Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω προσωπικα σκεφτηκα σοβαρα να παρω το s3 και δεν το πηρα λογο μικροτερης οθονης απο το note μου....πλεον το φυσιολογικο μου φαινεται το 5+ και οτιδηποτε πιο κατω απλα δεν με συγκινει...note 2 το επομενο κινητο μου με κλειστα ματια(και το 1 για την γυναικα) :)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Όσο πάντως χαζεύω το note και το note2 πλάι πλάι τόσο πιο πολύ αντιλαμβανομαι ότι θα κάθεται τέλεια στο χέρι το 2 λόγω μειωμενου πλάτους.. Είμαι περίεργος να δω και πως θα φαίνεται φυσικά λόγω αυξημένου μήκους αλλά με τέτοια προκλητικά specs το χαλβαδιαζω άπειρα :p

Επίσης θέλω να δω πως θα είναι και η οθόνη του από άποψη φωτεινότητας

Link to comment
Share on other sites

Όσο πάντως χαζεύω το note και το note2 πλάι πλάι τόσο πιο πολύ αντιλαμβανομαι ότι θα κάθεται τέλεια στο χέρι το 2 λόγω μειωμενου πλάτους.. Είμαι περίεργος να δω και πως θα φαίνεται φυσικά λόγω αυξημένου μήκους αλλά με τέτοια προκλητικά specs το χαλβαδιαζω άπειρα :p

Επίσης θέλω να δω πως θα είναι και η οθόνη του από άποψη φωτεινότητας

Σιγά που θα πήγαινες αλλού :lol:

Έχω κάνει Pre-order το Note απ το Expansys, κ το μόνο που μου την σπάει είναι ότι οι Αγγλοι έχουν ημερομηνία ενώ το Expansys δεν έχει:mad:

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Σιγά που θα πήγαινες αλλού :lol:

Έχω κάνει Pre-order το Note απ το Expansys, κ το μόνο που μου την σπάει είναι ότι οι Αγγλοι έχουν ημερομηνία ενώ το Expansys δεν έχει:mad:

 

Που αλλού να πήγαινα??!! Είναι μονόδρομος! Θα βγάλει λογικά από αύριο λογικά κάνε υπομονή!!

Link to comment
Share on other sites

Όσο πάντως χαζεύω το note και το note2 πλάι πλάι τόσο πιο πολύ αντιλαμβανομαι ότι θα κάθεται τέλεια στο χέρι το 2 λόγω μειωμενου πλάτους.. Είμαι περίεργος να δω και πως θα φαίνεται φυσικά λόγω αυξημένου μήκους αλλά με τέτοια προκλητικά specs το χαλβαδιαζω άπειρα :p

Επίσης θέλω να δω πως θα είναι και η οθόνη του από άποψη φωτεινότητας

 

Αδερφουλι είμαι βέβαιος ότι όπως και εγώ έτσι και εσύ θα το λατρεψεις το απόλυτο...

Το θέμα είναι ποτέ με το καλό βλέπεις να κυκλοφορεί Ευρώπη???

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Σιγά που θα πήγαινες αλλού :lol:

Έχω κάνει Pre-order το Note απ το Expansys, κ το μόνο που μου την σπάει είναι ότι οι Αγγλοι έχουν ημερομηνία ενώ το Expansys δεν έχει:mad:

 

Μην ανησυχεις και το expansys ειναι μεγαλος πελατης της samsung, με 1-2 μερες διαφορα θα το εχουν κι αυτοι (στο note 1 π.χ. το ειχαν day 1).

Clove, handtec,expansys κλπ παιζουν παντα τις ιδιες μερες κυκλοφορια...

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με το One X τρεις μήνες τώρα και με το που είδα το note ii έχω ψηθεί απίστευτα. Το μόνο που με σταματά κάπως είναι το μέγεθος. Το κινητό τώρα είναι άνετο ασχέτως το πως φαίνεται στους γύρω μου. Όσοι είχατε το πρώτο note, σας δυσκόλεψε καθόλου λόγω των 5.3?

 

Πιστεψέ με μετα απο μια εβδομάδα ολα τα υπόλοιπα κινητα θα σου φαίνονται παιχνιδάκια ! Θα το απολαύσεις !

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Όσο πάντως χαζεύω το note και το note2 πλάι πλάι τόσο πιο πολύ αντιλαμβανομαι ότι θα κάθεται τέλεια στο χέρι το 2 λόγω μειωμενου πλάτους.. Είμαι περίεργος να δω και πως θα φαίνεται φυσικά λόγω αυξημένου μήκους αλλά με τέτοια προκλητικά specs το χαλβαδιαζω άπειρα :p

Επίσης θέλω να δω πως θα είναι και η οθόνη του από άποψη φωτεινότητας

 

Είναι πάρα πολύ πιο βολική η 16:9 αναλογία από την 16:10. Θα κάθεται καλύτερα στο χέρι. Από την άλλη όμως και λόγω 5.55", η επάνω αριστερή γωνία (αν το δουλεύεις με το δεξί) θα γίνει ακόμα πιο απρόσιτη...

 

Από την άλλη η άποψη μου Ευθύμη, είναι ότι θα μάθουμε να το δουλεύουμε... Είναι μονόδρομος... :happy:

 

Όσον αφορά την οθόνη θα είναι καλύτερη από άποψη φωτεινότητας σε σχέση με το S3. Από την άλλη εμένα με προβληματίζει η ανάλυση. Έχοντας συνηθίσει με τα One X/S3 θα μου κακοφανεί το μικρότερο ppi. Προσπαθώ να χρυσώσω το χάπι με το RGB... :lol:

Edited by JoeBar
Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά την οθόνη θα είναι καλύτερη από άποψη φωτεινότητας σε σχέση με το S3. Από την άλλη εμένα με προβληματίζει η ανάλυση. Έχοντας συνηθίσει με τα One X/S3 θα μου κακοφανεί το μικρότερο ppi. Προσπαθώ να χρυσώσω το χάπι με το RGB... :lol:

 

Κι εγώ το ίδιο.

Ελπίζω η διάταξη rgb να κάνει δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο νέο για το ποτε θα φτάσει στην ελληνική αγορά; Διάβασα ότι τέλος Σεπτέμβρη θα το έχουν τα ιντερνετικα μαγαζιά.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο νέο για το ποτε θα φτάσει στην ελληνική αγορά; Διάβασα ότι τέλος Σεπτέμβρη θα το έχουν τα ιντερνετικα μαγαζιά.

Εδώ δεν ξέρουμε για το expansys θες κ Ελλάδα εσύ :p

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο νέο για το ποτε θα φτάσει στην ελληνική αγορά; Διάβασα ότι τέλος Σεπτέμβρη θα το έχουν τα ιντερνετικα μαγαζιά.

 

Δυο εβδομαδες αφου γινει το release στις υπολοιπες χωρες. Αν δηλαδη πραγματι υπαρχει stock στις 28, θα το δουμε περι τα μεσα Οκτωβρη...

Link to comment
Share on other sites

Δυο εβδομαδες αφου γινει το release στις υπολοιπες χωρες. Αν δηλαδη πραγματι υπαρχει stock στις 28, θα το δουμε περι τα μεσα Οκτωβρη...

 

το handtec αλλαξε ημερομηνια το πηγε 1η οκτωβριου και το expansys τιποτε ακομη.υποθετω οτι θα παει αρχες οκτωβριου σιγουρα.εχει μιλησει κανεις με expansys?

Edited by nikolasn80

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

το handtec αλλαξε ημερομηνια το πηγε 1η οκτωβριου και το expansys τιποτε ακομη.υποθετω οτι θα παει αρχες οκτωβριου σιγουρα.εχει μιλησει κανεις με expansys?

 

H expansys θα ξερει το πραγματικο αποθεμα που θα στοκαρει 1-2 μερες πριν, οποτε δεν εχει νοημα στην παρουσα φαση να το ψαξουμε...

Link to comment
Share on other sites

το handtec αλλαξε ημερομηνια το πηγε 1η οκτωβριου και το expansys τιποτε ακομη.υποθετω οτι θα παει αρχες οκτωβριου σιγουρα.εχει μιλησει κανεις με expansys?

Σχεδόν καθε μέρα τους παίρνω κ η απάντηση ειναι ίδια (δεν ξέρουμε ακόμα τίποτα):mad:

 

Κανένας ρε παιδιά ? ούτε ενα τόσο δα ποσταρισματακι για Noteli μας :p

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα... Ημουν σημερα σ'ενα γνωστο καταστημα κινητης τηλεφωνιας και με τα πολλα προσπαθουσαν να με πησουν οτι το samsung galaxy sIII ειναι πολυ καλητερο απο το Note 2 το οποιο δεν εχει βγει ακομα... Εχουν stadar στιχεια οτι θα βγει με 4 πυρινο επεξεργαστη και 2 gb ram?? Διοτι το παλικαρι μου ελεγε με συγουρια οτι το sIII ειναι 4 πυρινο ενω το Note 2 θα εχει 2 πυρινο και τρελαθηκα.. Αφου εδω λεει 4 πυρινες... Του αναφερα για το forum και λεει ναι το παρακολουθω
kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα... Ημουν σημερα σ'ενα γνωστο καταστημα κινητης τηλεφωνιας και με τα πολλα προσπαθουσαν να με πησουν οτι το samsung galaxy sIII ειναι πολυ καλητερο απο το Note 2 το οποιο δεν εχει βγει ακομα... Εχουν stadar στιχεια οτι θα βγει με 4 πυρινο επεξεργαστη και 2 gb ram?? Διοτι το παλικαρι μου ελεγε με συγουρια οτι το sIII ειναι 4 πυρινο ενω το Note 2 θα εχει 2 πυρινο και τρελαθηκα.. Αφου εδω λεει 4 πυρινες... Του αναφερα για το forum και λεει ναι το παρακολουθω

 

 

http://m.gsmarena.com/samsung_galaxy_note_ii_n7100-4854.php

 

CPUQuad-core 1.6 GHz Cortex-A9

 

το κακο του τον καιρο να του πεις

 

και παρακολουθει το φορουμ οσο παρακολουθω εγω το φορουμ για το πλεξιμο και τη σταυροβελονια

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

http://m.gsmarena.com/sams...n7100-4854.php

 

CPUQuad-core 1.6 GHz Cortex-A9

 

το κακο του τον καιρο να του πεις

 

και παρακολουθει το φορουμ οσο παρακολουθω εγω το φορουμ για το πλεξιμο και τη σταυροβελονια

ενα καλο που μου εδιξε στο sIII που δεν ξερω προσωπικα οτι θα γινεται στο Note 2 οτι του μιλαει ελλινηκα και ακουει... Πχ του ειπε ξεκλειδωσε και ξεκλειδωσε.. Γνωριζουμε αν θα το εχει?

kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

ενα καλο που μου εδιξε στο sIII που δεν ξερω προσωπικα οτι θα γινεται στο Note 2 οτι του μιλαει ελλινηκα και ακουει... Πχ του ειπε ξεκλειδωσε και ξεκλειδωσε.. Γνωριζουμε αν θα το εχει?

 

απλα για να πουλήσει το ειπε.μολις θα παρει το note 2 τοτε θα λεει το νοτε 2 ειναι καλύτερο

Link to comment
Share on other sites

ενα καλο που μου εδιξε στο sIII που δεν ξερω προσωπικα οτι θα γινεται στο Note 2 οτι του μιλαει ελλινηκα και ακουει... Πχ του ειπε ξεκλειδωσε και ξεκλειδωσε.. Γνωριζουμε αν θα το εχει?

 

Φυσικα δεν το ξέρουμε με σιγουριά αλλά αν έπρεπε να ποντάρω θα έλεγα ότι θα έχει όλα τα features του S3 και φυσικά τα καλούδια του S-pen.. Ακούς εκεί ο άλλος ο άσχετος επέμενε κιόλας ότι θα είναι 2πυρηνο το noteli2!!

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα δεν το ξέρουμε με σιγουριά αλλά αν έπρεπε να ποντάρω θα έλεγα ότι θα έχει όλα τα features του S3 και φυσικά τα καλούδια του S-pen.. Ακούς εκεί ο άλλος ο άσχετος επέμενε κιόλας ότι θα είναι 2πυρηνο το noteli2!!

 

και παρακολουθει και το forum :D:D:D:D:D:D:D:D

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

απλα για να πουλήσει το ειπε.μολις θα παρει το note 2 τοτε θα λεει το νοτε 2 ειναι καλύτερο

Το πιστευω αδελφε μου μα του το ειπα κιολας του λεω το Note 2 τωρα θα κυκλοφορισει δεν γινεται να βγαλουν κατι χειροτερο απο το sIII που εχει κυκλοφορισει εδω και 3 μηνες ( αν δεν κανω λαθος )... Μουγκα φυσικα ;) Του το ειπα ξεκαθαρα οταν εχεις το Note δεν πας σε κατι αλλο ειναι ιεροσιλια.. Ολα ειναι μικρα κατσε και θα δεις οταν θα βγει το 2 τι εχει να γινει παταγος... Ε ενταξη μου λεει δεν εχει και μικρη οθονη το sIII οχι του λεω αλλα σαν το Note δεν ειναι... Αυτο που λες ηθελε να πουλησει

kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη για το offtopic αλλά νευριάζω με τους πωλητές που εσκεμμένα λένε ψέματα με σκοπό να πουλήσουν. Δηλαδή άμα λένε τέτοια πράγματα στον φίλο που ξέρει 5 πράγματα φαντάζομαι τι παπατζες θα λένε στον κάθε καημένο που θέλει να αγοράσει ένα smartphone.
Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη για το offtopic αλλά νευριάζω με τους πωλητές που εσκεμμένα λένε ψέματα με σκοπό να πουλήσουν. Δηλαδή άμα λένε τέτοια πράγματα στον φίλο που ξέρει 5 πράγματα φαντάζομαι τι παπατζες θα λένε στον κάθε καημένο που θέλει να αγοράσει ένα smartphone.

Φιλε μου και φαντασου εγω δεν γνωριζω σχεδον τιποτα ολα απο εδω μεσα και απο αλλα παιδια ενημερωνομαι... Για σκεψου να παει καποιος που γνωριζει πολλα περισσοτερα απο μενα τι ξεφτηλα εχει να φαει... Αnyway ολα καλα ας βγει με το καλο το θυριο και ολα τα αλλα θα φανουν με το καιρο ;)

kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω η Samsung να δώσει τα sources σε καμία βδομάδα όπως έκανε και με το s3 για να έχουμε root/cwm άμεσα.

 

Θα το πάρω, τέλος :D

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...