Jump to content

Sony Ericsson Vivaz/Vivaz Pro


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδιά εσείς μπορείτε να ανεβάσετε φωτογραφίες στο facebook η βίντεο στο youtube μέσω των πολυμέσων?εγώ εδώ και ένα περίπου μήνα δεν μπορώ λέτε να φταίει ότι έχω παλιά έκδοση?είμαι βονταφον και έχω την τελευταία έκδοση παρακαλώ ασ δοκιμάσει κάποιος και αν του δουλευει ας γράψει την έκδοση λογισμικού που έχει..

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδια μια χαζη ερωτηση μονο και μονο επειδη επειγη.Αν κανω αναβαθμιση λογισμικου στο τηλεφωνο θα χασω τα ελληνικα σαν γλωσσα τηλεφωνου?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μια χαζη ερωτηση μονο και μονο επειδη επειγη.Αν κανω αναβαθμιση λογισμικου στο τηλεφωνο θα χασω τα ελληνικα σαν γλωσσα τηλεφωνου?

 

Όχι. Αν χανόντουσαν δεν θα έκανε κανείς αναβάθμιση...

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Ναι με qwerty γραφω.. ειχα κοιταξει και το αλλο το κλασσικο πληκτρολογιο το 12345 ενα φεγγαρι.. ναι, εκεινο ειχε Τ9 αλλα δεν βολευε τοσο πολυ.. γραψε ενα μηνυμα με i-phone αν πεσει στα χερια σου κανενα και θα καταλαβεις ποσο ευκολο ειναι να γραφεις σε qwerty με Τ9.. και μετα ποσο χαζο ειναι να μην εχει το vivaz Τ9 στο qwerty πληκτρολογιο..
Link to comment
Share on other sites

Ναι με qwerty γραφω.. ειχα κοιταξει και το αλλο το κλασσικο πληκτρολογιο το 12345 ενα φεγγαρι.. ναι, εκεινο ειχε Τ9 αλλα δεν βολευε τοσο πολυ.. γραψε ενα μηνυμα με i-phone αν πεσει στα χερια σου κανενα και θα καταλαβεις ποσο ευκολο ειναι να γραφεις σε qwerty με Τ9.. και μετα ποσο χαζο ειναι να μην εχει το vivaz Τ9 στο qwerty πληκτρολογιο..

 

Ειχα iphone για κανενα μηνα αλλα το βαρεθηκα. Ακομα και για τα πιο απλα πραγματα επρεπε να ανοιγεις και αλλη εφαρμογη. Δε λεω, πολυ ωραια αποκριση η οθονη αφης, βολικη η αυτοματη σημπληρωση στο qwerty αλλα ολα τα αλλα χαλια δυστυχως...

:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

παιδιά εσείς μπορείτε να ανεβάσετε φωτογραφίες στο facebook η βίντεο στο youtube μέσω των πολυμέσων?εγώ εδώ και ένα περίπου μήνα δεν μπορώ λέτε να φταίει ότι έχω παλιά έκδοση?είμαι βονταφον και έχω την τελευταία έκδοση παρακαλώ ασ δοκιμάσει κάποιος και αν του δουλευει ας γράψει την έκδοση λογισμικού που έχει..

 

Κανενας;:confused::)

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας! είμαι καινούργιος στο myphone και έχω κάποιες απορίες σχετικά με το καινούργιο μου sony ericsson vivaz. Αρχικά είχα περάσει κάποιες φωτό από το παλιό κινητό στο καινούργιο και δεν τις έδειχνε. Το πήγα λοιπόν στο γερμανό και το έκαναν αναβάθμιση. Πάλι δεν τις έδειχνε. Έτσι μου κάνει διαμόρφωση την κάρτα μνήμης και χάνω τα δύο παιχνίδια Rally master pro και ssx3. Υπάρχει κάποιος τρόπος να κατεβάσω τα παιχνίδια χωρίς να λέει όταν τα κάνω εγκατάσταση ότι είναι για το satio? Όσο για τις φωτό μένει ανεξήγητο γιατί δεν τις έδειχνε. Αυτές που έβγαλα τις δείχνει μια χαρά. Και άν κάποιος ξέρει και κανένα άλλο καλό παιχνιδάκι ας το προτείνει. Ευχαριστώ!!!
Link to comment
Share on other sites

Mαλλον εννοεις το δευτερο λαμπακι που αναβει οταν τραβας βιντεο.

 

 

Όχι, το λαμπάκι του βίντεο και της κάμερας είναι το ίδιο. Από πάνω έχει ένα άλλο λαμπάκι, το manual το λέει tally light, ξέρει κανείς τι είναι...;;;

To πρώτο Motorola της Cosmote - Motorola Cd930 - Nokia 3650 - Nokia 5140i - Nokia 3110c - Sony Ericsson Vivaz Pro - Sony Xperia Sola
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις ειναι το ιδιο? Υπαρχει το led και ενα δευτερο φωτακι κοκκινο που αναβοσβηνει οταν ενεργοποιειται η βιντεοσκοπηση.

Αλλωστε αυτο σημαινει tally light http://en.wikipedia.org/wiki/Tally_light

Edited by Teo010
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις ειναι το ιδιο? Υπαρχει το led και ενα δευτερο φωτακι κοκκινο που αναβοσβηνει οταν ενεργοποιειται η βιντεοσκοπηση.

Αλλωστε αυτο σημαινει tally light http://en.wikipedia.org/wiki/Tally_light

 

OK αυτό εξηγεί πολλά. Ευχαριστώ. :up:

To πρώτο Motorola της Cosmote - Motorola Cd930 - Nokia 3650 - Nokia 5140i - Nokia 3110c - Sony Ericsson Vivaz Pro - Sony Xperia Sola
Link to comment
Share on other sites

ποιες ειναι οι διαφορες τους?τα υπερ και τα κατα

 

ολα τα u5 ειναι ιδια ανεξαρτητα απο τ γραμμα που εχουν διπλα τους..ωστόσο μπορει να εχουν μικροδιαφορες οπως διαφορετικο firmware ( ή ακομη και αλλες γλωσσες )..Εικάζω οτι το U5a ειναι της αμερικής;:X

τα u8 ειναι το vivaz pro..ενω το u5 το vivaz το κανονικο-απλλο , χωρις qwerty keyboard..

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας! είμαι καινούργιος στο myphone και έχω κάποιες απορίες σχετικά με το καινούργιο μου sony ericsson vivaz. Αρχικά είχα περάσει κάποιες φωτό από το παλιό κινητό στο καινούργιο και δεν τις έδειχνε. Το πήγα λοιπόν στο γερμανό και το έκαναν αναβάθμιση. Πάλι δεν τις έδειχνε. Έτσι μου κάνει διαμόρφωση την κάρτα μνήμης και χάνω τα δύο παιχνίδια Rally master pro και ssx3. Υπάρχει κάποιος τρόπος να κατεβάσω τα παιχνίδια χωρίς να λέει όταν τα κάνω εγκατάσταση ότι είναι για το satio? Όσο για τις φωτό μένει ανεξήγητο γιατί δεν τις έδειχνε. Αυτές που έβγαλα τις δείχνει μια χαρά. Και άν κάποιος ξέρει και κανένα άλλο καλό παιχνιδάκι ας το προτείνει. Ευχαριστώ!!!

 

Τις φωτογραφιες που περνας εσυ για να τις δεις πρεπει να πας εκει που λεει "εικονες" και οχι "αλμπουμ καμερας".

Οσο για τα παιχνιδια πρεπει λογικα να υπαρχουν στο σαιτ της se, στην υποστηριξη του vivaz. Ψαξε και στο Αγγλικο σαιτ.

Εκτος των αλλων σου προτεινω να δοκιμασεις τα HD games που παιζουν σε vivaz και omniaHD. Ειναι πολυ καλα.

:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

Τις φωτογραφιες που περνας εσυ για να τις δεις πρεπει να πας εκει που λεει "εικονες" και οχι "αλμπουμ καμερας".

Οσο για τα παιχνιδια πρεπει λογικα να υπαρχουν στο σαιτ της se, στην υποστηριξη του vivaz. Ψαξε και στο Αγγλικο σαιτ.

Εκτος των αλλων σου προτεινω να δοκιμασεις τα HD games που παιζουν σε vivaz και omniaHD. Ειναι πολυ καλα.

καλημέρα!που βρίσκουμε hd gαmes;έχεις κάνα link?

Link to comment
Share on other sites

Ναι κανα link αν υπάρχει θα βοηθούσε πολύ! Εγω έψαξα αλλα δεν βρήκα τίποτα ούτε στη sony ericsson ούτε κανενα άλλο site με HD παιχνίδια!
Link to comment
Share on other sites

επειδη εχουν γραφτεί πολλές σελίδες,μπορει να μου πει καποιος αν αξίζει τελικά να πάρω το Vivaz pro? από ότι διαβάζω,βλεπω πολλά θετικα...
Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να μαθω τις βασικες διαφορες των 7 vivaz απλα και ομορφα,μπορειτε να μου πειτε παρακαλω?

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Απλα και ομορφα στα ειπε ο φιλος, τι δεν καταλαβες?

ολα τα u5 ειναι ιδια ανεξαρτητα απο τ γραμμα που εχουν διπλα τους..ωστόσο μπορει να εχουν μικροδιαφορες οπως διαφορετικο firmware ( ή ακομη και αλλες γλωσσες )..Εικάζω οτι το U5a ειναι της αμερικής;:X

τα u8 ειναι το vivaz pro..ενω το u5 το vivaz το κανονικο-απλλο , χωρις qwerty keyboard..

Θελεις να σου εξηγησουμε 7 τυπους κινητων ενω στην Ελλαδα υπαρχουν οι 2?

Link to comment
Share on other sites

οκ εξηγεισαι μου τα υπερ και τα κατα των 2 τυπων τοτε που κυκλοφορουν στην ελλαδα

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

οκ εξηγεισαι μου τα υπερ και τα κατα των 2 τυπων τοτε που κυκλοφορουν στην ελλαδα

 

 

To Vivaz έχει κάμερα 8ΜΡ, το Pro έχει 5ΜΡ, QWERTY πληκτρολόγιο και handwriting recognition.

Επίσης, ψιλοδιαφορές έχουν σε διαστάσεις και βάρος (λίγο μεγαλύτερο και 20 γραμ. βαρύτερο το Pro) και λίγο μεγαλύτερο SAR το Pro.

 

Προσωπικά πήρα το Pro μιας και διαπίστωσα ότι έχει από τα καλύτερα, αν όχι το καλύτερο, πληκτρολόγια που κυκλοφορούν σήμερα.

To πρώτο Motorola της Cosmote - Motorola Cd930 - Nokia 3650 - Nokia 5140i - Nokia 3110c - Sony Ericsson Vivaz Pro - Sony Xperia Sola
Link to comment
Share on other sites

Εγω την φωτεινοτητα την εχω παντα να ειναι αναμενη και δεν μου εχει κλειδωσει ποτε ωστε να κολλησει. Μηπως ειναι αυτο? Στις ρυθμισεις ειναι αυτο.
Link to comment
Share on other sites

εγω κλειδωνω κανονικα τη συσκευη χωρις να κολλαει το n drive,δεν εχω πειραξει τις ρυθμισεις παρα μονο να ειναι παντα αναμενη η οθονη.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Vivaz/Vivaz Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...