Jump to content

ΕΛ.ΤΑ. Αποστολές, καθυστερήσεις, παράπονα


vpdank
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα δειξει αυριο...

 

Τελικα πηγε η κοπελα στο ταχυδρομειο και της ειπε οτι το εστειλε σαν κανονικο γραμμα!!!(τα 60 ευρω δεν ξερω πως τα χρεωσε)και γιαυτο δεν εδωσε αποδειξη

και επισης οτι θα ειναι εδω την τεταρτη 10 αυγουστου...

Edited by VeCo
Χρησιμοποιείτε την ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΗ
Link to comment
Share on other sites

Πόσο μυαλό χρειάζεται για να παραδώσεις μερικούς φακέλους στη σωστή διεύθυνση; Ηρθαν σήμερα 10 γράμματα, τα δύο δικά μας και τα υπόλοιπα από το διπλανό σπίτι και από δύο σπίτια στον πίσω δρόμο. Πήρα στο κέντρο διανομής για να ενημερώσω τους υπευθύνους αλλά δεν το σηκώνανε. Αύριο θα πάω στα ΕΛΤΑ να παραλάβω δύο συστημένα. Τι προτείνετε, να τα παραδώσω εκεί, ή να τα κάνω διανομή εγώ;
Link to comment
Share on other sites

οκ μπορει να εγινε κατα λαθος,ανθρωποι ειμαστε...

αν γινεται συστηματικα ωστοσο, τι να πω.απλα ανεφερε το.

εγω θα αφηνα τα γραμματα εκει που ειναι.αν πετυχεις τον ταχυδρομο αυριο του τα δινεις ή απλα του αφηνεις καποιο σημειωματακι ξερω γω,τονιζοντας την σωστη διευθυνση..

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Πόσο μυαλό χρειάζεται για να παραδώσεις μερικούς φακέλους στη σωστή διεύθυνση; Ηρθαν σήμερα 10 γράμματα, τα δύο δικά μας και τα υπόλοιπα από το διπλανό σπίτι και από δύο σπίτια στον πίσω δρόμο. Πήρα στο κέντρο διανομής για να ενημερώσω τους υπευθύνους αλλά δεν το σηκώνανε. Αύριο θα πάω στα ΕΛΤΑ να παραλάβω δύο συστημένα. Τι προτείνετε, να τα παραδώσω εκεί, ή να τα κάνω διανομή εγώ;

 

Αν δε σου κάνει κόπο, άφησε τα στα σπίτια που πρέπει να πάνε τα γράμματα.Μπορεί να είναι σημαντικά και κάποιοι να τα περιμένουν... :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Εχει σταλει ενα πακετο στο ονομα μου για αγορα με αντικαταβολη, το οποιο ομως δε θελω να παραλαβω γιατι προκειται για απατη. Τι γινεται εν προκειμενω; Απλα δεν παρουσιαζομαι στα ΕΛ.ΤΑ οταν λαβω το ειδοποιητηριο; Μηπως απευθυνομαι σε αρμοδιο φορεα για να αναφερω την απατη; Γνωριζει κανεις;

 

 

Φιλάκια ρουφηχτά απο το iPhone μου, μέσω Tapatalk :p

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Εχει σταλει ενα πακετο στο ονομα μου για αγορα με αντικαταβολη, το οποιο ομως δε θελω να παραλαβω γιατι προκειται για απατη. Τι γινεται εν προκειμενω; Απλα δεν παρουσιαζομαι στα ΕΛ.ΤΑ οταν λαβω το ειδοποιητηριο; Μηπως απευθυνομαι σε αρμοδιο φορεα για να αναφερω την απατη; Γνωριζει κανεις;

 

 

Φιλάκια ρουφηχτά απο το iPhone μου, μέσω Tapatalk :p

Που ξέρεις ότι είναι απάτη; Πήγαινε στα ΕΛΤΑ, πες στον υπάλληλο να σου δείξει το δέμα, και αν είναι κάτι ύποπτο βλέπεις μετά τι κάνεις.

Link to comment
Share on other sites

Που ξέρεις ότι είναι απάτη; Πήγαινε στα ΕΛΤΑ, πες στον υπάλληλο να σου δείξει το δέμα, και αν είναι κάτι ύποπτο βλέπεις μετά τι κάνεις.

 

Προκειται για αγορα μεταχειρισμενης συσκευης με τη διαδικασια της αντικαταβολης. Ατομο που ηδη εξαπατηθηκε απο τον ιδιο πωλητη, ενημερωσε και επεστησε την προσοχη προς μελλοντικους αγοραστες. Τυγχανει εγω να περιμενω δεμα απο αυτον λοιπον. Υποπτο η συσκευασια δεν εχει, αλλα το περιεχομενο της συσκευασιας δεν ειναι το συμφωνηθεν.

 

 

Φιλάκια ρουφηχτά απο το iPhone μου, μέσω Tapatalk :p

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να εχεις αποδείξεις εσυ η ίδια δεν μπορεις να καταγγειλεις τίποτα ως απάτη.

Μπορεις όμως κάλλιστα να μην το παραλαβεις και να αφησεις το πακέτο να γυρισει πίσω.

 

Sent from Nook Color on Cm7 Nightly 129 @1.300Mhz

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να εχεις αποδείξεις εσυ η ίδια δεν μπορεις να καταγγειλεις τίποτα ως απάτη.

Μπορεις όμως κάλλιστα να μην το παραλαβεις και να αφησεις το πακέτο να γυρισει πίσω.

 

Sent from Nook Color on Cm7 Nightly 129 @1.300Mhz

 

Αυτο ακριβως σκοπευα να κανω, απλα δεν ηξερα αν πρωτα επρεπε να απευθυνθω αλλου. Σας ευχαριστω!

 

 

Φιλάκια ρουφηχτά απο το iPhone μου, μέσω Tapatalk :p

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
θα ηθελα να δωσω ενα μεγαλο μπραβο σε υποκαταστημα στα ελτα περιστεριου,γιατι 2 φορες που παραγγειλα αυτον το μηνα απο uk,μου ηρθαν την 4 εργασιμη μερα και μαλιστα στο σπιτι μου.Παρολο που και τα δυο ηταν ογκωδη ,και σιγουρα δεν χωραγαν στην τσαντα του ταχυδρομου.Τα δεματα ηταν απλα,απο ασος και cheapsmells ,για οσους γνωριζουν τα καταστηματα.Σε αντιθεση με την ΠΑΤΡΑ που τα δεματα χρειαζονται 10 εργασιμες..
Link to comment
Share on other sites

Μια που το ανεφερες, 4 μέρες και για μένα απο Αγγλία αλλά το ενα στο σπίτι και το άλλο στα Ελτα.

Απο Αμαζον και απο Ebay.

 

Unleashed from Nook Color on Cm7 Nightly 162 @1.200Mhz

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να δωσω ενα μεγαλο μπραβο σε υποκαταστημα στα ελτα περιστεριου,γιατι 2 φορες που παραγγειλα αυτον το μηνα απο uk,μου ηρθαν την 4 εργασιμη μερα και μαλιστα στο σπιτι μου.Παρολο που και τα δυο ηταν ογκωδη ,και σιγουρα δεν χωραγαν στην τσαντα του ταχυδρομου.Τα δεματα ηταν απλα,απο ασος και cheapsmells ,για οσους γνωριζουν τα καταστηματα.Σε αντιθεση με την ΠΑΤΡΑ που τα δεματα χρειαζονται 10 εργασιμες..

Αν θυμάμαι καλά, μέχρι 2 κιλά είναι υποχρεωμένος να στο φέρει στο σπίτι.

Link to comment
Share on other sites

Μια που το ανεφερες, 4 μέρες και για μένα απο Αγγλία αλλά το ενα στο σπίτι και το άλλο στα Ελτα.

Απο Αμαζον και απο Ebay.

 

Από 8/8 περιμένω δύο μπαταρίες από ξεχωριστούς πωλητές του ebay από Αγγλία. Έχουν ήδη περάσει 10 εργάσιμες ή σχεδόν 2 βδομάδες. Του έχουν καθυστερήσει κι άλλου τόσο από Αγγλία;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ περιμένα 40 μέρες από Ταϋλάνδη όταν συνήθως κάνει γύρω στις 10-15...Καλοκαίρι έχουν πάντα πρόβλημα τα ΕΛΤΑ (προσωπικό με 3μηνες συμβάσεις, άδειες, κλπ).
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά καλησπέρα,

είμαι καινούρια στο forum και θα ήθελα τη βοήθειά σας. Περιμένω από Αμερική μέσω USPS Mail International ένα δέμα και στο tracking μου γράφει τα εξής:

 

Addressee not available - Scheduled for another delivery attempt today August 29, 2011, 12:50 pm GREECE (?)

 

Customs clearance processing complete - August 29, 2011, 4:03 am GREECE

 

Customs Clearance - August 29, 2011, 2:07 am GREECE

 

Processed Through Sort Facility - August 29, 2011, 2:01 am GREECE

 

Μπορεί κανείς να με βοηθήσει να μου πει τι έχει γίνει το δέμα μου; Μήπως θα πρέπει να αρχίσω κι εγώ να ανησυχώ και να το ψάχνω από τώρα που είναι νωρίς;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

είμαι καινούρια στο forum και θα ήθελα τη βοήθειά σας. Περιμένω από Αμερική μέσω USPS Mail International ένα δέμα και στο tracking μου γράφει τα εξής:

 

Addressee not available - Scheduled for another delivery attempt today August 29, 2011, 12:50 pm GREECE (?)

 

Μπορεί κανείς να με βοηθήσει να μου πει τι έχει γίνει το δέμα μου; Μήπως θα πρέπει να αρχίσω κι εγώ να ανησυχώ και να το ψάχνω από τώρα που είναι νωρίς;

 

Το τελευταίο status σημάινει οτι ήρθνα σπίτι σου αλλά δεν σε βρήκαν.... θα έπρεπε να αφήσουν ειδοποίηση όμως, τουλάχιστον έτσι κάνει το ΠΟΡΤΑ-ΠΟΡΤΑ στην περιοχή μου...

Link to comment
Share on other sites

μπορει να ειναι πιο μπλεγμενα τα πραματα.εμενα προ ενος μηνου το status εγραφε ακριβως το ιδιο πραμα και δεν αφησαν ποτε καμια ειδοποιηση.ουτε στο ταχυδρομιο ηξεραν ουτε στα ελτα-κουριερ.Το δεμα κατεληξε να γυρισει πισω Αμερικη.για αυτο ρωτησα για το tracking απο τι αρχιζει.λογικα για να ρωτα δεν της αφησαν/δεν βρηκε καιμια ειδοποιηση, οποτε συμφωνα με το tracking θα μπορουσα να της πω αν θα απευθυνθει στα elta η elta-courier
Link to comment
Share on other sites

παιδια εστειλα κατι αντικαταβολη και παραδοθηκε ,επειδη συντομα φευγω εξωτερικο υπαρχει τροπος να παρω τα χρηματα ποιο γρηγορα η θα πρεπει να περιμενω να το φερουν

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εστειλα κατι αντικαταβολη και παραδοθηκε ,επειδη συντομα φευγω εξωτερικο υπαρχει τροπος να παρω τα χρηματα ποιο γρηγορα η θα πρεπει να περιμενω να το φερουν

Θα πρέπει να περιμένεις. Αν θες κάνε μια εξουσιοδότηση σε κάποιον να τα παραλάβει αντί για εσένα.

 

 

Περίμενα ένα δεματάκι με courier σήμερα, και ένα συστημμένο με τα ΕΛΤΑ καθώς και κάτι απλά δεματάκια. Σκάει τηλέφωνο πριν μία ώρα και ήταν η μητέρα μου: Εχει έρθει ένα δέμα για σένα στο Δημαρχείο. Παθαίνω νταμπλάς διότι δεν είχα δηλώσει τίποτα να πάει αλλού και τίποτα σε άλλο όνομα. Το είχε παραλάβει εν τω μεταξύ μία άλλη υπάλληλος. Φεύγω άρον άρον, πηγαίνω στην υπάλληλο που τυχαίνει να με ήξερε, και μου λέει ότι μαζί με την αλληλογραφία του Δήμου, φέρανε και το δεματάκι το δικό μου...Να πως χάνονται συνέχεια τα δεματάκια και έχω ανοίξει σε 1 μήνα 4 claims στο PayPal...

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να στειλω στο tokyo ενα cd να χρησιμοποιησω τα ελτα?σου δινουν tracking number?τι θα μου συνιστουσατε?
Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να στειλω στο tokyo ενα cd να χρησιμοποιησω τα ελτα?σου δινουν tracking number?τι θα μου συνιστουσατε?

 

Εφοσον ζητησεις φυσικα δινουν.

 

Unleashed from Nook Color on Cm7 Nightly 162 @1.200Mhz

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...