Jump to content

ZTE V5 (Red Bull)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μικρό το κακό για μένα το 4G. αρκεί βέβαια να πάσει η τιμή κανα 10-15 ευρώ

 

Ρε παιδια ρεαλιστες να ειμαστε, τι να το κανουμε το 4g απο τι στιγμη που με το 3g μια χαρα κανουμε τι δουλεια μας αφου δεν μπορουμε να κατεβαζουμε λογο του περιορισμου των mb.

 

Για να το θεσω απλα, ειναι σαν να θελω να εχω vdsl ταχυτητα ενω μπαινω μονο σε fb yahoo gmail και youtube, και με 8 την κανεις υπερτελεια την δουλεια σου,

 

ασε που το 3g μπορει να ειναι εξισου γρηγορο με το vdsl σε ορισμενες περιπτωσεις.

 

Φυσικα εφοσον υποστιριζει η συσκευη μας 4g στην ιδια τιμη μονο καλο ειναι, αλλα αποψη μου ειναι οτι δεν αξιζει καποιος να δωσει 100+ ευρω μονο και μονο για να υποστιριζει το κινητο του 4g

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σκέφτομαι να το παραγγείλω, 145€ βγαίνει περίπου από Minideal. Φοβάμαι βέβαια μετα το V975 Geek μην την πατήσω πάλι με ΖΤΕ. Αλλά προσπαθώ να αποφύγω Mediatek επεξεργαστή.
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να το παραγγείλω, 145€ βγαίνει περίπου από Minideal. Φοβάμαι βέβαια μετα το V975 Geek μην την πατήσω πάλι με ΖΤΕ. Αλλά προσπαθώ να αποφύγω Mediatek επεξεργαστή.

 

αμα βγαινει 145 ευρω,γιατι να μη δώσεις 160 και να πάρεις το διλιτρο zenfone;

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να το παραγγείλω, 145€ βγαίνει περίπου από Minideal. Φοβάμαι βέβαια μετα το V975 Geek μην την πατήσω πάλι με ΖΤΕ. Αλλά προσπαθώ να αποφύγω Mediatek επεξεργαστή.

 

τη εννοεις την πάτησες με το v975 geek? για το θέμα με το wifi λες?

Link to comment
Share on other sites

αμα βγαινει 145 ευρω,γιατι να μη δώσεις 160 και να πάρεις το διλιτρο zenfone;

 

Είχα το Geek με Atom δε θέλω να πάω πάλι στα ίδια.

 

τη εννοεις την πάτησες με το v975 geek? για το θέμα με το wifi λες?

 

Ναι. Και προσωπικά μου φαίνεται ότι ζεσταίνει πολύ ο Atom και κατεβάζει συχνότητα σε games. Νομίζω όμως ότι και ο Snapdragon ανεβάζει θερμοκρασία...

 

λοιπόν η elma από minideal μου είπε πως δεν ειναι dual sim και πως η δεύτερη slot isn't empty. για sar δεν ήξερε.

 

Σε κάνα μήνα θα βγει επίσημη rom που θα ενεργοποιεί και τη δεύτερη sim. Έτσι λένε στο 4pda τουλάχιστον.

Link to comment
Share on other sites

το hongmi 1s snapdragon δεν εχει? δε θυμάμε αν είναι ακριβως ο ίδιος αλλά νομίζω μπορούμε να πάρουμε μια ιδέα σχετικά με το αν ανεβάζει θερμοκρασια απο τους κατόχους του
Link to comment
Share on other sites

το hongmi 1s snapdragon δεν εχει? δε θυμάμε αν είναι ακριβως ο ίδιος αλλά νομίζω μπορούμε να πάρουμε μια ιδέα σχετικά με το αν ανεβάζει θερμοκρασια απο τους κατόχους του

 

του hongmi 1s ειναι ομως στα 1.6 ghz

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

Είχα το Geek με Atom δε θέλω να πάω πάλι στα ίδια.

 

 

 

Ναι. Και προσωπικά μου φαίνεται ότι ζεσταίνει πολύ ο Atom και κατεβάζει συχνότητα σε games. Νομίζω όμως ότι και ο Snapdragon ανεβάζει θερμοκρασία...

 

 

 

Σε κάνα μήνα θα βγει επίσημη rom που θα ενεργοποιεί και τη δεύτερη sim. Έτσι λένε στο 4pda τουλάχιστον.

Ειχα το g525 με qualcom,το ζενφον μπροστά του,ειναι ψυγείο

Link to comment
Share on other sites

Απορώ γιατί στο minideal γράφουνε single sim την στιγμή που έχουνε φωτογραφία με το back του κινητού που φαίνονται υποδοχείς για 2 sim.

 

http://www.minideal.net/media/wysiwyg/v5-9.jpg

Η κατω θυρα ειναι "τζουφια" δεν βλεπω <<επαφες>> για sim.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Η κατω θυρα ειναι "τζουφια" δεν βλεπω <<επαφες>> για sim.

 

Έχει, απλά έχει μια μούφα μπλε μέσα. Λένε ότι με καινούργια Rom θα ενεργοποιηθεί. Πάντως το ένα από τα δύο ηχεία είναι κάλπικο, για συμμετρία μόνο...

Link to comment
Share on other sites

^ ενδιαφέρον αυτό που λες για το ηχείο. γενικά είναι δυνατό όμως? ή χτυπά και δεν το ακούς καθόλου?
Link to comment
Share on other sites

^ ενδιαφέρον αυτό που λες για το ηχείο. γενικά είναι δυνατό όμως? ή χτυπά και δεν το ακούς καθόλου?

 

Για ποιο πραγμα μιλας?

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

για το ηχειο

Βασικα δεν καταλαβα, σε ποιον αναφερεσε?

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

Στο τελευταίο post λογικά αναφέρεται!

 

Έχει, απλά έχει μια μούφα μπλε μέσα. Λένε ότι με καινούργια Rom θα ενεργοποιηθεί. Πάντως το ένα από τα δύο ηχεία είναι κάλπικο, για συμμετρία μόνο...
Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω, ο Ρώσος λέει ακούγεται αρκετά. Αυτός βέβαια είχε την κινεζική έκδοση, Δεν ξέρω τι θα έχουν αλλάξει στη Ευρωπαϊκή. Δεύτερο ηχείο δεν το κόβω να βάζουν πάντως...
Link to comment
Share on other sites

Απ'όσα έχω δει νομίζω πολύ λίγα κινητά έχουν στερεοφωνικό ήχο.. το μόνο που ξέρω είναι το OPO (που το διαφημίζουν κιόλας σε σχέση με τα άλλα).. ακόμα και τα iphone 1 ηχείο έχουν Edited by joss54

We offer three kinds of service: GOOD - CHEAP - FAST. You can pick any two.

If it is GOOD and CHEAP it won't be FAST | If it is GOOD and FAST it won't be CHEAP | If it is FAST and CHEAP it won't be GOOD

Link to comment
Share on other sites

Αν θα επιστρέψω το V975, και επειδή το minideal δε φέρνει πια το V967s (το οποίο και λιγουρεύομαι), με βλέπω να πηγαίνω κατά V5 μεριά.

 

ΥΓ: Κάποιος admin ας αλλάξει το "Redbull" σε "V5" στον τίτλο. AFAIK, Redbull ήταν το εσωτερικό όνομα του πρωτοτύπου...

Link to comment
Share on other sites

Αν θα επιστρέψω το V975, και επειδή το minideal δε φέρνει πια το V967s (το οποίο και λιγουρεύομαι), με βλέπω να πηγαίνω κατά V5 μεριά.

 

ΥΓ: Κάποιος admin ας αλλάξει το "Redbull" σε "V5" στον τίτλο. AFAIK, Redbull ήταν το εσωτερικό όνομα του πρωτοτύπου...

 

το v967s το εχει φερει το to2c δες το

Link to comment
Share on other sites

Μόλις "έκλεισα" με το minideal, δε δέχονται αντικατάσταση για 975, μόνο "επισκευή". Οπότε θα το κρατήσω.

 

Τεφαρίκι γμτ.

Link to comment
Share on other sites

ΥΓ: Κάποιος admin ας αλλάξει το "Redbull" σε "V5" στον τίτλο. AFAIK, Redbull ήταν το εσωτερικό όνομα του πρωτοτύπου...

 

Αυτό το διάβασες κάπου;

Σκέτο δεν το βρίσκω πουθενά

Παντού το έχουν ZTE Redbull V5, όπως επίσης υπάρχει και το ZTE Memo V5S

AFAIK και AFAI read somewhere το κινητό το έκαναν σε συνεργασία με την ίδια την Redbull.

 

Βρήκα και το source

We offer three kinds of service: GOOD - CHEAP - FAST. You can pick any two.

If it is GOOD and CHEAP it won't be FAST | If it is GOOD and FAST it won't be CHEAP | If it is FAST and CHEAP it won't be GOOD

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλημέρα , λοιπόν το έχω παραγγείλει εγώ .. περιμένω αυτή την εβδομάδα να έρθει ! Το κινητό είναι Dual Sim ... η έκδοση 1.06 Beta του λογισμικού ενεργοποιεί την δεύτερη sim ... αλλά δεν είναι multilingual , επομένως θα έχουμε μόνο αγγλικά (Τα κινέζικα δεν μετράνε σαν γλώσσα :P ) ... Επίσης αναμένεται μέσα στην εβδομάδα να κυκλοφορήσει η 1.07 που θα είναι Stable , και θα λύνει όσα θέματα είχε με τις προηγούμενες εκδόσεις πχ. Dual Sim και κάποια άλλα μικροθέματα... Η 0.50 έκδοση είναι Android 4.3 Jelly Bean με Nubia UI , ενώ η 1.06 & 1.07 έχουν 4.4.2 Kit Kat και Nubia UI !!! μόλις παραλάβω θα γράψω τις εντυπώσεις μου !
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα , λοιπόν το έχω παραγγείλει εγώ .. περιμένω αυτή την εβδομάδα να έρθει ! Το κινητό είναι Dual Sim ... η έκδοση 1.06 Beta του λογισμικού ενεργοποιεί την δεύτερη sim ... αλλά δεν είναι multilingual , επομένως θα έχουμε μόνο αγγλικά (Τα κινέζικα δεν μετράνε σαν γλώσσα :P ) ... Επίσης αναμένεται μέσα στην εβδομάδα να κυκλοφορήσει η 1.07 που θα είναι Stable , και θα λύνει όσα θέματα είχε με τις προηγούμενες εκδόσεις πχ. Dual Sim και κάποια άλλα μικροθέματα... Η 0.50 έκδοση είναι Android 4.3 Jelly Bean με Nubia UI , ενώ η 1.06 & 1.07 έχουν 4.4.2 Kit Kat και Nubia UI !!! μόλις παραλάβω θα γράψω τις εντυπώσεις μου !

αντε με το καλο, πες μας και απο που το πηρες

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE V5 (Red Bull)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...