Jump to content

Lenovo S960 Vibe X


spash
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα.Πως μπορούμε σε αυτό το τηλ να περάσουμε άλλη ROM?Το ρωτάω επειδή δεν παίρνει sd card για να φλασάρουμε.Μόνο με flashtool γίνεται?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 649
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
Δεν υπάρχει δίκαρτο το συγκεκριμένο μοντέλο δυστυχώς... αυτό που βλέπεις είναι αντιγραφή.. ή αλλιώς θα το βρεις ως elephone P9 water.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Το πήρε ο κολλητός μου και του ήρθε σήμερα. Το κινητό είναι ΑΣΤΕΡΙ...

 

Έχω το S650 και μπορώ να πω ότι παρότι μοιάζουν, εντυπωσιάστηκα. Έχει εκπληκτική κάμερα και από design σκίζει! ;)

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορείς να πεις περισσότερες πληροφορίες:

απο πού το πήρες και πόσο;

Πόσο καιρό εκανε να έρθει;

Έχει ελληνικά και playstore;

Πόσο κρατάει η μπαταρία του;

Το σκέφτεται άμεσα φίλη που θέλει να το παραγγείλει αύριο..

 

Ευχαριστώ πολύ.

-Galaxy S6-
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Από to2c το πήρε περίπου 200€. Κλασσικά γύρω στις 25 μέρες έκανε. Η μπαταρία βγάζει 2 μέρες με νορμάλ χρήση. Φυσικά και έχει Ελληνικά και playstore.
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μας πει κάποιος που το έχει λίγα λόγια; Είναι αξιόπιστο; Πώς πάει από οθόνη και κάμερα; Η μπροστινή καλή;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει προβλημα με ενα LENOVO S960 ενος φιλου το εκανε αναβαθμηση απ οτι μου λεει και χαθηκαν τα ελληνικα, (εχει μονο αγγλικα και κινεζικα) , και επισεις χαθηκε το play store

Η αναβαθμηση απ οτι καταλαβα ηταν απο 4.2 σε 4.3 η κατι τετοιο, υπαρχει τροπος να τον βοηθησουμε να επανελθει στην προηγουμενη κατασταση?

Στην lenovo του ειπαν οτι δεν εχουν σχεση με κινητα και οτι ειναι μονο για laptop,

το εχει παρει απο minideal και του ειπα να ερθει σε επαφη μαζι τους μηπως και τον βοηθησουν.

Μηπως εμεις απο δω μπορουμε να κανουμε κατι να βοηθησουμε τον φιλο?

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδια υπαρχει προβλημα με ενα LENOVO S960 ενος φιλου το εκανε αναβαθμηση απ οτι μου λεει και χαθηκαν τα ελληνικα, (εχει μονο αγγλικα και κινεζικα) , και επισεις χαθηκε το play store

Η αναβαθμηση απ οτι καταλαβα ηταν απο 4.2 σε 4.3 η κατι τετοιο, υπαρχει τροπος να τον βοηθησουμε να επανελθει στην προηγουμενη κατασταση?

Στην lenovo του ειπαν οτι δεν εχουν σχεση με κινητα και οτι ειναι μονο για laptop,

το εχει παρει απο minideal και του ειπα να ερθει σε επαφη μαζι τους μηπως και τον βοηθησουν.

Μηπως εμεις απο δω μπορουμε να κανουμε κατι να βοηθησουμε τον φιλο?

Ευχαριστω εκ των προτερων.

 

Οι official rom δεν έχουν ελληνικά, αυτή που είχε η συσκευή σου ήταν (μερικώς) πειραγμένη. Επειδή σε μία πρόχειρη αναζήτηση που έκανα δεν βρήκα rom με ελληνικά, επικοινώνησε με το κατάστημα αγοράς να του στείλουν ένα link να κατεβάσει τη ROM. Βρες τη rom αυτή και μετά θα τα πούμε για τις οδηγίες περάσματος στη συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ζήτα από το site που το πήρες να σου στείλουν την "Ελληνική" rom και πες του φίλου σου μέχρι τον Οκτώβρη που θα έρθουξ Ευρώπη τα κινητά της lenovo να μην ξανα κάνει αναβάθμιση!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπορεί να μας πει κάποιος που το έχει λίγα λόγια; Είναι αξιόπιστο; Πώς πάει από οθόνη και κάμερα; Η μπροστινή καλή;

Ποιότητα κατασκευής καλύτερη από πολλά Samsung. Η οθόνη είναι άριστη. Η πίσω κάμερα είναι φανταστική (εγώ με S650 την ζηλεύω). Η μπροστινή είναι νορμάλ. Για καμιά selfie/βιντεοκληση μια χαρά..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

παιδιά αγόρασα το κινητο από το to2c και το περινένψ από εβδομάδα να μου έρθει.......επειδή η lenovo δεν ήρθε ακόμα επήσημα στην ελλάδα αλλά και γενικά στην ευρώπη όσον αφόρα τα smartphone καλό είναι να μην κάνετε την αναβάθμηση στο software που θα σας έρθει γιατί η εργοστασιακή έχει μόνο αγγλικά και κινέζικα............με το καλό όταν θα έρθει επίσημα στην ελλάδα δεν θα έχουμε τέτοια προβλήματα. αυτή η έκδοση που στέλνουν είναι πειραγμένη..........

 

εδώ λέει ότι παίρνει 2 κάτρες ενώ αλλού λέει ότι παίρνει μία micro και ότι υποστηρίζει έξτρα κάρτα μνήμης ενώ αλλού λέει ότι δεν.....υποστηρίζει.......καλά τα site τα έχουν κάνει μπάχαλο....παραπληροφόρηση στο φούλ:mad:

 

Λοιπόν σήμερα το πήρα στα χέρια μου. Είναι πολύ λεπτό και ελαφρύ. Το λογισμικό τρέχει πολύ καλά και του εχω βάλει καμιά 10αριά εφαρμογές μέχρι τώρα και ένα gps. Περισσότερα σε μερικές μέρες να το ξεψαχνίσω καλά.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα.
''teacher,mentor,ultimate opponent""
Link to comment
Share on other sites

Μια κάρτα sim παίρνει και μάλιστα micro-sim

 

ναι ώντος πάιρνει μια sim micro.......άλλαξα την μεγάλη σε micro με κόστος 5 ευρώ. το πίσω μέρος δεν ανοίγει για να δείς την μπαταρία και την sim την παίρνει από τα πλάγια σπρώχνοντας το πορτάκι με ένα κλειδί που υπάρχει καρφιτσομένο στο κουτί του κινητού.είναι πολύ γρήγορο όσον αφορά το λειτουργικό και κλειδώνει δορυφόρο σε 2 δευτερόλεπτα. δεν βλέπω κάτι που να μην μου άρεσε μέχρι στιγμής παρά την αναβάθμηση λογισμικού που μου βγάζει. Δεν θα την κάνω ακόμα γιατί σίγουρα θα χάσω τα ελληνικά και το root..........θα το αφήσω για λίγο καιρό έτσι και βλέπουμε με την αναβάθμηση.....

''teacher,mentor,ultimate opponent""
Link to comment
Share on other sites

φίλε βγάζει άνετα 2 μέρες ..όπως τα ποιό πολλά........με μέτρια χρήση internet το φορτίζω την τρίτη μέρα.......
''teacher,mentor,ultimate opponent""
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δύο μέρες άνετα όταν δεν κάνεις τίποτα. Αν το δουλέψεις εκτενώς... στο τέλος της μέρας το φορτίζεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλημέρα παιδιά. στο lenovo s960 που έχω το σκάλησα και έχει εξαφανηστεί η lock screen. δηλαδή όταν πατάω το power κουμπί και ανάβει η οθόνη, μετά έβγαζε την οθόνη που έπρεπε να τραβήξεις με το δάχτυλο κα ξεκλειδώσεις το menu. τώρα με το που πατάω το power κατευθείαν με βγάζει στο menu ......μήπως ξέρει κάνεις πως την επαναφέρω;;; έχω κάνει τα πάντα μάλλον από ρυθμήσεις αλλά δεν βρήκα την λύση ακόμα
''teacher,mentor,ultimate opponent""
Link to comment
Share on other sites

Ποια ROM έχεις; Λογικά θα πρέπει να πας στις ρυθμίσεις ασφαλείας (security and screen lock) για να ρυθμίσεις από εκεί το lock screen.
Link to comment
Share on other sites

VIVEROM_V1.0_2407_2_ST_S960.............αυτή είναι η rom φίλε.....αλλά δεν ξέρω γιατί χάθηκε η lock screen......κατά τα άλλα δουλευει καλά το τηλέφωνο

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ποια ROM έχεις; Λογικά θα πρέπει να πας στις ρυθμίσεις ασφαλείας (security and screen lock) για να ρυθμίσεις από εκεί το lock screen.

 

ωραίος φίλε ...από εκεί μέσα έκανα την <δουλειά>> όταν το σκάλησα........το επανέφερα;);););):D thanx

''teacher,mentor,ultimate opponent""
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχει ενας φιλος το κινητο και μετα απο μια βδομαδα δεν του δινει δικαιωματα διαχειριστη ενω το κινητο του ηρθε ρουτ.πατωντας το su του λεει πως λειπει το su binary.ξερει καποιος τι να κανω για ειναι παλι ρουτ?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλησπερα εχει ενας φιλος το κινητο και μετα απο μια βδομαδα δεν του δινει δικαιωματα διαχειριστη ενω το κινητο του ηρθε ρουτ.πατωντας το su του λεει πως λειπει το su binary.ξερει καποιος τι να κανω για ειναι παλι ρουτ?

 

Το root genius θα σου πει αν είναι rooted η συσκευή σου και αν δεν είναι... θα το κάνει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το root genius θα σου πει αν είναι rooted η συσκευή σου και αν δεν είναι... θα το κάνει.

 

Σε ευχαριστω πολυ.θα του πω να το δοκιμασει και θα επιστρεψω με αποτελεσματα!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια εχει ενας φιλος μου την συσκευη και απεγκαταστησαμε σημερα το SECUREit και το 360security με αποτελεσμα στο κατω μερος αριστερα της οθονης να γραφει Security problem και να μην φευγει ποτε, το κινητο φαινεται να μην εχει καποιο προβλημα.

ξερει κανεις τι μπορω να κανω για να φυγει ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...