Jump to content

Όργανα γυμναστικής - Γυμναστική κατ'οίκον


paschalia
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ πάρα πολύ που ασχολείστε με το θέμα μου!

Έχω άλλη μία απορία τώρα!Όσα μοντέλα είδα είτε Kettler είτε άλλης εταιρείας Ευρωπαϊκής όλα σχεδόν κατασκευάζονται στην Κίνα ή στην Ταϊβάν. Ο παραπάνω διάδρομος της Intersport έχει προέλευση Ελβετία αλλά κατασκευή στην Κίνα οπότε αν χρειαστώ ανταλλακτικά κι έχει κλείσει το εργοστάσιο στην Κίνα δεν είναι υποχρεωμένη από Ελβετία να με εξυπηρετήσουν? Και ποιά μοντέλα τελικά κατασκευάζονται Ευρώπη? Ακόμα και η Kettler τα κατασκευάζει στην Ταϊβάν!

 

κεττλερ εχει γερμανικα και κινεζικα. ξερω τι σου λεω.

ο γερμανικος ο διαδρομος μπορει να κανει πχ 2500Ε και ο αντιστοιχος απο κινα τα μισα λεφτα.

δες ομως τι ραουλα εχει ο γερμανικος και τι ταπητα, και δες ο κινεζικος.

σε αυτη την περιπτωση ειναι οτι πληρωνεις , παιρνεις.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 75
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αυτή η πρσοφορά http://www.bbclub.gr/fitness/gr/products.php?action=view&cat=3&id=553 πως σας φαίνεται?

γενικά υπάρχει κάποια μαρτυρία για την τεχνική υποστήριξη της axxon?

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Λοιπόν πήγα σήμερα στο INTERSPORT και είδα τον διάδρομο ENERGETICS POWER RUN 9.0 HRC τον οποίο έχει σε προσφορά και θέλω τη γνώμη σας για τα χαρακτηριστικά του:

Ισχύς ηλεκτρικού μοτέρ 2,25Ηρ

Μέγιστη ισχύς 3,25Ηρ

Μέγιστη ταχύτητα 16km/h

Προσαρμογή κλίσης ως 12%

Αντικραδασμικός

Διαστάσεις ιμάντα 130x45cm

Μέγιστο βάρος χρήστη 120kg

Μέτρηση χρόνου,απόστασης,ταχύτητας,καύσης θερμίδων,καρδ.παλμών

Προέλευση:Ελβετία και Κατασκευή:Κίνα

Εγγύηση:3 χρόνια

ενδιαφέρομαι κι εγώ για τον συγκεκριμένο διάδρομο

από τα όσα διάβασα παραπάνω φαίνεται να ανταποκρίνεται στα χαρακτηριστικά που "πρέπει" να έχει ένας διάδρομος

όσως αφορά την εγγύηση μου είπαν από τα Intersport ότι επειδή είναι μοντέλο που κατασκευάζεται για την αλυσίδα τους μόνο αναλαμβάνουν οι ίδιοι πλήρως την επισκευή σε περίπτωση βλάβης, είτε στο σπίτι αν είναι κάτι απλό, είτε το παίρνουν με δικό τους μέσω και το φέρνουν πίσω.

για κατόχους κινητού samsung ένα widget εορτολόγιο
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Επειδή ενδιαφέρομαι αυτή την περίοδο να αγοράσω ένα διάδρομο για το σπίτι, είδα κι εγώ την προσφορά της Intersport η οποία κατά τα φαινόμενα είναι δελεαστική.

 

Από την άλλη, πήγα και είδα από κοντά το διάδρομο NEREAS της εταιρίας Active Line o οποίος φαίνεται να έχει λίγο υποδέεστερα χαρακτηριστικά, αλλά από την άλλη να δίνει και 10 χρόνια εγγύηση σε όλα τα μέρη μέσω της αντιπροσωπείας στην Ελλάδα (Diamond Fitness).

 

Πολύ μπέρδεμα και άκρη δε βλέπω (και φανταστείτε ότι δεν έχω προλάβει ακόμα να πάω και σε άλλα καταστήματα για να δω τι παίζει). Εσείς θα αγοράζατε ένα διάδρομο από ένα κατάστημα όχι αμιγώς με όργανα γυμναστικής ή θα προτιμούσατε τους experts; (Εννοείται πως αν κάποιος έχει ήδη το διάδρομο Energetics της Intersport είναι ευπρόσδεκτος να βοθήσει).

seventh_heaven

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ενδιαφέρομαι αυτή την περίοδο να αγοράσω ένα διάδρομο για το σπίτι, είδα κι εγώ την προσφορά της Intersport η οποία κατά τα φαινόμενα είναι δελεαστική.

 

Από την άλλη, πήγα και είδα από κοντά το διάδρομο NEREAS της εταιρίας Active Line o οποίος φαίνεται να έχει λίγο υποδέεστερα χαρακτηριστικά, αλλά από την άλλη να δίνει και 10 χρόνια εγγύηση σε όλα τα μέρη μέσω της αντιπροσωπείας στην Ελλάδα (Diamond Fitness).

 

Πολύ μπέρδεμα και άκρη δε βλέπω (και φανταστείτε ότι δεν έχω προλάβει ακόμα να πάω και σε άλλα καταστήματα για να δω τι παίζει). Εσείς θα αγοράζατε ένα διάδρομο από ένα κατάστημα όχι αμιγώς με όργανα γυμναστικής ή θα προτιμούσατε τους experts; (Εννοείται πως αν κάποιος έχει ήδη το διάδρομο Energetics της Intersport είναι ευπρόσδεκτος να βοθήσει).

κορυφη διαδρομοι ειναι της kettler, εχω και ξερω. να ειναι ομως γερμανικος και οχι κινεζικος.

Link to comment
Share on other sites

Ποιο μοντέλο της Kettler έχεις; Γενικά για Kettler έχω ακούσει κι από αλλού.

 

Καμιά γνώμη για τους διαδρόμους της Nordictrack ή της Proform που φέρνουν τα X-treme stores; Πήγα και είδα από κοντά κάποια μοντέλα και μου έκαναν καλή εντύπωση...

seventh_heaven

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ποιο μοντέλο της Kettler έχεις; Γενικά για Kettler έχω ακούσει κι από αλλού.

 

Καμιά γνώμη για τους διαδρόμους της Nordictrack ή της Proform που φέρνουν τα X-treme stores; Πήγα και είδα από κοντά κάποια μοντέλα και μου έκαναν καλή εντύπωση...

 

τον marathon. πολυ καλος αντικραδασμικος ταπητας.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Γεια σε όλο το φορουμ. Θα ήθελα να ρωτήσω παιδιά , αν ξερει κάποιος να με βοηθήσει, πού μπορώ να βρώ ένα πάτωμα(όχι ιμάντα) από έναν διάδρομο γυμναστικής alpine mi 310.Τον έχω δύο χρόνια και από τη χρήση έχει φαγωθεί το πάτωμα(κάτω απ΄τον περιστρεφόμενο ιμάντα). Υπ΄όψιν ότι βρίσκομαι στην επαρχία και εδώ δεν μπορώ να βρώ τίποτα. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλο το φορουμ. Θα ήθελα να ρωτήσω παιδιά , αν ξερει κάποιος να με βοηθήσει, πού μπορώ να βρώ ένα πάτωμα(όχι ιμάντα) από έναν διάδρομο γυμναστικής alpine mi 310.Τον έχω δύο χρόνια και από τη χρήση έχει φαγωθεί το πάτωμα(κάτω απ΄τον περιστρεφόμενο ιμάντα). Υπ΄όψιν ότι βρίσκομαι στην επαρχία και εδώ δεν μπορώ να βρώ τίποτα. Ευχαριστώ.

 

παρε το 210-9536512 απο τις 8.30-4.30 η εταιρεια ειναι η κετλερ(Λεος ΑΕ) που τα φερνει . δουλευει εκει η γυναικα μου .

Link to comment
Share on other sites

παρε το 210-9536512 απο τις 8.30-4.30 η εταιρεια ειναι η κετλερ(Λεος ΑΕ) που τα φερνει . δουλευει εκει η γυναικα μου .

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
παιδια γεια σας !!! ειναι και το πρωτο μου θεμα !!! ειμαι 17 χρονων και ψαχνω να βρω καποιο καλο μηχανημα για τους κοιλιακους !!! Σκεφτομαι για το ABFLEX II αλλα δεν ξερω αμα ειναι καλο !! παρακαλω πειτε καμια γνωμη !!!
Link to comment
Share on other sites

Κανε κοιλιακους μονος σου χωρις μηχανηματα.Τσαμπα θα πεταξεις τα λεφτα σου,δεν κανουν τιποτα παραπανω αυτα τα μηχανηματα απο τους κλασσικους κοιλιακους.Αν παλι τους βαριεσαι τους κλασσικους κοιλιακους πιασε μια μπυρα οπως ειπε κι ο απο πανω μου και θα εισαι μια χαρα! :p

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

ειδα στο βιντο που ακολουθει http://www.menslounge.gr/ygeia__fitness/fitness/oi_pio_eukoles_askiseis_koiliakon_ston_kanape_sou.html γενικα ευκολες και καλες ασκησεις και λεω να ξεκινησω και βλεπω...
Link to comment
Share on other sites

ειδα στο βιντο που ακολουθει http://www.menslounge.gr/ygeia__fitness/fitness/oi_pio_eukoles_askiseis_koiliakon_ston_kanape_sou.html γενικα ευκολες και καλες ασκησεις και λεω να ξεκινησω και βλεπω...

Το μηχανημα για κοιλιακους ειναι οντως πεταμενα χρηματα, κανε τις ασκησεις στο βιντεακι 3 φορες και προσεξε την διατροφη σου. Οι κοιλιακοι ειναι πιο πολυ θεμα διατροφης μπορει να κανεις και 1000 κοιλιακους την μερα αλλα αν δεν προσεξεις και την διατροφη δεν θα δεις αποτελσμα.

Link to comment
Share on other sites

Σιγα σιγα να ξεκινησεις και μην βιαστεις να προλαβεις καλοκαιρι και τετοια.Ειναι ευκολο να τραυματιστεις.Ξεκινα με τις βασικες ασκησεις και οταν νιωσεις οτι αντεχεις να κανεις περισσοτερους ή πιο δυσκολες ασκησεις τοτε να κανεις μονο.Πιστεψε με γυμναζομαι αρκετα χρονια και δεν στα λεω επειδη τα διαβασα αλλα επειδη τα εκανα.Λογω μυωπιας καποτε απο τους κοιλιακους εκανα εγχειρηση στο ματι επειδη μια μερα εκανα παρα πολλους κοιλιακους.Δεν το ηξερα κι ημουν κι εγω μικρος...οποτε προσοχη!Καλη αρχη φιλε!

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Ενα οργανο κοιλιακων ειναι πολυ χρησιμο γιατι κουραζεσαι λιγοτερο αλλα εχεις καλυτερα αποτελεσματα. Εχουν τα jumbo ενα πολυ καλο με 15Ε, και καλο θα ηταν να παρεις και ενα υποστρωμα.
Link to comment
Share on other sites

Προτείνω γυμναστήριο.

Χρησιμοποίησε όποιο όργανο θες για ένα μήνα. Μετά πήγαινε ένα μήνα σε ένα γυμναστήριο σε πρόγραμμα για κοιλιακούς (abs). Μόνο έτσι θα καταλάβεις την διαφορά , και πίστεψε με είναι τεράστια....

Όπως αναφέρθηκε και παραπάνω θέλει υπομονή.Μην περιμένεις οπτικά αποτελέσματα σε διάστημα λίγων μηνών.

Καλή εκγύμναση!

αυτό που ΑΓΟΡΑΖΟΥΜΕ ΔΩΡΕΑΝ χρόνο ομιλίας με ξεπερνά @mavri_gazela
Link to comment
Share on other sites

Συνενώθηκε με το «Όργανα γυμναστικής - Γυμναστική κατ'οίκον».

 

Πριν ανοίξουμε ένα θέμα, χρησιμοποιούμε την αναζήτηση.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

το επιλιπτικο κανει δουλεια?

ποση ωρα θελει?

 

το ελειπτικο εννοεις? κανει δουλεια . κανε 20 λεπτα 4 φορες τη βδομαδα. στην αρχη χαλαρα μην πιαστεις.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

σίγουρα ελλειπτικό μπορείς να γυμνάσεις όλο το σώμα και να αποφύγεις και τους τραυματισμούς.

 

παιδια γεια σας !!! ειναι και το πρωτο μου θεμα !!! ειμαι 17 χρονων και ψαχνω να βρω καποιο καλο μηχανημα για τους κοιλιακους !!! Σκεφτομαι για το ABFLEX II αλλα δεν ξερω αμα ειναι καλο !! παρακαλω πειτε καμια γνωμη !!!

 

θα σου πρότεινα είτε της Kettler αυτό με το μετρητή το (7844-600) είτε της body sculpture που έχει και dvd και μετρητή το BB-6000.

Edited by Nikos_s3
Για να προσθέσετε κάτι, χρησιμοποιείτε την ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΗ
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Αμαν αυπνιες εχει ο αποπανω και spamαρει.:lol:

 

Εγω προσωπικα βαριεμαι απιστευτα να πηγαινω μεχρι το γυμναστηριο χειμωνιατικα, οποτε ξαναξεκινησα γυμναστικη σπιτι(μετα απο ενα κενο 6 μηνων που λαπαδιασα:p) και κανω ασκησεις απο διαφορα ολιγολεπτα προγραμματακια στο youtube(κοιλιακους, γοφους και λοιπα) και βαρακια.

Για κοιλιακους δεν χρειαζεστε μηχανημα, εκτος αν εχει καποιος προβλημα με την μεση του.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...