Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εμένα αυτό μου είπαν και καθυστερησε η φορητότητα μου από cosmote συμβολαιο σε cu. Εγώ δεν ακυρωσα την φορητοτητα και έγινε σε 25 ημέρες συνολικά.

 

25 ημέρες θεωρείται σύντομα; Έχω ακούσει για 2 μήνες διαδικασία :down:

Link to comment
Share on other sites

Ε δεν θεωρείται και σύντομο. Απλα για το ιστορικό το οποιο δεν ξέρω αν έχει και καμια σημασία αλλα το λέω για τα "πρακτικά" η cosmote είχε εγκρίνει την φορητότητα και μου είχαν αναφέρει το συστημικό πρόβλημα από την Vodafone λέγοντας μου ότι το αν ήταν να γινει συμβόλαιο θα ήταν πιο γρηγορο... Εγώ επέμεινα να συνεχιστεί η διαδικασία!

Η φορητότητα έγινε την μερα που πλήρωσα τον λογαριασμό μου σε κατάστημα Γερμανός. Κατά μεγάλο ποσοστό το θεωρώ τυχαίο αλλα με παραξενευσε ότι μετά από 10 λεπτά από την έξοδο μου από το κατάστημα και αφού έχω περιμένει τόσες μέρες,με παίρνει ο υπάλληλος από την Vodafone που ειχε κανει την διαδικασία και μου λέει ότι θα την πραγματοποιήσει εκείνη την στιγμή και ότι το σύστημα ξεκολησε... !

Link to comment
Share on other sites

παιδια η δικη μου ολοκληρωθηκε χθες λιγο μετα που ποσταρησα εδω :ninja:

το απογευμα μιλησα με ενα γνωστο που ειναι στη vodafone και μου ειπε οτι το προβλημα ειναι μονο στα καρτοκινητα και σε καθε καταστημα κολανε 5-10 αιτησεις το μηνα και ολοκληρονονται μετα απο 15 20 μερες

παντως το επομενο που θα κανω φορητοτητα μολις γινει η αιτηση θα αρχισω τα τηλεφωνα στην εξυπηρετηση πελατων και μυνηματα στο fb απ οτι καταλαβα πιανει

Link to comment
Share on other sites

παιδια η δικη μου ολοκληρωθηκε χθες λιγο μετα που ποσταρησα εδω :ninja:

το απογευμα μιλησα με ενα γνωστο που ειναι στη vodafone και μου ειπε οτι το προβλημα ειναι μονο στα καρτοκινητα και σε καθε καταστημα κολανε 5-10 αιτησεις το μηνα και ολοκληρονονται μετα απο 15 20 μερες

παντως το επομενο που θα κανω φορητοτητα μολις γινει η αιτηση θα αρχισω τα τηλεφωνα στην εξυπηρετηση πελατων και μυνηματα στο fb απ οτι καταλαβα πιανει

 

Κανεις φορητητητα και δεν γινεται σε 3 μερες? Καταγελλια με τον αριθμο της αιτησης φορητοτητας με ολα τα στοιχεια στην ΕΕΤΤ ενα απλο mail στην εταιρεια οτι εχεις προχωρησει σε καταγελλια συμφωνα με την παραγ 3 της ΕΕΤΤ και ολα βρισκουν τον δρομο τους.

 

Παραγραφος ε. Καθορίζεται διαδικασία αποζημίωσης για καθυστέρηση μεταφοράς και καταχρηστική μεταφορά αριθμών

Οι συνδρομητές αποκτούν δικαίωμα αποζημίωσης σε περίπτωση που:

η καθυστέρηση υλοποίησης της φορητότητας, με ευθύνη του παρόχου, υπερβαίνει τις 3 εργάσιμες ημέρες.

η φορητότητα υλοποιηθεί χωρίς τη συγκατάθεσή τους ή παρά την εμπρόθεσμη υποβολή της αίτησης ακύρωσης, καθώς και στις περιπτώσεις διακοπής της σύνδεσης/υπηρεσίας, κατά τη μεταφορά, για διάστημα που υπερβαίνει τη μία ημερολογιακή ημέρα.

• Σε αυτές τις περιπτώσεις, ο συνδρομητής οφείλει να απευθυνθεί στο νέο πάροχο και να ζητήσει σχετική ενημέρωση. Εντός δύο μηνών από την καθυστερημένη ή καταχρηστική μεταφορά, ο συνδρομητής έχει το δικαίωμα να απευθυνθεί στον πάροχο που θεωρεί υπεύθυνο (π.χ. το νέο ή τον προηγούμενο πάροχο) και να αιτηθεί την αποζημίωση, που προβλέπεται από τον Κανονισμό της ΕΕΤΤ. Εάν ο πάροχος απορρίψει το αίτημα του συνδρομητή για αποζημίωση, τότε ο συνδρομητής έχει δικαίωμα να προσφύγει στην ΕΕΤΤ. Το ύψος της αποζημίωσης καθορίζεται, ανά περίπτωση, από τον Κανονισμό της ΕΕΤΤ για τη φορητότητα και είναι διπλάσιο εάν το αίτημα απορριφθεί από τον πάροχο και στη συνέχεια γίνει αποδεκτό από την ΕΕΤΤ.

Link to comment
Share on other sites

ενδιαφερον ελπιζω να η το χρειαστω αλλα καλο ειναι να τα ξερουμε γιατι στην εξυπηρεςτηση πελατων τα λενε οπως θελουν
Link to comment
Share on other sites

αψογος ο zerokill. ολα τα προβληματα λυνονται απλα θελουν τον σωστο τροπο. να δεις πως τρεχουν μετα τα γατακια
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

έχω μια παλιά sim , πως μπορώ να δω αν υποστηρίζει 4G; γιατί νομίζω δεν υποστηρίζει (δεν έχω 4G κινητό να την τεστάρω), αν την κάνω micro sim ,μπορώ να ζητήσω νέα που να υποστηρίζει και 4G; 5 ευρώ διάβασα είναι η χρέωση για την Micro sim
Link to comment
Share on other sites

έχω μια παλιά sim , πως μπορώ να δω αν υποστηρίζει 4G; γιατί νομίζω δεν υποστηρίζει (δεν έχω 4G κινητό να την τεστάρω), αν την κάνω micro sim ,μπορώ να ζητήσω νέα που να υποστηρίζει και 4G; 5 ευρώ διάβασα είναι η χρέωση για την Micro sim

 

 

δεν χρειαζεται να αλλαξεις σημ ολες υποστηριζουνε 4g , απλα στελνεις ενα μυνημα για την ενεργοποιηση του 4g! . Ενεργοποιήση

Να καλέσουν από τη σύνδεση που θέλουν να ενεργοποιήσουν το δίκτυο 4G στο 1285

Να στείλουν SMS από τη σύνδεση που θέλουν να ενεργοποιήσουν το δίκτυο 4G στο 1285 γράφοντας

4G NAI

Nα απευθυνθούν στα καταστήματα Vodafone ή να καλέσουν το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών: 13830 για οικιακούς συνδρομητές ή 1399 για εταιρικούς συνδρομητές

πηγη: http://www.vodafone.gr/portal/4G ( 12:06 , 4/3/2015 )

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Έχω πάσο από το 2010 και λήγει τον Αύγουστο του 2016. Επειδή σκέφτομαι να πάω από Q σε CU, θέλω να ρωτήσω το εξής: Μπορώ να εκμεταλλευτώ τις φοιτητικές προσφορές/πακέτα του CU παρόλο που έχουν περάσει τα βασικά έτη φοίτησης;
Link to comment
Share on other sites

Περιμενω πάνω από 2 εβδομάδες για φορητοτητα από cosmote se voda και οι δύο μου είπαν ότι υπάρχει ένα τεχνικό πρόβλημα και ότι δημιουργηθηκαν προβλήματα και χάθηκαν τελείως τα νούμερα σε κάποιους που ζητησαν φορητοτητα γιαυτό και τα έκοψαν όλοι οι providers. Μου είπε μολις λυθούν το τεχνικο πρόβλημα όλες οι εταιρείες έχουν μεγάλη λιστα αναμονής.

 

Τωρα πως γινεται να χαθεί ένα νούμερο δεν το καταλαβαίνω και γιατι δε χάνεται όταν είναι συμβόλαιο παρα μοναχα καρτοκινητό. Από την άλλη τι όφελος έχουν να μη θελουν συνδρομητές, να είναι συνενοημένοι για να μη φευγουν τα καρτοκινητα το θεωρώ απίθανο γιατι βλεπω εξακολουθούν οι διαφημίσεις για καρτοκινητά.

Link to comment
Share on other sites

Έχω πάσο από το 2010 και λήγει τον Αύγουστο του 2016. Επειδή σκέφτομαι να πάω από Q σε CU, θέλω να ρωτήσω το εξής: Μπορώ να εκμεταλλευτώ τις φοιτητικές προσφορές/πακέτα του CU παρόλο που έχουν περάσει τα βασικά έτη φοίτησης;

 

 

Από την στιγμή που έχεις το πάσο και δεν έχει λήξει τότε είσαι καθαρός.

Link to comment
Share on other sites

Περιμενω πάνω από 2 εβδομάδες για φορητοτητα από cosmote se voda και οι δύο μου είπαν ότι υπάρχει ένα τεχνικό πρόβλημα και ότι δημιουργηθηκαν προβλήματα και χάθηκαν τελείως τα νούμερα σε κάποιους που ζητησαν φορητοτητα γιαυτό και τα έκοψαν όλοι οι providers. Μου είπε μολις λυθούν το τεχνικο πρόβλημα όλες οι εταιρείες έχουν μεγάλη λιστα αναμονής.

 

Τωρα πως γινεται να χαθεί ένα νούμερο δεν το καταλαβαίνω και γιατι δε χάνεται όταν είναι συμβόλαιο παρα μοναχα καρτοκινητό. Από την άλλη τι όφελος έχουν να μη θελουν συνδρομητές, να είναι συνενοημένοι για να μη φευγουν τα καρτοκινητα το θεωρώ απίθανο γιατι βλεπω εξακολουθούν οι διαφημίσεις για καρτοκινητά.

 

αδερφε γραψε στη σελιδα της vodafone στο facebook και απανταν σχεδον αμεσως και το φτιαχνουν

διαβασε και αυτα που εγραψε μια σελιδα πισω ο zerokill για να τα εχεις.

Link to comment
Share on other sites

Από την στιγμή που έχεις το πάσο και δεν έχει λήξει τότε είσαι καθαρός.
Σε ευχαριστώ για την απάντηση! :)

 

Ρε παιδιά, ήμαρτον! Πήγα σήμερα σε ένα κατάστημα Vodafone για να κάνω φορητότητα αριθμού από Q σε CU και μου είπαν πως υπάρχει συστημικό πρόβλημα. Ρώτησα την υπάλληλο «πότε θα λυθεί;» και μου απαντάει «δυστυχώς, δεν γνωρίζω. Το πρόβλημα αυτό υπάρχει από τον Δεκέμβριο και πότε έρχεται πότε φεύγει». Για γέλια και για κλάματα η κατάσταση. Ούτε καν τα στοιχεία μου δεν πήρε ώστε να προχωράει -έστω και με καθυστέρηση- η όλη διαδικασία!

Link to comment
Share on other sites

έχω μια παλιά sim , πως μπορώ να δω αν υποστηρίζει 4G; γιατί νομίζω δεν υποστηρίζει (δεν έχω 4G κινητό να την τεστάρω), αν την κάνω micro sim ,μπορώ να ζητήσω νέα που να υποστηρίζει και 4G; 5 ευρώ διάβασα είναι η χρέωση για την Micro sim

 

Μπορείς να απευθυνθείς στην εξυπηρέτηση πελατών μέσω skype/viber/whatsapp και να σε ενημερώσουν για τη sim σου και να σου ενεργοποιήσουν την 4G υπηρεσία.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση! :)

 

Ρε παιδιά, ήμαρτον! Πήγα σήμερα σε ένα κατάστημα Vodafone για να κάνω φορητότητα αριθμού από Q σε CU και μου είπαν πως υπάρχει συστημικό πρόβλημα. Ρώτησα την υπάλληλο «πότε θα λυθεί;» και μου απαντάει «δυστυχώς, δεν γνωρίζω. Το πρόβλημα αυτό υπάρχει από τον Δεκέμβριο και πότε έρχεται πότε φεύγει». Για γέλια και για κλάματα η κατάσταση. Ούτε καν τα στοιχεία μου δεν πήρε ώστε να προχωράει -έστω και με καθυστέρηση- η όλη διαδικασία!

 

Δεν υπαρχει καμια δικαιολογια.Πρωτον δεν υπαρχει καμια δημιοσιευμενη ανακοινωση απο την εταιρεια.ΠΧ για τεχνικους λογους (φυσιολογικη βλαβη στα συστηματα της) θα υπαρχει πχ καθυστερηση στις αιτησεις φορητοτητας ομως και γιαυτο θα πρεπει να δωσουν λογο στην ΕΕΤΤ.

Δεν υπαρχει καμια δικαιολογια να μην δεχτει υπαλληλος την αιτηση φορητοτητας.Εχουμε υποχρεωσεις αλλα και δικαιωματα σαν συνδρομητες. ριξε ενα ματι εδω εκτυπωσε το και πανε τριψτο στα μουτρα της.Και ρωτατην πως γινεται να γινεται φορητοτητα σε συνδεσεις αμεσα και οχι σε καρτοκινητα?Τα συμβολαια εχουν τα ιδια δικαιωματα με τα καρτοκινητα στο θεμα της φορητοτητας μην τρελαθουμε τελειως.Στην θεση σου θα τον ειχα βαλει στην θεση του τον υπαλληλο.

Edited by zerokill
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει καμια δικαιολογια.Πρωτον δεν υπαρχει καμια δημιοσιευμενη ανακοινωση απο την εταιρεια.ΠΧ για τεχνικους λογους (φυσιολογικη βλαβη στα συστηματα της) θα υπαρχει πχ καθυστερηση στις αιτησεις φορητοτητας ομως και γιαυτο θα πρεπει να δωσουν λογο στην ΕΕΤΤ.

Δεν υπαρχει καμια δικαιολογια να μην δεχτει υπαλληλος την αιτηση φορητοτητας.Εχουμε υποχρεωσεις αλλα και δικαιωματα σαν συνδρομητες. ριξε ενα ματι εδω εκτυπωσε το και πανε τριψτο στα μουτρα της.Και ρωτατην πως γινεται να γινεται φορητοτητα σε συνδεσεις αμεσα και οχι σε καρτοκινητα?Τα συμβολαια εχουν τα ιδια δικαιωματα με τα καρτοκινητα στο θεμα της φορητοτητας μην τρελαθουμε τελειως.Στην θεση σου θα τον ειχα βαλει στην θεση του τον υπαλληλο.

Έχω ήδη στείλει e-mail στη Vodafone, προκειμένου να έχω γραπτή και επίσημη απάντηση και εφόσον μου πουν τις ίδιες μπούρδες, θα κάνω καταγγελία. Δεν θα το αφήσω έτσι.

Link to comment
Share on other sites

μου ήρθε προσφορά διπλασιασμού του just surf bonus για ανανέωση 10ε μέχρι 10/3 με αποστολή του Β στο 1398 πριν την ανανέωση. Δεν γνωρίζω αν είναι προσφορά "μόνο για μένα" πάντως το sms δεν το ανέφερε αυτό.

Έτσι με online ανανέωση 10 ευρώ πήρα 250ΜΒ από την online ανανέωση + 500ΜΒ από just surf bonus + 500MB από την προσφορά και κάτι 200+ που είχα από πριν....1,4 GB διαθέσιμα για 4G χωρίς να πληρώσω σεντ για ΜΒ - ακούς Cosmote;;

Link to comment
Share on other sites

Έχω ήδη στείλει e-mail στη Vodafone, προκειμένου να έχω γραπτή και επίσημη απάντηση και εφόσον μου πουν τις ίδιες μπούρδες, θα κάνω καταγγελία. Δεν θα το αφήσω έτσι.

 

Και γω το ίδιο εκανα σήμερα και περιμένω απάντηση. Εννοείται ότι θα κάνω καταγγελία, μέχρι την παρασκευή περιμένω, απαντήσουν δεν απαντήσουν...

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

μου ήρθε προσφορά διπλασιασμού του just surf bonus για ανανέωση 10ε μέχρι 10/3 με αποστολή του Β στο 1398 πριν την ανανέωση. Δεν γνωρίζω αν είναι προσφορά "μόνο για μένα" πάντως το sms δεν το ανέφερε αυτό.

Έτσι με online ανανέωση 10 ευρώ πήρα 250ΜΒ από την online ανανέωση + ...

 

Μου είχε έρθει μήνυμα με την συγκεκριμένη προσφορά πριν κάνα μήνα. Τα 250mb από που προκύπτουν; Η εφαρμογή δεν αναφέρει τίποτα σχετικό, δεν θεωρείται online ενημέρωση;

Smile...
Link to comment
Share on other sites

Μου είχε έρθει μήνυμα με την συγκεκριμένη προσφορά πριν κάνα μήνα. Τα 250mb από που προκύπτουν; Η εφαρμογή δεν αναφέρει τίποτα σχετικό, δεν θεωρείται online ενημέρωση;

 

Μεσω πιστωτικης

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Μεσω πιστωτικης

 

η χρεωστικης και φυσικα απο το myaccount.Δεν ξερω αν παιρνεις το online bonus αν κανεις πχ απο το web banking στην ανανεωση χρονου ομιλιας για ολες τις εταιρειες μιας και ειναι και αυτο ουσιαστικα online.

Link to comment
Share on other sites

Και γω το ίδιο εκανα σήμερα και περιμένω απάντηση. Εννοείται ότι θα κάνω καταγγελία, μέχρι την παρασκευή περιμένω, απαντήσουν δεν απαντήσουν...

 

Σε συνέχεια του μηνύματος μου να πω πως σήμερα έγινε η μεταφορά της γραμμής μου απο f2g σε cu.

Τη προηγούμενη πέμπτη είχα κανει αίτηση. Μάλλον φοβηθηκαν:lol::lol::lol: ίσως να επαιξε ρολο και το mail που έστειλα, απάντηση πάντως δε πήρα...

Το κουλο της υπόθεσης είναι οτι διαπίστωσα αργά το απόγευμα πως το κινητό μου δεν έχει σήμα. Κάνω επανεκκίνηση μπας και... Τίποτα! Περνώ τηλ στο καταστημα που έγινε το αίτημα και έτσι έμαθα και εγώ αλλά και αυτοι οτι η γραμμή μου είναι πλεον στη Vodafone.

Με λιγα λογια αν δε το πρόσεχα εγώ θα είχαν κλείσει τα καταστήματα και χωρίς καρτουλα σιμ δε δουλεύει το εργαλείο!!!.:p

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Με την αίτηση δεν σου έδωσαν κάρτα;

 

Οχι γιατι μου ειχαν πει οτι εχει προβλημα το συστημα τους για τη φορητοτητα σε cu και πως οταν φτιαχτει θα με παρουν τηλ να παω να τη παρω. οτι να'ναι με λιγα λογια, παλι καλα που κοπηκε η γραμμη πεμπτη απογευμα που ειναι τα μαγαζια ανοιχτα.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και μέρες με παίρνανε από την vodafone σε ένα παλιό νούμερο που κάποτε το είχα με σύνδεση και τώρα είναι με κάρτα και δεν το σήκωνα.Σήμερα αποφάσισα να το σηκώσω και θέλανε να μου πουν ότι αν κάνω 10 ευρώ ανανέωση,με 3 ευρώ μπορώ να έχω 400 λεπτά προς όλους.Της είπα ότι δεν με ενδιαφέρει και μου έλεγε γιατι δεν σας αρέσει, είναι πολύ καλά δεν έχετε κάνα ενεργοποιημένο bonus,την ρώτησα αν μπορώ να απενεργοποιήσω την προσφορά όποτε θέλω και μου είπε ναι μέσω του 1252 και της είπα για να ξεμπερδεύω ότι και καλά θα το δω.

Αυτό που δεν της είπα είναι ότι το νούμερο αυτό δεν πρόκειται να δει δεκάρικο.

Ενα τάληρο κάθε 6 μήνες για να μην χάσω το νούμερο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...