Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εννοείται οτι και εγώ viber χρησιμοποιώ αλλά ας όψεται που ερχόταν το παιδί απ΄έξω και δεν είχε ιντερνετ.

 

Και φανταστείτε του έστειλα και όταν ήταν Βέλγιο και στη στάση του στη Ζυρίχη και όταν ήρθε Ελλάδα και δεν πήρε κανένα!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εχω μια απορια σχετικα με το φοιτητικο cu της vodafone. Στο τελος του καλοκαιριου παυει να ισχυει το πασο και χανω την φοιτητικη μου ιδιοτητα, δεν εχω τελειωσει ομως με την σχολη. Τι ισχυει σε περιπτωση συμπληρωσης του 6ου ετους? Περναω αυτοματα σε απλο? Δεν υπαρχει καποια ενημερωση απο την εταιρια μεχρι στιγμης.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εχω μια απορια σχετικα με το φοιτητικο cu της vodafone. Στο τελος του καλοκαιριου παυει να ισχυει το πασο και χανω την φοιτητικη μου ιδιοτητα, δεν εχω τελειωσει ομως με την σχολη. Τι ισχυει σε περιπτωση συμπληρωσης του 6ου ετους? Περναω αυτοματα σε απλο? Δεν υπαρχει καποια ενημερωση απο την εταιρια μεχρι στιγμης.

 

Το πιθανοτερο ειναι οτι θα μεινει ως εχει οπως συνεβη σε πολλους αλλους εδω μεσα.

Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικά αν σου το κόψουν μπορούν με μια βεβαίωση σπουδών από τη σχολή να σου το ενεργοποιήσουν ξανά για το επόμενο ακαδημαϊκό έτος.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω πως υπήρχε επίσημα promo στη wind για να δίνουν φοιτητικό χωρίς πάσο. Άλλο αν ανεπίσημα κάνανε τα στραβά μάτια...

Προσωπικά δεν έχω ακούσει κάτι αντίστοιχο για Vodafone.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εχω μια απορια σχετικα με το φοιτητικο cu της vodafone. Στο τελος του καλοκαιριου παυει να ισχυει το πασο και χανω την φοιτητικη μου ιδιοτητα, δεν εχω τελειωσει ομως με την σχολη. Τι ισχυει σε περιπτωση συμπληρωσης του 6ου ετους? Περναω αυτοματα σε απλο? Δεν υπαρχει καποια ενημερωση απο την εταιρια μεχρι στιγμης.

 

Για τουλαχιστον ενα χρονο μετα τη ληξη της φοιτητικης σου ιδιοτητας συνεχιζεις σιγουρα να το εχεις. Το πιο πιθανον ειναι και για μετα.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Για τουλαχιστον ενα χρονο μετα τη ληξη της φοιτητικης σου ιδιοτητας συνεχιζεις σιγουρα να το εχεις. Το πιο πιθανον ειναι και για μετα.

η ερώτηση μάλλον πρέπει να τεθεί αλλιώς.....

 

υπάρχει κάποιος που είχε φοιτητικό και με την λήξη των σπουδών του το έκοψαν;;;;;

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω καρτονικητη vodafon κ με ενδιαφερει μονο το internet.

εαν ανανεωσω με 10 € παιρνω 250 ΜΒ και χαλαω 5€ για αλλα 500 ΜΒ συνολο 750 ΜΒ

Εαν το γυρισω σε CU μπορω να παρω το just surf κ με ανανεωση 10€ μεω ιντερνετ παιρνω 500ΜΒ συν αλλα 500 με 5€ συνολο 1GB.

Συν οτι μεχρι 8 αυγουστου μετα τις 12 εχω κ free internet.

Αν το γυρισω σε CU οι κωδικοι που εχω για τον λογαριασμο μου ισχυουν ή θα πρεπει να βγαλω καινουριους;

Εχω καποιο λαθος στον παραπανω συλλογισμο μηπως δεν τα καταλαβα καλα;

Ακομα μαθαίνω......
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να αλλάξεις κωδικό. Όπως τα υπολογίζεις είναι, αλλά αφού σε ενδιαφέρει το internet έχε υπόψιν σου πως αν το πακέτο των 500mb με τα 5€ επιλέξεις να το ανανεώνει αυτόματα κάθε μήνα σου δίνει bonus άλλα 500. Δηλαδή θα έχεις στο σύνολο 1500mb.
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να αλλάξεις κωδικό. Όπως τα υπολογίζεις είναι, αλλά αφού σε ενδιαφέρει το internet έχε υπόψιν σου πως αν το πακέτο των 500mb με τα 5€ επιλέξεις να το ανανεώνει αυτόματα κάθε μήνα σου δίνει bonus άλλα 500. Δηλαδή θα έχεις στο σύνολο 1500mb.
Α αυτο μου ειχε διαφυγει! οποτε αλλαγη σε CU , εγγραφη στο just surf bonus, ανανεωση online 10€ αγορα πακετου 5 € με αυτοματη ανανεωση και αποστολη Ν στο 1398!!

Τοπιασα ευχαριστω!

Ακομα μαθαίνω......
Link to comment
Share on other sites

Η vodafone συνεχιζει να χρεωνει στα μουλωχτα? Είχα 18.01€, με ενεργοποιημένο το CU Call them all 600 και ακόμα 240λεπτα από το bonus ανανέωσης αλλά και 1.5GB από CU Πάρε να χεις. Ξαφνικά σήμερα είδα ότι έχω 17.80€, χρέωση δηλαδή 0.21€. Δεν μπορώ να καταλάβω τι χρέωσαν, μπορει καποιος να καταλαβει?
Link to comment
Share on other sites

Η vodafone συνεχιζει να χρεωνει στα μουλωχτα? Είχα 18.01€, με ενεργοποιημένο το CU Call them all 600 και ακόμα 240λεπτα από το bonus ανανέωσης αλλά και 1.5GB από CU Πάρε να χεις. Ξαφνικά σήμερα είδα ότι έχω 17.80€, χρέωση δηλαδή 0.21€. Δεν μπορώ να καταλάβω τι χρέωσαν, μπορει καποιος να καταλαβει?

 

Καποιο sms ισως?

Μηπως πηρες κανεναν πενταψηφιο τηλεφωνο πχ 11880?

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

sms αποκλείεται, το μόνο πιθανό είναι να μου βγήκε κάποια στιγμή τηλεφωνητής και να μην το κατάλαβα (αρκετά απίθανο όμως και αυτό το ενδεχόμενο). Στην τελική, αν όντως βγήκε τηλεφωνητής, γιατί να μην φάει από τις 3λεπτες κλήσεις??? Τι να πω...
Link to comment
Share on other sites

Διότι ποτέ ο τηλεφωνητής σε κανέναν πάροχο δεν ξόδευε από τον ενσωματωμένο χρόνο ομιλίας
Link to comment
Share on other sites

Μολις είδα την αυτόματη ανανέωση μέσα από το site της Vodafone.

Κερδίζουμε κάτι παραπάνω αν την επιλέξουμε?

Κάθε μήνα κανω ηλεκτρονική ανανέωση χρόνου €10 με το talk bonus και βάζω πάντα τα ίδια πακέτα, το 300 με 5€ και τα 60sms με 3€.

Με το αυτόματο θα δίνει και άλλο δώρο, πέρα του talk bonus και τα 100 της ηλεκτρονικής ενεργοποίησης του 300 ???

Έκανα πατάτα?

Link to comment
Share on other sites

Οπως βλεπεις τα sms πρεπει να ειναι στανταρ χωρις bonus

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

βασικά τα sms είναι το τελευταίο που με ενδιαφέρει , αλλά η ερώτηση αφορά αν κερδίζουμε κάτι , γενικώς?

 

Πέρα από την ευκολία αφού κάθε μήνα ενεργοποιώ τα ίδια ακριβώς προγράμματα , υπάρχει άλλο όφελος (χρόνος ομιλίας κλπ....) ???

Link to comment
Share on other sites

αν ομως επιλεξουμε την αυτοματη ανανεωση, δινει κανονικα το bonus;

πχ στο "talk 2 Vodafone 300" λεει "Κι αν ενεργοποιήσεις Online το πακέτο μόνο για 1 μήνα, έχεις Bonus έξτρα 100 λεπτά ομιλίας προς Όλους! "

Link to comment
Share on other sites

Η vodafone συνεχιζει να χρεωνει στα μουλωχτα? Είχα 18.01€, με ενεργοποιημένο το CU Call them all 600 και ακόμα 240λεπτα από το bonus ανανέωσης αλλά και 1.5GB από CU Πάρε να χεις. Ξαφνικά σήμερα είδα ότι έχω 17.80€, χρέωση δηλαδή 0.21€. Δεν μπορώ να καταλάβω τι χρέωσαν, μπορει καποιος να καταλαβει?

 

Συνεχιζει κανονικοτατα.Εδω καθε μηνα απο τον Απριλιο παιρνω αναλυτικη κατασταση κλησεων (Με αφορμη μια παραλογη χρεωση 23 ευρω τις οποιες πιστωθηκα πισω) και βλεπω μικροποσα χρεωσεων πχ 0.002 0.010 απλα δεν μπαινω να τραβιεμαι ολη μερα με αιτησεις στην εξυπηρετηση πελατων γιατι ειναι κατι χρονοβορο και σπαστικο.Μπορεις να το κανεις και με απλο mail οτι ζητας αναλυτικη κατασταση κλησεων απο ταθε μεχρι ταδε του μηνος! Μπορεις μεχρι και 3 μηνες πριν να ζητησεις.Σου ερχεται μετα απο 7-10 μερες.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω καρτονικητη vodafon κ με ενδιαφερει μονο το internet.

 

Εαν θελεις μονο ιντερνετ, τωρα δες το f2g.

 

Με ανανέωση 10 ευρω δινει 1gb και κάθε εδβομάδα 300Mb δώρο (για μέχρι τέλος αυγουστου)

Επίσης με 5 ευρώ παιρνεις 1gb

 

http://www.wind.gr/gr/f2g/ti-kerdizo/

http://www.wind.gr/gr/f2g/paketa/paketa-omilias/giga-surf/

I am the FireStarter
Link to comment
Share on other sites

Μα τι πινουν εκει στην Βονταφονε.

Ποιος ειναι ο εξυπνος που σκεφτηκε το "προσφορα μονο για σενα"

Αντι να κανουνε εξτρα πακετα οπως η wind μεσα απο το my account σου πετανε μια προσφορα μονο για σενα και κατι εγινε, και συνηθως σου κανουν τιν προσφορα μετα που εχεις ενεργοποιησει καποιο πακετο,

Μου ενεργοποιησα πακετο με ομιλια 200μιν 5ευρω και μου ηρθε προσφορα για 700λεπτα με 10€.

 

Αν το ειχανε μεσα στο σιτε τους δεν θα το αγοραζα απο μονος μου ??

Δεν χασανε ετσι 5ευρω

 

Και εχει ξαναγινει και πολλες φορεσ στο παρελθον, δηλαδη πχ εβαζα πακετο σμσ60=3€ και μου ερχοταν μερικεσ μερεσ μετα σμσ100+1γιγα = 5€

 

Μα καλα τι σνιφαρει το τμημα των προσφορων εκει μεσα???

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...