Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκίμασε με internet explorer που είναι και ο προτεινόμενος από την εφαρμογή.

Δοκίμασε να βάλεις το 30 μπροστά από τον αριθμό του τηλεφώνου.

Αν δεν γίνει με κανέναν από τους 2 αυτούς τρόπους δύστυχος (το λέω γιατί και εγώ έτσι το έκανα τελικά) κάθεσαι μπροστά στο υπολογιστή και παίρνεις τηλέφωνο στο 13838 για να σε βοηθήσουν.

 

Θα προσπαθήσω με τις δύο προαναφερομενες λύσεις. Για 13838 απλά μου είπαν. .... φτιάξε νέο λογαριασμό. Σευχαριστω πάντως.

London for ever
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παληκαρια, πως γινετε οταν εχουμε κλειστο το κινητο να μας λεει μετα οταν το ανοιγουμε με μηνυμα ποιος μας καλεσε? για whats up αναφερομαι

edit οκ το βρηκα

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Έχω ενεργό πακετο 500 mb της cosmocarta. Εάν ενεργοποιήσω την προσφορά θα καταργηθεί πακέτο μου ή με το πέρας του 15διημέρου θα συνεχίσω κανονικά στο πρόγραμμα μου? Μήπως λέτε να περιμένω να σωθούν τα mb μου και μετά να μπω?

 

Επιπλέον τι κόλπο είναι αυτό που κάνει η κοσμοκαρτα εδω και 1 μήνα να μην συμψηφίζονται τα mbs πλέον στις ανανεώσεις αλλά να σπάνε ανά μήνα...

ΚΡΙΜΑ...:mad:

Edited by zeovani
Link to comment
Share on other sites

Αντικατάσταση θα κάνεις με χρέωση 5Ε. Ή αλλιώς κόψιμο με μεγάλη πιθανότητα να μην δουλέψει.

 

οκ ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρεα σας. Πήρα ένα what's up να το βάλω σε μια συσκευή και το θέλω αποκλειστικά για ιντερνέτ κάνα μήνα στις διακοπές μιας και εκεί που θα πάω είναι η μόνη εταιρεία που πιάνει το 3g. Τι πρόγραμμα θα μου προτείνατε; με τα 5 ευρώ τα 500 mb? Η έχει κάποια προσφορά με κάθε ανανέωση πχ των 10 ευρώ; ρωτάω γιατί είναι κάτοχος cu και με το what's up δεν το έχω καθόλου. Όπως ανέφερα το θέλω αποκλειστικά και μόνο για ιντερνέτ.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα πάντως τα προσθέτει κανονικά τα Mb ακόμα.

Να σου πω την αλήθεια το ειδα στο χρόνο ομιλίας και πιθανολογώ οτι κατι παραπλήσιο γίνεται και στο internet. Πάντως η λογική του να χάνεις κάτι χωρίς να μπορείς να το μεταφέρεις είναι άδικη για μένα...

Link to comment
Share on other sites

Πάντως η λογική του να χάνεις κάτι χωρίς να μπορείς να το μεταφέρεις είναι άδικη για μένα...

 

εξαρτάται! Εγώ πχ που έχω φοιτητικό Δεν μιλάω Πότε όλα τα λεπτά του πακέτου! Οπότε για μένα Δεν έχει νόημα να συσσωρευεί κάνεις λεπτά ομιλίας και sms. για mb εννοείται ότι χρειάζονται για αυτό και η εταιρεία το κάνει!

Link to comment
Share on other sites

εξαρτάται! Εγώ πχ που έχω φοιτητικό Δεν μιλάω Πότε όλα τα λεπτά του πακέτου! Οπότε για μένα Δεν έχει νόημα να συσσωρευεί κάνεις λεπτά ομιλίας και sms. για mb εννοείται ότι χρειάζονται για αυτό και η εταιρεία το κάνει!

Δηλαδή σε κοσμοκαρτα ότι δεδομένα δεν χρησιμοποιηθούν μέσα στον μήνα μεταφέρονται;

Link to comment
Share on other sites

Φτάνει να ανανεώσεις νωρίτερα μία μέρα

εννοείς να ανανεώσω με ένα πακέτο data? Δηλαδή εάν έχω 500 και μου μείνουν 100 αγοράζω άλλα 500 και προστίθενται άλλα 100 σύνολο 600?

 

----- προσθήκη μηνύματος 63 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φτάνει να ανανεώσεις νωρίτερα μία μέρα

εννοείς να ανανεώσω με ένα πακέτο data? Δηλαδή εάν έχω 500 και μου μείνουν 100 αγοράζω άλλα 500 και προστίθενται άλλα 100 σύνολο 600? Και τον επόμενο μήνα εάν από τα 600 μου μείνουν 200 βάζω πάλι τα 500 και γίνονται 700?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό γίνεται μεταξύ όλων των πακέτων data;

Δηλαδή αν εγώ πάρω το πακέτο με τα 250 ΜΒ και 100 Σμς, και μου μείνουν πχ 100 ΜΒ, αν αγοράσω την επόμενη φορά το πακέτο με τα 500ΜΒ θα προστεθεί ότι έμεινε, ή πρέπει να πάρω το ίδιο πακέτο με τα 250 ΜΒ και τα 100 σμς;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό γίνεται μεταξύ όλων των πακέτων data;

Δηλαδή αν εγώ πάρω το πακέτο με τα 250 ΜΒ και 100 Σμς, και μου μείνουν πχ 100 ΜΒ, αν αγοράσω την επόμενη φορά το πακέτο με τα 500ΜΒ θα προστεθεί ότι έμεινε, ή πρέπει να πάρω το ίδιο πακέτο με τα 250 ΜΒ και τα 100 σμς;

 

Ο όγκος δεδομένων που δεν καταναλώνεται εντός της διάρκειας ισχύος του, δεν μεταφέρεται, εκτός εάν πριν τη λήξη ισχύος του ενεργοποιηθεί νέο πακέτο SMS 100 PLUS 250MB ή SMS 100 PLUS 120MB ή πακέτο «COSMOTE Internet Monthly Pass 60», οπότε ο συνολικός όγκος δεδομένων μπορεί να καταναλωθεί μέχρι τη λήξη του πακέτου με τη μεταγενέστερη ημερομηνία λήξης.

 

και το reference http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/T07/xml/Personal__article__article_SMS100_PLUS250MB/section/COSMOKARTA_Services/loc/el_GR

Link to comment
Share on other sites

Ο όγκος δεδομένων που δεν καταναλώνεται εντός της διάρκειας ισχύος του, δεν μεταφέρεται, εκτός εάν πριν τη λήξη ισχύος του ενεργοποιηθεί νέο πακέτο SMS 100 PLUS 250MB ή SMS 100 PLUS 120MB ή πακέτο «COSMOTE Internet Monthly Pass 60», οπότε ο συνολικός όγκος δεδομένων μπορεί να καταναλωθεί μέχρι τη λήξη του πακέτου με τη μεταγενέστερη ημερομηνία λήξης.

 

και το reference http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/T07/xml/Personal__article__article_SMS100_PLUS250MB/section/COSMOKARTA_Services/loc/el_GR

Αυτά που αναφέρεις ομως ισχυουν για sms και internet αλλά όχι και για την ομιλία...

Για την νέα δωρεάν προσφορά Τελικά τι ισχύει?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν κατάλαβα καλά, απο πρόγραμμα ΜΒ+ΣΜΣ αν πάρω το 500ΜΒ πρόγραμμα, δεν προστίθενται. Πρέπει να πάρω πάλι πακέτο με MB+SMS.
Link to comment
Share on other sites

Καλά τώρα μπορείτε να μου πείτε που διαβάσατε ότι προστίθενται τα SMS?
Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά.Πολλά χρονια συνδρομητης αλλα λόγω μετακομισης στο εξωτερικο το γύρισα σε κάρτα.

 

Θέλω να μου πείτε αν υπάρχει πακέτο που να συνδυαζει ομιλία προς όλους και Ίντερνετ.

Απο την ιστοσελιδα τους δεν βρήκα κατι, ή μου διέφυγε.

 

Θελω αρκετα ΜΒ αν γινεται, τα SMS δεν με ενδιαφέρουν...

Ευχαριστω..

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

Σε ευχαριστω, αλλά αυτό είναι μόνο για ομιλία.

Ομιλία και ίντερνετ μαζί δεν υπάρχει ;

Μπορω να συνδυάσω 2 πακέτα (1 ομιλια με 1 ιντερνετ ταυτοχρονως);

Link to comment
Share on other sites

Για το πρόγραμμα των 500 mb με 5€ που αναφέρεται?

Link to comment
Share on other sites

Από λάθος το έστειλα έτσι. Δεν ήταν απάντηση σε ερώτηση αλλά τρέχουσα προσφορά.
Link to comment
Share on other sites

Εαν κάποιος θέλει καρτοκινητό κοσμοτέ, μόνο και μόνο για να μπαίνει στο ίντερνετ, συμφέρει περισσότερο κοσμοκάρτα ή γουατσαπ;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...