Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε μου καλησπέρα.Διαβάζω διαβάζω άλλα δεν λέει τίποτα για το θέμα μου.Το έχεις λύσει το θέμα εσύ;

Εκεί που είχε τον σύνδεσμο της ρομ αν πας πιο κάτω γράφει ένα λινκ για το ράδιο. Τώρα δεν ξέρω αν υπάρχει ακόμα στο σαιτ

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Βάζουμε dorimanx στην lam hoang??

 

2 σελίδες πίσω είναι η απάντηση. Δεν είναι κακό να διαβάζουμε λίγο να μην γεμίζουμε ίδιες ερωτήσεις ρε παιδιά! Ειδικά κάποιες που είναι τόσο πρόσφατες.

 

Τελικά όντως υπάρχει διαφορά στις δύο roms??CloudyG3 και Lam Hoang G3 1.5

Και αν ναι ποιές??Ας μας πει κάποιος που τις εχει δοκιμάσει.:!::!:

 

Επίσης όπως από πάνω. Έχουν αναφερθεί σε προηγούμενα ποστ οι διαφορές. Δεν κάνει κακό το διάβασμα. Τώρα αν εσύ εννοείς διαφορές του τύπου το ένα φοράει έκδοση 4.4.2 και αν το άλλο φοράει 4.4.4; τότε όχι δεν έχει τέτοιες διαφορές.

Συγκεκριμένα έχεις κάνει εσύ quote το ποστ του prioxxx και ρωτάς τις διαφορές! Το αστείο είναι ότι στο ποστ που έχεις κάνει αρχικά quote ο Δημήτρης λέει τις διαφορές. Τι άλλοι να πει από το ότι είναι πιο stable, κάνει καλύτερη διαχείριση και έχει καλύτερη αυτονομία και ότι είναι καθαρό port από G3 και όχι G2 stock based όπως οι άλλες 2.

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Είναι απορίας άξιο πάντως να έχει κάνει τέτοια δουλειά ο κινέζος και να μην του δουλεύει το Ραδιόφωνο. Έστω και γι'αυτό θα φάει Χ.

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Είναι απορίας άξιο πάντως να έχει κάνει τέτοια δουλειά ο κινέζος και να μην του δουλεύει το Ραδιόφωνο. Έστω και γι'αυτό θα φάει Χ.

Δηλαδή φλασαρες το αρχείο που δίνει για το fm και δεν δούλεψε;

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Μήπως δεν έχει 4G η περιοχή σου?? Πχ εγώ Καστοριά έχω μέχρι H+

 

Η περιοχή μου έχει 4G. Μάλιστα το G2 του φίλου μου στο ίδιο ακριβώς σημείο πιάνει 4G, ενώ και οι δύο έχουμε Cosmote. :blink:

Βγαίνεις για καφέ και συνειδητοποιείς πως δεν έχεις mb στο κινητό και τα wifi των μαγαζιών είναι κλειδωμένα. Tζάμπα βγήκες! :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή φλασαρες το αρχείο που δίνει για το fm και δεν δούλεψε;

Το φλασαρα , εμφανίστηκε στις εφαρμογές όταν όμως το ανοίγω εμφανίζετε το Ραδιόφωνο αλλά δεν έχει ήχο. Εσένα δουλεύει κανονικά;

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Η περιοχή μου έχει 4G. Μάλιστα το G2 του φίλου μου στο ίδιο ακριβώς σημείο πιάνει 4G, ενώ και οι δύο έχουμε Cosmote. :blink:

 

το έχεις ενεργοποιημένο απο την cosmote εσυ?

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω 2-3 πράγματα. Τα στοιχεία της συσκευής είναι:

Android version: 4.4.2

Baseband version: M8974A-AAAANAZM-1.0.190084

Kernel version: 3.4.0

Build number: KOT49I.D80220d

Software version: D80220d-EUR-XX

 

1. Τι προέλευσης είναι το κινητό;

2. Πως μπορώ να περάσω μία stock JellyBean ROM (αρχείο .kdz) και που μπορώ να βρω τις διαθέσιμες εργοστασιακές ROM?

3. Αν αλλάξω ROM, ταυτόχρονα αλλάζουν μόνα τους τα kernel, baseband ή πρέπει να τα εισάγω μόνος μου; (αν κι εφόσον χρειάζεται να αλλαχτούν).

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

το έχεις ενεργοποιημένο απο την cosmote εσυ?

 

Όχι, χρειάζεται να το ενεργοποιήσεις εσύ; Στον φίλο μου ήρθε SMS από την Cosmote για 4G μόλις άνοιξε για πρώτη φορά τα δεδομένα του.

Βγαίνεις για καφέ και συνειδητοποιείς πως δεν έχεις mb στο κινητό και τα wifi των μαγαζιών είναι κλειδωμένα. Tζάμπα βγήκες! :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Όχι, χρειάζεται να το ενεργοποιήσεις εσύ; Στον φίλο μου ήρθε SMS από την Cosmote για 4G μόλις άνοιξε για πρώτη φορά τα δεδομένα του.

 

γινεται και με μηνυμα νομιζω.στελνεις 4g σε εναν αριθμο(1333 η κατι τετοιο)ψαξε το λιγο

Link to comment
Share on other sites

2 σελίδες πίσω είναι η απάντηση. Δεν είναι κακό να διαβάζουμε λίγο να μην γεμίζουμε ίδιες ερωτήσεις ρε παιδιά! Ειδικά κάποιες που είναι τόσο πρόσφατες.

 

 

 

Επίσης όπως από πάνω. Έχουν αναφερθεί σε προηγούμενα ποστ οι διαφορές. Δεν κάνει κακό το διάβασμα. Τώρα αν εσύ εννοείς διαφορές του τύπου το ένα φοράει έκδοση 4.4.2 και αν το άλλο φοράει 4.4.4; τότε όχι δεν έχει τέτοιες διαφορές.

Συγκεκριμένα έχεις κάνει εσύ quote το ποστ του prioxxx και ρωτάς τις διαφορές! Το αστείο είναι ότι στο ποστ που έχεις κάνει αρχικά quote ο Δημήτρης λέει τις διαφορές. Τι άλλοι να πει από το ότι είναι πιο stable, κάνει καλύτερη διαχείριση και έχει καλύτερη αυτονομία και ότι είναι καθαρό port από G3 και όχι G2 stock based όπως οι άλλες 2.

Εγώ δεν βλέπω κάτι αστείο στην ερώτηση που έκανα.Ρωτάω συγκεκριμένα για τις διάφορες στα features της Rom στο πρώτο post που αναφέρεται ο φίλος

Το τελευταίο update πρέπει να υπάρχει ακόμα. Φυσικά τα άλλα 2 port δεν είναι 100% εκτός κ αν δεν ξέρετε τι έχει το g3

 

και απλά μετά ξαναρώτησα την δεύτερη φορά αφού δεν υπήρξε απάντηση .Πέρα από την διαχείριση τα bugs κτλ,λέει ότι υπάρχουν και διάφορες σε κάποια άλλα πράγματα που εάν δεν ξέρεις τί έχει το G3 δεν μπορείς να καταλάβεις.Ε αυτές τις διάφορες ρωτάω.

 

Και πάλι απαντάς σε άλλο από αυτό που διατύπωσα στην πρώτη ερώτηση μου χωρίς να έχεις διαβάσει τί ακριβώς ρωτάω.Αυτό είναι το αστείο.

Edited by Tsarli
Link to comment
Share on other sites

γινεται και με μηνυμα νομιζω.στελνεις 4g σε εναν αριθμο(1333 η κατι τετοιο)ψαξε το λιγο

 

Ναι όντως αυτό στέλνεις. Το δίκτυο 4G είναι ήδη ενεργοποιημένο ήταν το μήνυμα που μου ήρθε. Άρα ούτε αυτό φταίει.. :X

Βγαίνεις για καφέ και συνειδητοποιείς πως δεν έχεις mb στο κινητό και τα wifi των μαγαζιών είναι κλειδωμένα. Tζάμπα βγήκες! :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Ναι όντως αυτό στέλνεις. Το δίκτυο 4G είναι ήδη ενεργοποιημένο ήταν το μήνυμα που μου ήρθε. Άρα ούτε αυτό φταίει.. :X

 

και καποιος αλλος φιλος ειχε προβλημα αν δεν κανω λαθος λιγα ποστ πισω!νομιζω με custom ρομ ελυσε το προβλημα.αλλα επαναλαμβανω εγω του χω βαλει πολλες ρομ και με στοκ επισης παντα το 4g μου βγαινει πανω!

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ότι και να έβαλα δεν είχα θέμα με το 4g . Και στην αρχή είχα άλλη κάρτα απλή και αγόρασα μια καινούρια . Μήπως φταίει η κάρτα σου ? Πάνε σε ένα κατάστημα κοσμοτε
Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα θα ηθελα την βοηθεια σας προσπαθω να μπω σε download mode αλλα μενω κολλημενος στην οθονη με την μπαρα και δεν μου προχωραει σε εκεινη που γραφει firmware update. Καμια ιδεα;
Link to comment
Share on other sites

και καποιος αλλος φιλος ειχε προβλημα αν δεν κανω λαθος λιγα ποστ πισω!νομιζω με custom ρομ ελυσε το προβλημα.αλλα επαναλαμβανω εγω του χω βαλει πολλες ρομ και με στοκ επισης παντα το 4g μου βγαινει πανω!

 

Βασικά τώρα που το παρατηρώ έχω την OptimusG3 και ενώ τσεκάρω την επιλογή LTE μόλις βγαίνω και ξαναμπαίνω στις ρυθμίσεις αλλάζει από μόνο του σε GSM/WCDMA. Δηλαδή δεν κρατάει την επιλογή LTE.

Βγαίνεις για καφέ και συνειδητοποιείς πως δεν έχεις mb στο κινητό και τα wifi των μαγαζιών είναι κλειδωμένα. Tζάμπα βγήκες! :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Βασικά τώρα που το παρατηρώ έχω την OptimusG3 και ενώ τσεκάρω την επιλογή LTE μόλις βγαίνω και ξαναμπαίνω στις ρυθμίσεις αλλάζει από μόνο του σε GSM/WCDMA. Δηλαδή δεν κρατάει την επιλογή LTE.

 

 

Αυτό ειναι το πρόβλημα σου μη ψάχνεται τσάμπα. Πριν ποια ρομ φορούσες;

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Πριν είχα την στοκ (Σιγκαπούρη) και δεν υπάρχει αυτή η επιλογή γιατί δεν είναι ευρωπαϊκή η ρομ. Αν είναι θα δοκιμάσω να βάλω ευρωπαϊκή στοκ και να δοκιμάσω
Βγαίνεις για καφέ και συνειδητοποιείς πως δεν έχεις mb στο κινητό και τα wifi των μαγαζιών είναι κλειδωμένα. Tζάμπα βγήκες! :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Βασικά τώρα που το παρατηρώ έχω την OptimusG3 και ενώ τσεκάρω την επιλογή LTE μόλις βγαίνω και ξαναμπαίνω στις ρυθμίσεις αλλάζει από μόνο του σε GSM/WCDMA. Δηλαδή δεν κρατάει την επιλογή LTE.

Πήγαινε στο system/app και βρες το LteConfigs.apk και το LteConfigs.odex σβήσε τα εντελώς και κάνε επανεκκίνηση.. Έτσι θα λυθεί το πρόβλημα σου..

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στο system/app και βρες το LteConfigs.apk και το LteConfigs.odex σβήσε τα εντελώς και κάνε επανεκκίνηση.. Έτσι θα λυθεί το πρόβλημα σου..

 

Φιλε δεν υπάρχουν αυτά τα δύο αρχεία στο κινητό μου.

Βγαίνεις για καφέ και συνειδητοποιείς πως δεν έχεις mb στο κινητό και τα wifi των μαγαζιών είναι κλειδωμένα. Tζάμπα βγήκες! :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Φιλε δεν υπάρχουν αυτά τα δύο αρχεία στο κινητό μου.

Μέχρι πριν μια βδομάδα είχα την Optimusg3 1.2 και είχε μέσα αυτά τα δύο αρχεία.. Μήπως δεν τα είδες;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Κάτοχος εδώ και εφτά μήνες της συσκευής, unrooted, γερμανικό Vodafone branded.

Υπάρχει κάποιος οδηγός για φλασαρισμα της official open rom?

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...