Jump to content

Media Markt


Βασίλης
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 226
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

To κατάστημα Media Markt που ανοίγει αύριο ΔΕΝ βρίσκεται μέσα στο "The Mall" που ανοίγει μεθαύριο, αλλά στην Κηφισίας. ;)
http://briefcase.pathfinder.gr/download/Speedy_21/41531/500512/0/yamaha-spin-16.gif
Link to comment
Share on other sites

an kapoios athinaios episkeftike to Media Markt mporei na mas pei kapoies prwtes entipwseis apo proionta, times, ktl?

Diavasa oti tin anoiksi tou 2006 tha anoiksei kai stin Thessaloniki kai tha ithela na kserw.

Evxaristw

Link to comment
Share on other sites

Έγινε νέο θέμα για το MediaMarkt παίρνοντας 3 μηνύματα από το θέμα για το The Mall για να συζητηθούν ξεχωριστά!

 

Και το site : http://www.mediamarkt.gr/

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Πηγα εγω,χωρις να παρω τιποτα.Απο τιμες,καλες.Σε μερικα προιοντα ηταν πολυ καλες,σε μερικα τα ιδια με αλλου.Αξιζει παντως να πας λογω της μεγαλης ποικιλιας.

Ειχε μπολικα bluetooth με 10ε.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως μου φάνηκε τέλειο σαν μαγαζί. Έχει απίστευτα πολλά προϊόντα, φοβερές τιμές (τουλάχιστον μέχρι το Σάββατο, από σήμερα δεν ξέρω τι γίνεται) και εγώ προσωπικά αγόρασα μερικά παιχνιδάκια σε ξεφτίλα τιμή και μερικά cd μουσικά επίσης απίστευτα φτηνά.
...And yet I know the worst is still to come...
Link to comment
Share on other sites

Το επισκέφθηκα το Σάββατο και δεν έφυγα με τις καλύτερες εντυπώσεις.

Είχε μια TV TFT 37" στα 1800 Ευρώ και όταν πήγα να την αγοράσω δεν είχε στοκ. Χμμμ... καλά είναι τα προιόντα - κράχτες αλλά να έχουμε και 2-3 στοκ δε βλάπτει..Μη μου πείτε ότι σε 2 μέρες εξαντλήθηκε το στοκ σε 37" TFT.. Ελεος...

 

Επίσης σαν την Ισμήνη αγόρασα 2-3 CD μουσικά αλλά τα άφησα διακριτικά μέσα στο καλαθάκι και έφυγα χωρίς να ψωνίσω τίποτα γιατί η ουρά στα ταμεία ήταν ατελείωτη και δεν είχα καμμία όρεξη να περιμένω 40 λεπτά στα ταμεία για 2-3 CD...

 

Από τιμές συμφωνώ απόλυτα με τον wael σε ότι έγραψε.

 

Τη μεγάλη πίκρα την έφαγα στο πάρκινγκ. Πάρκινγκ 2000+ θέσεων και έχει μόνο μία έξοδο... :wacko: :blink: :mad: 45 λεπτά για να βγω... Σε κανά 5μηνο μπορεί να ξαναπάω.

Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Link to comment
Share on other sites

Το επισκέφθηκα το Σάββατο και δεν έφυγα με τις καλύτερες εντυπώσεις.

Είχε μια TV TFT 37" στα 1800 Ευρώ και όταν πήγα να την αγοράσω δεν είχε στοκ. Χμμμ... καλά είναι τα προιόντα - κράχτες αλλά να έχουμε και 2-3 στοκ δε βλάπτει..Μη μου πείτε ότι σε 2 μέρες εξαντλήθηκε το στοκ σε 37" TFT.. Ελεος...

 

Επίσης σαν την Ισμήνη αγόρασα 2-3 CD μουσικά αλλά τα άφησα διακριτικά μέσα στο καλαθάκι και έφυγα χωρίς να ψωνίσω τίποτα γιατί η ουρά στα ταμεία ήταν ατελείωτη και δεν είχα καμμία όρεξη να περιμένω 40 λεπτά στα ταμεία για 2-3 CD...

 

Από τιμές συμφωνώ απόλυτα με τον wael σε ότι έγραψε.

 

Τη μεγάλη πίκρα την έφαγα στο πάρκινγκ. Πάρκινγκ 2000+ θέσεων και έχει μόνο μία έξοδο... :wacko: :blink: :mad: 45 λεπτά για να βγω... Σε κανά 5μηνο μπορεί να ξαναπάω.

Epomenws -kai auto- den einai akoma pragmatika etoimo...

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι ετοιμάζομαι να αγοράσω LCD 32'' + Home Cinema με τιμές κατά 450 ευρώ λιγότερα από τις πιο ανταγωνιστικές τιμές της υπόλοιπης αγοράς.

 

Για να μην πω ότι και μόνο που για service πας στην Media Markt και όχι σε κάθε αντιπροσωπία στο 55 χιλιόμετρα της εθνική είναι για μένα αρκετός λόγος για να μην ξαναπατήσω σε ελληνική αλυσίδα.

 

Δεν βρήκα καμία τιμή χαμηλότερη από τα άλλα καταστήματα και (επειδή ανακαινίζω σπίτι) έψαξα από ψυγείο μέχρι τηλεόραση.

http://skopia.digitalrice.com/ads/myphone-skopia.jpg

Ελληνικός στρατός και στρατιωτική θητεία - http://www.ellinikos-stratos.com/

 

 

Collecting coins - http://www.fleur-de-coin.com/

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι ετοιμάζομαι να αγοράσω LCD 32'' + Home Cinema με τιμές κατά 450 ευρώ λιγότερα από τις πιο ανταγωνιστικές τιμές της υπόλοιπης αγοράς.

 

Για να μην πω ότι και μόνο που για service πας στην Media Markt και όχι σε κάθε αντιπροσωπία στο 55 χιλιόμετρα της εθνική είναι για μένα αρκετός λόγος για να μην ξαναπατήσω σε ελληνική αλυσίδα.

 

Δεν βρήκα καμία τιμή χαμηλότερη από τα άλλα καταστήματα και (επειδή ανακαινίζω σπίτι) έψαξα από ψυγείο μέχρι τηλεόραση.

 

Stock υπαρχει? Γιατι καποιοι ανεφεραν τις γνωστες ελληνικες μαμουνιες "τελειωσε το στοκ" κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Πηγα εγω,χωρις να παρω τιποτα.Απο τιμες,καλες.Σε μερικα προιοντα ηταν πολυ καλες,σε μερικα τα ιδια με αλλου.Αξιζει παντως να πας λογω της μεγαλης ποικιλιας.

Ειχε μπολικα bluetooth με 10ε.

Τα bluetooth adaptors που έχει είναι καλά ή είναι από αυτά που ακούω ότι δεν μπορείς να μεταφέρεις αρχείο πάνω από ορισμένο όγκο;

 

Bezbozny.

Link to comment
Share on other sites

@yandr

 

Ποιο μοντέλο είναι η LCD; Υποθέτω είναι HDTV ready; Κανένα linkάκι να την δούμε;

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Τα bluetooth adaptors που έχει είναι καλά ή είναι από αυτά που ακούω ότι δεν μπορείς να μεταφέρεις αρχείο πάνω από ορισμένο όγκο;

 

Bezbozny.

Εχω ένα σπίτι μου τωρα, απο αυτά των 10€. Μια χαρά είναι αλλά δεν έχω δοκιμάσω να στείλω κατι μεγάλο ακόμα..

Link to comment
Share on other sites

Το απόγευμα ήμουν εκεί για να δώ τι παίζει. Αυτό που κατάφερα ήταν να ζαλιστώ απο το κόσμο, να συναντήσω ένα γνωστό που είχαμε να βρεθούμε κάτι χρόνια, και να συμφωνήσουμε πως πρέπει να πάει κανείς εκεί μόνο εργάσιμες ώρες μήπως και γλυτώσει τον πανικό. Απο τιμές καλές μου φάνηκαν όσες πρόλαβα να δώ.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι ετοιμάζομαι να αγοράσω LCD 32'' + Home Cinema με τιμές κατά 450 ευρώ λιγότερα από τις πιο ανταγωνιστικές τιμές της υπόλοιπης αγοράς.

 

Επειδή ενδιαφέρομαι κι εγώ για αγορά LCD 32" μπορείς να δώσεις ορισμένες πληροφορίες; Είχε γνωστές μάρκες; Philips, Sony, LG, Hitachi, Samsung κλπ;

Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Επειδή ενδιαφέρομαι κι εγώ για αγορά LCD 32" μπορείς να δώσεις ορισμένες πληροφορίες; Είχε γνωστές μάρκες; Philips, Sony, LG, Hitachi, Samsung κλπ;

 

Ναι, τα πάντα από μάρκες. :) Λίγες CRT, πολλές LCD και Plasma, από 19 ως 50 ίντσες και το κυριότερο πολλές HDTV. Με ξενέρωσε βέβαια το ότι οι ρυθμίσεις στις HDTV δεν ήταν ιδανικές, με αποτέλεσμα πολλά μοντέλα να αδικούνται.

 

Κατά τα άλλα απίστευτη πολυκοσμία, πολλά μοντέλα που δε βλέπεις συχνά στην Ελλάδα, πολλές καλές και σχετικά φρέσκιες ταινίες DVD (ακόμα και 2-disc editions) με 10 ευρώ, αλλά και διάφορες παράξενες ελλείψεις (π.χ. έβρισκες ό,τι χωρητικότητας Memory Stick ήθελες, από 128MB ως 2GB, αλλά όχι 1GB!!!) που ίσως να οφείλονται σε εξάντληση του στοκ. Οι τιμές κυμαίνονται στα χαμηλότερα επίπεδα της ελληνικής αγοράς, πολλές φορές αρκετά κάτω από τον ανταγωνισμό, άλλες λίγο υψηλότερα από τις χαμηλότερες τιμές που μπορείς να βρεις αλλού κατόπιν ψαξίματος.

Link to comment
Share on other sites

Stock υπαρχει? Γιατι καποιοι ανεφεραν τις γνωστες ελληνικες μαμουνιες "τελειωσε το στοκ" κλπ.

Κοίταξε, ο φίλος μου που ήθελε φορητό IBM με 777 ευρώ παρατήρησε ότι εξαντλήθηκε, οπότε έκανε μία βόλτα και μετά τον βρήκε πάλι διαθέσιμο.

 

Τώρα, αν δεν υπάρχει μεγάλο στοκ σε LCD οθόνες και ηχοσυστήματα εμένα δεν με χαλάει. Άλλωστε τις πρώτες μέρες υπήρχαν 10 χιλιάδες άτομα μέσα στο κατάστημα και γινόταν πανικός στα ταμία.

 

Μιας και λέμε για διαφορές στην τιμή

Κωτσόβολος home cinema LG T551 - 389 ευρώ

Media Markt - 369 το T751 (ανώτερο μοντέλο)

 

Ηλεκτρονική Αθηνών ψυγείο LG - 950 ευρώ

Media Markt ακριβώς το από πάνω μοντέλο του ψυγείου 910 ευρώ

 

Multirama Sony Bravia 32'' - 1890 ευρώ (κάπου εκεί)

Media Markt - 1320 ευρώ (κάπου εκεί).

http://skopia.digitalrice.com/ads/myphone-skopia.jpg

Ελληνικός στρατός και στρατιωτική θητεία - http://www.ellinikos-stratos.com/

 

 

Collecting coins - http://www.fleur-de-coin.com/

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το καλό είναι ότι απο την πρώτη μέρα που άνοιξε όλα δούλευαν ρολόι,δεν υπήρχε δηλαδή κάτι που δεν ήταν ακόμα έτοιμο ή κάτι που να έδειχνε ότι έγινε προχειροδουλειά για να ανοίξει μια ώρα νωρίτερα.

Όσο για το 3οροφο υπόγειο πάρκινγκ (ο πρώτος όροφος ακόμα δεν έχει ανοίξει),όντως δεν είναι σωστά μελετημένο,ειδικά στην έξοδο των αυτοκινήτων δημιουργείται μεγάλο μποτιλιάρισμα με αποτέλεσμα μεγάλες καθυστερήσεις.

Link to comment
Share on other sites

ειχε πολλες HDTV ή ειχε πολλες HD-ready?εχευν μεγαλη διαφορα

Βlog για τον κινηματογράφο με κριτικες, νέα και τρέιλερ. Με καθημερινή ανανεωση

We set the movies in the corner....

Link to comment
Share on other sites

pantos oi "germanoi" ipologizoun giro sta 20million euro to kathe katastima tziro/chrono (sta idia epipeda pou kimenontai kai ta ipolipa sto eksoteriko)...kai tis protes 3 meres ekane peripou sta 2 me 3 ekatomiria.... not bad....
Link to comment
Share on other sites

pantos oi "germanoi" ipologizoun giro sta 20million euro to kathe katastima tziro/chrono (sta idia epipeda pou kimenontai kai ta ipolipa sto eksoteriko)...kai tis protes 3 meres ekane peripou sta 2 me 3 ekatomiria.... not bad....

 

:blink: Εισαι σιγουρος οτι εκανε τζιρο 2-3εκ Ευρω σε 3 ημερες?

 

Ξερει κανεις που θα ανοιξει το καταστημα στη Θεσ/νικη?

Link to comment
Share on other sites

Την πρώτη μέρα που γινόταν ο πανικός άκουσα τυχαία μια συνομιλία,έλεγε μια γυναίκα στον άντρα της προφανώς:"πρώτα θέλω να πάρω μια κάμερα,ένα dvd και ένα mp3 και μετά πάμε για την plasma".Θα νομίζανε ότι μπήκαν σε super market και ψώνιζαν την μαναβική τους.. :p

Τι να πεις μετά ο Έλληνας δεν έχει λεφτά..

Link to comment
Share on other sites

Filos mou pou to episkeftike to savvato, mou dilwse pws an eksereseis ta 5-6 proionta kraxtes (ta opoia ...klassika teleiwsan amesws!), oi times twn proiontwn tous den eixan kamia diafora me avtes apo ta alla katastimata opws Kotsovolos, Ilektroniki ktl.....Kai ton empistevomai se avta pou leei giati twra ftiaxnei spiti kai exei girisei oli tin Athina gia na sygrinei times se psygeia, tileoraseis, plyntiria ktl ktl....
Link to comment
Share on other sites

Την πρώτη μέρα που γινόταν ο πανικός άκουσα τυχαία μια συνομιλία,έλεγε μια γυναίκα στον άντρα της προφανώς:"πρώτα θέλω να πάρω μια κάμερα,ένα dvd και ένα mp3 και μετά πάμε για την plasma".Θα νομίζανε ότι μπήκαν σε super market και ψώνιζαν την μαναβική τους.. :p

Τι να πεις μετά ο Έλληνας δεν έχει λεφτά..

Αυτο ειναι το κωμικοτραγικο στοιχειο της κοινωνιας μας...απο τη μια κλαιγομαστε πως δεν εχουμε να φαμε & ζηταμε επιδομα θερμανσης & απ'την αλλη παιρνουμε αμπαριζα τις πιστωτικες & τα δανεια & αγοραζουμε οτιδηποτε τελευταιας τεχνολογιας κυκλοφορει,οχι γιατι το εχουμε πραγματικα αναγκη,αλλα για να μην υστερουμε απ'τον "απο κατω" ή το "γνωστο" που κοντευει να μπει φυλακη για την πλασμα των 42 ιντσων σε σπιτι 70 τετραγωνικων... :rolleyes: Ελλας το μεγαλειο σου... :wacko: :blink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...