Jump to content

Lenovo S820


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το ****το ειναι οτι δειχνει οτι παει να βγαλει καλη φωτο και στο τελος κατι κανει και χανει το focus...δεν μπορω να καταλαβω γιατι...Καποια samples απο search εχουν καλο quality...οταν θα εχω λιγο χρονο θα κοιταξω λιγο τι παιζει με το hardware..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

]Ούτε κι εγώ είμαι αρκετά ευχαριστημένος από τη φωτογραφική. Δες δείγματα εδώ κι εδώ, με όλα τα settings τέρμα. Χρησιμοποιώ το SuperCamera v3.1.1 το οποίο είχε εγκατεστημένο η ROM μου, το οποίο φαίνεται αξιόλογο κατά τα άλλα... Επίσης, όσο πιο σκοτεινό το περιβάλλον, τόσο χειρότερη η ποιότητα των φωτογραφιών και τόσο περισσότερο "κόκκο" περιέχουν.

 

ε οχι και τοσο χαλια φωτο... για λιγο που ειχα το κιντηο στα χερια μου οι φωτο του ηταν πολυ καλες

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει εκδοση του pc suite στα αγγλικα ή μονο στα κινέζικα?
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση που ίσως έχει απαντηθεί πιο πίσω αλλά είναι πολλές οι σελίδες να ψάξω.

 

Ποια είναι η καλύτερη ROM (λιγότερα/καθόλου bug, μπαταρία) με VibeUI και φυσικά που να έχει Ελληνικά και φυσικά που μπορώ να την βρώ (needrom κτλ)

 

Ευχαριστώ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν μπορει να γινει απεγκατασταση το secure it.Κ να το κανεις με το titanium backup πχ θα στο ξαναεμφανισει οταν κανεις restart το τηλεφωνο

 

Γίνεται. Πας με link2sd και δικαιώματα root, στις εφαρμογές συστήματος και την απ εγκαθιστάς. Το έχω κάνει σε S960 και S650.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...πηρα σημερα ενα s820 και εχω θεμα με την καμερα...ειδα ολες τις ρυθμισεις ειναι οκ...βγαζει ελεηνες φωτο σαν τα παλια τηλ με της καμερες των 1 μεγαπιξελ...υπαρχει καποια λυση η καποιο σαιτ που μπορω να βρω καμερα μηπως εχει προβλημα η δικια του
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...πηρα σημερα ενα s820 και εχω θεμα με την καμερα...ειδα ολες τις ρυθμισεις ειναι οκ...βγαζει ελεηνες φωτο σαν τα παλια τηλ με της καμερες των 1 μεγαπιξελ...υπαρχει καποια λυση η καποιο σαιτ που μπορω να βρω καμερα μηπως εχει προβλημα η δικια του

Δεν πήρες το Lenovo s820 αλλά ένα φθηνό αντίγραφο με MT6572 και 512 ραμ, που εχει καμερα vga

Link to comment
Share on other sites

Οκ..και ετσι να ειναι δουλευει αψογα...μπορουμε να βρουμε την καμερα απο το κανονικο για να τηνβαλω σε αυτο?

Δε γίνεται κάτι τέτοιο (ασυμβατοτητα βυσματος, driver κλπ)

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο πολυ ψαξιμο ζηταω βοηθεια!

μπορει καποιος να ανεβασει τα apk απο τον system updater και καποιον lenovo contact manager (ideafriend) που να εχει την επιλογη για το +30? (εχω τον 3,4,527 και δεν αναγνωριζει τα ονοματα χωρις +30)

Link to comment
Share on other sites

Έχει να προτείνει κάποιος που πήρε και έβαλε screen protector ,γιατί αγόρασα το έβαλα αλλα το πρόβλημα είναι ότι η οθόνη είναι κοίλα περιμετρικά και με το παραμικρό ξεκολλά.Κάποια που είχε μέσα η συσκευασία του τηλεφώνου δεν καλύπτουν το κοίλο κομμάτι της οθόνης και είναι οκ,γιαυτό η ερώτηση μην αγοράζουμε και καλύπτει όλη την οθόνη και πάνε χαμένα.

 

Εγώ, αφού αγόρασα άπειρα προστατευτικά οθόνης και φυσικά όλα είχαν το πρόβλημα που περιγράφεις, κατέληξα στο να τοποθετήσω το προστατευτικό (front 1) του κανονικού προστατευτικού . Ουσιαστικά το κανονικό το πετάω και κρατώ αυτό που θα έπρεπε να πετάξουμε. Το όλο θέμα έχει να κάνει με την ακαμψία του κανονικού στις ακμές της οθόνης.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου έβαλα κ εγώ την vibe UI 2.0.Θέλω απλά να σε ρωτήσω πως θα αναβαθμίσω το contact manager?έχω την έκδοση 2.7

 

Αν δεν εχεις προβλημα μην το αναβαθμισεις!

Μετα απο πολυ ψαξιμο, βρηκα εκδοση 2,7 που λυνει το θεμα του +30 με την επιλογη ψηφιων αλλα μου κολλαει το κινητο και δε μπορω να την "τραβηξω"...

μπορει καποιος να την ανεβασει;

χρειαζεται root explorer ή παρομοιο προγραμμα και αντιγραφη της απο το system\apps

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο πολυ ψαξιμο ζηταω βοηθεια!

μπορει καποιος να ανεβασει τα apk απο τον system updater και καποιον lenovo contact manager (ideafriend) που να εχει την επιλογη για το +30? (εχω τον 3,4,527 και δεν αναγνωριζει τα ονοματα χωρις +30)

Μπες στις επαφές σου, πατάς το κουμπί του μενού (τρεις γραμμές μέσα σε ένα τετράγωνο στα αριστερά) και μετά: More features and settings - More display features - Number match bits - By 7 και θα σου αναγνωρίζει όλες τις επαφές σου.

Link to comment
Share on other sites

Μπες στις επαφές σου, πατάς το κουμπί του μενού (τρεις γραμμές μέσα σε ένα τετράγωνο στα αριστερά) και μετά: More features and settings - More display features - Number match bits - By 7 και θα σου αναγνωρίζει όλες τις επαφές σου.

 

To γνωριζω, γι'αυτο ζηταω την v2.7

H 1.18, 2.4, 3.4 που εχω δοκιμασει δεν εχουν καν την επιλογη Number match bits

Τωρα εχω περασει την vibe 1,5 αλλα έχει την v2.7 χωρις την επιλογη Number match bits

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις έβαλα την vibe 2.0 1437_ST.Με twrp recovery,vibe ui cleaner,5-31 gapps κ δουλεύουν όλα τέλεια.Μέχρι στιγμής είναι η καλύτερη από όσες έχω δοκιμάσει.Δεν έχεi lag μέχρι στιγμής.Πριν είχα την 1427_ST

 

----- προσθήκη μηνύματος 91 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

To γνωριζω, γι'αυτο ζηταω την v2.7

H 1.18, 2.4, 3.4 που εχω δοκιμασει δεν εχουν καν την επιλογη Number match bits

Τωρα εχω περασει την vibe 1,5 αλλα έχει την v2.7 χωρις την επιλογη Number match bits

 

Εγώ που έβαλα μόλις την vibe 2.0 1437_ST,έκανα update το contact manager (έχω την έκδοση v3.4.527.140829.4152a8f_all), έχει την επιλογή Number match bits

Link to comment
Share on other sites

To γνωριζω, γι'αυτο ζηταω την v2.7

H 1.18, 2.4, 3.4 που εχω δοκιμασει δεν εχουν καν την επιλογη Number match bits

Τωρα εχω περασει την vibe 1,5 αλλα έχει την v2.7 χωρις την επιλογη Number match bits

Κάποιο λάθος κάνεις, την 3.4.527 την έχω εγώ και έχει αυτή την επιλογή όπως σου έγραψα.

 

Όσοι βάζετε κάποια ROM και έχει παλιό contact manager μπορείτε πολύ εύκολα να τον αναβαθμίσετε (Upgrade) στη τελευταία έκδοση από το μενού του, οπότε θα έχετε και την επιλογή number match bits.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά μόλις έβαλα την vibe 2.0 1437_ST.Με twrp recovery,vibe ui cleaner,5-31 gapps κ δουλεύουν όλα τέλεια.Μέχρι στιγμής είναι η καλύτερη από όσες έχω δοκιμάσει.Δεν έχεi lag μέχρι στιγμής.Πριν είχα την 1427_ST

Μπορείς να δώσεις link με τις οδηγίες εγκατάστασης; Είναι το ίδιο με εκείνο που αναφερόταν στην εγκατάσταση της V1.5 stable έκδοσης;

Link to comment
Share on other sites

Κάποιο λάθος κάνεις, την 3.4.527 την έχω εγώ και έχει αυτή την επιλογή όπως σου έγραψα.

 

Όσοι βάζετε κάποια ROM και έχει παλιό contact manager μπορείτε πολύ εύκολα να τον αναβαθμίσετε (Upgrade) στη τελευταία έκδοση από το μενού του, οπότε θα έχετε και την επιλογή number match bits.

 

Οσες φορες, με οποια rom, εκανα update (τωρα απο την 2.4 στην 3.4) δε μου εμφανιζει την επιλογη...

Η μοναδικη φορα που ειδα την επιλογη ηταν στη 2.7...

 

AndreasQTEK (ή οποιος άλλος θελει) μπορεις να μου στειλεις τη δικη σου 3.4;

Link to comment
Share on other sites

Κάποιο λάθος κάνεις, την 3.4.527 την έχω εγώ και έχει αυτή την επιλογή όπως σου έγραψα.

 

Όσοι βάζετε κάποια ROM και έχει παλιό contact manager μπορείτε πολύ εύκολα να τον αναβαθμίσετε (Upgrade) στη τελευταία έκδοση από το μενού του, οπότε θα έχετε και την επιλογή number match bits.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπορείς να δώσεις link με τις οδηγίες εγκατάστασης; Είναι το ίδιο με εκείνο που αναφερόταν στην εγκατάσταση της V1.5 stable έκδοσης;

Ναι είναι ακριβώς το ίδιο.Περνάς την official κινέζικη ROM S137 ή S141,περνάς το twrp πάλι μέσω flash tool,από το twrp φλασάρεις την ROM κ το vibe ui cleaner,ανοίγεις το τηλ κ μετά πάλι από twrp περνάς gapps κ kinguser

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάποιο λάθος κάνεις, την 3.4.527 την έχω εγώ και έχει αυτή την επιλογή όπως σου έγραψα.

 

Όσοι βάζετε κάποια ROM και έχει παλιό contact manager μπορείτε πολύ εύκολα να τον αναβαθμίσετε (Upgrade) στη τελευταία έκδοση από το μενού του, οπότε θα έχετε και την επιλογή number match bits.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπορείς να δώσεις link με τις οδηγίες εγκατάστασης; Είναι το ίδιο με εκείνο που αναφερόταν στην εγκατάσταση της V1.5 stable έκδοσης;

 

Αυτό είναι το link http://www.androidrookies.com/2014/07/lenovo-s820-install-vibe-ui-v15-with.html . Απλά αντί για την 1427 βάζεις την vibe 2.0 1437(από το site της vibeui)

Link to comment
Share on other sites

Οσες φορες, με οποια rom, εκανα update (τωρα απο την 2.4 στην 3.4) δε μου εμφανιζει την επιλογη...

Η μοναδικη φορα που ειδα την επιλογη ηταν στη 2.7...

Δεν υπάρχει περίπτωση, η τελευταία είναι (όπως είπε και ο Ντίνος) η v3.4.527.140829.4152a8f_all και έχει την επιλογή εκεί που σου είπα, δε μπορεί να μην υπάρχει στη δική σου...

 

EDIT: Σε κουβέντα πριν από λίγο στο νήμα του S650, επίσης δε βλέπουν αυτή την επιλογή όσοι δεν έχουν VIBE.

----- προσθήκη μηνύματος 93 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι είναι ακριβώς το ίδιο.Περνάς την official κινέζικη ROM S137 ή S141,περνάς το twrp πάλι μέσω flash tool,από το twrp φλασάρεις την ROM κ το vibe ui cleaner,ανοίγεις το τηλ κ μετά πάλι από twrp περνάς gapps κ kinguser

Σε ευχαριστώ Ντίνο. Με την πρώτη ευκαιρία θα κοιτάξω να τη βάλω, τώρα είμαι με την 1435_5_DEV.

Edited by AndreasQTEK
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει περίπτωση, η τελευταία είναι (όπως είπε και ο Ντίνος) η v3.4.527.140829.4152a8f_all και έχει την επιλογή εκεί που σου είπα, δε μπορεί να μην υπάρχει στη δική σου...

 

EDIT: Σε κουβέντα πριν από λίγο στο νήμα του S650, επίσης δε βλέπουν αυτή την επιλογή όσοι δεν έχουν VIBE.

----- προσθήκη μηνύματος 93 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε ευχαριστώ Ντίνο. Με την πρώτη ευκαιρία θα κοιτάξω να τη βάλω, τώρα είμαι με την 1435_5_DEV.

 

Όταν την βάλεις μην κάνεις τα update από το lenovo store.Γιατί αν γίνει update νομίζω ο lenovo launcher χάνεται το root.Εγώ από εκεί έκανα μόνο update το google services κ το calendar.Τα υπόλοιπα τα έχω ignore update

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα με τον contact manager λυθηκε φλασαροντας την 1437_st_7_15 οπου εχει μεσα την εκδοση 2.7 με την επιλογη ψηφιων (ευτυχως, δεν αντεχα αλλο...)

Οποιος θελει τη συγκεκριμενη εκδοση ας μου πει, δε μπορω να την ανεβασω καπου αυτη τη στιγμη θα το κανω με την πρωτη ευκαιρια.

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά ήθελα να κάνω καποιες ερωτήσεις πήρα αυτό το κινητό άλλα δεν μπορώ να κάνω check in στο face ενώ έχω ανοίξει το gps με σύνδεση δικτύου και με ολες της περιπτώσεις,δεν μπορώ να σβήσω το facebook της μαμάς lenovo και να κατεβάσω άλλο. μου πετάει της επαφές συνεχώς από το viper και πρέπει να το σβήσω και να το ξανά κατεβάσω όπως το πήρα δεν έκανα τίποτα σχετικά με root και τλπ μπορεί κάποιος να με βοηθήσει. πρέπει να κάνω κάτι????
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς facebook της μαμάς Lenovo; Σου ήρθε με προεγκατεστημένη την εφαρμογή του facebook;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.Η κοπελα μου εχει το s820 εδω και 2 μηνες περιπου.μεχρι χθες ολα σουπερ.Απο Χθες ομως παρουσιαζει το εξης προβλημα.Οταν ανοιγεις την καμερα δειχνει οτι ανοιγει η εφαρμογη της καμερας και εχει μαυρη οθονη.μετα το κινητο δεν ανταποκρινεται αν πας να βγαλεις φωτο η να πας πισω.αν πατησεις ομως το homebutton σε βγαζει στην αρχικη οθονη.Αν βγαλεις την μπαταρια και το ξανανοιξεις μετα λειτουργεί κανονικα η καμερα.μετα το ξανακανει ομως και φτου και απο την αρχη.εχει κανεις καμια ιδεα τι μπορει να φταιει?αν ξερει καποιος ας με βοηθησει..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...