Jump to content

Περί...digital gadgets γενικά


ipparxos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

θα πατήσεις προσεκτικά με την σειρά στο στρόγγυλο πολυπλήκτρο: δεξι βελάκι,2 φορές κατω, δεξι, 3 φορές κάτω, δεξι, 2 φορές κάτω, δεξί και (αν τα πατήσεις ακριβώς ετσι) θα εισαι στο μενού επιλογής γλώσσας. Πάτησε τώρα πάνω ή κάτω και βρες τα ελληνικά και οταν τα βρεις επελεξέ τα με δεξί βέλος η με το πληκτρο που βρίσκεται τερμα πάνω δεξιά (του μενου). Εγω για να το βρώ μου βγήκε το λάδι...
Που είναι?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

θα πατήσεις προσεκτικά με την σειρά στο στρόγγυλο πολυπλήκτρο: δεξι βελάκι,2 φορές κατω, δεξι, 3 φορές κάτω, δεξι, 2 φορές κάτω, δεξί και (αν τα πατήσεις ακριβώς ετσι) θα εισαι στο μενού επιλογής γλώσσας. Πάτησε τώρα πάνω ή κάτω και βρες τα ελληνικά και οταν τα βρεις επελεξέ τα με δεξί βέλος η με το πληκτρο που βρίσκεται τερμα πάνω δεξιά (του μενου). Εγω για να το βρώ μου βγήκε το λάδι...

 

 

Ευχαριστώ πολύ. Όλα πήγαν μια χαρά. Μήπως ξέρεις αν πρέπει να κάνω κάτι για την αναγνώριση κλήσης??

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ. Όλα πήγαν μια χαρά. Μήπως ξέρεις αν πρέπει να κάνω κάτι για την αναγνώριση κλήσης??

 

Αν έχεις την υπηρεσία ενεργοποιημένη απο τον ΟΤΕ δεν χρειάζεται να κανεις κάτι. Εκτός κι άν έχεις ISDN που έχει αναγνώριση ετσι κι αλλιώς. Πάντως στο τηλ δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι...

Που είναι?
Link to comment
Share on other sites

Κανείς δεν ξέρει;
Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να πάρω ακουστικά για να τα χρησιμοποιώ στο pc μου και στην tv προκειμένου να μην ενοχλώ τους γύρω μου ;) ...Ξέρετε που μπορώ να βρώ ακουστικά με μακρύ καλώδιο (~4 m) και άν η διαφορά στην τιμή δεν ειναι μεγάλη, αξίζει να αγοράσω ασύρματα (και απο που)??

 

Ευχαριστώ! :p

Link to comment
Share on other sites

Απο που εισαι? Αν είσαι Θεσσαλονίκη η τριγύρω μπορείς να πας στον Νάκα να ρωτήσεις. Εχει μεγάλη ποικιλία αν και οι τιμές του είναι λίγο τσιμπημένες.. Πάντως για μενα τα ασύρματα δεν αξίζουν, ενας φίλος έχει πάρει και το μετάνιωσε, πολύ χάλια ήχος και εμβέλεια 0.
Phantom Of The Opera
Link to comment
Share on other sites

Χαλια τα ασυρματα!!Μακρια.Επαναφορτισεις ολη την ωρα.Ακριβα γι'αυτο που προσφερουν.Ασε που αν ανοιξει καμια ηλεκτρικη συσκευη κοντα σου κανει παραμβολες και πρεπει να σκαλιζεις το ρυθμιστικο που εχουν μεχρι να πετυχεις επαφη ξανα...Εχουμε κατi philips.80 Εuro παρακαλω.Επιλογη του πατερα μου...Με τα ιδια λεφτα παιρνεις αρκετα καλα με καλωδιο.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Οκ! Ευχαριστώ πολύ παιδιά! Τωρα, αν πάρω ακουστικά με καλώδιο, πώς μπορώ να το κάνω πιο...μακρύ!? Το θέλω γύρω στα 4 μέτρα...Υπάρχουν έτοιμα τέτοιου μήκους?
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως τα ακουστικά Sehneiser (ή κάπως έτσι) μου επέτρεπαν να ακούω MP3 από τον υπολογιστή μου την ώρα που έπλενα το αυτοκίνητο (μένω στον πρώτο όροφο) με άψογη ποιότητα.

 

Για την δική σου περίπτωση τα υπέρυθρα ασύρματα είναι μια χαρά και φθηνά. Προσωπικά μου την δίνουν τα καλώδια, αλλά γούστα είναι αυτά.

http://skopia.digitalrice.com/ads/myphone-skopia.jpg

Ελληνικός στρατός και στρατιωτική θητεία - http://www.ellinikos-stratos.com/

 

 

Collecting coins - http://www.fleur-de-coin.com/

Link to comment
Share on other sites

Έιναι και αυτό στη μέση! ;) Λοιπόν βρήκα κάτι που θέλω βοήθεια. :worry:

 

Εδώ θέλω να μου πείτε γιατί υπάρχει διαφορά 10 ευρώ μεταξύ προτελευταίου και τελευταίου μοντέλου...

 

Επίσης, εδώ βλέπουμε το πρώτο ασύρματο μοντέλο να κοστίζει περίπου 3 ευρώ πιό πολύ απο το τελευταίο ενσύρματο μοντέλο στην προηγούμενη σελίδα...δεν καταλαβαίνω... :blink:

 

Βοηθήστε γιατί αυριο φεύγω για Κρήτη :p και πρέπει το πρωί να γίνει η αγορά!

Link to comment
Share on other sites

Βασικά δεν μας έχεις πει μέχρι πόσα χρήματα μπορείς να διαθέσεις, για να σου δώσουμε κάποιες ιδέες για μάρκες/μοντέλα.Αν θέλεις κάτι σχετικά φθηνό, θα σου έλεγα να αποφύγεις τα ασύρματα, αφού για να περιορίσουν το κόστος παραγωγής τους, συχνά τα ηλεκτρονικά δεν είναι και πολύ καλής ποιότητας (με αποτέλεσμα να έχεις παρεμβολές κτλ).

Αν θέλεις να επεκτείνεις το καλώδιο, συνήθως πουλάνε σε μαγαζιά μουσικών οργάνων καλώδιο στερεοφωνικό (του μέτρου). Αγοράζεις και τα αντίστοιχα βύσματα (αρσενικό-θηλυκό), και μετά αν πιάνουν τα χέρια σου με ένα κολλητήρι κάνεις μόνος σου το καλώδιο, αλλιώς ένας ηλεκτρολόγος θα σε βοηθήσει.

Link to comment
Share on other sites

HELLO. Θελω να κανω μια ερωτηση σε σχεση με την εγγυηση μιας ψηφιακης φωτογραφικης μηχανης SONY που αγορασα. Οταν αγόρασα την ΨΦΜ ο υπαλληλος του καταστηματος μου ειπε οτι η εγγυηση ισχυει εφοσον προσκομισω την αποδειξη αγορας. Εγω βεβαια εχω την αποδειξη και επιπλεον δεν χρειαζεται να παω την μηχανη στο service αφου ειναι ολοκαινουρια αλλα των φρονιμων τα παιδια πριν πεινασουν μαγιρευουν. Το προβλημα ειναι οτι στην αποδειξη δεν γραφει οτι αγορασα ΨΦΜ αλλα μονο το Memory Stick που αγορασα μαζι της και η τιμή της ΨΦΜ προστιθεται ξαφνικα στο τελευταιο τελικο συνολο... Αυτο μαλλον συναιβει γιατι ειχα δωσει προκαταβολη για την ΨΦΜ και ετσι μαλλον δεν περαστηκαν σωστα τα στοιχεια στην ταμειακη... το ερωτημα τωρα ειναι αν πραγματι για την χρηση της εγγυησης χρειαζεται να αναγραφεται το ονομα της ΨΦΜ στην αποδειξη...

κοιταξτε την φωτο για να καταλαβετε τι εννοωωω...http://elgreco.unstable.nl/temp/receipt.jpg

Link to comment
Share on other sites

Και το 343€ πως δικαιολογείται στην απόδειξη;;Καλό είναι να πας πάλι στο μαγαζί για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο..

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως, πηγαινε στο μαγαζι και ζητα τους μια αποδειξη για τη μηχανη. Οντως η αποδειξη αρκει για την εγγυηση.
Link to comment
Share on other sites

Καλα ολα αυτα, αλλα την ακτινοβολια κανεις σας δεν την υπολογιζει;

siga thn aktinovolia...einai rf shma poly mikrhs isxyos,gia na mh milisoume gia asyrmata me ypery8rh aktinovolia pou einai entelws akindynh...

afova asyrmata akoustika an ta xreiazesai,alliws ensyrmata pou synh8ws sta idia xrhmata exoun klaseis anwtero hxo.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε nik, η ερώτηση είναι πολύ γενική και δεν ξέρω αν μπορώ να βοηθήσω αλλά μπορώ να σου πω ότι είχα αγοράσει πριν αρκετά χρόνια το Samsung SF 3000. Υπόψιν ότι δεν είναι flatbed, είναι με ενσωματωμένο ακουστικό από 'κείνα όμως που χρησιμοποιούν απλό χαρτί Α4. Έμεινα αρκετά ικανοποιημένος από την απόδοση του και την οικονομία στο μελάνι (είναι inkjet) άρα τα ίδια περίπου θα ισχύουν και για τους διαδόχους του (νομίζω πως αυτή η σειρά εξακολουθεί να παράγει μοντέλα, ασφαλώς πιο εξελιγμένα...) Πρόσφατα όμως, όταν χρειάστηκε να επισκεφτώ το service (όχι βέβαια απευθείας στην εταιρεία αλλά σε κάποιο εξουσιοδοτημένο αντιπρόσωπο), αναγκάστηκα για μία απλή αποκατάσταση ελατηρίου να πληρώσω 42 ευρώ + Φ.Π.Α. οπότε για ένα μηχάνημα μετά από τόση χρήση, όπως καταλαβαίνεις, δεν ένιωσα και ιδιαίτερα ευτυχισμένος όταν άκουσα την τιμή.

 

Αν πάλι ψάχνεις πολυμηχάνημα, τότε αλλάζουν τα πράγματα....

[sIGPIC][/sIGPIC]....a dozen summers against the world....
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ειδα προσφατα σε αρθρο εφημεριδας να αναφερει οτι εμφανιστηκαν και πωλουνται μπρελοκ απενεργοποιησης tv σε αποσταση 7-10 μετρων ή 10-15(δεν θυμαμαι ακριβως).Αλλες πληροφοριες δεν ανεφερε.Ξερει κανεις καποιο site που μπορω να δω πληροφοριες ή που πωλειται;
Link to comment
Share on other sites

Geiasas,

pia i diafora? Pal me Ntsc?

thelo na balo apo tin Kamera(Kasetes DV) mou sto pc kai na ta grapso se dvd.

 

tora thelo na matho pia i diafora pal me ntsc!

 

me apla logia einai dyo diaforetika protypa gia tin kwdikopoihsh ths eikonas pou blepeis stin othoni. stin ellada xrisimopoieitai to pal.

an thes na matheis perissotera pes mou na anoiksw kana biblio na thimithw na sou pw leptomereies giati ta xw psiloksexasei :worry: .

Ποτέ μην διαπληκτίζεσαι με εναν χαζό , θα σε ρίξει στο επιπεδό του και θα σε κερδίσει λόγω πείρας..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί...digital gadgets γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...