Jump to content

Διαθεσιμότητα και αγορά του LG G2


daospi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν άντεξα το πήρα και γω πριν μερικές ημέρα πριν τελειώσει το απόθεμα από birdphone :D

Είναι απλά θηρίο ! οθονάρα με πολύ ωραία και ζωντανά χρώματα ! καλύτερα από super amoled :)

καθόλου κόλλημα, ρολλάρει σα τρελό !

LG G2 - 16GB - black

*ROM: CloudyG2 v2.2 kit kat

*Kernel: XCeed

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μην αγχωνεσαι κοιτα να χαρεις τη συσκευη. δυσκολα να εχει συμβει κατι τετοιο. θα φαινεται μετα. η μανισιες ζελατινες βγαινουν δυσκολα οπως σου ειπα και εχουν αψογη εφαρμογη.

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω παραγγείλει ακόμα τη συσκευή,σκέφτομαι να την πάρω από digivire αλλά με προβληματίζει η κομμένη ταινία ασφαλείας που έχουν τα κουτιά.
Link to comment
Share on other sites

σε παρα πολλά παιδιά ήρθε έτσι και απο digivire και απο dwi και εμένα συγκεκριμένα. θα σου ελεγα να μην ανησυχεις..ειμαστε πολλοι που πηραμε απο αυτα τα καταστηματα χωρις κανενα παραπονο..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνωντας βρηκα και αυτο το μαγαζι απο Γερμανια http://www.eglobalcentral.de/lg-g2-d802-4g-lte-32go-desimlocke-noir-de.html αλλα δεν ξερω αν στελνει Ελλαδα γνωριζει καποιος κατι γιαυτο ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Ψαχνωντας βρηκα και αυτο το μαγαζι απο Γερμανια http://www.eglobalcentral.de/lg-g2-d802-4g-lte-32go-desimlocke-noir-de.html αλλα δεν ξερω αν στελνει Ελλαδα γνωριζει καποιος κατι γιαυτο ευχαριστω!

 

Η τιμή είνσαι πολύ καλή, αλλά μάλλον στέλνει μόνο Γερμανία.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Η τιμή είνσαι πολύ καλή, αλλά μάλλον στέλνει μόνο Γερμανία.

 

Ναι αυτο βλεπω εχει καλη τιμη και εχω ανθρωπο στην Γερμανια αλλα δεν μπορω να καταλαβω που και πως ψωνιζεις μαλλον θα στειλω την σελιδα στον ξαδερφο μου να μου πει τι και πως

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.Την ευρωπαική ρομ ζήτησες εσύ να σου την περάσουν?Ο φορτιστής που έχει μέσα(χωρίς τον αντάπτορα) για τι πρίζα είναι?Θεωρείς ότι το κιντητό θα μπορούσε να είναι και μεταχειρισμένο?

 

Δεν τους είχα πει να βάλουν κάποια άλλη Rom, αλλά μιας και είχα διαβάσει ότι και σε άλλα παιδιά που το παρήγγειλαν από εκεί τους πέρασαν ευρωπαϊκή ρομ, δεν με ενόχλησε που ήταν ανοιχτό, μιας και όλες οι ζελατίνες ήταν πάνω.

 

Πάντως αν φοβάσαι για την ταινία ασφαλείας, μπορείς να τους πεις να το αφήσουν με την αρχική rom, οπότε λογικά θα το πάρεις σφραγισμένο :-)

 

Ο φορτιστής ήταν για αγγλική πρίζα, και είχαν βάλει τον ανταπτορα μέσα στο πακέτο.

Γιώργος

Ericsson: GA 628 | Nokia: 3210, 6210, 6600 | Sony Ericcson: P990i | HTC: Touch Cruise, Hero, HD7 | Samsung: Galaxy S, Galaxy S II, Galaxy S III, Galaxy S5, Galaxy S7, Galaxy S9+, Galaxy Tab S2, Galaxy S21 Ultra, Galaxy Tab S8+ | Acer: Iconia A500 | ASUS: Nexus 7 (2013) | LG: G2 (32GB)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ τον georgios29 και τον gsir για τις απαντήσεις τους.Κοίταξα το γερμανικό μαγαζί που αναφέρθηκε σε παραπάνω ποστ και ανήκει στο dwi, έμπορο από το ebay(στέλνει απο hong kong), από τον οποίο έχουν αγοράσει πολλοί το κινητό τους σε παρόμοια τιμή(νομίζω ότι έχει αναφερθεί σε προηγούμενη σελίδα ότι το dwi έχει κατάστημα με παρόμοιο όνομα και στην αγγλία).Λογικά οι συσκευές που έχει είναι ασιατικές.
Link to comment
Share on other sites

32άρια παιδια τα πιο πολλά ασιατικά είναι. Εγγυημένα 32αρια ευρωπαϊκά μονο expansys και amazon αν υπάρχουν κι εκεί..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

32άρια παιδια τα πιο πολλά ασιατικά είναι. Εγγυημένα 32αρια ευρωπαϊκά μονο expansys και amazon αν υπάρχουν κι εκεί..

φιλε gsir εσυ εαν δεν κανω λαθος το πειρες απο dwi και ειναι ασιατικο δεν εισαι ευχαριστημενος? γιατι αλλο 400ευρω και αλλο 444 λιρες περιπου 500ευρω ποια ειναι η γνωμη σου 16 ευρωπαικο η 32 ασιατικο γιατι 500 δεν τα δεινω

Link to comment
Share on other sites

φιλε gsir εσυ εαν δεν κανω λαθος το πειρες απο dwi και ειναι ασιατικο δεν εισαι ευχαριστημενος? γιατι αλλο 400ευρω και αλλο 444 λιρες περιπου 500ευρω ποια ειναι η γνωμη σου 16 ευρωπαικο η 32 ασιατικο γιατι 500 δεν τα δεινω

 

Αναλογως φιλε μου εσενα τι σε βολευει...

Οι πιο πολλοι που εχουμε 16αρια..εχεις ελευθερο 10+ GB για εσωτερικο χωρο...

Ειναι καθαρα θεμα δικο σου τι θα επιλεξεις..(εγω προσωπικα ημουν τυχερος , πηρα 16αρι Ελληνικο απο Πλαισιο με 400 ευρω και αποδειξη 599<το πως και το γιατι μη το ψαξεις>)

Sony Ericsson W900,Sony Ericsson P990i , Nokia N95,Sony Ericsson Satio,Iphone 4 ,Samsung Galaxy Note ,Samsung Galaxy Nexus ,Lg Optimus 3D,Samsung Galaxy Note II, Huawei Ascend Mate,LG G, LG G PRO,Samsung Galaxy Note III ,Oneplus One, Huawei Ascend Mate 7,Xiaomi Mi4 ,OnePlus One ,LG G3 ,Iphone 6 Plus ,Samsung Galaxy Note Edge,Samsung Galaxy S6,Samsung Galaxy Note 4 Xiaomi Mi Note Pro
Link to comment
Share on other sites

Αναλογως φιλε μου εσενα τι σε βολευει...

Οι πιο πολλοι που εχουμε 16αρια..εχεις ελευθερο 10+ GB για εσωτερικο χωρο...

Ειναι καθαρα θεμα δικο σου τι θα επιλεξεις..(εγω προσωπικα ημουν τυχερος , Εχω 16αρι Ελληνικο απο Πλαισιο με 400 ευρω)

 

Σιγουρα δικια μου θα ειναι η επιλογη απλα σκεφτομαι οτι εαν ειναι να δοσω 400 για 16ευρωπαικο γιατι να μην δοσω 400 για 32 ασιατικο αυτο ειναι το θεμα μου και ρωταω τον gsir εαν ειναι ευχαριστημενος με το 32αρι ασιατικο(νομιζω οτι εχει) η τελος παντον καποιος που εχει 32αρι ασιατικο ασ μου πει την γνωμη του ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

φιλε gsir εσυ εαν δεν κανω λαθος το πειρες απο dwi και ειναι ασιατικο δεν εισαι ευχαριστημενος? γιατι αλλο 400ευρω και αλλο 444 λιρες περιπου 500ευρω ποια ειναι η γνωμη σου 16 ευρωπαικο η 32 ασιατικο γιατι 500 δεν τα δεινω

 

Ναι ευχαριστημένος είμαι δεν είχα και δεν έχω κανένα θέμα.

Αν σου φτάνουν τα 16 εννοείται προτείνω Ευρωπαϊκό.

Αν όχι προτείνω πρώτα digivire για το μόνο λόγο πως αν χτυπά ξύλο χρειαστείς εγγύηση το κινητό θα πάει Ευρώπη και όχι Κίνα συν ότι ότι Ο dwi δίνει ένα χρόνο εγγύηση ενώ το digivire 2.

Διαφορετικά το dwi ναι το προτείνω..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Ναι ευχαριστημένος είμαι δεν είχα και δεν έχω κανένα θέμα.

Αν σου φτάνουν τα 16 εννοείται προτείνω Ευρωπαϊκό.

Αν όχι προτείνω πρώτα digivire για το μόνο λόγο πως αν χτυπά ξύλο χρειαστείς εγγύηση το κινητό θα πάει Ευρώπη και όχι Κίνα συν ότι ότι Ο dwi δίνει ένα χρόνο εγγύηση ενώ το digivire 2.

Διαφορετικά το dwi ναι το προτείνω..

 

DOA καλύπτουν τα Dwi και digivire?

Link to comment
Share on other sites

Ναι ευχαριστημένος είμαι δεν είχα και δεν έχω κανένα θέμα.

Αν σου φτάνουν τα 16 εννοείται προτείνω Ευρωπαϊκό.

Αν όχι προτείνω πρώτα digivire για το μόνο λόγο πως αν χτυπά ξύλο χρειαστείς εγγύηση το κινητό θα πάει Ευρώπη και όχι Κίνα συν ότι ότι Ο dwi δίνει ένα χρόνο εγγύηση ενώ το digivire 2.

Διαφορετικά το dwi ναι το προτείνω..

σε ευχαριστω φιλε μου εισαι κατατοπιστικοτατος να εισαι καλα!:)

Link to comment
Share on other sites

DOA καλύπτουν τα Dwi και digivire?

 

Για digivire δεν γνωρίζω. Το σίγουρο ειναι πως ένα παιδί από το φόρουμ το έστειλε με πρόβλημα και του έγινε αντικατάσταση με συνοπτικές διαδικασίες..

Από το dwi σε απάντηση που μου έστειλε ο πωλητής, όσων αφορά το doa αλλά και την εγγύηση, μου είπε ότι στέλνει αυτός courier με δικά του έξοδα. Doa έχει για 14 μέρες..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνωντας βρηκα και αυτο το μαγαζι απο Γερμανια http://www.eglobalcentral.de/lg-g2-d802-4g-lte-32go-desimlocke-noir-de.html αλλα δεν ξερω αν στελνει Ελλαδα γνωριζει καποιος κατι γιαυτο ευχαριστω!

 

Φίλε μου εγώ το πήρα από εκεί.. Δεν στέλνει Ελλάδα μόνο UK.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου εγώ το πήρα από εκεί.. Δεν στέλνει Ελλάδα μόνο UK.

μηπως το πειρες απο εδω http://www.eglobaldigitalstore.co.uk/?subcats=Y&type=extended&status=A&pshort=Y&pname=Y&pkeywords=Y&search_performed=Y&match=all&cid=0&q=lg+g2&x=17&y=11&dispatch=products.search

γιατι αυτο ειναι Γερμανια

http://www.eglobalcentral.de/lg-g2-d802-4g-lte-32go-desimlocke-noir-de.html μπορει να ειναι ιδιο μαγαζι αλλα με ενδιαφερει η Γερμανια γιατι εχω συγγενικο προσωπο εκει

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα

 

Σκέφτομαι την αγορά του κινητού κυρίως λόγω μπαταρίας. Το νεξους 4 που έχω τώρα δεν με καλύπτει όσο αφορα αυτό το θέμα και πιθανότατα θα το δώσω και θα προχωρησω για το g2. Έχω βρει αυτό

ό http://www.ebay.com/itm/390673300808

και η τιμή είναι άκρως δελεαστική. Κάποιος που ξέρει καλύτερα, μπορεί να μου πει αν είναι οκ αυτό του λινκ ώστε να προχωρησω σε αγορά; Επίσης κάποιος που έχει εμπειρία με eBay μπορεί να μου πει αν υπάρχει περιπτωση για τελωνείο ή γενικά οποιαδήποτε επιπλέον χρέωση;

 

Τέλος, υπάρχουν τίποτα προβλήματα γενικά με τη συσκευή; Διαβάζω την κουβέντα για το gps και ψιλοπροβληματιστηκα.

 

αν ειναι να παρεις απο ebay παρε απο δω http://www.ebay.com/itm/221285528552?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649 που το εχουμε παρει πολλοί και εχουμε θετικο feedback. κανεις δεν χρεωθηκε τελωνειο

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

αν ειναι να παρεις απο ebay παρε απο δω http://www.ebay.com/itm/221285528552?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649 που το εχουμε παρει πολλοί και εχουμε θετικο feedback. κανεις δεν χρεωθηκε τελωνειο

 

Από ΗΠΑ -ειδικά αν το στείλει με courrier και όχι USPS- είναι 99% σίγουρο ότι θα χρεωθείς εκτελωνισμό...

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Α ωραία. Βασικά αυτό που ποσταρες εσύ gsir είχα δει χτες και δεν το έβρισκα σήμερα. Οπότε προχωραω άφοβα για αγορά Άλο εκεί;
Link to comment
Share on other sites

Από ΗΠΑ -ειδικά αν το στείλει με courrier και όχι USPS- είναι 99% σίγουρο ότι θα χρεωθείς εκτελωνισμό...

 

Hong Kong The Ace οχι HΠΑ

 

Α ωραία. Βασικά αυτό που ποσταρες εσύ gsir είχα δει χτες και δεν το έβρισκα σήμερα. Οπότε προχωραω άφοβα για αγορά Άλο εκεί;

 

απο αυτο που σου ποσταρα, απο dwi δηλαδη στο ebay, για μενα πλεον πας αφοβα απο αποψη τελωνειου. στο στελνει με ems και το δηλωνει δωρο 20δολλαρια. τα περι εγγυησης για ασιατικη συσκευη τα γνωριζεις να φανταστω. αν οχι τσέκαρε το faq του g2

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα καλά, δεν με καλύπτει σε καμια περίπτωση η εγγύηση εδώ και πρεπει να το στείλω έξω; Ή με καλύπτει εφόσον πάρω την έκδοση των 16gb;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...