Jump to content

Samsung Galaxy S Duos (S7562)


cayman84
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι δεν είναι dual active αλλά δε "χάνεις" καμία κλήση γιατί προωθεί η μια την άλλη και το βλέπεις σε ποιο νούμερο-SIM σε καλούν!!

 

 

απότι εχω καταλαβει παντως, αυτη η λειτουργια με δυο καρτοκινητά νούμερα, χρεωνεται. πχ.με whatsup και cosmokarta.

παντως, διαθεσιμο πλεον και στο eshop με 289 ευρω, σε λευκο και μαυρο.

 

δεν ξερω αν αξιζει για 10 ευρω παραπανω να μην το προτιμησω από πλαισιο που δινει δωρο και τους χαρτες (με αυθεντικο licence λογικα), όχι μπλεξιματα για free gps app κτλ...

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το τηλέφωνο το έχω στα χέρια μου από εχθές το πρωί:

 

Η ποιότητα κατασκευής του είναι άθλια.Πλαστικούρα με κακά υλικά. Το πίσω μέρος στην πάνω του μεριά τρίζει τουλάχιστον στο δικό μου.

 

Η απόδοση του τραγική. Πολύ αργό με κολλήματα όταν κινείσαι στο μενού και γενικά φαίνεται ότι ζορίζεται. Δεν περίμενα να είμαι s3 ή noteII αλλά αυτό είναι μια απογοήτευση για κάποιον που έχει πιάσει στα χέρια του ένα κινητό υψηλών προδιαγραφών.

 

Η οθόνη του είναι καλή και φωτεινή και με χρώματα πολύ ικανοποιητικά.

 

Η κάμερα είναι καλή τόσο στα βίντεο όσο και στις φωτογραφίες.

 

Το κινητό δεν παίζει βιντεάκια που έχω τραβήξει με s3 και note γιατί ειναι HD. Αν είναι δυνατόν. Έβαλα από το μάρκετ το mx player και τα παίζει σπαστά καρέ καρέ.. Κοινώς σέρνεται

 

Η διαχειριση των δύο καρτών είναι άλλη μια απογοήτευση. Δεν έχεις ουσιαστικά επιλογές και η εναλλαγή γίνεται κατεβάζοντας την πάνω μπάρα. Η samsung δεν έχει ασχοληθεί καθόλου με το software των δύο καρτών.

 

Η μνήμη εντελώς φτωχή και γεμίζει αμέσως αφου είναι λιγότερα από 2gb τα διαθέσιμα.

 

Η συσκευασία που αγόρασα εγώ (ρουμάνικο) δεν έχει μέσα ακουστικά. Μα καλά ρε μας δουλεύουν. Το κόστος τους είναι για την samsung λιγότερο από 1€ και δεν τα βάζει μέσα??? ακόμα και στο δίκαρτο των 16 € τα περιλαμβάνει η συσκευασία.

 

Παιδιά όπως καταλαβαίνετε από αυτά που γράφω το κινητό ειναι εντελώς μέτριο για να μην πω κακό και είναι πολύ ακριβό για αυτά που υποτίθεται ότι προσφέρει. Κανονικά η τιμή του θα έπρεπε να είναι κάτω από τα 200€ και πάλι θα ένιωθα ότι είναι ακριβό.

 

Ταυτόχρονα αγόρασα και το acer gallant duos που μου κόστισε 180€ και είναι πραγματικά ανώτερω σε όλα αλλά αυτό είναι για να γραφτεί σε άλλο θέμα όμως δεν μπορώ να μην το ανφέρω γιατί τουλάχιστον εκείνο αξίζει τα χρήματα του μέχρι το τελευταίο ευρώ

Edited by gkp

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

απότι εχω καταλαβει παντως, αυτη η λειτουργια με δυο καρτοκινητά νούμερα, χρεωνεται. πχ.με whatsup και cosmokarta.

παντως, διαθεσιμο πλεον και στο eshop με 289 ευρω, σε λευκο και μαυρο.

 

δεν ξερω αν αξιζει για 10 ευρω παραπανω να μην το προτιμησω από πλαισιο που δινει δωρο και τους χαρτες (με αυθεντικο licence λογικα), όχι μπλεξιματα για free gps app κτλ...

 

Δώσε λόγο προσοχή στο Χρώμα, δεν είναι μαύρο αλλά μπλε σαν του S3 ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Δώσε λόγο προσοχή στο Χρώμα, δεν είναι μαύρο αλλά μπλε σαν του S3 ;)

 

μακαρι να ειναι ετσι, γιατι το μπλε του S3 μ αρεσει πολύ. αλλα τα site το λενε black.

αν και με αυτα που λεει ο φιλος παραπανω, με προβληματιζει εντονα.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου γράψω... ο καθένας κάνει τις επιλογές του.

 

Έχω γράψει πιο πίσω τη γνώμη μου.

Είμαι και εγώ κάτοχος του S3 και φυσικά δε συγκρίνω τις 2 συσκευές.

 

Εμένα δε τρίζει και αντιθέτως τι κρίνω ως πολύ καλή "πλαστικούρα".

Ο ήχος και απο το μεγάφωνο και απο το ηχείο απλά καλύτερος, πιο δυνατός και από το S2.

Μπαταρία έχω βάλει screen shot στη πρώτη φόρτιση, πολύ super για dual.

Η επιλογή κάρτας ναι πρέπει να κατεβάσεις τη μπάρα (δε ξέρω πως αλλιώς θα μπορούσε να γίνει σε κινητό που έχει οθόνη αφής... δεν έχει κουμπιά εκτός αν θέλαμε αλλο ένα στο πλαίσιο της συσκευής .

Για τα HD δε γνωρίζω, δε με ενδιαφέρει. Βίντεο πάντως που δεν έπαιζαν στο Huawei p1 εδώ παίζουν.

Ένταση στο ράδιο? Πιο δυνατή και από το X2-02 που χρησιμοποιώ (καλός ή κακός) μέσα από το κράνος!!!

Οθόνη, φωτεινότητα τέλεια στη καθημερινότητα.

Ναι και μένα δεν είχε hands free.

Ότι καλύτερο για δικαρτο από όσα έχω δοκιμάζει.

Ναι έχει το lag του αλλά του έχω και 60 περίπου εφαρμογές με τον sygic πάνω...

 

Και το υπόλοιπο του,

 

Για τα χρήματα του το θεωρώ τίμια πρόταση!!

 

Αν μπορώ να βοηθήσω σε κάτι πολύ ευχαρίστως ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Μα για αυτό το λόγο μου φάνηκε παράξενο διαβάζοντας από το συντοπίτη ότι είναι δύσχρηστο στη κλήση...

 

Και από το δικό μου επιβεβαιώνω,

 

 

Η διαχειριση των δύο καρτών είναι άλλη μια απογοήτευση. Δεν έχεις ουσιαστικά επιλογές και η εναλλαγή γίνεται κατεβάζοντας την πάνω μπάρα. Η samsung δεν έχει ασχοληθεί καθόλου με το software των δύο καρτών.

 

Κάτι δεν πάει καλά...

 

Ο ένας χρήστης επιβεβαιώνει ότι υπάρχει η επιλογή των δύο σιμ στην οθόνη κλήσης. Ο άλλος αναφέρει άλλα.

 

Μπορούμε να μάθουμε ακριβώς; Μήπως μιλάμε για άλλο κινητό;

Link to comment
Share on other sites

Του έχω βάλει και screen shot στη προηγούμενη σελίδα αγαπητέ....

 

Όταν πληκτρολογείτε ενα τηλέφωνο ή ένα μήνυμα σου βγάζει επιλογή για το ποια από τις 2 σιμ θέλεις να χρησιμοποιήσεις!! Θες να τα ξαναβαλω?

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Να γράψω και εγώ με τη σειρά μου σε αυτά που αναφέρεις κάποιες γενικές παρατηρήσεις γιατί επειδή ο καθένας σίγουρα έχει τη γνώμη του αλλά υπάρχουν κάποιες βασικές σταθερές:

 

Τι να σου γράψω... ο καθένας κάνει τις επιλογές του.

 

Η επιλογή κάρτας ναι πρέπει να κατεβάσεις τη μπάρα (δε ξέρω πως αλλιώς θα μπορούσε να γίνει σε κινητό που έχει οθόνη αφής... δεν έχει κουμπιά εκτός αν θέλαμε αλλο ένα στο πλαίσιο της συσκευής .

 

 

Αν βάλεις στο youtube πως λειτουργεί το acer gallant duos στον τρόπο διαχείρισης των κλήσεων θα καταλάβεις πως ακριβώς μπορεί να γίνει χωρίς να υπάρχει το έξτρα κουμπί που αναφέρεις.

 

Ενδεικτικά αναφέρω τα εξής. Όταν πας να κάνεις μια κλήση σε ρωτάει από ποια sim θέλεις να καλέσεις και το επιλέγεις επιτόπου.

Την γυναίκα μου την έχω βάλει πχ σαν προεπιλογή να την καλώ με την sim 1 και τον κολλητό μου με την sim2 ενώ τον διευθυντή μου που δεν με ενδιαφέρει με ποιον θα τον καλέσω με ρωτάει αν θα καλέσω από sim1 ή sim2.

 

Το ίδιο ακριβώς ισχύει και στα μηνύματα.

 

Γενικά τουλάχιστον στο acer η διαχείριση των κλήσεων είναι αρκετά παραμετροποιήσιμη.

 

 

Για τα HD δε γνωρίζω, δε με ενδιαφέρει. Βίντεο πάντως που δεν έπαιζαν στο Huawei p1 εδώ παίζουν.

 

Πολλούς τους ενδιαφέρει όμως επομένως καλό είναι να το αναφέρουμε ότι ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ για να το ξέρουν όσοι ενδεχομένως να θέλουν να το γνωρίζουν.

 

Ναι και μένα δεν είχε hands free.

 

Καλά αυτό είναι το κορυφαίο όλων. Πχ το ραδιάκι που έχει για εφαρμογή και παίζει μόνο με συνδεδεμένα ακουστικά πως θα το χρησιμοποιήσει κάποιος αφού δεν τα έχει;;;

Πρέπει να πάει να αγοράσει από το εμπόριο. Μπράβο στη samsung!!!

 

Ναι έχει το lag του αλλά του έχω και 60 περίπου εφαρμογές με τον sygic πάνω...

 

Με 1ghz επεξεργαστή δεν θα έπρεπε να έχει lag. Απλά είναι κακή η υλοποίηση του software και πιστεύω ότι στην jb να είναι διορθωμένο

 

Όταν πληκτρολογείτε ενα τηλέφωνο ή ένα μήνυμα σου βγάζει επιλογή για το ποια από τις 2 σιμ θέλεις να χρησιμοποιήσεις!! Θες να τα ξαναβαλω?

 

Οπότε αφού υπάρχει αυτό καλό είναι να αρχίσεις να μαθαίνεις απ' έξω όλους τους αριθμούς που θέλεις να καλέσεις γιατί μόνο σε όσους γνωρίζεις απ' έξω τα νούμερα μπορείς να χρησιμοποιείς αυτήν την επιλογή από τον dialer.

 

Για τα χρήματα του το θεωρώ τίμια πρόταση!!

 

Δοκίμασε κάποιο φθηνότερο στην αγορά και θα καταλάβεις αν είναι τίμια η πρόταση. €300 ευρώ σήμερα δεν πιστεύω ότι είναι λίγα τη στιγμή που η ναυαρχίδα της samsung κάνει σήμερα λιγότερο από €500.

 

Ότι καλύτερο για δικαρτο από όσα έχω δοκιμάζει.

 

Μάλλον δεν έχεις δοκιμάσει αρκετά. Θα σου πρότεινα σε android το acer που κοστίζει σχεδόν τα μισά χρήματα για να καταλάβεις πως πρέπει να είναι ένα δίκαρτο android κινητό με τρομερή ποιότητα κατασκευής, ελάχιστο lag , ακουστικά στη συσκευασία κτλ...

Edited by gkp

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

νομιζω, εννοουν εαν εχεις αποθηκευμενο εναν αριθμο στην συσκευη (η στον καταλογο καποιας απο τις sim) και τον επιλεξεις για κλήση ή αποστολή μηνυματος, εαν σου δινει την επιλογη με σιμ1 ή σιμ2 επιτοπου ?

 

ενα αλκατελ των 18 ευρω που πηρα προσφατα dual sim, κανει ακριβως αυτο, το οποιο ειναι ότι πιο ευχρηστο μπορω να φανταστω, ουτε κουμπακια ουτε αλλαγες ουτε τιποτα.

 

αν θελεις δοκιμασε το και αυτο που λεω, και μας ενημερωνεις. (γραφοντας εναν αριθμο τηλεφωνου χειροκινητα, οκ ειναι προφανες πως λειτουργει μια χαρα όπως θα επρεπε).

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Όχι από το κατάλογο κατευθείαν κλήση κάνεις με τη σιμ που έχεις προεπιλεγμένη. Είναι τόσο τραγικό?? :eek:

 

Όταν πληκτρολογείς νούμερο σου δίνει κατευθείαν επιλογή.

Το ίδιο ισχύει και στα μνήματα όποια σιμ και αν έχεις προεπιλογή, επιλέγεις επί τόπου.

 

Α έχουμε και βιντεοκληση έτσι?? Γίνεται μέσα από ποια σιμ έχεις επιλέξει τα δεδομένα... φυσικά θα είναι κουραστικό να αλλάξεις την επιλογή της σιμ κατεβάζοντας τη μπάρα και επιλέγοντας στιγμιαία σιμ...

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Εγώ απλά θα ήθελα να σας θυμίσω πως τα χαρακτηριστικά καθώς και τα αξεσουάρ που συνοδεύουν μια συσκευή μπορεί να διαφέρουν από χωρά σε χωρά. Για παράδειγμα όποιο τηλέφωνο της Samsung έχω πάρει, ελληνικής αντιπροσωπείας & όχι παρεισαγωγή είχαν και hands free και καλώδιο data. Ένα που πηρά από e-shop εξωτερικού δεν είχε. Από περιέργεια όταν ήρθε το μοντέλο στην Ελλάδα πήγα να το δω και η συσκευασία τα είχε.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ απλά θα ήθελα να σας θυμίσω πως τα χαρακτηριστικά καθώς και τα αξεσουάρ που συνοδεύουν μια συσκευή μπορεί να διαφέρουν από χωρά σε χωρά. Για παράδειγμα όποιο τηλέφωνο της Samsung έχω πάρει, ελληνικής αντιπροσωπείας & όχι παρεισαγωγή είχαν και hands free και καλώδιο data. Ένα που πηρά από e-shop εξωτερικού δεν είχε. Από περιέργεια όταν ήρθε το μοντέλο στην Ελλάδα πήγα να το δω και η συσκευασία τα είχε.

 

+1 και απο εμενα σε αυτο.

γενικα, για το συγκεκριμενο τηλεφωνο, δε βλεπω το λογο καποιος να μην προτιμησει την προσφορα του γνωστου καταστηματος, με δωρο χαρτες και ενα ακομα δικαρτο απλο τηλεφωνακι samsung αξιας 20 ευρω περιπου.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι η σύγκριση του συγκεκριμένου κινητού με άλλα μοντέλα με διπύρηνους επεξεργαστές, μεγαλύτερες μνήμες και δυνατότητες είναι λίγο άκυρη. Στη συγκεκριμένη περίπτωση πληρώνεις την τεχνολογία Dual Sim και το brand name της Samsung, με ο,τι αυτό σημαίνει σε θέμα αξιοπιστίας και υποστήριξης. Σαφώς και υπάρχουν φθηνότερα και ίσως καλύτερα dual sim κινητά, όμως καλό θα είναι να μην αναφέρουμε μόνο τα σημεία στα οποία υπερέχουν αυτά έναντι κάποιου άλλου μοντέλου αλλά και το αντίθετο. Στη προκειμένη περίπτωση για το Acer, καλό θα είναι να αναφερθεί ότι δεν έχει ελληνικό menu ούτε πληκτρολόγιο (θα πρέπει να κατεβάσεις από το market), δεν υπάρχει υποστήριξη ουσιαστικά στην Ελλάδα και η μπαταρία του κρατάει με βάση τις αναφορές των κατόχων μία μέρα στις περισσότερες περιπτώσεις.
Link to comment
Share on other sites

νομιζω, εννοουν εαν εχεις αποθηκευμενο εναν αριθμο στην συσκευη (η στον καταλογο καποιας απο τις sim) και τον επιλεξεις για κλήση ή αποστολή μηνυματος, εαν σου δινει την επιλογη με σιμ1 ή σιμ2 επιτοπου ?

 

ενα αλκατελ των 18 ευρω που πηρα προσφατα dual sim, κανει ακριβως αυτο, το οποιο ειναι ότι πιο ευχρηστο μπορω να φανταστω, ουτε κουμπακια ουτε αλλαγες ουτε τιποτα.

 

αν θελεις δοκιμασε το και αυτο που λεω, και μας ενημερωνεις. (γραφοντας εναν αριθμο τηλεφωνου χειροκινητα, οκ ειναι προφανες πως λειτουργει μια χαρα όπως θα επρεπε).

 

Εγώ πάντως στο Β7722 στην οθονη κλησης είχα διπλα στα νουμερα και το γνωστό σήμα με το πρασινο τηλ επί δυο 1,2 και επελεγες εκεινη την στιγμή αφου πληκτρολογούσες το νουμερο με ποια γραμμή θα καλέσεις. Στο Galaxy Y Duos που εχω σήμερα πρεπει απο την taskbar αφού την κατεωασεις να διαλεξεις sim και να μετα να καλέσεις. Βεβαια το Β7722 δεν ήταν android αλλα εφόσον στiς φωτο πιο πανω δείχνει να το εχουν επαναφερει αυτό ειναι πολυ βολικό.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι η σύγκριση του συγκεκριμένου κινητού με άλλα μοντέλα με διπύρηνους επεξεργαστές, μεγαλύτερες μνήμες και δυνατότητες είναι λίγο άκυρη. Στη συγκεκριμένη περίπτωση πληρώνεις την τεχνολογία Dual Sim και το brand name της Samsung, με ο,τι αυτό σημαίνει σε θέμα αξιοπιστίας και υποστήριξης. Σαφώς και υπάρχουν φθηνότερα και ίσως καλύτερα dual sim κινητά, όμως καλό θα είναι να μην αναφέρουμε μόνο τα σημεία στα οποία υπερέχουν αυτά έναντι κάποιου άλλου μοντέλου αλλά και το αντίθετο. Στη προκειμένη περίπτωση για το Acer, καλό θα είναι να αναφερθεί ότι δεν έχει ελληνικό menu ούτε πληκτρολόγιο (θα πρέπει να κατεβάσεις από το market), δεν υπάρχει υποστήριξη ουσιαστικά στην Ελλάδα και η μπαταρία του κρατάει με βάση τις αναφορές των κατόχων μία μέρα στις περισσότερες περιπτώσεις.

 

Με βρίσκεις απόλυτα σύμφωνο!! :)

 

Αν κάποιος δεν έχει hands free και προτίθεται να αγοράσει να κοιτάξει της Samsung μεν αλλά αυτά με τα λευκά "δακτυλιδάκια" στο βύσμα!

 

(Και δεν έχει βιντεοκληση σε μια πρόχειρη ματιά που έριξα ο "ανταγωνιστής"... )

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Οπότε αφού υπάρχει αυτό καλό είναι να αρχίσεις να μαθαίνεις απ' έξω όλους τους αριθμούς που θέλεις να καλέσεις γιατί μόνο σε όσους γνωρίζεις απ' έξω τα νούμερα μπορείς να χρησιμοποιείς αυτήν την επιλογή από τον dialer.

 

 

 

.

τι εννοείς μ αυτο;

Link to comment
Share on other sites

τι εννοείς μ αυτο;

 

μαλλον επειδη ο ovelix που το εχει, βαρεθηκε να τον σκοτιζουμε, εγω εχω καταλαβει/καταληξει στο εξης (δεν το εχω το τηλεφωνο ):

 

Προεπιλεγεις από την επανω μπαρα ειδοποιησεων (που εμφανιζεται με κινηση του δαχτυλου από το επανω μερος της οθονης προς τα κατω) από ποιά σιμ θα γινονται οι κλησεις.

 

εαν γραψεις εναν αγνωστο/νεο αριθμο στο πληκτρολογιο, πχ. 2101234567 , θα σου εχει 2 κουτακια με σιμ1 και σιμ2 ωστε να επιλεξεις από ποια σιμ θα καλεσεις.

εαν κανεις αναζητηση στο ευρετηριο τον τάδε γνωστο σου ανθρωπο του οποιου εχεις αποθηκευσει τον αριθμο, θα τον καλεσει από την προεπιλεγμενη σιμ.

 

στα μηνυματα sms, παντα σου εμφανιζει στο πλαι το κουτακι επιλογης σιμ για να διαλεγεις από ποιον αριθμο θα στειλεις το μηνυμα.

 

αυτα, από όσα εχω διαβασει.

εγω ενταξει, νομιζω συμβιβαζομαι με αυτες τις "ιδιοτροπιες/ιδιαιτεροτητες". δε θα το παρουμε ουτε για galaxy sIII ουτε και για NOTE.

 

φιλικα.

 

ΥΓ.αντε να δουμε ποτε θα το φερει διαθεσιμο το πλαίσιο...

 

καλο ειναι να μην φανατιζομαστε ουτε ειρωνευομαστε γιατι τελικα, ολοι ειμαστε πελατες των μεγαλων εταιρειων. ο καθενας επιλεγει με δικα του κριτηρια και στανταρ.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως πριν λίγο που ρώτησα στο Πλαίσιο μου ειπαν πως η ενημέρωση που έχουν για την άφιξη ειναι μέσα Νοεμβρίου!
Link to comment
Share on other sites

τι εννοείς μ αυτο;

 

Ο dialer σου δίνει την δυνατότητα να επιλέξεις επιτόπου από ποια sim θα πραγματοποιηθεί η κλήση μονάχα αν πληκτρολογήσεις μόνος σου τον αριθμό που θέλεις να καλέσεις. Αν μπεις στον τηλεφωνικό κατάλογο καλεί με την επιλογή που έχει ήδη (αν θέλεις να καλέσεις από την άλλη sim πρέπει να κατεβάσεις την notification bar και να αλλάξεις την sim).

 

Παιδιά δεν θέλω να κάνω vs το τόπικ του samsung όμως είμαι υποχρεωμένος να γράψω κάποια πραγματάκια που με ενοχλούν στο τηλέφωνο γιατί το κόστος του δεν είναι μικρό σε σχέση με τον ανταγωνισμό.

 

Πάντως πριν λίγο που ρώτησα στο Πλαίσιο μου ειπαν πως η ενημέρωση που έχουν για την άφιξη ειναι μέσα Νοεμβρίου!

 

Το επιβεβαιώνω και εγώ αυτό από έγκυρη πηγή. Μέσα Νοεμβρίου θα κυκλοφορήσει στην Ελλάδα επίσημα.

Edited by gkp

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Και να φανταστείτε σε email μου προς την επίσημη αντιπροσοπεία πήρα την παρακάτω απάντηση πριν απο λίγες μέρες:

 

Σας ευχαριστούμε που επικοινωνήσατε με τη Samsung Electronics Hellas.

Σχετικά με το αίτημά σας, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι προς το παρόν δεν υπάρχει κάποια επίσημη ανακοίνωση για την κυκλοφορία και την διάθεση του μοντέλου GT-S7562 (Galaxy S Duos) στην ελληνική αγορά από τη Samsung Electronics Hellas καθώς επίσης και για τα χαρακτηριστικά που πρόκειται να διαθέτει ως συσκευή. 'Οταν πραγματοποιηθεί επίσημα η εισαγωγή του στην ελληνική αγορά θα εμφανιστεί στην επίσημη ιστοσελίδα μας με τα χαρακτηριστικά του.

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ ΘΒ δεν έχω βαρεθεί αλλά έχω βαρεθεί όπως σωστά γράφεις στο τέλος του ποστ να συγκρίνετε με S3 vote κτλ.

Δε το έβαλα τοπ, αλλά είναι τοπ από τα dual SIM που είχα και έχω.

Τα έγραψα και από τη πρώτη στιγμή που το δούλεψα εξέφρασα τα + και τα -

Αν σε Χ χρήστες δε τους κάνει ας περιμένουν το note II dual SIM .....

 

Μην επαναλαμβανωμαστε και κουραζουμε και τους "άλλους" !

Edited by ovelix5

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ ΘΒ δεν έχω βαρεθεί αλλά έχω βαρεθεί όπως σωστά γράφεις στο τέλος του ποστ να συγκρίνετε με S3 vote κτλ.

Δε το έβαλα τοπ, αλλά είναι τοπ από τα dual SIM που είχα και έχω.

Τα έγραψα και από τη πρώτη στιγμή που το δούλεψα εξέφρασα τα + και τα -

Αν σε Χ χρήστες δε τους κάνει ας περιμένουν το note II dual SIM .....

 

Μην επαναλαμβανωμαστε και κουραζουμε και τους "άλλους" !

 

Σημέρα το πρωί παρέλαβα και εγω την συσκευή. Καταρχήν συμφωνώ με τον ovelix ότι μέχρι στιγμής είναι το καλυτερο dual sim που έχει βγει.

Φίλε μου οvelix 8 ώρες πρέπει να το αφήσω για την πρώτη του φόρτιση?

Οι αρχικές μου εντυπώσεις είναι θετικές.

 

Tα πλαστικά του φαίνονται αρκετά καλά χωρίς τριξίματα.

Το dual sim είναι αυτό που περίμενα... ίδιο με το προηγούμενό μου κινήτο.

Το μενού για την επιλογή κλήσης είναι απλό. Θα προτιμούσα να είχε ένα κουμπί στο πλαι οπου να επιλέγεις ποια σιμ θελεις αλλά όλα είναι θέμα συνήθειας.

Η περιήγηση στο μενού είναι αρκετά εύχρηστο και γρήγορο .

Τα αρνητικά ήταν αυτά που είχαν τονιστεί Oxi flash player και λιγοστός χώρος στην εσωτερική του μνήμη.

Μόνο 1,78γίγα.

Φίλε μου Οvelix ποιες εφαρμογές αξίζουν να περαστούν?

Y.Γ Ούτε εμένα είχε hands free

Edited by robben
Link to comment
Share on other sites

Ο dialer σου δίνει την δυνατότητα να επιλέξεις επιτόπου από ποια sim θα πραγματοποιηθεί η κλήση μονάχα αν πληκτρολογήσεις μόνος σου τον αριθμό που θέλεις να καλέσεις. Αν μπεις στον τηλεφωνικό κατάλογο καλεί με την επιλογή που έχει ήδη (αν θέλεις να καλέσεις από την άλλη sim πρέπει να κατεβάσεις την notification bar και να αλλάξεις την sim).

.

οκ φίλε μου, τωρα το κατάλαβα καλύτερα..όντως θα ηταν καλύτερο να υπήρχε καποιο κουμπάκι στο πλάι όπως στα αλλα δικαρτα της samsung αλλα δεν πειράζει.

στο φυλλάδιο της wind που κοίταξα το γράφει ''αναμένεται σύντομα'' και θα μου στοιχίσει 70 ευρω επιπλέον με την επιδότηση που εχω..το σκέφτομαι σοβαρά

Link to comment
Share on other sites

οκ φίλε μου, τωρα το κατάλαβα καλύτερα..όντως θα ηταν καλύτερο να υπήρχε καποιο κουμπάκι στο πλάι όπως στα αλλα δικαρτα της samsung αλλα δεν πειράζει.

στο φυλλάδιο της wind που κοίταξα το γράφει ''αναμένεται σύντομα'' και θα μου στοιχίσει 70 ευρω επιπλέον με την επιδότηση που εχω..το σκέφτομαι σοβαρά

 

Αυτό το ''αναμένεται σύντομα'' είναι που με προβληματίζει... μακάρι να ερθει συντομα....

Να ρωτήσω κάτι για να εχεις επιδοτηση 230€ περιπου τι πακετο εχεις?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Duos (S7562)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...