Jump to content

Lenovo S650 VIBE


valanths
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Lenovo S650 VIBE

 

Android 4.2 Phone Description:
Basic Information
Model 	Lenovo S650 VIBE
Band 	2G: GSM 850/900/1800/1900MHz
3G: WCDMA 2100MHz
Sim Card 	Dual SIM Card Dual Standby
Service Provide 	Unlocked
Style 	Bar
Color 	Silver
Shell Material 	Plastic

System
OS 	Android 4.2.2
CPU 	MTK6582, Cortex A7 quad core, 1.3GHz
GPU: Mali-400
ROM 	8GB
RAM 	1GB

Screen
Display Size 	4.7 Inch
Type 	IPS, capacitive touch screen
Resolution 	960 x 540 pixels QHD screen
Screen Color 	16000K Colors

Support Format
Ringtones Type 	Polyphonic/MP3
Audio File Format 	MP3/WAV/AMR/AWB
Video File Format 	3GP/MPEG4
Image File Format 	JPEG/BMP/GIF/PNG/GIF
E-book Format 	TXT/CHM/DOC/HTML
FM Radio 	Yes, earphone needed
Earphone Port 	3.5mm
Card Extend 	Support TF card up to 32GB

Data Transfer & Connectivity
Data transfer 	USB/Bluetooth
Mobile internet 	WAP/WiFi

General 
Camera/Picture Resolution 	Dual Cameras, 0.3MP front camera, 8.0MP back camera with flashlight
and auto focus, up to 3264 x 2448 pixels resolution
Language 	English, Simplified/Traditional Chinese
Phonebook 	500
Message 	SMS/MMS
Input 	Handwrite/Keypad
TV 	No
GPS 	Yes, built in, also support A-GPS
With EPO assistance to speed up postioning
JAVA 	No
WIFI 	Yes, 802.11 b/g/n
Bluetooth 	Yes
Gravity Sensor 	Yes
Multi-Touch 	Yes, 5 point touch
Dimensions 	131 x 70 x 8.7mm/5.15 x 2.75 x 0.34 inch
Net Weight(Including battery) 	127g
Standby Time 	About 2~3 days
Other Feature 	3G, WIFI, GPS, FM, Bluetooth, Ebook, Email, Messaging, wallpapers,
calendar, calculator, clock, camera, tethering & portable hotspot,
etc

Package
Size 	180 x 100 x 70mm/7.08 x 3.93 x 2.75 inch
Weight 	450g
Accessories 	1 x 2000mAh Battery
1 x USB Cable
1 x Charger

 

Edited by athanaso77
Ενημέρωση οδηγών
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εδώ http://www.minideal.net/lenovo-s650-smartphone-quad-core-1-3ghz-android-4-2-rom-8gb-with-4-7inch-qhd-ips-screen.html είναι λίγο πιο ακριβό, αλλά, και (κυρίως) με μεγαλύτερες διαστάσεις: 138*69.8*8.7mm (αντί για 131 x 70 x 8.7mm).

Αν ισχύει τελικά το 131mm, είναι πολύ ενδιαφέρον!

Link to comment
Share on other sites

Εδώ http://www.minideal.net/lenovo-s650-smartphone-quad-core-1-3ghz-android-4-2-rom-8gb-with-4-7inch-qhd-ips-screen.html είναι λίγο πιο ακριβό, αλλά, και (κυρίως) με μεγαλύτερες διαστάσεις: 138*69.8*8.7mm (αντί για 131 x 70 x 8.7mm).

Αν ισχύει τελικά το 131mm, είναι πολύ ενδιαφέρον!

 

Μάλλον χλωμό το κόβω να είναι 131mm, το Ν828 που έχω είναι 4.5 ίντσες είναι 132 και εξάλλου όλα τα lenovo έχουν μεγαλύτερο μήκος απο 131mm στις 4.5 ίντσες, αρα στα 4.7 είναι σίγουρα παραπάνω

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον χλωμό το κόβω να είναι 131mm, το Ν828 που έχω είναι 4.5 ίντσες είναι 132 και εξάλλου όλα τα lenovo έχουν μεγαλύτερο μήκος απο 131mm στις 4.5 ίντσες, αρα στα 4.7 είναι σίγουρα παραπάνω

μαζί σου, αλλά από την άλλη αυτό είναι S series!!

Link to comment
Share on other sites

Nokia 3310 -> Nokia 3510i -> Nokia 6230i -> Nokia C7-00
Link to comment
Share on other sites

Antutu score 17389!

 

Είναι σίγουρο αυτό; Υψηλό μου φαίνεται για τα specs του.

Nokia 3310 -> Nokia 3510i -> Nokia 6230i -> Nokia C7-00
Link to comment
Share on other sites

Είδα λίγο πιο προσεκτικά το βίντεο, το S650 είναι το από αριστερά, άρα έχει σκορ ~15000.
Nokia 3310 -> Nokia 3510i -> Nokia 6230i -> Nokia C7-00
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Εγώ λέω να το παραγγείλω, θα γράψω εντυπώσεις μόλις το πάρω στα χέρια μου.

 

Βλέπω σε κάποιες ιστοσελίδες ότι από GPU φοράει την PowerVR SGX544MP1 κι όχι την Mali400. Τρώγεται αυτή;

Nokia 3310 -> Nokia 3510i -> Nokia 6230i -> Nokia C7-00
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Υπάρχει καποιος που να εχει παρει αυτο το κινητο να μας πει εντυπώσεις? γιατι ψηνομαι να το παρω αλλα δεν εχω βρει πουθενα θηκη και ζελατινα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μπορεί να μας πει κανείς εάν έχει τελικά gorilla glass; αλλού λεν οτι έχει και αλλού όχι.

 

Επίσης το έχει πάρει κανείς να μας πει εάν το GPS δουλεύει καλά, όπως πχ στο thl W100S?

Edited by panosvo
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

 

ενδιαφερομαι για το παρακατω...

 

http://www.minideal.net/lenovo-s650-smartphone-quad-core-1-3ghz-android-4-2-rom-8gb-with-4-7inch-qhd-ips-screen.html

 

νομιζω πως ειμαι στο σωστο thread///

 

μιλησα με το τσατ του σαιτ, και μου ειπανε πως το συγκεκριμενο μοντελο δεν μπορουν να το ρουταρουνε, γιατι ειναι αδυνατον ακομα και απο αυτους...αν προσπαθησω μονος μου, παλι δεν θα μπορεσω...

 

εχετε καμια ιδεα γι αυτο??

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

 

ενδιαφερομαι για το παρακατω...

 

http://www.minideal.net/lenovo-s650-smartphone-quad-core-1-3ghz-android-4-2-rom-8gb-with-4-7inch-qhd-ips-screen.html

 

νομιζω πως ειμαι στο σωστο thread///

 

μιλησα με το τσατ του σαιτ, και μου ειπανε πως το συγκεκριμενο μοντελο δεν μπορουν να το ρουταρουνε, γιατι ειναι αδυνατον ακομα και απο αυτους...αν προσπαθησω μονος μου, παλι δεν θα μπορεσω...

 

εχετε καμια ιδεα γι αυτο??

 

Εμένα πάντως ο διάλογος ήταν ο παρακάτω...:ninja:

 

Comment: Dear Minideal,

I just made the order #100048634 for a Lenovo S650 SmartPhone. I would like the phone to be rooted, provided at least with english and greek language and with a european charger. Moreover it would be appreciated to be sent as a gift in order tax charges to be avoided.

 

thank you in advance

 

Kind regards

...

 

Και απάντησαν...

 

Dear Customer

yes ,it rooted,and installs multi languages,we have put an european adapter in your parcel

 

and We will mark it as “gift” and declare it as low as $20~$30 on the package.There won’t have any tax for you.

 

so don't worry about that

Best Regards

Grace Zhou

 

:ninja::ninja:

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ο "Tony" προ λίγου μου είπε ότι δε γίνεται root. Ήθελα να τον ρωτήσω για ελληνικά και αν έχει Gorilla Glass αλλά την έκανε από τη συνομιλία. Μάλλον δεν ξέρει η αριστερά τί ποιεί η δεξιά μου φαίνεται. Γι' αυτό μέχρι να ξεκαθαρίσω 5 πράγματα δεν θα κάνω την παραγγελία.
Nokia 3310 -> Nokia 3510i -> Nokia 6230i -> Nokia C7-00
Link to comment
Share on other sites

Εμένα ο "Tony" προ λίγου μου είπε ότι δε γίνεται root. Ήθελα να τον ρωτήσω για ελληνικά και αν έχει Gorilla Glass αλλά την έκανε από τη συνομιλία. Μάλλον δεν ξέρει η αριστερά τί ποιεί η δεξιά μου φαίνεται. Γι' αυτό μέχρι να ξεκαθαρίσω 5 πράγματα δεν θα κάνω την παραγγελία.

 

Τι να σου πω.. εγώ σήμερα το παρέλαβα και μου φαίνεται απλά εξαιρετικό μετά το zopo zp820 που είχα πάρει πριν ένα μήνα (και ευτυχώς το ήθελε η μάνα μου και της το έδωσα)... πολύ καλή οθόνη σε χρώματα και γωνίες. Πολύ καλή ποιότητα ήχου κατά τις κλήσεις μικροφώνου και ακουστικού. Αναφορικά με το root εμένα rooted μου φαίνεται και το πήρα από το minideal χωρίς έξτρα χρέωση. Θα παίξω λίγο τις επόμενες μέρες μαζί του και θα επανέλθω. :ninja::ninja:

Link to comment
Share on other sites

απο κινεζικες εφαρμογες τι λεει?? εχει μεσα??η ρομ ειναι της λενοβο??

 

Aπό κινέζικες εφαρμογές δεν έχει. η ρομ φαίνεται να είναι της lenovo. Αν μου πεις πως μπορώ να το εξακριβώσω θα μπορέσω να σου πω με βεβαιότητα.:ninja::ninja:

Link to comment
Share on other sites

καλοριζικο και καλοδουλευτο!

πρεπει να εισαι ο πρωτος που αγοραζει τη συσκευη!

αν εχεις την καλοσυνη να γραφεις τις εντυπωσεις σου τις επομενες μερες καθως θα το χρησιμοποιεις,θα εκανες μεγαλη χαρη.

ειναι ενα απο τα κινητα που παρακολουθω,καθως μου φαινεται αρκετα κομψο και προσεγμενο.

εντυπωσεις απο ποιοτητα κατασκευης,φωτογραφικη,gps...κλπ(οταν τα χρησιμοποιησεις με το καλο)θα ηταν καλοδεχουμενες.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...