε η πενταρα καρτα και πωλουν απο 10 ευρω και πανω! Ισχυει; Αν ναι,και στις 3 εταιριες; Ειναι αν ισχυει μια κινηση που αποσκοπει σε αυξηση εσοδων;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 97
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αλήθεια βρε παιδιά προς τι ο λόγος να ακυρώσουν την cosmokarta τον 5 ευρώ..?

 

margarita12 παντός μπορείς να μπεις σε 1 κατάστημα γερμανος και να ζητήσεις από κάποιον υπάλληλο να σου βάλει με το κομπιούτερ cosmokarta των 6 ευρώ στο κινητό σου....βεβαίως 1 ευρώ έχει μεγάλη αξία,αλλά αν κόψουν της κάρτες των 5 ευρώ,μόνο ο γερμένος μας έμεινε στα 6 ευρώ...

Link to comment
Share on other sites

Guest margarita12
Αλήθεια βρε παιδιά προς τι ο λόγος να ακυρώσουν την cosmokarta τον 5 ευρώ..?

 

margarita12 παντός μπορείς να μπεις σε 1 κατάστημα γερμανος και να ζητήσεις από κάποιον υπάλληλο να σου βάλει με το κομπιούτερ cosmokarta των 6 ευρώ στο κινητό σου....βεβαίως 1 ευρώ έχει μεγάλη αξία,αλλά αν κόψουν της κάρτες των 5 ευρώ,μόνο ο γερμένος μας έμεινε στα 6 ευρώ...

 

Σε ευχαριστω πολυ! Υπ οψιν οτι στα περιπτερα δεν πωλουσαν φυσικες καρτες,σου εδιναν αποκομα μεσω μηχανηματος,μηπως οι εταιριες μηχανηματων συμφωνησαν ατυπα να πωλουν απο 10€ και πανω; το μεσημερακι θα ψαξω αν υπαρχουν χαρτινες καρτες ανανεωσης,αν δεν βρω τοτε μαλλον τις απεσυραν.Αν παντως οι εταιριες με μηχανηματα ανανεωσης το εκαναν επειδη εχουν επεκταθει πλεον μιας ολα σχεδον τα περιπτερα δινουν καρτες μονο απο μηχανημα ειναι μεγαλη ντροπη,τετοιες εποχες να γινονται αυτα! Αν οι εταιριες κινητης ειναι αμετοχες πρεπει να κατακλυσουν την αγορα με 5αρες καρτες για να ισορροπησουν την κατασταση και για να βαλουν οι πονηροι μυαλο...

Link to comment
Share on other sites

"ανακοινώθηκε" και αλλού...τα μηχανάκια θα δίνουν 5ευρες κάρτες (μάλλον/προφανώς)...όχι τις χάρτινες όμως που θα σταματήσουν.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πάντως εγώ όποτε χρειάζομαι κάρτα,πηγαίνω μόνο στον στον γερμανο βάζω 6 ευρώ,και με το φ,π,α μου μένουν και κάποια ψιλά και ενεργοποιώ άνετα κάποιο από τα πακέτο του whatups..αν χρειαστεί να ενεργοποιήσω πχ 2 πακέτα στο whatups με 11 ευρώ ,η 12 καθάριζα για ένα μηνά,,,,άλλα τώρα με το φοιτητ πακέτο F2G και με 6 ευρώ κάνεις παπάδες λέμε,σκέφτομαι σοβαρά να βάλω στην άκρη την cosmokartaa!!!
Link to comment
Share on other sites

Guest margarita12
"ανακοινώθηκε" και αλλού...τα μηχανάκια θα δίνουν 5ευρες κάρτες (μάλλον/προφανώς)...όχι τις χάρτινες όμως που θα σταματήσουν.

 

Δυστυχως συνταγμα καισαριανη ζωγραφου που ρωτησα ολοι οσοι ειχαν μηχανακια μου απαντησαν οτι απο 1 ιουλιου καταργηθηκαν τα 5 ευρω, απο 10 ευρω και πανω πλεον,οποτε για τα μηχανακια δυστυχως ξεκαθαρισε

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ! Υπ οψιν οτι στα περιπτερα δεν πωλουσαν φυσικες καρτες,σου εδιναν αποκομα μεσω μηχανηματος,μηπως οι εταιριες μηχανηματων συμφωνησαν ατυπα να πωλουν απο 10€ και πανω; το μεσημερακι θα ψαξω αν υπαρχουν χαρτινες καρτες ανανεωσης,αν δεν βρω τοτε μαλλον τις απεσυραν.Αν παντως οι εταιριες με μηχανηματα ανανεωσης το εκαναν επειδη εχουν επεκταθει πλεον μιας ολα σχεδον τα περιπτερα δινουν καρτες μονο απο μηχανημα ειναι μεγαλη ντροπη,τετοιες εποχες να γινονται αυτα! Αν οι εταιριες κινητης ειναι αμετοχες πρεπει να κατακλυσουν την αγορα με 5αρες καρτες για να ισορροπησουν την κατασταση και για να βαλουν οι πονηροι μυαλο...

 

Όχι απλά δεν είναι αμέτοχες. Η κατάργηση των καρτών 5Ε ήταν απόφαση των εταιριών cosmote & vodafone (δεν ξέρω αν ακολούθησε η wind) και κανενός άλλου.

Link to comment
Share on other sites

Guest margarita12
Όχι απλά δεν είναι αμέτοχες. Η κατάργηση των καρτών 5Ε ήταν απόφαση των εταιριών cosmote & vodafone (δεν ξέρω αν ακολούθησε η wind) και κανενός άλλου.

 

Καταλαβα....

Link to comment
Share on other sites

Guest margarita12
και τιθεται τώρα και ενα σοβαρό ερώτημα . Εμεις τι θα κάνουμε σαν απάντηση στην καρτελ-πολιτική τους;

 

Mαλλον τιποτα! Το γνωριζουν και για αυτο κανουν αυτες τις αλχημιες! Εχουμε εξαρτηθει απο τα κινητα και οι εταιριες το γνωριζουν! Ξερουν οτι δεν μπορουμε να τους μποικοταρουμε γιατι ειμαστε εξαρτημενοι πλεον! Αν διαφωνει καποιος,ας αναρωτηθει: μπορει να μεινει μια εβδομαδα με κλειστο κινητο και να παιρνει τηλ με τηλεκαρτα; αν βρει τηλεφωνο βεβαια γιατι τα εχουν σχεδον ξηλωσει μετα την επικρατηση του κινητου...

Link to comment
Share on other sites

Μια απ' τις πιο απαράδεκτες κινήσεις κατά τη γνώμη μου αν ισχύει όντως και δεν είναι κάτι προσωρινό..
Link to comment
Share on other sites

Guest margarita12
Μια απ' τις πιο απαράδεκτες κινήσεις κατά τη γνώμη μου αν ισχύει όντως και δεν είναι κάτι προσωρινό..

 

Ειναι οριστικο! Δεν αναιρειται...

Link to comment
Share on other sites

αρα ειναι καιρος να μειωσουμε την χρηση κινητου και μεχρι να το εξαφανισουμε τελειως.

Ενα οχι και τοσο αναγκαιο μεσο ,

που οικονομικά ειναι απαγορευτικο να το χρησιμοποιουμε.

Ας στειλουμε και αυτη την πολυτελεια εκει που της αξίζει στα χρόνια της ανεμελιάς .

Τωρα υπαρχει ΚΡΙΣΗ, και αν δεν θελουν να το καταλαβουν οι εταιριες ας το καταλαβουμε εμείς τουλαχιστον μιας που η τσεπη ειναι δική μας...

Link to comment
Share on other sites

Guest margarita12
QSL wifi ξερεις ποτε θα συμβει αυτο; οταν οι γονεις παψουν να αγοραζουν και να χαρτζηλικωνουν τα ανηλικα με κινητα και καρτες,αυτοι ειναι υπαιτειοι για τον εθισμο των 13 χρονων,στερηθηκαν πολλα και απλοχερα τα μοιραζουν.... θεωρεις πιθανον να συμβει αυτο; απιθανο
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα βρέθηκα και γω προ εκπλήξεως... πήγα να αγοράσω 5ευρη στην κοσμοτε και μου λένε καταργήθηκε... πάω σε άλλον πάλι τα ίδια... ρωτάω και για την βονταφον και μου λεει πως και εκεί καταργήθηκαν οι 5ευρες .. ΑΜΑΝ λεω με τα καρτελ που μπλέξαμε!!! Απόλυτα σύμφωνος μου λέει... και σκάω 10ευρω... ένω με 5ευρω αγόραζα κάρτα βονταφον και με τα 4 ευρω ενεργοποιούσα το φοιτητικό με τα 1000' προς όλα τα δίκτυα.. Το κυρίως θέμα όμως είναι τι κάνουμε! Αν δω ότι η WIND-Q δεν ακολουθούν την ίδια πολιτική τότε το γυρνάω εκεί!

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ουτε μεσω τραπεζικου λογαριασμου βγαζει επιλογη(πειραιως-βονταφον) για αγορα 5 € καρτας....

 

Εντιτ:για cosmote wind βγαζει 5€ ως επιλογη ποσου ανανεωσης....

Edited by venoos

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

αρα ειναι καιρος να μειωσουμε την χρηση κινητου και μεχρι να το εξαφανισουμε τελειως.

Ενα οχι και τοσο αναγκαιο μεσο ,

που οικονομικά ειναι απαγορευτικο να το χρησιμοποιουμε.

Ας στειλουμε και αυτη την πολυτελεια εκει που της αξίζει στα χρόνια της ανεμελιάς .

Τωρα υπαρχει ΚΡΙΣΗ, και αν δεν θελουν να το καταλαβουν οι εταιριες ας το καταλαβουμε εμείς τουλαχιστον μιας που η τσεπη ειναι δική μας...

 

Και τόσο καιρό δεν μπορουσες να το κανεις μονος σου;Επρεπε να καταργηθει η καρτα των 5€ για να κάνεις ολα αυτα που λες;

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Η μόνη "διαμαρτυρία" είναι να πηγαίνουμε στα καταστήματα για ανανέωση 5 ευρώ. Έτσι αντί να ασχολούνται με σοβαρότερες δουλειές που θα τους αποφέρουν περισσότερα χρήματα, θα ασχολούνται με τις 5 ευρες ανανεώσεις. Βέβαια, όλα αυτά μέχρι να μας κόψουν και την ανανέωση από κατάστημα!
Link to comment
Share on other sites

Guest margarita12
Και τόσο καιρό δεν μπορουσες να το κανεις μονος σου;Επρεπε να καταργηθει η καρτα των 5€ για να κάνεις ολα αυτα που λες;

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

Για ολα δεν υπαρχει ενα αιτιο που σε κανει να πεις φτανει πια; πιθανον αυτο να τον εκανε να αρπαξει με ολη αυτη την κοροιδια....

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σήμερα βρέθηκα και γω προ εκπλήξεως... πήγα να αγοράσω 5ευρη στην κοσμοτε και μου λένε καταργήθηκε... πάω σε άλλον πάλι τα ίδια... ρωτάω και για την βονταφον και μου λεει πως και εκεί καταργήθηκαν οι 5ευρες .. ΑΜΑΝ λεω με τα καρτελ που μπλέξαμε!!! Απόλυτα σύμφωνος μου λέει... και σκάω 10ευρω... ένω με 5ευρω αγόραζα κάρτα βονταφον και με τα 4 ευρω ενεργοποιούσα το φοιτητικό με τα 1000' προς όλα τα δίκτυα.. Το κυρίως θέμα όμως είναι τι κάνουμε! Αν δω ότι η WIND-Q δεν ακολουθούν την ίδια πολιτική τότε το γυρνάω εκεί!

 

Στα ΕΛΤΑ εχουν ακομα στοκ με πενταρες καρτες πηρα COSMOTE και vodafone

Link to comment
Share on other sites

Για ολα δεν υπαρχει ενα αιτιο που σε κανει να πεις φτανει πια; πιθανον αυτο να τον εκανε να αρπαξει με ολη αυτη την κοροιδια....

 

 

Συγνώμη αλλά εμένα μου φάνηκε άκρως υποκριτικό.Σιγά το μεγάλο και σημαντικό γεγονός που θα κάνει να πούμε όχι στα κινητά κλπ κλπ

Υπήρχαν παρόμοιες αντιδράσεις όταν μπήκε ο φόρος κινητής στα καρτοκινητά;Πληρώνεις 10€ και λαμβάνεις 8,90€.Αυτό δεν είναι κοροϊδία;

Link to comment
Share on other sites

Πολύ κακό για το τίποτα... Έτσι και αλλιώς τα 5 ευρώ δε φτάνανε για κανένα πρόγραμμα. Ήθελες πάντα ένα 5ευρο ακόμα.
Link to comment
Share on other sites

Πολύ κακό για το τίποτα... Έτσι και αλλιώς τα 5 ευρώ δε φτάνανε για κανένα πρόγραμμα. Ήθελες πάντα ένα 5ευρο ακόμα.

 

Ειμαι φοιτητης, το οποιο σημαινε 600 λεπτα @CU + ιντερνετ, αν θυμαμαι καλα (στην βοντα τουλαχιστον)+ 4€ 1000 προς ολους

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

είναι υποκριτικό εκ μερους μου, το να αγανακτω για το οτι σε καιρους κρισης ,οι τιμες αντι να πεφτουν αυξανονται ;

κοροιδια ειναι και ο φορος 12% που λες οπως και ενα σωρο αναιτιοι φοροι και τέλη.

Αυτο όμως σημαινει οτι πρεπει με ολοενα και λιγοτερα χρηματα :( ,να πληρωνουμε ολοενα και περισσοτερο :mad: ;;

Link to comment
Share on other sites

Guest margarita12
Πολύ κακό για το τίποτα... Έτσι και αλλιώς τα 5 ευρώ δε φτάνανε για κανένα πρόγραμμα. Ήθελες πάντα ένα 5ευρο ακόμα.

 

Εγω με 2 αριθμους 1 ευρωλεπτο το λεπτο μιλουσα 5-6 ωρες ανα αριθμο και με δυο αριθμους που εχω μιλουσα με δυο πενταρες καρτες με τεσσερις αριθμους πανω απο 10 ωρες! Τωρα; αν ειναι να πληρωνω 20 ευρω για δυο καρτες καλυτερα να βαλω καρτοσυμβολαιο με 1500 λεπτα σε COSMOTE,για αυτο το εκαναν....

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Συγνώμη αλλά εμένα μου φάνηκε άκρως υποκριτικό.Σιγά το μεγάλο και σημαντικό γεγονός που θα κάνει να πούμε όχι στα κινητά κλπ κλπ

Υπήρχαν παρόμοιες αντιδράσεις όταν μπήκε ο φόρος κινητής στα καρτοκινητά;Πληρώνεις 10€ και λαμβάνεις 8,90€.Αυτό δεν είναι κοροϊδία;

 

Υπηρξαν αντιδρασεις για το φορο αλλα και για τα τελη συνδρομητων στα συμβολαια,επειδη ομως η COSMOTE πχ στο what's up με καθε ανανεωση εδινε bonus ολα καλα,μολις περασε ο καιρος και ολα ξεχαστηκαν και κοπηκαν τα bonus δεν ξερω καποιον που να την κοπανισε απο το what's up και να ψαχτει για αλλου,φταιμε και εμεις!

 

----- προσθήκη μηνύματος 87 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

είναι υποκριτικό εκ μερους μου, το να αγανακτω για το οτι σε καιρους κρισης ,οι τιμες αντι να πεφτουν αυξανονται ;

κοροιδια ειναι και ο φορος 12% που λες οπως και ενα σωρο αναιτιοι φοροι και τέλη.

Αυτο όμως σημαινει οτι πρεπει με ολοενα και λιγοτερα χρηματα :( ,να πληρωνουμε ολοενα και περισσοτερο :mad: ;;

 

Σωστος ο παικτης!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στα ΕΛΤΑ υπαρχουν ακομα 5αρες και απο τα τρια δικτυα

Link to comment
Share on other sites

Η δυναμη μας ειναι η αποχη.Αλλα ο Ελληναρας θα παρει 10 καρτες μαζεμενες για να απεργησει 10 μερες απο αγορα καρτων.

Ειμαι 3 χρονια ανεργος και επερνα μια 5αρα whats-up στις 7-10 μερες και με το reload it την εβγαζα ζαχαρη........

Πονταρουνε οτι θα κανεις 2-3 τηλεφωνα και θα σου καταπιουνε τις μοναδες οταν ξερεις οτι εχεις 9 ευρω μοναδες.

Ειναι ξεφτιλισμενες οι κολοεταιριες,αποδειξη οτι οτι κανει η μια κανει και η αλλη.Εκατομμυρια ευρω ξοδευουνε σε ΨΕΥΤΙΚΕΣ διαφημισεις για πχ το νεο δυκτιο wind ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΙΑΝΕΙ ΠΟΥΘΕΝΑ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΜΟΥ.......

Αν θα μπορουσε να οργανωθει εστω μια μερικη παυση αγορας καρτων.........

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πολύ κακό για το τίποτα... Έτσι και αλλιώς τα 5 ευρώ δε φτάνανε για κανένα πρόγραμμα. Ήθελες πάντα ένα 5ευρο ακόμα.

 

Παντα ειχες ενα υπολοιπο απο προηγουμενη καρτα που σε συμπληρωνε για να παρεις ενα προγραμμα.

Το βλεπω στην κοπελα μου που βαζει προγραμματα 600 λεπτα ομιλιας σε whats up

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...