Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M8)


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι τυχερος; αφου λεει η HTC οτι ειναι εκτος εγγυησης βαση ΙΜΕΙ....

 

Για βάλε cid get free από το μάρκετ να δεις τι region είναι

Μάλλον επειδή μπήκε στο htcdev και ξεκλειδώσε τον bootloader

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για βάλε cid get free από το μάρκετ να δεις τι region είναι

Μάλλον επειδή μπήκε στο htcdev και ξεκλειδώσε τον bootloader

 

το κινητο δεν ειναι δικο μου. Το εχω βρει για να το παρω... και ξενερωσα που ειναι εκτος εγγυησης τελικα!

Link to comment
Share on other sites

το κινητο δεν ειναι δικο μου. Το εχω βρει για να το παρω... και ξενερωσα που ειναι εκτος εγγυησης τελικα!

 

Μπες στο thread του xda να διαβάσεις τi γίνεται με το sunshine και εάν διορθώνει το θέμα,προς το παρών δεν το έχω ψάξει

Edited by pafimal
Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Μπες στο thread του xda να διαβάσεις τi γίνεται με το sunshine και εάν διορθώνει το θέμα,προς το παρών δεν το έχω ψάξει

 

"I think once you use htcdev to unlock the bootloader, the imei is automatically blacklisted by htc. You might get lucky with a repair, some people have managed to get repairs for free, depending on the issue. Others have been charged for the repair. Even if you s-on and relock there's no guarantee htc will honour it."

 

"Sunshine cannot magically bring back your warranty, and let's not discuss warranty fraud here. Thanks."

 

Mαλλον δεν υπαρχει γυρισμος δυστυχως!!!

Link to comment
Share on other sites

"I think once you use htcdev to unlock the bootloader, the imei is automatically blacklisted by htc. You might get lucky with a repair, some people have managed to get repairs for free, depending on the issue. Others have been charged for the repair. Even if you s-on and relock there's no guarantee htc will honour it."

 

"Sunshine cannot magically bring back your warranty, and let's not discuss warranty fraud here. Thanks."

 

Mαλλον δεν υπαρχει γυρισμος δυστυχως!!!

 

Σωστά,εάν έχει s_off όμως μπορείς να φλασαρεις επίσημη ρομ νομίζω,εάν διαβάζει ο Αργυρης ας απαντήσει

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Σωστά,εάν έχει s_off όμως μπορείς να φλασαρεις επίσημη ρομ νομίζω,εάν διαβάζει ο Αργυρης ας απαντήσει

 

Απ οτι καταλαβα, οτι και να εχει, επισημη, custom, rooter, unrooted, locked, unlocked, relocked, s-off, s-on κλπ,

εφοσον εχεις χρησιμοποιησει htcdev, τοτε μπορουν να το δουν και σε βγαζουν εκτος εγγυησης.

 

Το θεμα ειναι οτι αν το πας για επισκευη πχ, βλεπουν πχ τι γραφει ο bootloader μεσα ή κοιταζουν στη βαση με τα IMEI?

Link to comment
Share on other sites

Απ οτι καταλαβα, οτι και να εχει, επισημη, custom, rooter, unrooted, locked, unlocked, relocked, s-off, s-on κλπ,

εφοσον εχεις χρησιμοποιησει htcdev, τοτε μπορουν να το δουν και σε βγαζουν εκτος εγγυησης.

 

Το θεμα ειναι οτι αν το πας για επισκευη πχ, βλεπουν πχ τι γραφει ο bootloader μεσα ή κοιταζουν στη βαση με τα IMEI?

 

Κάποια στιγμή είχε γράψει ο Αργύρης ότι δεν κοιτάει το imei και ανάλογα την ζημιά την φτιάχνουν,τι να σου πω

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Κάποια στιγμή είχε γράψει ο Αργύρης ότι δεν κοιτάει το imei και ανάλογα την ζημιά την φτιάχνουν,τι να σου πω

 

Who is Αργυρης;:p

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά χαλαρώστε λίγο γιατί στο τέλος θα ξεχάσουμε κι αυτά που ξέρουμε..

Επειδή κάποιος ζήτησε unlock code από htcdev αυτομάτως σημαίνει ότι τον χρησιμοποίησε κιόλας;

Δηλαδή εγώ που πήρα το token αλλά πλέον το τηλέφωνό μου λέει Locked αυτό σημαίνει ότι θα μου το βγάλουν εκτός; Πάμε καλά;

Δεν ισχύουν αυτά και πότε δεν ίσχυαν εκτός αν πάει ο άλλος και στείλει τη συσκευή του για επισκευή με custom rom, kernel και recovery, αλλά τότε είναι άξιος της μοίρας του.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά χαλαρώστε λίγο γιατί στο τέλος θα ξεχάσουμε κι αυτά που ξέρουμε..

Επειδή κάποιος ζήτησε unlock code από htcdev αυτομάτως σημαίνει ότι τον χρησιμοποίησε κιόλας;

Δηλαδή εγώ που πήρα το token αλλά πλέον το τηλέφωνό μου λέει Locked αυτό σημαίνει ότι θα μου το βγάλουν εκτός; Πάμε καλά;

Δεν ισχύουν αυτά και πότε δεν ίσχυαν εκτός αν πάει ο άλλος και στείλει τη συσκευή του για επισκευή με custom rom, kernel και recovery, αλλά τότε είναι άξιος της μοίρας του.

 

Δλδ εάν κάνουμε relocked τον boot loader μπορούμε να φλασαρουμε οφισιαλ ρομ και να είναι όλα οκ;;;

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Όπως τα λέει ο kollatos. Το τελικό disclaimer το αποδέχεσαι τη στιγμή που στελνεις το unlock token στη συσκευή.

 

Έχω στείλει κανονικά s-off κινητό στο service το οποίο ήταν πριν unlocked

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά χαλαρώστε λίγο γιατί στο τέλος θα ξεχάσουμε κι αυτά που ξέρουμε..

Επειδή κάποιος ζήτησε unlock code από htcdev αυτομάτως σημαίνει ότι τον χρησιμοποίησε κιόλας;

Δηλαδή εγώ που πήρα το token αλλά πλέον το τηλέφωνό μου λέει Locked αυτό σημαίνει ότι θα μου το βγάλουν εκτός; Πάμε καλά;

Δεν ισχύουν αυτά και πότε δεν ίσχυαν εκτός αν πάει ο άλλος και στείλει τη συσκευή του για επισκευή με custom rom, kernel και recovery, αλλά τότε είναι άξιος της μοίρας του.

 

Ρωτησα στο ελληνικο τσατ, εδωσα ιμει, και μου ειπαν εκτος εγγυησης.

Καλεσα στο αγγλικο, εδωσα ιμει, και μου ειπαν εκτος εγγυησης.

 

Μακαρι ρε παιδια να ισχυει αυτο που λετε, γιατι πραγματικα θελω να το παρω το τηλεφωνο αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Δλδ εάν κάνουμε relocked τον boot loader μπορούμε να φλασαρουμε οφισιαλ ρομ και να είναι όλα οκ;;;

Φυσικά ακόμα και unlocked (ή relocked) να λέει, αν φέρει την official rom (system, kernel, recovery) ισχύει κανονικά η εγγύηση..

 

Ρωτησα στο ελληνικο τσατ, εδωσα ιμει, και μου ειπαν εκτος εγγυησης.

Καλεσα στο αγγλικο, εδωσα ιμει, και μου ειπαν εκτος εγγυησης.

 

Μακαρι ρε παιδια να ισχυει αυτο που λετε, γιατι πραγματικα θελω να το παρω το τηλεφωνο αυτο.

 

Και πως είσαι σίγουρος ότι είναι εκτός λόγω απλά του ξεκλειδώματος? Αν παίζει κάτι άλλο? Αν το έστειλε ο ιδιοκτήτης του για service με custom rom? Αν είναι εκτός λόγω υγρασίας? Το ότι είναι εκτός μια συσκευή δεν σημαίνει ότι είναι λόγω ξεκλειδώματος. Υπάρχουν πολλοί λόγοι για να είναι εκτός και δεν νομίζω να έκατσαν να σου πουν το γιατί..

 

Προσωπικά δεν θα το έπαιρνα το συγκεκριμένο, εκτός αν είναι σε τιμή ξεφτίλα.. Πάντως ξέρω σίγουρα να σου πω ότι δεν είναι εκτός απλά και μόνο λόγω του ξεκλειδωμένου bootloader. Κάτι άλλο παίζει..

Edited by kollatos

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Tι να πω δεν ξερω! Απο τη στιγμη που ειναι εκτος εγγυησης δεν το αγοραζω. Ο ιδιοκτητης λεει αυτα που εγραψα εδω.

 

Βεβαια στο Αγγλικο που πηρα τηλεφωνο η κοπελα μου ειπε unlocked bootloader απο μονη της. Και μου ειπε οτι μονο με αλλαγη μητρικης θα ειναι και παλι μεσα στην εγγυηση.

 

Τωρα αν το ειχε παει για σερβις με unlocked bootloader και το κατεγραψαν δεν ξερω.

Και στο xda λενε ομως οτι αν χρησιμοποιησεις το htcdev, αυτοματως γινεται blacklisted το imei σου και βγαινεις εκτος.

Link to comment
Share on other sites

Και στο xda λενε ομως οτι αν χρησιμοποιησεις το htcdev, αυτοματως γινεται blacklisted το imei σου και βγαινεις εκτος.

 

Αυτο ειχα διαβάσει κι εγω παλιότερα. Ομως για να λένε τα παιδιά υπάρχει η περίπτωση οταν το πας κανονικά κλειδωμένο, να κανουν τα στραβά μάτια.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Και στο xda λενε ομως οτι αν χρησιμοποιησεις το htcdev, αυτοματως γινεται blacklisted το imei σου και βγαινεις εκτος.

 

Αυτό ακούγεται για ράδιο αρβύλα. Όπως είπαν και οι φίλοι Finn και kollatos, εκδίδεται το token αλλά δεν χρησιμοποιείται ποτέ.Τι σημαίνει αυτό, ότι είμαι εκτός εγγύησης?Δεν ξέρω μου φαίνονται δύσκολα όλα αυτά.Προσωπικά δεν έχει τύχει να θελήσω το service (και ελπίζω να μην το θελήσω ποτέ) αλλά τόσο ο kollatos όσο και ο Finn είχαν γράψει οτι δεν αντιμετώπισαν πρόβλημα με το relocked.

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Καποιος που εχει κανει htcdev, ας παρει να ρωτησει βαση ΙΜΕΙ αν ειναι εντος εγγυησης.

 

Αν κανουν τα στραβα ματια στο σερβις ειναι αλλο θεμα.

Οποτε δεν μπορουμε να το παρουμε ως κανονα οτι με relocked ειμαστε εντος εγγυησης.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα!Εδω κ δυο μερες εχω βάλει microsd στο κιν αλλα Δν μπορώ για κάποιο λόγο να αποθηκευσω τις ταινίες εκεί!Εχω το μtorrent κ οταν επιλέγω το folder της sd card με παραπέμπει Δν ξερω κ εγω που!Επισης άλλη μια ερώτηση,οταν κατεβάζω κάποια εφαρμογή απο το store υπάρχει κάποιος τρόπος να την αποθηκεύω στη κάρτα;Ευχαριστω πολύ!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Γνωστό 'νέο' security patch της 4.4.x. Περίμενε την αναβάθμιση που λύνει το πρόβλημα με ενσωματωμένο HTC file manager.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στο forum.νεος κάτοχος του m8 κ οι πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές! Όμως θέλω να ρωτήσω σχετικά σχετικά με τη γλώσσα εισαγωγής. Όταν έβαλα την κάρτα μου έβγαλε ελληνικά κανονικά όμως μετά στην επιλογή γλώσσας στο μενού δεν έχει ελληνικά κ επελεξα κατά λάθος αγγλικά κ δεν μπορώ να βάλω πάλι ελληνικα.υπαρχει κάποιος τρόπος να κατεβάσω ελληνικά κ να υπάρχει μόνιμα στις επιλογές γλώσσας?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στο forum.νεος κάτοχος του m8 κ οι πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές! Όμως θέλω να ρωτήσω σχετικά σχετικά με τη γλώσσα εισαγωγής. Όταν έβαλα την κάρτα μου έβγαλε ελληνικά κανονικά όμως μετά στην επιλογή γλώσσας στο μενού δεν έχει ελληνικά κ επελεξα κατά λάθος αγγλικά κ δεν μπορώ να βάλω πάλι ελληνικα.υπαρχει κάποιος τρόπος να κατεβάσω ελληνικά κ να υπάρχει μόνιμα στις επιλογές γλώσσας?

 

Το ίδιο έπαθε και η κόρη μου και το morelocale2 δεν δουλεύει παρότι to usb debugging είναι οn.

Καμιά ιδέα;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Δεχεται η arvato να κανει επισκευη μονο βαση IMEI και χωρις αποδειξη αγορας;

 

btw μου ειπαν στο τσατ της htc οτι αν δεν ειναι ελληνικη η συσκευη θελει 4-6 εβδομαδες το σερβις γιατι πρεπει να φερουν ανταλλακτικα απο τη χωρα προελευσης :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή έχουμε την καλύτερη συσκευή με το χειρότερο service, ωραία.

 

λογικα το λενε ετσι για να αγοραζεις απο πλαισιο κλπ με καπελο 200ευρω! τωρα τι κανει η αρβατο ελπιζω να μην χρειαστει σε κανενα να μαθει.

 

Στο αγγλικο που ρωτησα μου ειπαν οτι εφοσον ειναι ευρωπαικο δεν εχει καμια διαφορα. Ιδιο χρονο θα χρειαστει κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία, δηλαδή έχουμε την καλύτερη συσκευή με το χειρότερο service.

Ακριβώς Αυτό. Μου το είπαν μόλις το πήρα. Κρίμα ρε παιδιά πολύ κρίμα.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...