Jump to content

myphone.gr: 10 χρόνια μετά... (και 11 πλέον)


Mythozz
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

[imgalign]http://news.myphone.gr/my.png[/imgalign]Πριν από 10 χρόνια στις 3:35 τα ξημερώματα, ένα αμούστακο, ντροπαλό αγόρι από τον Πειραιά (MsK) και ο... νονός του site (Mythozz) που είχε την (φαεινή :p ) ιδέα να του δώσουν το πασίγνωστο πλέον όνομά του, ανέβαζαν τους... διακόπτες και το myphone.gr έκανε τα πρώτα του «βήματα» στο Διαδίκτυο.

 

Όσοι από τους συντελεστές ήμασταν παρόντες τότε (περίπου 10 άτομα από τα οποία οι μισοί και βάλε βρισκόμαστε ακόμα εδώ (vampyre, mcde, eLeKtriK EyE, Nikos_s3, nervous, geovass), θυμόμαστε την προσπάθεια που όλοι μας καταβάλαμε ώστε η ιστοσελίδα μας να ανταποκρίνεται στις απαιτήσεις σας και να γίνει το μεγαλύτερο και - φυσικά - καλύτερο τηλεπικοινωνιακό portal στην Ελλάδα, που θα αναλάμβανε να αποτελέσει πηγή ενημέρωσης για τις σημαντικές εξελίξεις, τόσο εντός όσο και εκτός των συνόρων, καθώς επίσης και να γίνει το «στέκι» χιλιάδων φίλων της τεχνολογίας, της κινητής τηλεφωνίας και των ηλεκτρονικών gadgets, μέσα στο οποίο θα αντάλλασσαν απόψεις και θα βοηθούσαν ο ένας τον άλλον, όπως κάνουν ανελλιπώς 24 ώρες την ημέρα, 7 ημέρες την εβδομάδα και φυσικά 365 ημέρες τον χρόνο!

 

10 χρόνια μετά, λοιπόν, το myphone.gr συνεχίζει να είναι κοντά σας πάντα πρώτο στις προτιμήσεις σας για ό,τι αφορά τον... κόσμο των τηλεπικοινωνιών. Μέσα σε αυτό το χρονικό διάστημα, άλλαξαν πολλά πράγματα γύρω μας αλλά και... μέσα μας. Αποκτήσαμε για παράδειγμα πάνω από 175.526 χρήστες, οι οποίοι με τη σειρά τους δημιούργησαν 3.789.741 μηνύματα, τα οποία τοποθετήθηκαν με τάξη σε περίπου 115.454 θέματα! Από τότε:

 

 

  • το My Devices άλλαξε 2 skins, δέχθηκε (και συνεχίζει να δέχεται) εκατοντάδες παρεμβάσεις καθημερινά για να φτάσει στα standards που θέλουμε,
  • αποκτήσαμε ειδική κατηγορία διαγωνισμών (έχουμε κληρώσει πάνω από 50 διαφορετικές συσκευές σε ισάριθμους τυχερούς),
  • δημιουργήσαμε ειδικό χώρο για τους Guru της κοινότητάς μας (τους Mobile Guide Editors) με δεκάδες Οδηγούς από μέλη της κοινότητάς μας προς… μέλη και επισκέπτες του myPhone.gr
  • αυξήσαμε τον αριθμό των πολύτιμων Moderators μας σε 38 (από 25) και τον αριθμό των απαραίτητων Super Moderators σε 6 (από 4),
  • δημιουργήσαμε το… «ηρώο» όλων των μελών της Ομάδας Διαχείρισης που για διάφορους λόγους έπρεπε να αποχωρήσουν από την ενεργό δράση και τους κατατάξαμε στην κατηγορία των Honored Members,
  • οι ανάγκες της αγοράς μας οδήγησαν στη δημιουργία των Διαφημιζόμενων Προσφορών, με προϊόντα και υπηρεσίες εταιριών αποκλειστικά για τα μέλη της κοινότητάς μας
  • ξεκινήσαμε (μετά από διακοπή ορισμένων ετών) να αναβιώνουμε τα myPhone meetings που πρώτοι είχαμε θεσπίσει στο Ελληνικό Internet (έχουμε ήδη κάνει 3 meetings στην Θεσσαλονίκη και το 1ο στην Αθήνα)
  • ενώ πάντα, under the hood συνεχίζουμε αργά αλλά σταθερά τις αλλαγές στην αγαπημένη μας κοινότητα. Όπως είπαμε άλλωστε, το «beta» δεν έχει φύγει από το logo μας πάνω αριστερά στη σελίδα όπως διαβάζετε αυτή τη στιγμή, πράγμα που σημαίνει ότι διαρκώς κάνουμε αλλαγές για το δικό σας καλό και εξυπηρέτηση. Τον χρόνο που έρχεται θα δείτε το myphone.gr σε νέα πλατφόρμα για το forum μας, με νέες δυνατότητες στον τομέα της διαφήμισης, ανανεωμένο My Devices και ακόμα πιο δυνατή συμμετοχή σε διεθνείς εκθέσεις στο εξωτερικό.

 

Το μόνο πράγμα – ίσως- που δεν άλλαξε όμως, είναι το μεράκι και η αγάπη που έχουμε όλοι μας γι' αυτό που κάνουμε, καθώς και η θέληση να βελτιώνουμε όσο μπορούμε το αποτέλεσμα που βλέπετε κάθε μέρα στις οθόνες σας. Το κυριότερο όμως, είναι ότι η «καρδιά» του myphone.gr αποτελείται από... εσάς, τους φίλους που μας επισκέπτονται και μας τιμούν κάθε μέρα με την προτίμησή τους.

 

Για τον λόγο αυτό, θέλουμε να σας ευχαριστήσουμε για την υποστήριξή σας όλα αυτά τα χρόνια. Ελπίζουμε να συνεχίσουμε να είμαστε άξιοι γι’ αυτήν και σας υποσχόμαστε ότι θα συνεχίσουμε να δίνουμε τον καλύτερο εαυτό μας.

 

Σήμερα η κεντρική μας σελίδα θα έχει άρθρα αποκλειστικά για το myPhone.gr. Τίποτα άλλο δεν είναι πιο σημαντικό από την κοινότητά μας, μια τέτοια ημέρα... Χρόνια μας πολλά myphonerzz!! :up:

 

Υ.Γ. Κράτησα πολλά από το αρχικό κείμενο που άνηκε στον καλό μου φίλο και άριστο συνεργάτη TN97[/member], ως ένδειξη τιμής για την δουλειά που έκανε με ανιδιοτέλεια για πολλά χρόνια στο «τιμόνι» της Συντακτικής Ομάδας του myphone.gr, μαζί με τον «καμμένο» gkr41[/member]. Τους ευχαριστώ και τους δύο για τα όσα προσέφεραν!

Edited by Mythozz

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 190
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χρόνια πολλά!:)

Πάντα τέτοιες επιτυχίες να υπάρχουν και εύχομαι να συνεχίσει να είναι το myphone στο αξιόλογο επίπεδο που είναι σήμερα χάρη στη συνεισφορά των μελών που όλα αυτά τα χρόνια το στήριξαν!

Συγχαρητήρια σε όλους!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Χρονια Πολλα στο site της καρδιας μου... Θυμαμαι ποσες βραδυες ξενυχτουσα στις σελιδες του myphone σε ολα τα φοιτητικα μου χρονια (τα οποια ηταν πολλα..χεχεχε) διαβαζοντας για το ποιο θα ειναι το επομενο μου κινητο και αν εχει δυνατο mp3 player, καλη καμερα και αλλα τετοια... Η' θυμαμαι οταν περιμεναμε ολοι να βγει το P800... Tι να πρωτοθυμηθω... Ανθρωποι ηρθαν και εφυγαν στη ζωη μου αλλα το myphone παντα σταθερο. Δεν ξερω αν το παθαινετε κι εσεις αλλα οταν βαζω τα χερια μου σε ενα πληκτρολογιο και δεν ξερω τι θελω να πατησω παντα το χερι μου γραφει myph... και ας θελω να μπω καπου αλλου.. Να ειμαστε ολοι καλα και να το χαιρομαστε για πολλα χρονια ακομη!!

everyone can see things.

few can see into things...

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά! *κοιτάζει την ημερομηνία εγγραφής στα αριστερά* Στην αρχή ήμουν κάπως lurker ψάχνοντας info για το Sony Ericsson T610, αλλά τελικά έγινε το register :p

 

Κάτι τέτοια βλέπει κανείς και νιώθει παππούς. Και καμμένος. :D

Όχι.
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά στο πιο χρήσιμο ίσως εργαλείο για εμένα στις οποίες ανησυχίες μου....Το μόνο που μπορώ να προσφέρω είναι οι ευχαριστίες μου για τις τόσες πολλές απαντήσεις στους προβληματισμούς μου τα τελευταία χρόνια.Τις καλύτερες Ευχές για όλους όλους όσους το απαρτίζουν, για να συνεχίσουν με την ίδια όρεξη το έργο τους, που τόσο πολύ μας ευχαριστεί όλους.....
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά...πραγματικά το site αυτό είναι κομμάτι του εαυτού μου.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά myphone!! Το 2004, 19 χρονών τότε, είχα γράψει στο πρώτο μου βιογραφικό, στα χόμπι, "κινητή τηλεφωνία". :lol:

Το 2008 έβαλα για πρώτη φορά δικό μου ίντερνετ και εσύ ήσουν που με έκανες να καταλάβω πως δεν ήμουν ο μοναδικός "τρελαμένος" με τα κινητά.

3 χρόνια μετά και πολύ διάβασμα αργότερα, ήρθε το register.. Και ποιος ξέρει τι μας επιφυλάσσει το μέλλον?

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σ'αυτό το υπέροχο site. Πάντα άξιοι οι συντελεστές και οι δημιουργοί του, να το χαίρονται (όπως εμείς), να το καμαρώνουν και να το απολαμβάνουν στην κορυφή.
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά αλάνια..Ζούμε για το myphone.gr..Έτυχε να γνωρίσω και κάποια μέλη του στο meeting στην Θεσσαλονίκη πριν 2 βδομάδες! Να είστε πάντα καλά και να μας ενημερώνετε με τα τελευταία νέα της τεχνολογίας :D
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά myphone να γίνεσαι πάντα καλύτερο ώστε να μας κανεις περήφανους που είμαστε απλά μέλη σου.
Swift-Red-Arrow:ninja:
Link to comment
Share on other sites

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!

παιδια εχετε κανει παρα πολυ καλη δουλεια!και εγω κατα την διαρκεια των φοιτητικων μου χρονων ελιωνα...τωρα που δεν εχω τοσο χρονο μπαινω ενημερωνομαι και το παιζω εξυπνος!!!:lol:

:)
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά παιδιά.

 

Και ελπίζω σύντομα να ανέβει και με το myPhone.com. ;)

 

Ε, μη μείνει το site εντός συνόρων...

Η "κινητή" ιστορία μου: Motorola T180, Nokia 3310, Nokia 3650, Motorola V3, Samsung D900, iPhone 3G, HTC 7 Trophy, Nokia Lumia 820, Nokia Lumia 1520, Samsung Galaxy S7 Edge
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά από έναν από τους πρώτους εγγραφέντες σε ένα από τα καλύτερα site ενημέρωσης περί των δρωμένων των κινητών! Αν και νομίζω ότι το unwired.gr ήταν ακόμα παλαιότερα.

ps Ακόμα θυμάμαι πώς το πρωτογνώρισα.. Μέσα από το in.gr όπου έλεγε για τα καλύτερα sites και "πετάχθηκα" να δω το unwired. Ήταν να μη το δω! Κόλλησα!

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά και τυχερά myphone! :)

request: αν γίνεται, να αναγνωριστούν τα χρόνια εδώ ως συντάξιμα..:p

Link to comment
Share on other sites

το καλητερο site !χρονια πολλα παιδια και εγω μαζι σας σχεδον 10 χρονια ....ποσα πραματα μαθαμε απο εδω μεσα μεσο ανταλλαγης γνωσεων ?οτι ξερω απο εδω μεσα το εμαθα ...μπραβo παιδια συνεχιστε ακομα πιο δυναταααα!:)
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Υπήρξαν και σκοτεινές σελίδες σ' αυτήν την πορεία αλλά δεν βαριέσαι. Να είμαστε καλά κι όλα τα άλλα τα βρίσκουμε.

 

Χρόνια πολλά :)

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμαμαι καλα το myphone ηρθε να καλυψει το κενο που αφησε το κλεισιμο ενος πολυ δυνατου φορουμ τοτε του unwired..καπως ετσι το βρηκα και εγω και δεν ξερω γιατι αλλα το θεωρησα σαν φυσικη μετεξελιξη του...περασαν κιολας 10 χρονια...
οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...