Jump to content

Όργανα γυμναστικής - Γυμναστική κατ'οίκον


paschalia
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 75
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγω έχω ένα διάδρομο και ένα πολυμηχάνημα. Αυτό με τα βάρη, τις τροχαλίες, πως διαολο το λένε...

Μ$@#$#@... Μου έχουν στοιχίσει διπλά στα ξεσκονόπανα. :p

Link to comment
Share on other sites

Ένα που είναι σαν στεπ αλλά γυρίζουν στο πλάι τα πόδια και έχει και κάτι σαν ελατήρια (?) για τα χέρια.Twister νομίζω λέγεται. :)
http://www.eppforum.org/gkr41/eye2.pngΤα μάτια καθρέφτες και φως της ψυχής..
Link to comment
Share on other sites

εχω παρει το AB KING PRO απο το telemarketing....

το πηρα για την πλακα μου αλλα αποδειχτηκε εξαιρετικο!

γρηγορα αποτελεσματα χωρις ιδιαιτερη κουραση;)

THE POWER OF FOUR

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

εχω παρει το AB KING PRO απο το telemarketing....

το πηρα για την πλακα μου αλλα αποδειχτηκε εξαιρετικο!

γρηγορα αποτελεσματα χωρις ιδιαιτερη κουραση;)

 

Πρεπει να ειναι αρκετα καλο για τους κοιλιακους αυτο αν δεν κανω λαθος.

http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ένας διάδρομος είναι στα σχέδια μου εδώ και καιρό. Απλά πρέπει να πάω να τον πάρω κάποια στιγμή :p
I didn't know I was looking for love, until I found it
Link to comment
Share on other sites

Κατι μικρο, φτηνο και αποτελεσματικο. Μονοζυγο πορτας για αντρες, σκοινακι για γυναικες. Διαδρομο να παρεις αν εχεις μεγαλο σπιτι, πολλα λεφτα και χρειαζεσαι κρεμαστρα για τα μπουφαν σου.
Link to comment
Share on other sites

Κατι μικρο, φτηνο και αποτελεσματικο. Μονοζυγο πορτας για αντρες, σκοινακι για γυναικες. Διαδρομο να παρεις αν εχεις μεγαλο σπιτι, πολλα λεφτα και χρειαζεσαι κρεμαστρα για τα μπουφαν σου.

 

Μα κάνω διάδρομο καθημερινά στο γυμναστήριο, οπότε δεν τίθεται θέμα αχρήστευσης. 'Οσο για τα άλλα δύο, δεν υπάρχει πρόβλημα.

 

Το σκοινάκι επιβαρύνει πολύ τα γόνατα.

I didn't know I was looking for love, until I found it
Link to comment
Share on other sites

Μα κάνω διάδρομο καθημερινά στο γυμναστήριο, οπότε δεν τίθεται θέμα αχρήστευσης. 'Οσο για τα άλλα δύο, δεν υπάρχει πρόβλημα.

 

Το σκοινάκι επιβαρύνει πολύ τα γόνατα.

 

Καταρχην απαντησα στον/ην δημιουργο του θεματος - αν απαντουσα σε σενα θα εκανα quote. Το λεω διευκρινιστικα, εννοειται οτι δεν ενοχληθηκα που απαντησες. Και προφανως, δεν χρειαζεται να απολογηθεις σε κανενα που πηρες διαδρομο :lol: αν αυτο σε βολευει, καλα εκανες.

 

Η επιβαρυνση παντως, ειναι σχετικη. Ουσιαστικα πηδηματακια κανεις, και αν το δουλεψεις λιγακι μαθαινεις και καποιες παραλλαγες. Σαν να κανεις αερομπικ ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην απαντησα στον/ην δημιουργο του θεματος - αν απαντουσα σε σενα θα εκανα . Το λεω διευκρινιστικα, εννοειται οτι δεν ενοχληθηκα που απαντησες. Και προφανως, δεν χρειαζεται να απολογηθεις σε κανενα που πηρες διαδρομο :lol: αν αυτο σε βολευει, καλα εκανες.

 

Η επιβαρυνση παντως, ειναι σχετικη. Ουσιαστικα πηδηματακια κανεις, και αν το δουλεψεις λιγακι μαθαινεις και καποιες παραλλαγες. Σαν να κανεις αερομπικ ειναι.

 

Υπέθεσα πως παρέληψες να μου κάνεις quote. :lol:

 

Διάδρομο δεν έχω πάρει, αλλά το έχω στο πρόγραμμα. Όσο για το σκοινάκι, αγόρασα ένα ηλεκτρονικό, αλλά όταν το συζήτησα με το φίλο μου, που είναι γυμναστής, μου είπε ότι θέλει πολύ προσοχή, καθώς τα πηδηματάκια επιβαρύνουν τα γόνατα. :worry:

I didn't know I was looking for love, until I found it
Link to comment
Share on other sites

που μπορώ να βρώ έναν διάδρομο φτηνό?

ηλεκτρονικό όμως όχι εκείνον που τον πάς εσύ με τα πόδια!:) Μου χε δώσει ένας φίλος για ένα διάστημα έναν που τον σέρνεις εσύ με τα πόδια και βασικά αυτό μόνο γυμναστική δεν ήταν, κόπιαζες τόσο που το ονόμαζες άνετα κάτι σαν βασανιστήριο!

Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να ειναι αρκετα καλο για τους κοιλιακους αυτο αν δεν κανω λαθος.

 

δεν κανεις λαθος;)

Σε αυτο "ειδικευεται" αυτο το οργανο!

γυμναζεις ευκολα και κυριως ξεκουραστα τους κοιλιακους...

THE POWER OF FOUR

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω τίποτα αλλά αρκετοί φίλοι μου έχουν βαράκια.Για εμένα μια μπάλα του μπάσκετ και καλή παρέα αρκεί για να παίξουμε αρκεί!

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε κατι βαρακια στο σπιτι καθως και ενα στατικο ποδηλατο.

Το ποδηλατο δεν εχω παραπονο, βολευει πολυ, ειναι κοντα στην εξωπορτα για να ριχνουμε τα παλτα επανω.:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχουμε κατι βαρακια στο σπιτι καθως και ενα στατικο ποδηλατο.

Το ποδηλατο δεν εχω παραπονο, βολευει πολυ, ειναι κοντα στην εξωπορτα για να ριχνουμε τα παλτα επανω.:p

 

Όλα τα ποδήλατα έτσι καταλήγουν (ναι είχαμε και εμείς ένα :lol: )

 

Βαράκια είναι καλά και δε πιάνουν πολύ χώρο.

 

Βέβαια το καλύτερο είναι τρέξιμο/μπασκετάκι με κανά φίλο βέβαια..

 

εχω παρει το AB KING PRO απο το telemarketing....

το πηρα για την πλακα μου αλλα αποδειχτηκε εξαιρετικο!

γρηγορα αποτελεσματα χωρις ιδιαιτερη κουραση

 

Είδες αποτελέσματα; Νόμιζα ότι όλα αυτά ήταν π@@ιές :P

Link to comment
Share on other sites

TO Καλυτερο 200 καμψεις την ημερα 5 με 6 φορες την εβδομαδα και 5 10αρια μονοζυγο. με αυτα ειμαι tubano

Το καλυτερο ειναι να καταταγουμε στους πεζοναυτες.:lol:

Μεταξυ διαδρομου , στεπερ κ ποδηλατου τι ειναι καλυτερο ?

Εγω θα διαλεγα διαδρομο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εχω παρει το AB KING PRO απο το telemarketing....

το πηρα για την πλακα μου αλλα αποδειχτηκε εξαιρετικο!

γρηγορα αποτελεσματα χωρις ιδιαιτερη κουραση;)

 

Πράγματι βλέπεις αποτέλεσμα(το είχε και η μητέρα μου) αλλά δεν ενδείκνυται η χρήση του από νεαρά άτομα(δεν ξέρω γιατί , αλλά στις οδηγίες έτσι έλεγε)

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι βλέπεις αποτέλεσμα(το είχε και η μητέρα μου) αλλά δεν ενδείκνυται η χρήση του από νεαρά άτομα(δεν ξέρω γιατί , αλλά στις οδηγίες έτσι έλεγε)
Περίεργο αυτό. Για ποιο λόγο; :confused:
Link to comment
Share on other sites

Περίεργο αυτό. Για ποιο λόγο; :confused:

 

Ίσως προκαλεί πόνους στη μέση ή σε κάποιο άλλο σημείο του σώματος.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
καλημέρα παιδιά. θα θελα αν ξέρει/ έχει κάποιος καποιό καλο πρόγραμμα εκγύμνασης να μου πρότεινε. Εχω προσβαση σε εξοπλισμένο χώρο κ απλα θα ήθελα ένα πρόγραμμα για να κάνω . έχω κάνει πολυ παλιά γυμναστική, πάνε 10 χρόνια τώρα. αυτό που με ενδιαφέρει είναι για γράμμωση σε ΟΛΟ το σώμα ( οχι μόνο κορμό κ χέρια), να διώξω το σωσίβιο από τη κοιλιά αλλά και καρδιαγγειακή άσκηση( διάδρομο, ποδήλατο) ωστέ μέσα στην εβδομάδα να τα εναλλάσω. είμαι ασχετος τελείως θα μπορούσα να πώ. για κιλά καμιά 3-5 θέλω να χάσω. αν υπάρχει κανένας που ξέρει κ μπορεί να με βοηθήσει ασ κάνει το κόπο να με συμβουλέψει.:worry:
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Παντως εγω κανω ποδηλατο (οχι στατικο!) και εχω βρει την υγεια μου. Δεν μπορω να κανω γυμναστικη μεσα στους τεσσερις τοιχους του σπιτιου μου. Με το ποδηλατο μπορεις να γνωρισεις πολυ ομορφους τοπους αλλα και να θαυμασεις πανεμορφα τοπια. Δοκιμαστε το και δεν θα χασετε!
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...