Jump to content

Όνειρα! Ονειροκρίτες!


jane_butterfly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ποιο είναι το πιο ωραίο όνειρο που έχετε δει και σας έχει μείνει?

 

που δεν θα θέλατε να ξυπνήσετε ή νευριάζετε αφάνταστα επειδή σας ξύπνησαν :p :D

 

το καλύτερο όνειρο που έχω δει είναι μια αγκαλιά , το συναίσθημα της ζεστασιάς και της αγάπης ήταν τόσο έντονο που εξαιτίας του ξύπνησα ,γιατί εξεπλάγην :o :rolleyes:

όσο και αν προσπάθησα...δεν το ξαναείδα :cry:

 

εκείνη την μέρα όλο αυτό σκεφτόμουν :o

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 501
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εγώ είδα ένα όνειρο που με έκανε να δω ένα άτομο με μια άλλη οπτική "γωνία". ήταν ένα συναίσθημα που το ένιωθα πρώτη φορά και ήταν πολύ όμορφα.Ένα θα σου πω: μια εβδομάδα ένιωθα σαν να πετάω στα σύννεφα! Βέβαια μην περιμένετε να σας πω το όνειρο γιατί είναι κάτι δικό μου και θα χάσει τη γλύκα του....:)

You'll remember me...//For the rest of you Life!//

<------------------------------------------>

Amanitou City

Link to comment
Share on other sites

εγώ έβλεπα ένα πολύ ωραίο όνειρο το οποίο ήταν .... μιλάμε πολύ καλό...και ξαφνικά σε ένα πολύ καλό σημείο ξύπνησα(το όνειρο δεν το περιγράφω....)

ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΤΙΣ ΚΑΚΕΣ ΣΥΝΗΘΕΙΕΣ...

ΠΙΝΩ...

...ΚΑΠΝΙΖΩ...

ΚΑΙ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ...

ΕΧΩ ΜΠΛΕΞΕΙ ΜΑΖΙ ΣΟΥ!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα δει μια κοπέλα (που τη θυμάμαι ακόμα) και είχαμε μπλεχτεί σε μια απίστευτη περιπέτεια...

Όταν ξύπνησα ξενέρωσα εντέλως...

@menelia: γιατι δεν γίνεσαι πιο συγκεκριμένη :rolleyes:

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16 KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Πολλά όμορφα όνειρα έχω δει που ήταν γεμάτα από όμορφα συναισθήματα. Τόσο πολύ με συνεπήραν αυτά τα όνειρα που αν και με ξύπνησαν, όταν ξανακοιμήθηκα συνέχισα τα όμορφα όνειρά μου (μάλλον επειδή ήμουν μεταξύ ύπνου-ξύπνιου ;) :p ) Ως τώρα το έχω καταφέρει 3 φορές!! It really works, try it! :D

God grant me the serenity to accept the things I cannot change,

courage to change the things I can

and wisdom always to tell the difference.

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο topic άνοιξες Jane! :)

 

Κι εγώ με τη σειρά μου έχω δει ένα πολύ ωραίο όνειρο...

 

Περπατούσα μια ηλιόλουστη μέρα σε ένα πάρκο όπου βλέπω λίγο παραπέρα μια παρέα 6-7 ατόμων σε ένα κυκλικό τσιμεντένιο παγκάκι...

Αυτή η παρέα δεν έκανε τίποτα αλλά γελούσε μόνο!! Δεν μιλάγανε καν!Χαμογελαστός εγώ και με την απορία στο πρόσωπό μου πάω προς το μέρος τους...

Εκεί που έχω πλησιάσει και τους βλέπω να γελάνε και να κρατάνε τα στομάχια τους από το γέλιο τους ρωτάω: "Ρε παιδιά γιατί γελάτε;"

Με το που τελειώνω την ερώτηση σταματάνε να γελάνε... κοιτάζονται όλοι μεταξύ τους και αρχίζουν να γελάνε πιο δυνατά απο πρίν!!!

Μη μπορώντας να αντισταθώ στο άκουσμα του γέλιου της παρέας άρχισα να γελάω κι εγώ!! Κοιταζόμασταν όλοι και γελάγαμε! Ο ένας πιο δυνατά από τον άλλο!! Καθώς γελάγαμε πλησίαζαν κι άλλοι άνθρωποι και έτσι όπως μας έβλεπαν άρχιζαν να γελάνε κι αυτοί με εμάς! Κι εμείς να γελάμε ακόμα περισσότερο ακούγωντάς τους να γελάνε!! Αυτό συνεχίστηκε για λίγο ακόμα αφού μαζεύτηκε μια ολόκληρη μάζα ανθρώπων που γέλαγε συνέχεια χωρίς λόγο και αφορμή και μη μπορώντας να σταματήσει ούτε για ένα λεπτό μέχρι που

 

...εγώ ξύπνησα από το όνειρό μου με ένα χαμόγελο στα χείλη μέχρι τα αυτιά κι αφού σηκώθηκα καθόμουν, σκεφτόμουν το όνειρο που είδα και δεν το πίστευα πόσο αληθινά το ένιωσα μέσα μου!

:o :)

Always have the feeling that something's missing or left behind...[/b]

Link to comment
Share on other sites

Παρ'όλα τα 18 μου χρόνια, τα όνειρά μου είναι συχνά αρκετά παιδιαρίστικα :Ρ

 

Μάλλον κρύβω ένα 12χρονο μέσα μου :Ρ

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

το ποιο καλο που ειχα δει ηταν να βλεπω τον εαυτο μου με μκοπελα που δεν ειχα δει ποτε να περναει ολοι η ζωη. και καλα απο την γνωριμια, στη σχεση , στο γαμο, μαζι με παιδια και η τελευταια γαματη σκηνη ηταν οταν κοιταξα πανα απο το ταφο της(μακαβριος εεε?). αλλα ητα αλλη φαση. α και θυμομουνα και ονοματεπωνυμο και περιοχη γεννησεως(τριπολη) τα οποια ειχα συμειωσει αλλα τα εχασα.μονο την τριπολη θυμαμαι

Βlog για τον κινηματογράφο με κριτικες, νέα και τρέιλερ. Με καθημερινή ανανεωση

We set the movies in the corner....

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος apxwv (13 Οκτ. 2004 , 02:44)

 

το ποιο καλο που ειχα δει ηταν να βλεπω τον εαυτο μου με μκοπελα που δεν ειχα δει ποτε να περναει ολοι η ζωη. και καλα απο την γνωριμια, στη σχεση , στο γαμο, μαζι με παιδια και η τελευταια γαματη σκηνη ηταν οταν κοιταξα πανα απο το ταφο της(μακαβριος εεε?). αλλα ητα αλλη φαση. α και θυμομουνα και ονοματεπωνυμο και περιοχη γεννησεως(τριπολη) τα οποια ειχα συμειωσει αλλα τα εχασα.μονο την τριπολη θυμαμαι

 

Πολύ ενδιαφέρον αυτό...

Δεν έπρεπε να τα χάσεις, μια φορά συμβαίνουν αυτά ;)

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16 KBytes.
Link to comment
Share on other sites

εμενα να τα ονειρα μου ειναι αρκετα περιεργα , ποτε δεν βρισκομαι σε αυτον τον κομσο και ποτε δεν ασχολουμε με υλικα αγαθα
Link to comment
Share on other sites

ax..blepo syxna omorfa oneira...

de 8a sas ta perigrapso giati ta 8eoro ligo...dika moy!!

ena oneiro ostoso pou exo dei htan th mera pou pername elenxous sth 6h dhmotikou(to 93 nomizo htan)..to prohgoumeno brady eixa oneireytei th giagia mou(eixe pe8anei to 90)..htan h monadikh fora pou exo dei th giagia moy kai moy exei meinei :)

einai kai ena allo oneiro pou exo dei pou mou exei typo8ei sto mualo...an 8umamai kala to eixa dei pasxa,otan eimoun 1o etoss...ksupnhsa kai to skeftomoun synexeia kai to periegrapsa se mia giagia ths geitonias pou th sympa8o poly(kserete apo aytes tis paradosiakes giagiades,pou otan tis blepoume einai sa na blepoume ton orismo ths giagias)..moy ekshghse to oneiro moy alla de 8a sas po ti eipe giatyi 8a me peite trelh

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

peite me yliisth...

 

alla eida oti epiasa 1 ekatommyrio sto joker... kai evlepa stigmh pros stigmh na bgenoun ta noumera mou...

 

molis ksypnhsa ta shmeiwsa... thn idia mera eixe klhrwsh joker...

 

den ta epeksa :(

alla den ta koitaksa kiolas oute apo periergeia :(

+bobb -=azor=-
Link to comment
Share on other sites

Εγώ βλεπώ τις περισσότερες φορες αγαπημένα μου πρόσωπα που έχω χάσει.... εδω και 1,5 χρόνο έχω χάσει ένα δίκο μου άνθρωπο που του είχα ιδιαιτερη αδυναμία και τον βλέπω τουλάχιστον μια φορά την εβδομάδα στον ύπνο μου. Είναι μακάβριο αλλά αισθάνομαι μεγάλη ανακούφιση μερικές φορές γιατί αισθάνομαι ότι απλά λείπει όχι ότι έχει πεθάνει. Κάποιες φορές βέβαια ξυπνάω τρομαγμένη και κλαίω για αρκετή ώρα αλλά πιστέυω ότι κάποια στιγμή θα το ξεπεράσω....

 

Λένε ότι τα όνειρα είναι εικόνες του υποσυνείδητου, κρυφές επιθυμίες, πραγματα που εμείς θέλουμε να δούμε. Ετσι λένε οι επιστήμονες κι έτσι κι εγώ εξηγώ αυτό που μου συμβαίνει ....

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/21960wood.jpg
Link to comment
Share on other sites

Συνήθως το όνειρα που βλέπω σχετίζονται με κάτι που σκέφτηκα ή είδα την προηγούμενη μέρα. Μπορεί να υπάρχει κάτι που να το σκέφτομαι όλη τη μέρα και να μη δω σχετικό όνειρο, αλλά το όνειρο να αφορά κάτι ασήμαντο από το οποίο η σκέψη μου είχε περάσει μόλις για 3-4 δευτερόλεπτα.

 

Τα όνειρα που μου αρέσουν περισσότερο είναι όταν με βλέπω με κάποια κοπέλα (μην μπω σε λεπτομέρειες :whistle: ) ή λιγότερο όταν ονειρεύομαι κάποιο τρομερό ψηφιακό gadget (ή είμαστε gadgetάκηδες ή δεν είμαστε :p )

this signature is under heavy construction
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος maggie_25 (14 Οκτ. 2004 , 13:31)

Εγώ βλεπώ τις περισσότερες φορες αγαπημένα μου πρόσωπα που έχω χάσει.... εδω και 1,5 χρόνο έχω χάσει ένα δίκο μου άνθρωπο που του είχα ιδιαιτερη αδυναμία και τον βλέπω τουλάχιστον μια φορά την εβδομάδα στον ύπνο μου.

Στην Πελοπόννησο πάντως λέμε ότι αν βλέπεις στον ύπνο σου αγαπημένο σου πρόσωπο που έχει φύγει, σου ζητάει κερί. Πήγαινε λοιπόν σε μια εκκλησία και άναψε κανένα κεράκι στη μνήμη τους. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/874.gif

MyPhone Forum Moderator @ "Κινητά τηλέφωνα"

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος brutus (14 Οκτ. 2004 , 20:03)

 

Στην Πελοπόννησο πάντως λέμε ότι αν βλέπεις στον ύπνο σου αγαπημένο σου πρόσωπο που έχει φύγει, σου ζητάει κερί. Πήγαινε λοιπόν σε μια εκκλησία και άναψε κανένα κεράκι στη μνήμη τους. :)

 

 

Επίσης στο χωριό μας, λένε ότι αν δεις άνθρωπο που έχει φύγει από τη ζωή, πολλές φορές αυτά που θα σου πει είναι προφητικά....συνήθως βγαίνουν....

Καλό είναι όταν του δίνεις κάτι στο όνειρο......κακό είναι αν σου πάρει κάτι με τη βία......

I want it ALL and I want it delivered!!!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kinhtomania (14 Οκτ. 2004 , 01:31)

 

peite me yliisth...

 

alla eida oti epiasa 1 ekatommyrio sto joker... kai evlepa stigmh pros stigmh na bgenoun ta noumera mou...

 

molis ksypnhsa ta shmeiwsa... thn idia mera eixe klhrwsh joker...

 

den ta epeksa :(

alla den ta koitaksa kiolas oute apo periergeia :(

 

το ιδιο ονειρευτηκα κ γω !! :!:

οτι κερδισα 18 εκατομμυρια στο τζοκερ κ εδωσα τα μισα στην αδερφη μου αλλα δ πηγα ποτε να πεξω στο τζοκερ.. κριμα γιατι πολλα απο τα ονειρα μου εχουν βγει αληθινα

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ng78 (14 Οκτ. 2004 , 13:55)

 

Συνήθως το όνειρα που βλέπω σχετίζονται με κάτι που σκέφτηκα ή είδα την προηγούμενη μέρα. Μπορεί να υπάρχει κάτι που να το σκέφτομαι όλη τη μέρα και να μη δω σχετικό όνειρο, αλλά το όνειρο να αφορά κάτι ασήμαντο από το οποίο η σκέψη μου είχε περάσει μόλις για 3-4 δευτερόλεπτα.

 

Τα όνειρα που μου αρέσουν περισσότερο είναι όταν με βλέπω με κάποια κοπέλα (μην μπω σε λεπτομέρειες :whistle: ) ή λιγότερο όταν ονειρεύομαι κάποιο τρομερό ψηφιακό gadget (ή είμαστε gadgetάκηδες ή δεν είμαστε :p )

 

τα ονειρα μας ειναι αυτα που κρυβουμε στο υποσυνηδειτο μας κ σημαινουν παρα πολλα αν ξερεις να τα ερμηνευσεις ;)
Link to comment
Share on other sites

Δε βλέπω σχεδόν ποτέ όνειρα.

 

Ένα που είδα πρόσφατα ήταν μια κοπέλα η οποία φίλησε κάποιον,και εμείς αρχίσαμε να κλάίμε δυνατά και τα πρόσωπα μας να ματώνουν.

 

Ήταν πραγματικά συγκλονιστικό,γιατί δεν έχω δει όνειρο εδώ και καιρό

 

:o

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jog (16 Οκτ. 2004 , 10:25)

 

Δε βλέπω σχεδόν ποτέ όνειρα.

 

Ένα που είδα πρόσφατα ήταν μια κοπέλα η οποία φίλησε κάποιον,και εμείς αρχίσαμε να κλάίμε δυνατά και τα πρόσωπα μας να ματώνουν.

 

Ήταν πραγματικά συγκλονιστικό,γιατί δεν έχω δει όνειρο εδώ και καιρό

 

:o

 

Δεν βλέπεις τίποτα;;;;; :confused: :rolleyes:

Μαύρη μαυρίλα δλδ; :rolleyes:

Always have the feeling that something's missing or left behind...[/b]

Link to comment
Share on other sites

Twra pou to lete, exw polu kairo na dw kapoio oneiro! Ena pou thumamai xaraktiristika itan 1 mera prin vgoun oi vaseis otan edina panellinies! Eixa dei oti den eixa perasei kai imoun moni mou stin auli tou sxoleiou kai eklaiga kai kai auli itan gemati apo kokkina triantafulla(koufo.............) ta opoia megalwnan polu grigora!

 

Amesws meta me ksupnise o mpampas mou, kai mou leei "PERASES"!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Agent M (18 Οκτ. 2004 , 01:10)

 

Δεν βλέπεις τίποτα;;;;; :confused: :rolleyes:

Μαύρη μαυρίλα δλδ; :rolleyes:

 

Εγώ επειδή θέλω να έχω καθαρό ύπνο,κοιμάμαι όταν είμαι έτοιμος να πέσω,με αποτέλεσμα να κοιμάμαι κατευθείαν και να μην βλέπω τίποτα σχεδόν :o

Link to comment
Share on other sites

ta oneira nomizo oti erxontai sth ba8eia fash tou upnou(2 faseis exei o atimos:p) h opoia ksekina 4 ores afou apokoimh8oume...kati tetoio 8umamai apo th fysiologia..8a to psakso kai 8a sas po
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Εγω που τωρα τελευταια βλεπω οτι ειμαι με ενα συγκεκριμενο προσωπο και οτι μας κυνηγανε συνεχεια,να το θεωρησω καλο ή κακο σημαδι ρε παιδια;; :rolleyes: :blink: :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...