Jump to content

Galaxy S4 mini : Oδηγός για Root


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έκανα το τεστ και το root πέτυχε. Χρησιμοποιώ και εφαρμογές root. Όταν το κάνω επανεκκίνηση μου βγάζει με κίτρινα γράμματα πάνω αριστερά: (Set warranty bit: kernel)

Έχει κατι υπόψη τι μπορεί να είναι;

 

Εχει να κάνει με το knox ,στο βγάζει μόνο στην επανεκκίνηση και ετσι δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας .

Οποιαδήποτε άλλο μήνυμα παρουσιάζεται και εχει να κάνει με την ασφάλεια ειναι πάλι απο το knox και ο μόνος τρόπος να το εξαφανίσεις είναι να διαγραψεις όλες τις εφαρμογές που αφορούν το knox .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 62
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχει να κάνει με το knox ,στο βγάζει μόνο στην επανεκκίνηση και ετσι δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας .

Οποιαδήποτε άλλο μήνυμα παρουσιάζεται και εχει να κάνει με την ασφάλεια ειναι πάλι απο το knox και ο μόνος τρόπος να το εξαφανίσεις είναι να διαγραψεις όλες τις εφαρμογές που αφορούν το knox .

 

Από το titanium backup θα διαγράψω τις εφαρμογες του knox;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Έκανα το τεστ και το root πέτυχε. Χρησιμοποιώ και εφαρμογές root. Όταν το κάνω επανεκκίνηση μου βγάζει με κίτρινα γράμματα πάνω αριστερά: (Set warranty bit: kernel)

Έχει κατι υπόψη τι μπορεί να είναι;

 

Παιδια και εμενα αυτο μου βγαζει και δεν ανοιγει το κινητο.μηπως ξερει κανεις τι μπορω να κανω?

Link to comment
Share on other sites

Οσοι ΔΕΝ εχουν εγκατεστημενο καποιο Firmware με KNOX μπορουν να κατεβασουν απο εδω την τελευταια επισημη εκδοση I9195XXUBML4 απο την οποια εχει αφαιρεθει ο KNOX bootloader και μπορειτε να την root-αρετε αφοβα. Edited by Tyrell
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Για όσους έχετε θέμα με την ειδοποίηση ασφαλείας , εγω έψαξα λιγάκι στο Google και βρήκα αυτό!

Eφ'οσον εχει γινει Ροοτ στη συσκευή και συνεχως βγαινει η ειδοποιηση ασφαλειας.. πάμε εδω . http://www.s4miniarchive.com/2014/03/how-to-disable-knox-notifications-on-galaxy-s4-mini.html

1.κατεβάζουμε το .apk στον υπολογιστή μας.

2.Συνδέουμε το κινητό μας.

3.Αντιγράφουμε στην μνήμη (εσωτερική ή εξωτερική) το αρχείο

4.Παμε απο τη συσκευη μας ειτε απο τα αρχεία μου ειτε απο καποιο app που μπορει να εχουμε εγκατεστημενο για εξερευνηση στα αρχεια μας.

5.Τρεχουμε το Knox disabler.apk γινεται η εγκατάσταση

6.ανοιγουμε την εφαρμογη της επιτρέπουμε τη πρόσβαση παταμε το κουμπί Disable και είμαστε ετοιμοι ! ..

 

Υ.Γ : εαν διαβάσετε κατω κατω στο λινκ εχει κι αλλη μια μεθοδο να διαγράψουμε μεσω root browser οτιδηποτε αρχειο βρουμε μεσω αυτου .apk και .odex που αναγράφουν το ονομα ΚΝΟΧ ..

δεν τον δοκιμασα . μιας και η εφαρμογη μου εκανε δουλειά !

:dance::dance::dance:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπερα σε ολη την παρεα.

Εχω το ιδιο προβλημα με τον kampamarou4 το κινητο στην αρχη που παω να το ανοιξω μου βγαζει το kernel και δεν ανοιγει..Μπορει να μου πει καποιος εαν εχει καποια λυση και ποια ειναι.

 

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Στο s4 mini I9195 αγορασμένο απο kaizershop τον Απρίλιο του 2014 μετά απο την προσπάθεια γι να γίνει rooteed το τηλέφωνο κολλάει στην εκκίνησή του με πρόβλημα στο kernel. Αν υπάρχουν κάποιες υποδείξεις θα το εκτιμούσα αφάνταστα γιατί έχω μένει χωρίς τηλέφωνο από την περασμένη Παρασκευή. Επεισή είναι η πρώτη Android συσκευή που έχω είμαι τελείος άσχετος με το θέμα. Αν χρειάζεστε περισσότερες λεπτομέρειες για την συσκευή μου ή το λειτουργικό της ευχαρίστως να απαντήσω.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Σε συνέχεια των πιο πάνω μηνυμάτων θα ήθελα να ρωτήσω για το πως μπορώ να τρέξουμε το Knox disabler.apk απο το κινητό εφόσων στην δική μου περίπτωση το κινητό δεν ανοίγει και μένει κολλημένο.

 

ευχαριστώ και πάλι εκ των προτέρων.

Edited by fmdl
Link to comment
Share on other sites

παιδια εκανα root και μετα περασα cm11. το προβλημα μου ειναι οτι απο τα 5,4 περιπου gb που εχει διαθεσιμα η συσκευη κ ενω ειναι τελειως αδεια απο app μου λεει οτι εχει κενα μονο τα 0,8gb περιπου.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Παιδιά, προσπάθησα να περάσω από την έκδοση 4.2.2 και ρουτ μέσω Odin την official 4.4.2 και προς το τέλος μου έγραψε FAIL . από εκείνη την στιγμή μόνο σε download mode μπορώ να μπω ή όταν προσπαθήσω απλά να ανάψω την συσκευή μου βγάζει το εικονίδιο με το τριγωνάκι που λέει: Firmware upgrade encountered an issue. Please select recovery mode in kies & try again. Έκανα όλες τις διαδικασίες σχετικά με το emergency firmware recovery στο Kies αλλά τίποτα. Μου βγάζει GT-I9195 does not initializing στην επιλογή όπου βάζεις το μοντέλο και το S/N της συσκευής. Στις άλλες επιλογές δεν γίντε πάλι τιποτα. Δοκίμασα ξανά μέσω Odin και παλι μου βγάζει FAIL. Έχει κάποιος καμιά ιδέα για το τι μπορεί να πηγαίνει στραβά;
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Έχω κάνει root το s4 mini και συνδέοντας το κινητό με το πρόγραμμα kies μου βγάζει ότι υπάρχει νέα ενημέρωση λογισμικού. Την κάνω κανονικά; Ή θα υπάρχει πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπερα.Εχω κανει root το κινητο μου και εχω απεγκαταστησει αρκετο bloatware.Υπαρχει κανενας συγκεντρωτικος πινακας για να δω τι αλλο αχρηστο μπορω να βγαλω.Απο samsung τα εχω βγαζει σχεδον ολα τωρα απο google apps αν υπαρχει κατι.

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παιδια να ρωτησω λιγο υπαρει τροπος επαναφορας πλεον του Knox ή οχι! μην προχωρησω τζαμπα σε εναν φιλο μου και με κηνιγαει μετα επειδη δεν θα εχει εγγυηση !
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Καλησπερα παιδια..

εχω το εξης προβλημα..

Ειχα rootαρει κανονικα το Samsung galaxy s4 mini - i9195

και αποφασισα να το επαναφερω..

Κανω κανονικα τη διαδικασια μεσω odin. και ενω εχω περασει το αρχικο firmware μου εμφανιζει :

 

Image size too large! ! W:1080 H:1920

display image fail

SECURE FAIL:KERNEL

 

δε μπορω να κανω τιποτα ειναι το μονο που ανοιγει..

Καμια ιδεα;;;;!:(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...