Jump to content

Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


noname85
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

model u8800

το απλο ειναι δεν ειναι το pro

δεν μου ανοιγει τιποτα αλλο το μονο που μου κανει να αναβει το φως της οθονης και να γραφει IDEOS

ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ VOL + KAI ME TO VOL -

Edited by dickenz4
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

model u8800

το απλο ειναι δεν ειναι το pro

δεν μου ανοιγει τιποτα αλλο το μονο που μου κανει να αναβει το φως της οθονης και να γραφει IDEOS

ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ VOL + KAI ME TO VOL -

Δοκιμασε κι αλλες φορες με λιγοτερο ή περισοτερο κρατημα. Πατα τον ηχο πρωτα και μετα το power.

Δυστυχως φιλε πρεπει να φυγω. Μην αγχωνεσαι, ολα θα γινουν. Δεν χαλαει ετσι ευκολα. Τα παιδια εδω ξερουν και θα σε βοηθησουν.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

σ ευχαριστω...ειναι σαν να εχει κολλησει κατα την διαρκεια της διαδικασιας επαναφορας εργοστασιακων ρυθμισεων..ελπιζω να με βοηθησει καποιος
Link to comment
Share on other sites

σ ευχαριστω...ειναι σαν να εχει κολλησει κατα την διαρκεια της διαδικασιας επαναφορας εργοστασιακων ρυθμισεων..ελπιζω να με βοηθησει καποιος

 

Γραψε στο modding για το u8800 το απλο, τα παιδια εκει θα σε βοηθησουν καλυτερα.

Μπορεις βεβαια να δοκιμασεις να μπεις στο στοκ recovery, κρατωντας πατημενα τα κουμπια vol+ και power on συνεχως μεχρι να μπει στο recovery, και μετα κανε factory reset απο το recovery.

Αν δεν ξεκολλησει πρεπει να ρωτησεις και τα παιδια στο forum για το u8800 το απλο.

Ισως χρειαστει να βαλεις καποια official ξανα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Γεια σας εχω ενα προβλημα εκανα την αναβαθμιση σε 2.3.5 και μετα απο καιρο παω να ανοιξω το wifi και μου βγαζει σφαλμα το ιδιο συμβαινει και στο bluetooth το πηγα στην wind μεσω τις εγυησης αλλα δεν μου εκαναν τιποτα ξερει κανεις πως μπορω να το φτιαξω μονος μου..???
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας εχω ενα προβλημα εκανα την αναβαθμιση σε 2.3.5 και μετα απο καιρο παω να ανοιξω το wifi και μου βγαζει σφαλμα το ιδιο συμβαινει και στο bluetooth το πηγα στην wind μεσω τις εγυησης αλλα δεν μου εκαναν τιποτα ξερει κανεις πως μπορω να το φτιαξω μονος μου..???

 

Φλασαρε μια custom rom και λογικα θα λυθουν ολα .

Link to comment
Share on other sites

Η μηπως φλασαρες την ρομ απο το u8800 ποια εκδοση εχεις κατεβασει?κοιταξε μια καλυτερα και ξαναφλασαρισε παλι σωστα...!

κανε επαναφορα μια φορα ακομη - και μια επανεκκινηση μου ειχε τυχει κ εμενα και με τα απο reboot επανηλθε

Edited by ddesign

Motorola Moto X 2014

Samsung Galaxy Note II GT-N7100(Rom stock Jb 4.3)Lost imei :blink:

Vodafone smart 2 (DDESIGN ROM V1.0)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=340377

LG V490 4G

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
αν μπορει κανειs να μου πει που μπορω να βρω για το pro κατι σαν αυτο http://www.ebay.com/itm/New-Power-Flash-Flex-Cable-Ribbon-For-Huawei-U8800-IDEOS-X5-As-picture-/321262134282?pt=UK_Replacement_Parts_Tools&hash=item4accb7240a .αυτο κανει μονο για το απλο απο οτι καταλαβα οχι για εμενα.ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

αν μπορει κανειs να μου πει που μπορω να βρω για το pro κατι σαν αυτο http://www.ebay.com/itm/New-Power-Flash-Flex-Cable-Ribbon-For-Huawei-U8800-IDEOS-X5-As-picture-/321262134282?pt=UK_Replacement_Parts_Tools&hash=item4accb7240a .αυτο κανει μονο για το απλο απο οτι καταλαβα οχι για εμενα.ευχαριστω.

 

λογικα το ιδιο με του απλου θα ειναι

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν ειναι το ιδιο,Την ειχα πατησει πριν καιρο

το ειχα παρηγγειλα τζαμπα!.

Αναγκαστηκα τοτε, με μεγενθυτικο φακο, πολυ λεπτο κολητηρι,και αρκετη υπομονη,να το φτιαξω.;)

Edited by gp_r5gt
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Παιδιά, κανά ενσύρματο handsfree που να είναι συμβατό με το κινητό, από ebay, aliexpress, κτλ. έχετε να προτείνετε; Πήρα ένα υποτίθεται Samsung, ενώ ακούω τον άλλον (χαμηλά βέβαια), ο απέναντι δεν ακούει τίποτα.
... Morpheus: What is "real"? How do you define "real"? If you 're talking about what you can feel, what you can smell, what you can taste and see, then "real" is simply electrical signals interpreted by your brain...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, κανά ενσύρματο handsfree που να είναι συμβατό με το κινητό, από ebay, aliexpress, κτλ. έχετε να προτείνετε; Πήρα ένα υποτίθεται Samsung, ενώ ακούω τον άλλον (χαμηλά βέβαια), ο απέναντι δεν ακούει τίποτα.

 

Εγω αυτα χρησιμοποιω 1,5 χρονο τωρα και ειμαι ικανοποιημενος και απο μπασα και απο ολα και σαν ήχος συνομιλιας

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχεις ένας φίλος ένα πρόβλημα,ανοίγει το κινητό εμφανίζεται το λογότυπο huawei μετά εμφανίζεται το λογότυπο anroid και μένει εκεί για λίγο και κάνει επανεκινηση, και γίνεται συνέχεια αυτός ο κύκλος, να σημειώσω δεν έχει κάνει ρουτ κτλ τι επιλογές υπάρχουν;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχεις ένας φίλος ένα πρόβλημα,ανοίγει το κινητό εμφανίζεται το λογότυπο huawei μετά εμφανίζεται το λογότυπο anroid και μένει εκεί για λίγο και κάνει επανεκινηση, και γίνεται συνέχεια αυτός ο κύκλος, να σημειώσω δεν έχει κάνει ρουτ κτλ τι επιλογές υπάρχουν;

 

Να μπει στο στοκ recovery , κρατωντας συνεχως πατημενα τα vol+ και power on , με σβηστο τηλ... και να δοκιμασει να κανει wipe data ( factory reset ) , εργοστασιακη επαναφορα δηλαδη απο το μενου του recovery ( με τα πληκτρα φωνης πας πανω-κατω , και με το power επιλεγεις.

Eννοειτε οτι χανονται ολα με εργοστασιακη επαναφορα , το τηλ... ξεκιναει παλι απ'την αρχη , μονο το περιεχομενο της sd card δεν χανεται.

Η το στελνει στο service , η αν δεν εχει εγγυηση τοτε θα πρεπει να δοκιμασει καποιο custom rom .

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Για αρχή χαιρετώ όλα τα μέλη του φόρουμ μιας και είμαι καινούριος και είναι το πρώτο θέμα που ανοίγω και θα ήθελα την βοήθεια σας.

Πήγα και εγώ ο φουκαράς να αναβαθμίσω το τηλ. μου γιατί είχε android 2.2 και δεν μπορούσα να βάλω ότι εφαρμογές ήθελα, σε 4.0 με τα 3 βήματα στον φάκελο dload. Επειδή ήθελα να το κάνω και γρήγορα :O :O δεν είδα ότι έπρεπε να βάλω πρώτα 2.3 με αποτέλεσμα να μου βγάλει μήνυμα ότι απέτυχε και να κολλήσει το τηλ. έβγαλα την μπαταρία και από εκεί και μετά δεν ανοίγει με τίποτα. Δοκίμασα ότι συνδυασμό πλήκτρων είδα στο internet και με μπαταρία και χωρίς αλλά τίποτα:cry: :cry: :cry:

Επίσης δεν το βλέπει στο pc με μπαταρία και χωρίς και δεν ανάβει ούτε καν το λαμπάκι τις φόρτισης και με μπαταρία και χωρίς. ( την μπαταρία την είχα φορτίσει τέρμα πριν το upgrade οπότε δεν είναι από αυτό.

Αν έχει κανείς παρόμοιο περιστατικό ή και καμιά ιδέα ας βοηθήσει γιατί το τηλ. ήταν μια χαρά και θα το ήθελα πάλι. Αν δεν γίνει θα το κάνω ανταλλακτικά και θα πάρω μάλλον το xiaomi 1s.:help::help::help:

Link to comment
Share on other sites

Για αρχή χαιρετώ όλα τα μέλη του φόρουμ μιας και είμαι καινούριος και είναι το πρώτο θέμα που ανοίγω και θα ήθελα την βοήθεια σας.

Πήγα και εγώ ο φουκαράς να αναβαθμίσω το τηλ. μου γιατί είχε android 2.2 και δεν μπορούσα να βάλω ότι εφαρμογές ήθελα, σε 4.0 με τα 3 βήματα στον φάκελο dload. Επειδή ήθελα να το κάνω και γρήγορα :O :O δεν είδα ότι έπρεπε να βάλω πρώτα 2.3 με αποτέλεσμα να μου βγάλει μήνυμα ότι απέτυχε και να κολλήσει το τηλ. έβγαλα την μπαταρία και από εκεί και μετά δεν ανοίγει με τίποτα. Δοκίμασα ότι συνδυασμό πλήκτρων είδα στο internet και με μπαταρία και χωρίς αλλά τίποτα:cry: :cry: :cry:

Επίσης δεν το βλέπει στο pc με μπαταρία και χωρίς και δεν ανάβει ούτε καν το λαμπάκι τις φόρτισης και με μπαταρία και χωρίς. ( την μπαταρία την είχα φορτίσει τέρμα πριν το upgrade οπότε δεν είναι από αυτό.

Αν έχει κανείς παρόμοιο περιστατικό ή και καμιά ιδέα ας βοηθήσει γιατί το τηλ. ήταν μια χαρά και θα το ήθελα πάλι. Αν δεν γίνει θα το κάνω ανταλλακτικά και θα πάρω μάλλον το xiaomi 1s.:help::help::help:

Δυστυχως , το πεθανες ...

Δωστο στο service και θα στο φτιαξουν , δεν εχεις αλλη λυση .

Το'χουμε πει πολλες φορες , οχι απο 2.2 σε 4.0 , το τηλ.. πεθαινει.

Παρε καλυτερα το Μi2s , δυσκολο να βρεις το Μi1s , και ειναι και αρκετα παλιο.

Link to comment
Share on other sites

Στο service για τι κόστος μιλάμε περίπου γιατί αν θέλουν κανένα 50ρικο δεν λέει.

( λάθος περιγραφή λέω το xiaomi Redmi 1S και όχι το mi1s ):oops:

Link to comment
Share on other sites

Στο service για τι κόστος μιλάμε περίπου γιατί αν θέλουν κανένα 50ρικο δεν λέει.

( λάθος περιγραφή λέω το xiaomi Redmi 1S και όχι το mi1s ):oops:

 

Δε ξερω το κοστος , πηγαινε το και θα σου πουν , αν εισαι τυχερος μπορει να στο φτιαξουν τζαμπα , αλλιως αποφασιζεις αν θα το φτιαξεις η οχι.

Καταλαβα το Μi1s , ok...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Δε ξερω το κοστος , πηγαινε το και θα σου πουν , αν εισαι τυχερος μπορει να στο φτιαξουν τζαμπα , αλλιως αποφασιζεις αν θα το φτιαξεις η οχι.

Καταλαβα το Μi1s , ok...

 

Το πήγα στην WIND στο κατάστημα της Ξάνθης και τίποτα και μετά σε ένα άλλο μαγαζί και μου είπε ότι θέλει jtag αλλά δεν μπόρεσε και αυτός με την συσκευή που είχε να το φτιάξει και μάλλον δύσκολα θα βρω. Τελευταία προσπάθεια στο service της εταιρίας αλλιώς πάει για ανταλλακτικά. :!::!::!: ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΑΠΟ 2,2 ΣΕ 4,0 ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΠΕΘΑΙΝΕΙ!!!!:!::!::!:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Τελικά πήρα το xiomi redmi 1s αν θέλει κανεις το ideos x5pro το πουλάω 30Eyro μαζί με μια θήκη φορτιστή ένα φιλμάκι στην οθόνη και το κουτί του. Σαν hardware είναι μια χαρά οπότε κάνει και για ανταλλακτικά ή αν βρει κανείς στην περιοχή του να του το κάνουν jtag με κανένα 20ρικο που είπαν και σε μένα θα το δουλεύει κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή μου εχει χαλασει το κουμπι on off και το ανοιγω με φορτιστή και χωρίς μπαταρια υπάρχει κανα τρικ να το ανοιγω με αλλο κουμπι;
Link to comment
Share on other sites

Επειδή μου εχει χαλασει το κουμπι on off και το ανοιγω με φορτιστή και χωρίς μπαταρια υπάρχει κανα τρικ να το ανοιγω με αλλο κουμπι;

Να περασεις μια ROM που να υποστιριζει το ξυπνημα απο τα κουμπια εντασης του ηχου ή να περασεις το xposed installer και το module gravity box και να εμεργοποιησεις την επιλογη ή μπορει να υπαρχει καποια απλη εφαρμογη. Volume rocker λεγεται πατως η λειτουργια αυτη.

Δες κι αυτο που ειναι για το απλο, δεν ξερω αν θα δουλεψει για το pro.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1530084.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei U8800 IDEOS X5 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...