Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ποια ειναι τοτε?

βοηθειστε ανα μπορειται....

 

Δοκίμασε την λύση του fasterfix που αναφέρεται πιο πάνω.

Αλλιώς άλλη Rom ίσως.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δεν νομίζω η λύση για να έχεις gps είναι να δώσεις 450+€

Δεν είπε αυτό ο άνθρωπος. Ακόμη και κινητά των 100 ευρώ έχουν καλούς δέκτες gps.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

ποια ειναι τοτε?

βοηθειστε ανα μπορειται....

 

απλα ψαξε πως να κανεις root το κινητο και να περασεις καποια custom rom για το κινητο σου στην οποια να δουλευει κομπλε το gps εγω προσωπικα στο κινητο μου επαιρνε γυρω στα 8 με 9 λεπτα να κλειδωσει δορυφορους και παλι ασταθες οχι συνεχομενα τωρα αφου πλεον εφυγα απο official rom και εχω παει σε custom το κινητο μου σε 30 αντε max καμμια φορα στα 40 δευτερολεπτα χωρις υπερβολες εχει κλειδωσει για να μην πω και ολα τα υπολοιπα ποσο κομπλε παει αλλα αυτα ανηκουν σε αλλη ενοτητα. εγω φιλαρακι σε προτεινω χαλαρα ψαξε στις ενοτητες εδω μεσα για το κινητο σου που να μιλανε για modding και στρωσε το κινητο σου

Link to comment
Share on other sites

απλα ψαξε πως να κανεις root το κινητο και να περασεις καποια custom rom για το κινητο σου στην οποια να δουλευει κομπλε το gps εγω προσωπικα στο κινητο μου επαιρνε γυρω στα 8 με 9 λεπτα να κλειδωσει δορυφορους και παλι ασταθες οχι συνεχομενα τωρα αφου πλεον εφυγα απο official rom και εχω παει σε custom το κινητο μου σε 30 αντε max καμμια φορα στα 40 δευτερολεπτα χωρις υπερβολες εχει κλειδωσει για να μην πω και ολα τα υπολοιπα ποσο κομπλε παει αλλα αυτα ανηκουν σε αλλη ενοτητα. εγω φιλαρακι σε προτεινω χαλαρα ψαξε στις ενοτητες εδω μεσα για το κινητο σου που να μιλανε για modding και στρωσε το κινητο σου

 

ειμαι root....απλα πες μου τι εκδοση φορας εσυ επανω και που θα την βρω να την βαλω

 

ευχαριστω....

Link to comment
Share on other sites

Πώς δηλώνει το ρουτερ??

 

Οι server του παρόχου αντιστοιχούν στο κάθε router τα στοιχεία του πελάτη που χρησιμοποιεί την γραμμή. Αυτά τα στοιχεία, για κάποιον λόγο που δεν ξέρω, είναι προσβάσιμα από όποιον συνδέεται στο router. Έτσι περίπου "ξέρει" ο router την διεύθυνση στην οποία βρίσκεται και που με αναστροφή αντιστοιχείται σε συντεταγμένες από το πρόγραμμα GPS του κινητού.

 

Εάν θέλεις να δεις επί του πρακτέου αυτό που σου λέω πήγαινε στο http://www.speedtest.net. Είναι σελίδα στην οποία μπορείς να ελέγξεις την πραγματική ταχύτητα σύνδεσης. Εκεί θα δεις πάνω στον χάρτη της Ελλάδας το σημείο από το οποίο συνδέεσαι.

1) Οδηγός καταναλωτή (περί εγγυήσεων) -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357763

2) Backup της rom χωρίς root -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357312.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!

Ποια είναι η άποψή σας για για το copilot σαν πρόγραμμα και σαν χάρτες;;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!

Ποια είναι η άποψή σας για για το copilot σαν πρόγραμμα και σαν χάρτες;;

 

αστο και κοιτα κατι αλλο φιλε!!!! navigon -igo primo-dontpanic-sigic -mls .....

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

αστο και κοιτα κατι αλλο φιλε!!!! navigon -igo primo-dontpanic-sigic -mls .....

 

Απο ποια αποψη? Το ψιλοσκαλιζω τελευταια και δεν εχω καταληξει ακομα.

Παρεμπιπτοντως εχει πολυ ωραιο female tts :lol:

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Δύο εύκολες ερωτήσεις από εμένα...

1) Αποφυγή δακτυλίου ποιά προγράμματα έχουν εκτός από το don't panic?

2) Για Κύπρο ποιο έχει τους πληρέστερους χάρτες?

 

:happy:

Link to comment
Share on other sites

Δύο εύκολες ερωτήσεις από εμένα...

1) Αποφυγή δακτυλίου ποιά προγράμματα έχουν εκτός από το don't panic?

2) Για Κύπρο ποιο έχει τους πληρέστερους χάρτες?

 

:happy:

 

Το Igo έχει και τα 2 που λες, απλά δεν ξέρω αν ο χάρτης της Κύπρου είναι ο καλύτερος.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις που αποθηκευει το Navigon τα αγαπημενα , ετσι ωστε να μην χρειαζεται να τα ξαναπερναω σε καθε εγκατασταση ;

 

Επισης , μπορει να μου πει καποιος (με pm) που μπορω να βρω το "mls" ;

Link to comment
Share on other sites

Τελικα με τοσα που διαβαζω, εχω μπερδευτει: το sygic, εχει πρόβλημα, ναι ή οχι, με τις μονοδρομήσεις; Δρομολογει σωστα, ή σε παει αντιθετα στο ρευμα σε μονόδρομους;
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ το Sygic 12.2.2

 

και είμαι πολύ απογοητευμένος με τον χάρτη αλλά και τα υπόλοιπα που έχει για την κύπρο...

 

ο χάρτης έχει πολλά λάθη στις οδούς

και το πρόγραμμα όταν του βάλω μια διαδρομή αγνοεί τους μονοδρόμους και τα σήματα τροχαίας

με αποτέλεσμα να μου κάνει διαδρομή μέσα από μονόδρομο ή να μου λέει να στρίψω δεξιά όταν απαγορεύετε κτλ

 

που μπορώ να βρώ καλύτερο χάρτη

αλλά και να φτιάξω αυτά τα προβλήματα ???

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ το Sygic 12.2.2

 

και είμαι πολύ απογοητευμένος με τον χάρτη αλλά και τα υπόλοιπα που έχει για την κύπρο...

 

ο χάρτης έχει πολλά λάθη στις οδούς

και το πρόγραμμα όταν του βάλω μια διαδρομή αγνοεί τους μονοδρόμους και τα σήματα τροχαίας

με αποτέλεσμα να μου κάνει διαδρομή μέσα από μονόδρομο ή να μου λέει να στρίψω δεξιά όταν απαγορεύετε κτλ

 

που μπορώ να βρώ καλύτερο χάρτη

αλλά και να φτιάξω αυτά τα προβλήματα ???

Τότε ξεχνάς το Sygic.

Δοκίμασε άλλα προγράμματα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τελικα με τοσα που διαβαζω, εχω μπερδευτει: το sygic, εχει πρόβλημα, ναι ή οχι, με τις μονοδρομήσεις; Δρομολογει σωστα, ή σε παει αντιθετα στο ρευμα σε μονόδρομους;

 

Δεν έχεις να χάσεις τίποτα να το δοκιμάσεις. Ευτυχώς στο Android υπάρχουν επιλογές σε προγράμματα πλοήγησης για όλα τα γούστα. Σε γενικές γραμμές οι κόσμος προτιμά navigon και Igo το οποίο όμως θέλει μια κάποια διαδικασία για να στηθεί σωστά σε κάθε συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις που αποθηκευει το Navigon τα αγαπημενα , ετσι ωστε να μην χρειαζεται να τα ξαναπερναω σε καθε εγκατασταση ;

 

Επισης , μπορει να μου πει καποιος (με pm) που μπορω να βρω το "mls" ;

 

Το Νavigon δεν το δουλεύω. To mls για pm ξέχασέ το. Θέλει αγορά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

Χρειαζομαι gps για το αμαξι, ειχα παλιοτερα ενα mls απ το οποιο ημουν ευχαριστημενη. Θα ηθελα να ρωτησω αν το αντιστοιχο app ειναι πανω κατω το ιδιο ή αν το navigon υπερτερει?

Επισης αυτες οι εφαρμογες χρειαζονται και το 3g ανοιχτο ή οχι?

 

Δε με νοιαζει να ναι δωρεαν, αρκει να ναι καλο, να παρω και μια βαση + φορτιστη, και να κανω δουλεια.

:cool:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Κανένα από τα επώνυμα προγράμματα πλοήγησης που κυκλοφορούν δεν απαιτούν σύνδεση στο internet, λειτουργούν αυτόνομα.

 

Το mls δεν είναι και από τα πιο δημοφιλή πια, ρίξε μια ματιά πιο πίσω και θα πάρεις μια εικόνα για τις προτιμήσεις του κόσμου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

Χρειαζομαι gps για το αμαξι, ειχα παλιοτερα ενα mls απ το οποιο ημουν ευχαριστημενη. Θα ηθελα να ρωτησω αν το αντιστοιχο app ειναι πανω κατω το ιδιο ή αν το navigon υπερτερει?

Επισης αυτες οι εφαρμογες χρειαζονται και το 3g ανοιχτο ή οχι?

 

Δε με νοιαζει να ναι δωρεαν, αρκει να ναι καλο, να παρω και μια βαση + φορτιστη, και να κανω δουλεια.

 

Οπως σου προανέφεραν , όλα λειτουργούν αυτόνομα .

Οσο γιά ποιό να διαλέξεις . Οσες σελίδες κι' αν διαβάσεις δεν πρόκειται να βγάλεις κανένα αντικειμενικό συμπέρασμα γιά τον

απλό λόγο ότι περί γούστου ... κολοκυθόπητα . :D Τα πιό δημοφιλή στην τελική είναι το iGO το Dont Panic και το Sygic με

το τελευταίο να μην τα πηγαίνει καλά με τους μονόδρομους . Τα άλλα δύο . Το iGO είναι πιό φανταχτερό (sic) και μπορεί

κανείς να επέμβει και να το φέρει στα προσωπικά του γούστα , το Dont Panic είναι πιό απλό χωρίς φρου-φρου αλλά έχει

τους πιό ενημερωμένους χάρτες και αφού το πληρώσεις αρχικά , λαμβάνεις αναβαθμίσεις λογισμικού και χαρτών δωρεάν

και επιπρόσθετα μπορείς να το εγκαταστήσεις σε 5 συσκευές . Και τα δύο θα σε πάνε από το Α στο Β χωρίς πρόβλημα .

Link to comment
Share on other sites

Οπως σου προανέφεραν , όλα λειτουργούν αυτόνομα .

Οσο γιά ποιό να διαλέξεις . Οσες σελίδες κι' αν διαβάσεις δεν πρόκειται να βγάλεις κανένα αντικειμενικό συμπέρασμα γιά τον

απλό λόγο ότι περί γούστου ... κολοκυθόπητα . :D Τα πιό δημοφιλή στην τελική είναι το iGO το Dont Panic και το Sygic με

το τελευταίο να μην τα πηγαίνει καλά με τους μονόδρομους . Τα άλλα δύο . Το iGO είναι πιό φανταχτερό (sic) και μπορεί

κανείς να επέμβει και να το φέρει στα προσωπικά του γούστα , το Dont Panic είναι πιό απλό χωρίς φρου-φρου αλλά έχει

τους πιό ενημερωμένους χάρτες και αφού το πληρώσεις αρχικά , λαμβάνεις αναβαθμίσεις λογισμικού και χαρτών δωρεάν

και επιπρόσθετα μπορείς να το εγκαταστήσεις σε 5 συσκευές . Και τα δύο θα σε πάνε από το Α στο Β χωρίς πρόβλημα .

 

μηπως (ξεχασες) το navigon???? μαζι με το igo ειναι πιστευω τα καλυτερα???:p

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

Garmin StreetPilot running on Samsung Note

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

μηπως (ξεχασες) το navigon???? μαζι με το igo ειναι πιστευω τα καλυτερα???:p

Sorry το ξέχασα .

Να προσθέσω και το TOMTOM.

Και αυτό .

Garmin StreetPilot running on Samsung Note

Long time no see ... Θανάση

 

Είχα γράψει , προ αμνημονεύτων post , και όλοι λίγο ως πολύ είχαμε συμφωνήσει ότι οι προτιμήσεις του καθενός είναι τελείως

προσωπικές και ως εκ τούτου σεβαστές , αρκεί να μην προβάλονται δογματικά . Δεν είμαι τακτικός επισκέπτης στο forum τον

τελευταίο καιρό γιά τον απλούστατο λόγο ότι δεν ασχολούμαι πιά με GPS . Η αρχική περιέργεια πέρασε . Εχω κατασταλάξει σε

κάποιο πλοηγό , δεν έχει σημασία ποιόν , εγκατεστημένο και στο τηλέφωνο και στο tablet , σχεδόν ξεχασμένο , μήπως κάποτε

μου χρειαστεί . Να πεις ότι δεν μετακινούμαι , δεν κάνω διαδρομές ? Και πολλές μάλιστα , αλλά δεν θα βάλω το πλοηγό να με

πάει , ας πούμε στην Καστοριά .

Link to comment
Share on other sites

οτι καλυτερο εχω χρησιμοποιεισει στο κινητο μου.

 

Ο ήχος που δίνει τις οδηγίες έχει πολύ χαμηλή ένταση, ξέρεις μήπως από που αυξάνει; γιατί δε μπορώ να βρω καμία ρύθμιση.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...