Jump to content

Lenovo Vibe Z (K910)


domokos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχει τυχει σε κανεναν να τον πεταει στην οθονη του pin;;;; δεν μου το κανει συνεχεια αλλα μπορει να μου το κανει μια φορα την ημερα... χρησιμοποιω δυο καρτες αν αυτο επηρεαζει τιποτα.... και μια ερωτηση η μπαταρια απο διαρκεια πως σας φαινεται;;; (στο κινητο δεν εχω αλλαξει τιποτα) Edited by geoliol
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτό με το pin δε μου χει τύχει αλλά όσον αφορά τη μπαταρία έχω μείνει απόλυτα ικανοποιημένος. Μέχρι και 5 μέρες έβγαλε (εντάξει η χρήση ήταν ελάχιστη) αλλά με κανονική χρήση βγάζει 3-4 μέρες.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εχω TWRP και εχω την VIBEUI_V2.0_1433_4_ST_K910_baralajbi, και θελω να περασω την καινουρια 1435 st, γινεται ?

Η να φλασαρω με CWM recovery με τον οδηγο στο πρωτο post

 

Καλύτερα να περιμένεις την 1435 του baralajbi, γιατί αυτή που πας να βάλεις ούτε ελληνικά θα έχει, ούτε root, ούτε playstore και θα χρειαστεί να τα βάλεις εκ των υστέρων.

 

Αν πάλι δεν κρατιέσαι, βάλτη μέσω twrp και μετά ξαναπέρνα το γιατί με το flashάρισμα της rom θα χαθεί.

 

εχει τυχει σε κανεναν να τον πεταει στην οθονη του pin;;;; δεν μου το κανει συνεχεια αλλα μπορει να μου το κανει μια φορα την ημερα... χρησιμοποιω δυο καρτες αν αυτο επηρεαζει τιποτα.... και μια ερωτηση η μπαταρια απο διαρκεια πως σας φαινεται;;; (στο κινητο δεν εχω αλλαξει τιποτα)

 

Όχι, δεν έχει να κάνει με το dual sim αυτό. Δεν θα έπρεπε να έχεις τέτοιο πρόβλημα, ίσως να φταίει και η sim σου. Ποια rom φοράει η συσκευή σου, μήπως χρειάζεσαι αναβάθμιση;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα την 1435 και οι εντυπώσεις είναι πολύ καλές. Νομίζω ότι αφήνει περισσότερη (οριακά >1GB) ram διαθέσιμο σε σχέση με την 1433. Όσο αφορά στην εγκατάσταση, το root είναι πολύ εύκολο με το kingroot, όπως και η εγκατάσταση TWRP (με τις οδηγίες του aloialone στο post #527) και ακολούθως η εγκατάσταση playstore μέσω TWRP, χρησιμοποιώντας το link που δίνει ο aloialone στο post #181. Επ' ευκαιρία να ευχαριστήσω τον Aloialone για τα πολύ χρήσιμα posts!
Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν έχει να κάνει με το dual sim αυτό. Δεν θα έπρεπε να έχεις τέτοιο πρόβλημα, ίσως να φταίει και η sim σου. Ποια rom φοράει η συσκευή σου, μήπως χρειάζεσαι αναβάθμιση;

 

δεν εχω αλλαξει τιποτα στο κινητο οπως ακριβως ηρθε ειναι...

Link to comment
Share on other sites

Επ' ευκαιρία να ευχαριστήσω τον Aloialone για τα πολύ χρήσιμα posts!

 

Να σαι καλα. Ελπιζω να τα εχω γραψει οσο πιο απλα και ευκολα γίνεται. Για το ροοτ μπορεις να περασεις το zip κατευθειαν απο twrp αν θες.

 

To minideal εβαλε και το K_910 με μια σιμ 4g στη σελιδα του.

Edited by aloialone

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
To minideal εβαλε και το K_910 με μια σιμ 4g στη σελιδα του.

 

Η ιδιαιτερότητα της συγκεκριμένης συσκευής είναι ότι έχουμε το συνδυασμό snapdragon 800 σε δίκαρτη συσκευή. Αν ενδιαφέρεται κάποιος για μονόκαρτο υπάρχουν καλύτερες επιλογές και στην ίδια κατηγορία τιμής.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Η ιδιαιτερότητα της συγκεκριμένης συσκευής είναι ότι έχουμε το συνδυασμό snapdragon 800 σε δίκαρτη συσκευή. Αν ενδιαφέρεται κάποιος για μονόκαρτο υπάρχουν καλύτερες επιλογές και στην ίδια κατηγορία τιμής.

 

Οπως;;;;......

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θα ήθελα την βοήθειά σας εάν γνωρίζετε...Πήρα την παρασκευή το vibe z και έχω κάποια θεματάκια. Ενώ έχω αποθηκεύσει στο wifi κάποιους κωδικούς για να μπαινει στο ιντερνετ π.χ στο σπίτι και στην δουλειά.Όταν φέυγω από το σπίτι σβήνει το wifi και όταν επιστρεφω δέν ενώνετε αυτόματα όπως το προηγούμενο κιν που είχα(galaxy s3) με αποτέλεσμα να χρειάζετε να ξανα ανοιξω το wifi (που δέν είχα απενεργοποιήσει εγώ) για να ξανασυνδεθω. το κινητό ειναι 4.2.2 και από μου είπανε root. όποια βαήθεια δεκτή.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θα ήθελα την βοήθειά σας εάν γνωρίζετε...Πήρα την παρασκευή το vibe z και έχω κάποια θεματάκια. Ενώ έχω αποθηκεύσει στο wifi κάποιους κωδικούς για να μπαινει στο ιντερνετ π.χ στο σπίτι και στην δουλειά.Όταν φέυγω από το σπίτι σβήνει το wifi και όταν επιστρεφω δέν ενώνετε αυτόματα όπως το προηγούμενο κιν που είχα(galaxy s3) με αποτέλεσμα να χρειάζετε να ξανα ανοιξω το wifi (που δέν είχα απενεργοποιήσει εγώ) για να ξανασυνδεθω. το κινητό ειναι 4.2.2 και από μου είπανε root. όποια βαήθεια δεκτή.

 

Μαλλον δεν εχεις ενεργοποιησει την ''συνδεση εντοπισμου WLAN'' πηγαινε στις ρυθμισεις ειναι κατω απο το ''WLAN''

να ειναι μονιμα ενεργοποιημενο

'' οπου αστοχησες,γυρισε και οπου πετυχεις,φυγε...! ''

Νικος Καζαντζακης

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα μια ερώτηση....όταν τηλεφωνω απο την sim1 οι άλλοι με ακούνε σαν να κανει παράσιτα κάτι σαν ρομπότ.όχι παντα αλλά 8 στις 10 φορες το κανει. Παιζει ρολο η κάρτα που είναι κομμένη η μήπως έχει κάποιο θέμα το κινητό;
Link to comment
Share on other sites

H γνωμη μου ειναι να το αναβαθμισεις με την VIBEUI_V2.0_1433_4_ST_K910_baralajbi_V5 οι περισσοτεροι αυτη εχουμε...ωραιο περιβαλλον και κανενα προβλημα, αν δυσκολευεσαι, ολα τα παιδια εδω ειναι προθυμα να βοηθησουν.....δες στα μηνυματα σου Edited by tsarlam

'' οπου αστοχησες,γυρισε και οπου πετυχεις,φυγε...! ''

Νικος Καζαντζακης

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ακόμα μια ερώτηση....όταν τηλεφωνω απο την sim1 οι άλλοι με ακούνε σαν να κανει παράσιτα κάτι σαν ρομπότ.όχι παντα αλλά 8 στις 10 φορες το κανει. Παιζει ρολο η κάρτα που είναι κομμένη η μήπως έχει κάποιο θέμα το κινητό;

 

Ενδέχεται να έχει πρόβλημα η κάρτα σου μιας και δεν έχουν αναφερθεί τέτοια θέματα για τη συσκευή.

 

Οπως;;;;......

 

Δεν είναι του παρόντος θέματος για να το αναλύσουμε.

 

H γνωμη μου ειναι να το αναβαθμισεις με την VIBEUI_V2.0_1433_4_ST_K910_baralajbi_V5 οι περισσοτεροι αυτη εχουμε...ωραιο περιβαλλον και κανενα προβλημα, αν δυσκολευεσαι, ολα τα παιδια εδω ειναι προθυμα να βοηθησουν.....δες στα μηνυματα σου

 

Θα συμφωνήσω. Το πρόβλημα που αναφέρει ο φίλος πιο πάνω όντως υφίσταται σε κάποιες rom, στην τελευταία όμως 1435 ή την 1433 όχι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους, μάλλον θα πάρω το συγκεκριμένο κινητό. Έχω όμως μια απορία, βλέπω πως στο minideal έχει δύο εκδόσες k910 και k910e. Αν κατάλαβα καλά η μόνη διαφορά είναι στην κεραία. Έχουν και η δύο εκδόσεις 4G? Αν ναι πως το καταλαβαίνουμε? Επίσης εκτός από minideal σε καλύτερη τιμή υπάρχει πουθενά?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλημέρα σε όλους, μάλλον θα πάρω το συγκεκριμένο κινητό. Έχω όμως μια απορία, βλέπω πως στο minideal έχει δύο εκδόσες k910 και k910e. Αν κατάλαβα καλά η μόνη διαφορά είναι στην κεραία. Έχουν και η δύο εκδόσεις 4G? Αν ναι πως το καταλαβαίνουμε? Επίσης εκτός από minideal σε καλύτερη τιμή υπάρχει πουθενά?

 

Η dual sim έκδοση υποστηρίζει μόνο 3G/2G. Η single sim έκδοση υποστηρίζει και 4G. Σύμφωνα με τις προτεραιότητές σου αγοράζεις αναλόγως.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσα να ρωτήσω σε τι υπερτερεί η VIBEUI_V2.0_1433_4_ST_K910_baralajbi σε σχέση με την αντίστοιχη stock rom, πέραν του root, της ύπαρξης εφαρμογών Google και της υποστήριξης πρόσθετων γλωσσών; Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θα μπορούσα να ρωτήσω σε τι υπερτερεί η VIBEUI_V2.0_1433_4_ST_K910_baralajbi σε σχέση με την αντίστοιχη stock rom, πέραν του root, της ύπαρξης εφαρμογών Google και της υποστήριξης πρόσθετων γλωσσών; Ευχαριστώ!

 

Βασικά τα δύο από αυτά ισχύουν: Gapps και multilanguage. Κατά τα άλλα δεν έχει διαφορές από την stock.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

εμενα το antutu ειχε βγαλει την πρωτη φορα 38718 και με ειχε αρκετα κατω απο note 3, s5 xiaomi MI 3W και τωρα που το ξαναεκανα απο περιεργεια μου εβγαλε 38206 παλι αρκετα κατω... τι το επηρεαζει;;;

 

επισης α συμπληρωσω οτι χτες που εκανα αρκετη χρηση του κινητου εφαγα αρκετα κρασαρισματα και περιεργα οταν επαιζα παιχνιδια (δν ηταν απο το play store)...

με το πιο τραγικο να μου εφανιζει την αρχικη οθονη του κινιτου οριζοντια και στη μιση οθονη και εγω να προσπαθω να μαντεψω που ειναι το οκ για να μπορεσω να κλεισω το κινητό...

Edited by geoliol
Link to comment
Share on other sites

Βασικά τα δύο από αυτά ισχύουν: Gapps και multilanguage. Κατά τα άλλα δεν έχει διαφορές από την stock.

 

Ευχαριστώ πολύ. Οπότε παραμένω στη stock.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αφού είσαι με official rom και σε περίπτωση που δεν έχεις βάλει την stock 1435... προτείνω να το κάνεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το έχω ήδη κάνει και είμαι πάρα πολύ ικανοποιημένος. Ούτε καν τον launcher άλλαξα αυτή τη φορά. Εξαιρετική επιλογή το Κ910!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
H αλήθεια είναι ότι ο ανανεωμένος launcher του VibeUI 2.0 είναι τόσο smooth που τον κρατάς. Και αν συνδυάσεις τα όμορφα themes που κατεβάζεις από τη σχετική εφαρμογή... δεν το βαριέσαι ποτέ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Lenovo K910 Vibe Z

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...