Jump to content

[Επίσημο] Nokia N80


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιζουν εφαρμογες ή παιχνιδια σε αναλυση 240x320 στο Ν80?

 

αυτο που κατεργησε η ΝΟΚΙΑ την αναλυση του Ν80, σημαινει οτι δεν θα ξαναβγουν εφαρμογες σε αυτην ή απλα οτι θα παιζουν στο Ν80 σε αλλη αναλυση????

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιζουν εφαρμογες ή παιχνιδια σε αναλυση 240x320 στο Ν80?

 

αυτο που κατεργησε η ΝΟΚΙΑ την αναλυση του Ν80, σημαινει οτι δεν θα ξαναβγουν εφαρμογες σε αυτην ή απλα οτι θα παιζουν στο Ν80 σε αλλη αναλυση????

σημαινει οτι δε θα ξαναβγαλει η νοκια κινητο με αναλυση 352x416. εφαρμογες θα βγαινουν για οσο κυκλοφορουν και πουλανε τα κινητα.. :)

Link to comment
Share on other sites

σημαινει οτι δε θα ξαναβγαλει η νοκια κινητο με αναλυση 352x416. εφαρμογες θα βγαινουν για οσο κυκλοφορουν και πουλανε τα κινητα.. :)

 

παιζουν εφαρμογες ή παιχνιδια σε αναλυση 240x320 στο Ν80?

Link to comment
Share on other sites

Στην πρωτη σελιδα του θεματος γραφει οτι γινεται φορματ πατωντας *#7370#. Δηλαδη με αυτο τον τροπο το κινητο θα ειναι οπως οταν το αγορασα μονο που θα λειπει το lifeblog κ το antivirus (εννοειται κ οτι εχω βαλει εγω!!) σωστα??
Link to comment
Share on other sites

Στην πρωτη σελιδα του θεματος γραφει οτι γινεται φορματ πατωντας *#7370#. Δηλαδη με αυτο τον τροπο το κινητο θα ειναι οπως οταν το αγορασα μονο που θα λειπει το lifeblog κ το antivirus (εννοειται κ οτι εχω βαλει εγω!!) σωστα??

 

θα χαθουμε ολα θα ειναι σαν να το πηρες πρωτη μερα.

βγαλε και την καρτα μνημης οταν το κανεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πατώντας το *#7370# σου επαναφέρει το κιν στην αρχική κατάσταση του μετα το πέρασμα του τελευταίου σου firmware.

 

Εβγαλα κι εγώ την κάρτα μνήμης και πάτησα *#7370# και μετά την επανεκκίνηση έβαλ ατην κάρτα και τώρα την αναγνωρίζει μια χαρά. Υποψιάζομαι ότι ο τύπος που μου έκανε την αναβάθμιση δεν είχε βγάλει την κάρτα μνήμης όταν το έκανε και γι'αυτό είχε φάει κόλλημα.

 

Τέλος πάντων, τώρα μου μένει να δουλέψω τα ακουστικά. Διάβασα σε ένα ξένο forum ότι αν αλλάξεις το code του κινητού μέσω του NSS σε ένα για N80Internet Edition μετα το Nokia Software Update σου κάνει αναβάθμιση κανονικά σε Internet edition. Ισχύει? Πόσο "επικίνδυνο" είναι να αλλάξει κανείς τον code σε InternetEdition? Please ας μου πει κάποιος αν αξίζει να διακινδυνέψω, γιατί τα άτιμα τα ακουστικά δεν ήταν και φθηνα!!!

 

Thanks guys!!!!

... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

με το *#7370# σβηνει τα παντα απο τη μνημη τηλεφωνου αλλα το firmware παραμενει το τελευταιο που ειχες.
Link to comment
Share on other sites

Με συγχωρείτε παιδιά αλλά μήπως κανείς σας γνωρίζει πιο είναι το

N80 Typ RM-91 με δείκτη sar 0,48?Είναι η μαύρη έκδοση?Με ενδιαφέρει να αγοράσω το n80 με το μικρό σαρ.

Link to comment
Share on other sites

Με συγχωρείτε παιδιά αλλά μήπως κανείς σας γνωρίζει πιο είναι το

N80 Typ RM-91 με δείκτη sar 0,48?Είναι η μαύρη έκδοση?Με ενδιαφέρει να αγοράσω το n80 με το μικρό σαρ.

νομιζω το RM-92 ερχεται στην Ευρωπη, αλλα κι αυτο χαμηλο εχει, μονο 0,68 :)

 

ps: δεν εχει να κανει με το χρωμα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω την βοήθεια σας.:O

Θέλω να πουλήσω το κινητό μου, που μπορώ να βάλω μια αγγελία? Εννοώ φόρουμ, site κ.τ.λ. που να ενδιαφέρονται για τέτοιου είδους αγορές.

 

Υ.Γ. Παρακαλώ τους Mods να μην θεωρηθεί ύποπτο το ποστ… :cry:

NOKIA N80
Link to comment
Share on other sites

ma fisika boreis na valeis mia agelia sto myphone!

oso gia ton filo me ta pexnidia ego ta pio polla pu vazo ine se analisi 320 ke pezun mia hara!

i am back at last .....

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb

Link to comment
Share on other sites

Μπα δεν παίζει όυτε με φορματ. Την βάζω και για ένα λεπτό την βρίσκει. Εκανα φορμάτ αλλα μετά μου λέει ότι "Κάρτα μνήμης αφαιρέθηκε" και εξαφανίζονται τα στοιχεία της. Δεν είναι φυσιολογικό να μην την δέχεται πλέον γιατί μέχρι πριν την αναβάθμιση έπαιζε κανονικά. Δεν πρέπει να σε προειδοποιούν για αυτά τα πράγματα από τη Νοκια??? Γιατί όχι απλά δεν δούλεψανε τα ακουστικά που ο τεχνικός μου έλεγε "Φυσικά και θα παίζουν", αλλά τώρα δεν παίζει και η κάρτα. Απαράδεκτο!!!!!

 

Να τoλμήσω να ρωτήσω ποιος είναι ο πιο ανόδυνος και έυκολος τρόπος να κάνω αναβάθμιση στε Internet edition?? Αν υπάρχουν κάποια λινκς που θα με βοηηθούσαν θα ήμουν υπόχρεος???

 

ΥΓ. Υπάρχει τρόπος να επαναφέρω το παλίο μου firmware???

Gia na epanafereis to palio firmware uparxei to NSU.

http://209.85.165.104/search?q=cache:e0Mbbvgzu1AJ:www.nokia.com/A4176089+Nokia+software+updater&hl=el&ct=clnk&cd=1&gl=gr auto einai to link gia na to katevaseis.Mono to NSU.

Gia anavathmisi se ie na pas se ena nokia club.To pio grigoro kai eukolo.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Electronic Computing Systems

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω την βοήθεια σας.:O

Θέλω να πουλήσω το κινητό μου, που μπορώ να βάλω μια αγγελία? Εννοώ φόρουμ, site κ.τ.λ. που να ενδιαφέρονται για τέτοιου είδους αγορές.

 

Υ.Γ. Παρακαλώ τους Mods να μην θεωρηθεί ύποπτο το ποστ… :cry:

 

Σχετικα με την επιπλεον δυνατοτητα των αγγελιων για τα ενεργα και μονιμα μελη του myphone ,διαβαζεις αυτο:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=55736

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Πήγα στη νόκια και μου είπαν ότι δεν μπορούν να μου αναβαθμίσουν σε Ν80IE. Και καλά ότι είναι διαφορετικό και δεν θα δουλευει και τέτοια.

 

Η κάρτα δουλέυει πλέον όπως προανέφερα. Τώρα απλά θέλω να δώ μήπως κάνω αναβάθμιση σε N80IE για να πάιζουν τα HS-69.

... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

Πήγα στη νόκια και μου είπαν ότι δεν μπορούν να μου αναβαθμίσουν σε Ν80IE. Και καλά ότι είναι διαφορετικό και δεν θα δουλευει και τέτοια.

 

Η κάρτα δουλέυει πλέον όπως προανέφερα. Τώρα απλά θέλω να δώ μήπως κάνω αναβάθμιση σε N80IE για να πάιζουν τα HS-69.

Egw to ekana N80ie se nokia club.Giati to nsu mou evgaze mono tin ...042.Ida kai pws ginetai.Se 1 wra me eixan etoimo.Entaksei,to nokia club auto vevaia to exei suggenis mou kai oute apodeiksi edwsa oute plirwsa kati.Mou tis kanoun dwrean tis anavathmiseis.A!Na min ksexasw na pw oti,opoios kanei to kinito anavathmisi oxi se nokia club,automatos xanei tin egguisi.Auto isxuei mexri twra.Omws ta pragmata mallon tha allaksoun apo ti stigmi pou ta kainouria pc suites exoun enswmatwmeno to NSU.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Electronic Computing Systems

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Πριν λίγες μέρες έγινα κάτοχος ενός ν80.

Θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορεί να λειτουργήσει το gps (μέσω task manager)

με πληροφορίες από τις κυψέλες του δικτύου κινητής τηλεφωνίας (ΤΙΜ) ή αν χρειάζεται απαραίτητα επιπλέον συσκευή να συνδεθεί με το τηλέφωνο.

Το λογισμικό μέσα φαίνεται να δίνει και τις δύο επιλογές( bluetooth gps ή network based). Επίσης κάποια λύση για επαναλαμβανόμενο ξυπνητήρι?

Αα και το τελευταίο ..από που θα ξεκλειδώσω το task manager?

Ευχαριστώ και συγγνώμη για τον αριθμό των ερωτήσεων

Link to comment
Share on other sites

Μονο για το ξυπνητηρι μπορω να σου πω.

Βαλε μια υπενθυμιση στο ημερολογιο με συγκεκριμενη ωρα και ειδοποιηση με ηχο και επελεξε να ειναι για καθε μερα.

Ετσι καθε μερα θα βαραει ιδια ωρα.

Υπαρχουν βεβαια και εφαρμογες,μονο που δεν τις ξερω και θα στις πει καποιος αλλος συμφορουμιτης.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Παδια καλησπερα,

Θα ηθελα να βαλω GPS στο N80,τι πρεπει να προμηθευτω οσο αφορα το hardware κομματι? Εχω την καρτα μνημης απ την μανα του (128MB) που φανταζομαι οτι δεν επαρκει για να περασω καποιο GPS Software και να το εγκαταστησω εκει.

Τι μου προτεινετε να παρω και απο που?

Επισης αν μπορουσατε να μου πειτε πανω κατω τιμη.

 

Ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν βεβαια και εφαρμογες,μονο που δεν τις ξερω και θα στις πει καποιος αλλος συμφορουμιτης.

 

Λοιπόν, ψάξε για το Ηandy Αlarm

http://www.handango.com/include/pictures/52579/handy_alarm_n90_eng_ani.gif

* Set up an alarm once, for next 24 hours, daily, weekly, or workdays;

* Use as many alarms as you need at once;

* Define what days of the week are working ones for workdays alarm;

* Choose your favorite tone and sound volume for alarms;

* Make a text note to any alarm;

* Use alarm even when your smartphone is in silent mode

 

 

Για εφαρμογές όμως ρωτάμε εδώ ;)

Link to comment
Share on other sites

Egw to ekana N80ie se nokia club.Giati to nsu mou evgaze mono tin ...042.Ida kai pws ginetai.Se 1 wra me eixan etoimo.Entaksei,to nokia club auto vevaia to exei suggenis mou kai oute apodeiksi edwsa oute plirwsa kati.Mou tis kanoun dwrean tis anavathmiseis.A!Na min ksexasw na pw oti,opoios kanei to kinito anavathmisi oxi se nokia club,automatos xanei tin egguisi.Auto isxuei mexri twra.Omws ta pragmata mallon tha allaksoun apo ti stigmi pou ta kainouria pc suites exoun enswmatwmeno to NSU.

 

Λοιπόν άλλαξα το product code σε ένα αντίστοιχο N80IE με το NSS και έκανα update μέσω NSU μετά και τώρα έχω N80IE. Τα ακουστικά HS-69 δουλεύουν τέλεια πλέον αλλά η miniSD μου δεν παίζει πλέον!!!! Τι να κάνουμε δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα!!!!

 

Να ρωτήσω έχει αγοράσει κανείς miniSD 2GB της Νοκια και να έχει κάνει update σε Ν80ΙΕ και να του δουλεύει κανονικά??????

... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν άλλαξα το product code σε ένα αντίστοιχο N80IE με το NSS και έκανα update μέσω NSU μετά και τώρα έχω N80IE. Τα ακουστικά HS-69 δουλεύουν τέλεια πλέον αλλά η miniSD μου δεν παίζει πλέον!!!! Τι να κάνουμε δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα!!!!

 

Να ρωτήσω έχει αγοράσει κανείς miniSD 2GB της Νοκια και να έχει κάνει update σε Ν80ΙΕ και να του δουλεύει κανονικά??????

 

 

Ειχες πει σε προηγουμενο post οτι μολις εκανες φορματ το Ν80 πριν το κανεις ΙΕ η καρτα λειτουργησε..δοκιμασε να ξανακανεις φορματ τωρα που ειναι ΙΕ..ποτε δεν ξερεις;)

 

Καλημέρα. Πριν λίγες μέρες έγινα κάτοχος ενός ν80.

Θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορεί να λειτουργήσει το gps (μέσω task manager)

με πληροφορίες από τις κυψέλες του δικτύου κινητής τηλεφωνίας (ΤΙΜ) ή αν χρειάζεται απαραίτητα επιπλέον συσκευή να συνδεθεί με το τηλέφωνο.

Το λογισμικό μέσα φαίνεται να δίνει και τις δύο επιλογές( bluetooth gps ή network based). Επίσης κάποια λύση για επαναλαμβανόμενο ξυπνητήρι?

Αα και το τελευταίο ..από που θα ξεκλειδώσω το task manager?

Ευχαριστώ και συγγνώμη για τον αριθμό των ερωτήσεων

 

Νομιζω οτι το gps μπορει να λειτουργησει μονο με επιπλεον συσκευη που θα συνδεσεις στο Ν80 μεσω bluetooth..για να δεις την κρυμμενη εφαρμογη του gps εγκατεστησε το Best Taskman(ζητα τη βοηθεια του γουγλη να το βρεις);) κ στις επιλογες πατα ενεργοποιηση κρυμμενων εφαρμογων..τωρα περισσοτερη βοηθεια δεν ξερω να σου δωσω:)

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι, ξέρει κανείς γιατί ενώ με την προηγούμενη έκδοση μπορούσα να στείλω sms, μετά την αναβάθμιση σε 4.0632.0.38 δε μπορώ με τίποτα;

Το κέντορ μηνυμάτων το έλεγξα και είναι σωστό. Διάβασα και το post ενός άλλου παιδιού που είχε το ίδιο πρόβλημα με Ν73, αλλά δε του απάντησε κανείς.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

Ειχες πει σε προηγουμενο post οτι μολις εκανες φορματ το Ν80 πριν το κανεις ΙΕ η καρτα λειτουργησε..δοκιμασε να ξανακανεις φορματ τωρα που ειναι ΙΕ..ποτε δεν ξερεις

 

Εχω κάνει 18 εκατομμύρια φορματ στην καρτα αλλά συνεχίζει να την απορρίπτει!!! Έχει κανείς Ν80 που να το έχει κάνει Ν80ΙΕ και να χρησιμοποιεί κάρτα 2 GB??? Ποιας εταιρίας είναι, γιατί σκέφτομαι να πάω να πάρω καινούρια και θέλω να είμαι σίγουρος ότι 8α την δεχθεί? Της Νοκια από ότι έχω ψάξει δεν έχουν έρθει ακόμα στην Ελλάδα.

 

ΥΓ. Υπενθυμίζω ότι εγώ έχω μία Sandisk. Έχει κανέις παρόμοιο πρόβλημα???

... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

Εχω κάνει 18 εκατομμύρια φορματ στην καρτα αλλά συνεχίζει να την απορρίπτει!!! Έχει κανείς Ν80 που να το έχει κάνει Ν80ΙΕ και να χρησιμοποιεί κάρτα 2 GB??? Ποιας εταιρίας είναι, γιατί σκέφτομαι να πάω να πάρω καινούρια και θέλω να είμαι σίγουρος ότι 8α την δεχθεί? Της Νοκια από ότι έχω ψάξει δεν έχουν έρθει ακόμα στην Ελλάδα.

 

ΥΓ. Υπενθυμίζω ότι εγώ έχω μία Sandisk. Έχει κανέις παρόμοιο πρόβλημα???

Και εγώ SanDisk 2GB από το eBay έχω και δεν έχει κανένα απολύτος πρόβλημα!

Link to comment
Share on other sites

δε δοκιμάζεις να ξαναπεράσεις το firmware χωρίς την κάρτα μέσα στο τηλέφωνο..??
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...