Jump to content

Sony Xperia T


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν θυμάμαι ψάξου λίγο γιατί σίγουρα θα δουλέψει με αυτό το πρόγραμμα.

κατι εγινε φιλε μου,,,,ηθελε αρκετο ψαξιμο παντως...ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Με την 4.3 το πρόβλημα των επανεκκινησεων λύθηκε αλλά βγήκαν αλλα όπως η διακοπή των κλήσεων ή η απενεργοποιηση του κινητού με τη μπαταρία στο 14%. Σε σύγκριση πάντα με την 4.1.2 που φόραγε από τη μαμά, εμένα με την 4.3 ήταν και αρκετά πιο smooth
Link to comment
Share on other sites

Πάλι καλά, να είσαι καλά... :)

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

δε θυμαμαι αριθμο εκδοσης, αλλα το ειχα απο τον Δεκεμβριο που κυκλοφορησε..καποια στιγμη πηρε ενα update που διορθωσε εμβελεια και νομιζω ηταν στην 4.1, καπου πριν το καλοκαιρι..αν δεν κανω λαθος..με αυτη τη ρομ μου δουλευε αψογα..εγω δεν ειχα κανενα θεμα..

Με 4.3 το ειχα πολυ λιγο για προσωπικη χρηση αλλα δεν ειχα θεματα.το αλλο Τ στο σπιτι λειτουργει σωστα, τοσο η μπαταρια οσο και τα υπολοιπα χωρις να γινεται σκληρη χρηση..

 

Με την 4.3 βελτιώθηκε πάρα πολύ το σήμα... Και όσο είχαμε 4.1 φταίγανε ολονών μας τα ρουτέρια... :mad:

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Με την 9.2.Α.1.199. (rooted, από xda την ιταλική "james bond"...) δεν μου έχει κάνει κανενα πρόβλημα, ούτε επανεκκινήσεις ούτε περίεργη εμβέλεια wifi. Μόνο που δεν λειτουργεί το πληκτρολοόγιο όταν είσαι σε κλήση... Κατά τα άλλα, ευχαριστημένος...
Link to comment
Share on other sites

Υποτίθεται ότι ήταν υπό εξέταση πιθανή αναβάθμιση. Αν δεν βαριέσαι στείλε τους mail και ρώτα.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

Προσπαθώ να ενημερώσω κάποιες εφαρμογές από το google play και μου βγάζει συνέχεια ''μη επαρκής χώρος αποθήκευσης'' ενώ υπάρχει 4,5 gb διαθέσιμο στην μνήμη της συσκευής.

Καμιά ιδέα κανείς τι να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να με καθοδηγισει πως να γυρισω στο προηγουμενο update, λογικα ειναι το 12.1.A.1.201.

Με την 12.1.A.1.205, το κινητο μου κανει οτι θελει...:( με την προηγουμενη απλα πετουσε...

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να με καθοδηγισει πως να γυρισω στο προηγουμενο update, λογικα ειναι το 12.1.A.1.201.

Με την 12.1.A.1.205, το κινητο μου κανει οτι θελει...:( με την προηγουμενη απλα πετουσε...

 

Και σε μενα ... κανει μονο του reboot .

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Κάντε πρώτα μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και μια επανεγκατάσταση του λογισμικού με το Sony update service. Οι περισσότεροι είναι εντυπωσιασμένοι από την τελευταία αναβάθμιση.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Και σε μενα ... κανει μονο του reboot .

Δοκιμάστε ξανά αφού πρώτα κάνετε ότι λεει ο al3x1k0

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έκανα clean install,την 4.3,(μέσω Sony Bridge For Mac) καθώς αντιμετώπιζα πρόβλημα με τον αισθητήρα εγγύτητας. Τώρα αντιμετωπίζω το εξής. Μπορώ να στείλω μήνυμα 70 χαρακτήρων και όχι 160. Μαλίστα μου βγάζει και ένα αναδυόμενο παράθυρο που με ενημερώνει. Να τονίσω, πως έκανα εκκαθάριση δεδομένων στην εφαρμογή, καθώς αντιμετώπιζα πρόβλημα με την λήψη των μηνυμάτων.
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να ενεργοποιήσεις την εξοικονόμηση χαρακτήρων από τις ρυθμίσεις; Αν όχι τότε η πιο εύκολη λύση είναι η εγκατάσταση του handcent διαφορετικά χρειάζεσαι root για πιο δραστικές λύσεις.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να ενεργοποιήσεις την εξοικονόμηση χαρακτήρων από τις ρυθμίσεις; Αν όχι τότε η πιο εύκολη λύση είναι η εγκατάσταση του handcent διαφορετικά χρειάζεσαι root για πιο δραστικές λύσεις.

 

Όχι. Στην προηγούμενη εγκατάσταση υπήρχε. Τώρα όχι. Ίσως περάσω με Flashtool την ελληνική έκδοση! Ευχαριστώ για την απάντηση!!

Link to comment
Share on other sites

Πριν ποια έκδοση είχες;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

βασικα δεν ξερω αν ισχυει(ισως καποιος προγραμματιστης ξερει καλυτερα)αλλα οσοι βλεπω να γραφουν προβληματα λειτουργικου χαρακτηρα πηραν το upadate το επισιμο......εγω που εκανα εγκατασταση με το flash tool την ελληνικη εκδοση για να φυγω απο της cosmote τα λογοτυπα 1,5 μηνα τωρα το τηλεφωνο πεταει!!!αλλα εκανα και ξανα εγκατασταση μια μια της εφαρμογες ισως πεζει ρολο εγω την γνωμη μου λεω φυσικα!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς και παίζει ρόλο...

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια! Ποια 4.3 ROM προτεινετε που να ειναι σταθερη και να μη κολλαει ? μαμα με root η καποια custom ?
Link to comment
Share on other sites

Από στοκ, την τελευταία.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Την τελευταια αναβαθμιση την εκανα απο πανω την 1η φορα, επειδη το ειδα λιγο αργο, την εκανα και 2η φορα με clean install, και τις 2 φορες με Sony PC Companion, απο την 2η και μετα ο proximity αργει παρα πολυ να ανοιξει την οθονη μετα απο συνομιλια, η καμερα βγαζει ποιο χαλια φωτογραφιες απο ποτε, τις περισοτερες φορες βγαζει τοπιο και τις αλλες μισες εγραφο, ο ηχος κλησης και το ξυπνητηρι στα καλα καθουμενα πεφτει η ενταση τερμα χαμηλα και για να το επαναφερω το κανω επανεκινηση, και τελευταιο σημερα που ανακαλυψα, δεν μπωρω να σβησω απο τις επαφες μου, καμια επαφη, μου λεει οτι διαγραφηκε αλλα η επαφη δεν διαγραφετε.
Link to comment
Share on other sites

Την τελευταια αναβαθμιση την εκανα απο πανω την 1η φορα, επειδη το ειδα λιγο αργο, την εκανα και 2η φορα με clean install, και τις 2 φορες με Sony PC Companion, απο την 2η και μετα ο proximity αργει παρα πολυ να ανοιξει την οθονη μετα απο συνομιλια, η καμερα βγαζει ποιο χαλια φωτογραφιες απο ποτε, τις περισοτερες φορες βγαζει τοπιο και τις αλλες μισες εγραφο, ο ηχος κλησης και το ξυπνητηρι στα καλα καθουμενα πεφτει η ενταση τερμα χαμηλα και για να το επαναφερω το κανω επανεκινηση, και τελευταιο σημερα που ανακαλυψα, δεν μπωρω να σβησω απο τις επαφες μου, καμια επαφη, μου λεει οτι διαγραφηκε αλλα η επαφη δεν διαγραφετε.

 

ΑΑΑΑΑΑΑ εσυ εχεις θεματα δικε μου οχι αστεια...........βεβαια καπου δεν μου ακουγεται σωστα η φαση 2 φορες εγκατασταση και τιποτα λοιπον χτυπα greek edition με flash tool και πες μας!!!και που σαι οτι ειχες σε back up ξεχασε το σε restore ολα ξανα απο την αρχη περασε τα ελπιζω να μην το εκανες τις 2 προηγουμενες φορες restore αλλα να τα εκανες απο την αρχη......

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Λογικά δεν κατέβηκε την πρώτη φορά το λογισμικό σωστά. Μπες στα appdata και σβήσε όλα τα σχετικά με το πρόγραμμα.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Λογικά δεν κατέβηκε την πρώτη φορά το λογισμικό σωστά. Μπες στα appdata και σβήσε όλα τα σχετικά με το πρόγραμμα.

 

αντε την πρωτη δεν κατεβηκε την δευτερη????τετοια τυχη ο φιλος???χαχαχααχαχαχ..........

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...