Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τελικα έβαλα την τελευταια neatrom 4.4? καλη επιλογη? την βλεπω πιο απλη από την 4.1.2... θα δω διαφορες από την μία στην άλλη?

Η 4.4.4 λόγω του ότι είναι Kit Kat δεν είναι σταθερή. Δλδ θα έχεις θέματα σε bluetooth συνδέσεις και -ίσως- και στο GPS σου. Επίσης, η 4.1.2 μιας που υπάρχει και μαμίσια Samsung, έχει τους σωστούς drivers για την κάμερα άρα και την καλύτερη ποιότητα στις φωτογραφίες κ βίντεο που τραβάς, ενώ η Kit Kat όχι. Αν αυτά (και κάνα κόλλημα που και πού) δε σε χαλάνε, μείνε στην 4.4.4. Σαν λειτουργίες μου αρέσει καλύτερα η 4.4.4 αλλά οι λόγοι που σου ανέφερα είναι πολύ σημαντικοί για μένα και έτσι είμαι με την 4.1.2 που είναι ότι καλύτερο σε custom rom έχω συναντήσει (προσωπικά πάντα).

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε AOSP, μην βλέπετε μόνο τις KitKat. Ο fusionjack συνεχίζει να ενημερώνει την slimsaber 4.3.1(reborn), η οποία είναι σταθερή και χωρίς προβλήματα.
Link to comment
Share on other sites

Σε AOSP, μην βλέπετε μόνο τις KitKat. Ο fusionjack συνεχίζει να ενημερώνει την slimsaber 4.3.1(reborn), η οποία είναι σταθερή και χωρίς προβλήματα.

Την δοκιμάζω τώρα αλλά σκάει το SuperSU λέγοντας πως δεν βρίσκει binary. Έχει κανείς καμιά ιδέα;

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Την δοκιμάζω τώρα αλλά σκάει το SuperSU λέγοντας πως δεν βρίσκει binary. Έχει κανείς καμιά ιδέα;

Έχεις ενεργοποιήσει το root στις επιλογές για προγραμματιστές;

Link to comment
Share on other sites

Η 4.4.4 λόγω του ότι είναι Kit Kat δεν είναι σταθερή. Δλδ θα έχεις θέματα σε bluetooth συνδέσεις και -ίσως- και στο GPS σου. Επίσης, η 4.1.2 μιας που υπάρχει και μαμίσια Samsung, έχει τους σωστούς drivers για την κάμερα άρα και την καλύτερη ποιότητα στις φωτογραφίες κ βίντεο που τραβάς, ενώ η Kit Kat όχι. Αν αυτά (και κάνα κόλλημα που και πού) δε σε χαλάνε, μείνε στην 4.4.4. Σαν λειτουργίες μου αρέσει καλύτερα η 4.4.4 αλλά οι λόγοι που σου ανέφερα είναι πολύ σημαντικοί για μένα και έτσι είμαι με την 4.1.2 που είναι ότι καλύτερο σε custom rom έχω συναντήσει (προσωπικά πάντα).

 

Συμφωνώ 100% με τον προλαλήσαντα! :)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Έχεις ενεργοποιήσει το root στις επιλογές για προγραμματιστές;

Σωστός! δεν ήξερα πως υπάρχει τέτοια επιλογή και μια γρήγορη αναζήτηση στο google δε βοήθησε ιδιαίτερα... Μα και αυτός ο χριστιανός δεν το βάζει στα βήματα του installation κάτι τέτοιο;;

Σε ευχαριστώ πολύ!

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

και εγώ σε 4,1,2 αλλά το lag δεν παλεύεται ... Υπάρχει καμία σταθερή ROΜ που να μην έχει θέματα με GPS , photo , wifi και BT που να μην κολλάει ? ?
Link to comment
Share on other sites

και εγώ σε 4,1,2 αλλά το lag δεν παλεύεται ... Υπάρχει καμία σταθερή ROΜ που να μην έχει θέματα με GPS , photo , wifi και BT που να μην κολλάει ? ?

 

Neat... :lol: ;)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Neat... :lol: ;)

 

η neat 4.4.4 για αρχη μου φαινεται καλη! Δείχνει πιο απλη από την 4.1.2 που ειχα εγκαταστησει στην αρχη αλλά για μενα αυτο είναι ισως πιο ωραιο... Τι μου προτεινεις? να την αφησω και βλεπουμε? Αλλωστε πλάκα έχει που ενω το κινητο μας εχει σταματησει να αναβαθμιζεται εμεις του φοραμε οτι πιο καινουργιο!!!

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχω στα χέρια μου τι Nexus 5. Ήρθε η ώρα να αφήσω αυτή την ωραία παρέα για να περάσω στη παρέα του Nexus και πάλι (nexus s η συσκευή προ του S2). Οι επισκέψεις στη παρέα θα συνεχίσουν γιατί το κινητό θα περάσει στον γαμπρό μου. Σας ευχαριστώ για τις πολύτιμες συμβουλές σας όλο αυτό τον καιρό. Καλή συνέχεια σε όλους σας και να μην ξεχνάτε

 

 

 

keep flashing!!!!!

Link to comment
Share on other sites

η neat 4.4.4 για αρχη μου φαινεται καλη! Δείχνει πιο απλη από την 4.1.2 που ειχα εγκαταστησει στην αρχη αλλά για μενα αυτο είναι ισως πιο ωραιο... Τι μου προτεινεις? να την αφησω και βλεπουμε? Αλλωστε πλάκα έχει που ενω το κινητο μας εχει σταματησει να αναβαθμιζεται εμεις του φοραμε οτι πιο καινουργιο!!!

Αμα σου κάνει τη δουλειά σου άστο, δεν το συζυτάμε! ;)

Παίδες έχω στα χέρια μου τι Nexus 5. Ήρθε η ώρα να αφήσω αυτή την ωραία παρέα για να περάσω στη παρέα του Nexus και πάλι (nexus s η συσκευή προ του S2). Οι επισκέψεις στη παρέα θα συνεχίσουν γιατί το κινητό θα περάσει στον γαμπρό μου. Σας ευχαριστώ για τις πολύτιμες συμβουλές σας όλο αυτό τον καιρό. Καλή συνέχεια σε όλους σας και να μην ξεχνάτε

keep flashing!!!!!

Και μένα η συσκευή μου πριν το S2 Nexus S ήταν... Και αργά ή γρήγορα θα έρθω να σας βρω εκεί που θα είστε! :D

Καλορίζικο φίλε! :)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

ΣΟΣ!

 

Με νεατρομ philz kernel τραβαω βιντεο κανονικά, αλλά μετά όταν πάω να το δω (αναπαραγωγή) βλέπω το play αλλά δεν μπορώ να το πατήσω (σαν να μην πατιέται). Είναι κάποιο bug ή εγώ κάνω κάτι λάθος? Μιλάω για την εφαρμογή που έχει το gallery...

Resurrection Remix Rom 5.5.8

(Προηγούμενο σετάρισμα: Neatrom v6.4 XXMS3- Apolo 4.15b Regular - Μόντεμ: xxms4)

Link to comment
Share on other sites

ΣΟΣ!

 

Με νεατρομ philz kernel τραβαω βιντεο κανονικά, αλλά μετά όταν πάω να το δω (αναπαραγωγή) βλέπω το play αλλά δεν μπορώ να το πατήσω (σαν να μην πατιέται). Είναι κάποιο bug ή εγώ κάνω κάτι λάθος? Μιλάω για την εφαρμογή που έχει το gallery...

Δεν το έχω ξανασυναντήσει κάτι τέτοιο... Δοκίμασες επανεκκίνηση;

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Καταλαβα οτι δεν εχω εφαρμογη για βιντεο. Παιζει λογω lite να μην το εγκατεστησα? Εκ των υστέρων μπαινει?

Resurrection Remix Rom 5.5.8

(Προηγούμενο σετάρισμα: Neatrom v6.4 XXMS3- Apolo 4.15b Regular - Μόντεμ: xxms4)

Link to comment
Share on other sites

+100 (τουλάχιστον)

 

Thanks all good now!!!

Resurrection Remix Rom 5.5.8

(Προηγούμενο σετάρισμα: Neatrom v6.4 XXMS3- Apolo 4.15b Regular - Μόντεμ: xxms4)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια πως γινεται να κανω ολα τα wipes και να μην σβηνονται τα δεδομενα???

Τα δεδομένα στην μνήμη του κινητού (όχι στην SD κάρτα) σβήνονται από το μενού Settings -> Storage και επιλέγεις Erase USB storage (ή κάπως έτσι).

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

τειλκα μετά απο αρκετα ψάξιμο και μετα απο συμβουλες απο φίλους εδω μέσα έβαλα την neatrom 4.1.2. στην 4.4.4 απλά παραθέτω ότι είχα θέμα με το gps ενώ και η απουσία ραδιοφώνου έπαιξε το ρόλο της! Για να δούμε... Μακάρι να βγει κάποια ποιο καινουργια σταθερη, όσο ζουμε ελπίζουμε!
Link to comment
Share on other sites

Τι θέμα είχες με gps? Δε λοκαρε ή σε έβγαζε με χάλια ακρίβεια; για το ραδιόφωνο υπάρχει το spiritfm για όλες τις custom. Με το bluetooth δεν είχες θέμα;

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

δεν εβρισκε την τοποθεσια... νομιζω οτι οι εφαρμογες για ραδιοφωνο θελουν ιντερνετ χωρις να ειμαι βεβαιος... το bluetooth δεν μου εμφανισε ιδιαιτερα προβληματα!
Link to comment
Share on other sites

δεν εβρισκε την τοποθεσια... νομιζω οτι οι εφαρμογες για ραδιοφωνο θελουν ιντερνετ χωρις να ειμαι βεβαιος... το bluetooth δεν μου εμφανισε ιδιαιτερα προβληματα!

Το spiritFm δε θέλει ίντερνετ. Αλλά θέλει 7-8 ευρώ να το ψωνίσεις...

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Το spiritFm δε θέλει ίντερνετ. Αλλά θέλει 7-8 ευρώ να το ψωνίσεις...[/

από την δικιά σου ανάλυση αποφασισα να παω στην 4.1.2... η αληθεια ειναι οτι το κινητο ειναι πιο σταθερο!!! αληθεια για να βγαζω φωτο και να μενουν οι τοποθεσιες θελει και ιντερνετ παντα? γιατι με το gps δεν μου αποθηκευονταν η τοποθεσια!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...